Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Azt állapítottam meg, az emberek hamar a rosszat látják... fórum

Azt állapítottam meg, az emberek hamar a rosszat látják... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

15. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 06:49
Lehet irigység is, de - ha a fórumozásra gondolsz - lehet egy sor másféle indulat is. (Pl. heccelődés, provokálás, viccelődés, barátkozási szándék (!), az EGO játékai...)
2023. okt. 20. 14:51
Ki mint él, úgy ítél.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 14:04
Valahol olvastam: azok az emberek, akik nem hajlandók meglátni, észrevenni, tudomásul venni az élet szép oldalát, és állandóan csak panaszkodnak, ezt azért teszik, mert valahol tudat alatt attól félnek, ha nem sajnáltatják magukat, ha nem sírnak-nyögnek, attól kezdve a környezetük nem foglalkozik velük, tehát elveszti a figyelmüket, a gondoskodásukat. A figyelem hiányától való félelem, valamilyen mértékben a szeretet-éhség jele.
12. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 22:18

Sok az rosszindulatu ember és az irigység sem ritkaság(persze ez sosem lesz bevallva az illetőtől).Viszont meglehet az érezni a másikon..

Viszont jó hír,hogy nem mindenki ilyen.

11. Panna.33 (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. okt. 19. 21:36
Egyszerűbb, de csak innen nézve. 😀
10. timycat (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2023. okt. 19. 19:16

Én nagyon sokszor szeretnék h.lye lenni, sokkal egyszerűbb úgy az élet.

Sajnos már rég lebuktam a környezetemben, hogy nem vagyok idióta és lehet nyomasztani más facságával.

2023. okt. 19. 18:00
Talán velem van a baj, kicsit másképp látom a dolgokat. Ha valaki irigy rám, az nem az én problémám, hanem az övé. Ha viszont foglalkozom a véleményével, akkor már az én problémám az ő problémája. Ergo: ha nem foglalkozom az ő problémájával, akkor nekem sem lesz probléma az ő problémája. :-) Egyszerűen: Tojd már le magasról. Hasonlóan lehet viselkedni a negatív dolgokkal kapcsolatban is. Minden élethelyzetben lehet találni kapaszkodót, ezzel túl lehet lendülni a negatív dolgon.
8. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2023. okt. 19. 16:56
Megértem.😉
7. Amaunet (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2023. okt. 19. 16:51
Én valóban irígyük vagyok. Irígylem azt a rengeteg időt, amijük van arra, hogy másokat vesézzenek.
6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 16:45
Látják a jót is, de az természetes. Viszont sokkal szebb lenne a világ, ha ezekről, mármint jó dolgokról is szót ejtenénk.
5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 16:42
Valóban vannak olyan típusú emberek akik a kákán is keresik a csomót. De annyi minden van amivel foglalkozhatunk rajtuk kívül. Nem igaz?😀
4. Panna.33 (válaszként erre: 3. - Ghost👻)
2023. okt. 19. 16:37

Ettől én is falnak megyek. Amikor a 80-as IQ-s munkanélküli azt mondja, hogy irigy vagyok rá.

Persze, néha valóban jó lenne egyszerűnek kenni, mint a faék, de azért inkább kösz, de kösz nem.

3. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 15:46

Irigység...

Ez az egy szó amivel nagyon hamar vagdalkoztok.

Azèrt mert valakinek negatív véleménye van messze nem irigység.

2023. okt. 19. 15:38
Teát semmit, tulajdonképpen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook