Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Azt hallottam, hogy a baba a volt férj nevére lesz anyakönyvezve, ez igaz? fórum

Azt hallottam, hogy a baba a volt férj nevére lesz anyakönyvezve, ez igaz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
84. Nahát-Nahát (válaszként erre: 82. - Anikó0717)
2010. febr. 17. 08:37
Nekem a hetedik volt...és a halálom...a Bírónő mosolya:/
83. xti_
2010. febr. 15. 23:05

ha van a házasságból származó gyermek, akkor főszabályként legalább két tárgyalás kell a házasság felbontásához, és a második nem automatikus, hanem kérni kell az eljárás folytatását, azaz második tárgyalás kitűzését.


kivétel az az eset, amit már az 58. hozzászólásban leírtam. kizárólag ebben az esetben, ha minden feltétel teljesül és ezt a felek írásban igazolják, elválasztanak az első tárgyaláson.

2010. febr. 15. 19:39
Hát sajnálom hogy nem sikerült elválnótok!!Akkor ezek szerint minket se fognak el választani február 24-én :((( Nekünk is az első tárgyalás lesz.
2010. febr. 12. 18:50
Próbálok,de nem könnyű...de igyekszem...és köszönöm:)
80. 8559ed0e1b (válaszként erre: 79. - Nahát-Nahát)
2010. febr. 12. 14:26

mondtam hogy az elsőn nem fognak:(

velem is ez volt:(


Ne idegeskedj-nehogy úgy járj baba terén mint én-március nincs messze.

2010. febr. 12. 14:06
Csak szólnék...nem választottak el...azt nem mondta a Bírónő,hogy miért,csak annyit,hogy most nem,hanem majd a következőn,ami március negyedikén lesz.:(
78. 8559ed0e1b (válaszként erre: 76. - Nahát-Nahát)
2010. febr. 7. 13:29

Én is ezt éreztem:(


És mai napig bánt hogy nem vették figyelembe az állapotomat:(

77. 8559ed0e1b (válaszként erre: 73. - Pannakutyus)
2010. febr. 7. 13:26

Köszönöm a tanácsod de sajnos már tárgytalan a téma mert a gyermekem meghalt,mint már valamelyik előző hszemben írtam:(


És ezt is írtam hogy a baba születése elött kell új házasságot kötni és akkor minden ok.


De azért tényleg köszönöm:)

2010. febr. 7. 13:18
Na igen...ez a része teljesen oké is.De az én esetem már más.Így pedig úgy érzem,már nem az én,legfőképpen pedig nem a gyerek jogát védi.
75. xti_ (válaszként erre: 74. - Nahát-Nahát)
2010. febr. 7. 13:07
én úgy érzem, hogy az a szabály - mármint, hogy a gyermeket a (volt) férj nevére anyakönyvezik, ha a gyermek vélt fogantatása és a válás kimondása között száz nap még nem telt el, eredetileg a gyermek és az anya védelmében született. hogy ha valaki beadja a válókeresetet, amikor még nincs tudatában annak, hogy állapotos, később az apa ne tudjon kibújni a felelősség alól azzal, hogy bocs, közben elváltunk.
74. Nahát-Nahát (válaszként erre: 72. - Xti_)
2010. febr. 7. 12:50

Köszönöm...


Jelzem neki,vagyis nem is én,megkérem az ügyvédet,jelezze Ő inkább.


Még egy kérdésem lenne akkor.Most tekintettel van a Bíró ilyenkor a a születendő gyermekre,vagy sem?


Egyébként a kedvenc mondatom a békítő tárgyalásról:"Anyuka és Apuka,legalább a gyerek miatt maradjanak együtt."Nem mintha a gyermeknek jobb lenne örökös ordítozások,veszekedések között felnőni.

73. pannakutyus (válaszként erre: 51. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 7. 12:34

Szia!

Nem mindenképp kerül a volt férjnevére, mert ha a gyermek születése előtt még hozzámész a párodhoz ( akár 1 nappal ) akkor már az ő nevére kerül a gyerkőc!

A volt sógornőmék játszották ezt el, 1 hónappal a baba születése előtt sikerült elválnia.

De sokat segít az is, ha az esküvő nem így akarjátok, hogy a volt férj ír egy lemondó nyilatkozatot ( nem tudom, mennyire rossz a viszonyotok, de ha gáncsoskodik lehet neki mondani, hogy akkor ő izetheto majd a gyerektartást ), a párod pedig egy nyilatkozatot arról, hogy övé a baba. Ezzel elsétáltok az anyakönyvvezetőhöz, ő állítja ki a papírt, hogy milyen névre kell majd anyakönyvezni a születendő gyermeket.

De mind a lakhelyed szerinti anyakönyvvezető, mind a védőnő kell hogy tudja a legújabb szabályozásokat, és teljesen ingyenesen kötelesek ebben segíteni!

72. xti_ (válaszként erre: 71. - Nahát-Nahát)
2010. febr. 7. 12:32
igen, de jobb, ha ténylegesen ezt nem követeled az exedtől, csak szóban hívod felrá a figyelmét, hogy így jár, ha feleslegesen húzza a válást. mert később úgyis vagy visszaperli tőled, vagy amikor a tényleges apa nevére akarod íratni, vissza kell fizetned, mint jogalap nélküli gazdagodást.
2010. febr. 7. 12:16

Sziasztok.


A hozzászólásaitokat olvasva egyre jobban elkeseredem,és hiszem azt,hogy még jövő héten sem válunk el.:(


De most eszembe jutott egy kérdés...ha már ilyen a törvény,és az ex szándékosan húzza-mélységes hálám ezért mindenkinek-,akkor ha az ex nevére írják a gyermeket,kell neki gyerektartást is fizetnie?

70. xti_ (válaszként erre: 69. - Anikó0717)
2010. febr. 7. 09:06

szia Anikó,


ne tedd. a bíró semmit nem vehet figyelembe az eljárás során, ami magánemberként jutott a tudomására, tehát teljesen felesleges.

viszont bármit beleírhatsz egy beadványba, és elküldheted a bíróságra, csak meg kell jelölnöd rajta az ügyszámot, hogy melyik ügyről van szó. így már bekerül a beadványod az ügy aktájába, és így figyelembe kell venni.

2010. febr. 7. 08:49
Sziasztok!Szerintetek zaklatásna venné a Bíró ha írnák neki egy privi üzenetett??Mert meg találtam az iwiw.Szerintetek írhatok neki???
68. 8559ed0e1b (válaszként erre: 67. - Xti_)
2010. febr. 6. 18:45

Köszönöm a válaszod:)


Elavult törvényeink vannak e téren sajnos:(

67. xti_ (válaszként erre: 66. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 6. 17:53

ez szerintem is borzasztó. sajnos a családjogi törvényünk 1952. évi, a Ptk. az 1959. évi IV. törvény, szóval egyik sem mai. akkor még igen ritka lehetett az ilyesmi, mások voltak az erkölcsök, és gondolom, az volt az elsődleges szempont, hogy a gyermek jogállása rendezett legyen.

remélem, ha végre bevezetik az új Ptk-t, ami egyben az új családjogi törvényeket is tartalmazni fogja, az megoldja ezt a problémát. addig sajnos a szabály az szabály : (

2010. febr. 6. 17:35

Xti_ kérdezni szeretnék.

Itt a Hoxán elég sokan járunk ebben a cipőben...


Ha az életközösség már megszakadt,és válásra kerül a sor a nő az új párjától terhes,akkor ezt a bíróság miért nem veszi figyelembe?

És miért van az hogy a fogantatást számítva még 300 napig az ex nevét kapja a születendő gyermek?(aki ugye már az új kapcsolatból van)


Számomra ezek érthetetlen dolgok.Jó megértem hogy számít a válás kimondásának időpontja is...

De ezek annyira abszurd dolgok.

Mikor valaki elismeri hogy "igen az új kapcsolatból van a baba" mégis az ex nevére anyakönyvezik mert....

65. xti_ (válaszként erre: 64. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 6. 17:29

én is remélem : )


sajnos manapság ez gyakran előfordul, biztosan sokaknak segítünk azzal, hogy ezt megbeszéltük.

64. 8559ed0e1b (válaszként erre: 63. - Xti_)
2010. febr. 6. 17:04

Volt ügyvédem,de ezeket a dolgokat nem mondta.

Igaz,papírunk nem volt a gyerekelhelyezésről.

Tudod amikor egy kapcsolat véget ér,természetes hogy az anyánál marad a gyerek.

Sajnos senkinek nem jut eszébe hogy ezt leírja.


Most már ezt is tudom,mire lehet hívatkozni,bár remélem többet nem lesz válóperem:)

63. xti_ (válaszként erre: 60. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 6. 16:32
maga a közös megegyezés és a külön élés nem elég. azt is igazolni kell, hogy a gyermek(ek) elhelyezéséről és tartásáról megegyeztetetek. ha nálatok az első tárgyaláson volt a gyermekelhelyezés, akkor ez értelemszerűen hiányzott a beadványotokból, ezért nem választhattak el az első tárgyaláson. (az sem elég, hogy x ideje nem látta az apa a gyermeket. közös megegyezés kell erről is.)
62. xti_ (válaszként erre: 60. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 6. 16:28
én is azért írtam. ha nem az adott jogszabályhelyre hivatkozol, akkor nem mondják ki az elsőn, de így igen.
61. 8559ed0e1b (válaszként erre: 60. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 6. 16:09
Még annyit hogy kétszer is kértem írásban a válás mielöbbi kimondását az állapotom miatt amit orvosi papírral is igazoltam.Mégis 8 hónapig tartott:(
60. 8559ed0e1b (válaszként erre: 59. - Xti_)
2010. febr. 6. 16:05

Aham.Nálunk nem mondták ki.Pedig közös megegyezés volt,és 4 éve éltünk külön.

Az első tárgyaláson volt a gyerekelhelyezés-attól függetlenül hogy az apuka évek óta nem látta- aztán a másodikon a válást mondták ki.

És igen,volt 3 hónap békítési idő!

Ajánlanám figyelmedbe a válóperes topikot,mindenkinek sajnos ennyi idő alatt,és két tárgyalással sikerült elválnia a kiskorú gyermek miatt!


Köszönöm az okos infókat,én sajnos ÁTÉLTEM ezt a procedúrát,és nem vették figyelembe a VESZÉLYEZTETETT TERHESSÉDEM SEM!


Én csak segíteni szerettem volna azoknak akik hasonló cipőben járnak.Csak azéert hogy ne járjanak úgy mint én...

59. xti_ (válaszként erre: 54. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 6. 10:50
ha a keresetlevélben a közös megegyezéses válás kimondását a Csjt. 18. § (2) bek. b) pont alapján kéred (a házastársak között legalább három éve megszakadt az életközösség úgy, hogy külön lakásban élnek és igazolják azt is, hogy a közös gyermek elhelyezését, valamint tartását a gyermek érdekeinek megfelelően rendezték) akkor kimondják a válást az első tárgyaláson.
58. Nahát-Nahát (válaszként erre: 56. - Anikó0717)
2010. febr. 6. 09:10

Szia!


Szerintem ez Bíróság függő,hogy mennyi idő telik el két tárgyalás között.Már említettem,nekem tavaly március óta ez a hetedik...de elválni még nem tudtam.Most abban reménykedem,hogy igaza lesz az ügyvédemnek,és ha más nem is,részítélet születik most 11-én,hogy a babám a valódi apukája nevét kapja.

57. 8559ed0e1b (válaszként erre: 56. - Anikó0717)
2010. febr. 6. 09:07

Figyelj én 6 hónapos VESZÉLYEZTETETT TERHES voltam a mostani páromtól amikor a második tárgyaláshoz értünk!

NEM VETTÉK FIGYELEMBE,pedig két kérelmet is írtam az állapotomra hívatkozva csatolva az orvosi papírokat!

DE NEM ÉRDEKELTE ŐKET!

A vége az lett hogy elváltam ugyan de a gyerekem meghalt.Valószínű a stressz is közrejátszott:(

ÉS EZ SEM ÉRDEKELTE A TISZTELT BÍRÓSÁGOT!!:(

2010. febr. 5. 20:48
És a Bíroság azt se veszi figyelembe hogy már a másik páromtól terhes vagyok??Mert ha ilyen törvényeik vannak akkor legalább azt vennék figyelembe.És nem hónapok mulva tűznék ki a következö tárgyalást.
55. 8559ed0e1b (válaszként erre: 54. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 5. 18:55

Én azt hittem baromi egyszerű közös megegyezésel elválni.

Aztán csak lestem milyen procedurán kell átmenni és mennyit kell várni a tárgyalásokra.


Férjhez menni bezzeg elég volt fél óra...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook