Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az újszülöttkori BCG oltást mivel lehet kezelni, ha az átlagnál sokkal nagyobb seb fejlődött ki belőle? fórum

Az újszülöttkori BCG oltást mivel lehet kezelni, ha az átlagnál sokkal nagyobb seb fejlődött ki belőle? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 21. 18:46

Semmivel.

A kisfiamnak többször is gennyes volt és kifakadt.

2010. ápr. 21. 18:44

Az én kisfiam 6 hónapos és még mindig gennyes az oltása. A doki szerint túlérzékeny. Van aki egyáltalán nem reagál és van aki túlzottan.

Nekünk is a nyirokcsomókat mondták figyeljük és a gennyet picit nyomjam ki belőle és fertőtlenitsem. De nekem a másik fiam is igy reagált az oltásra :-(

8. win (válaszként erre: 5. - Erithrea)
2008. okt. 6. 20:17

Nálunk is ugyanilyen volt a lányomnak. Állítólag a túl erős oltóanyag okozhat ilyen erőteljes oltási reakciót az arra érzékeny babáknál.


Nem szabad bántani, hagyni kell levegőzni, lehetőleg ne érje víz. (Fürdetésnél le szabad persze öblíteni, de ne ázzon el, és nem szabad betenni a víz alá a karját,a míg ennyire ronda és levedző. Nyomogatni szigorúan tilos. Bekötni sem szabad, sem bekenni.

A hónalji nyirokcsomókat érdemes áttapogatni. Ha azok beduzzadnak, akkor van gond, olyankor irány az orvos. Egyébként magától elmúlik.


A lányomé nagyon sokára múlott el, addigra többször is kifakadt, de minden alkalommal kicsit kevésbé duzzadtra nőtt vissza. A helyén egy elég ronda heg lett, ami a mai napig vöröses árnyalatú, de ennél nagyobb baja ne legyen az életben.



Egyébként, ha google-ban rákeresel a BCGre, akkor minden információt fél óra alatt megtalálsz, ami fontos és hasznos.

2008. okt. 6. 20:01

Nekem a lányomnak és a kisfiamnak is gennyezett napokig. A kombidresszen folyt a genny. Mi is elvittük az idősebbet orvoshoz.

Nem igényelt kezelést, a lányom 6 éves, a kisfiam 18 hós és egészsgéesek.

6. erithrea (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2008. okt. 6. 19:59
Miért,nálatok milyen volt?
5. erithrea (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2008. okt. 6. 19:58
Már ketten is látták,és azt mondták,h nem kell semmivel kezelni,ami számomra furcsa,mert kb 2 forintos nagyságú levedző seb lett belőle..
2008. okt. 6. 19:58
Orvos!! Az én fiamnak megkellett műteni.
2008. okt. 6. 19:58
Én is úgy tudom, hogy nem kell kezelni semmivel!
2008. okt. 6. 19:57
Körzeti gyermekorvos, gyermeksebész, irány az orvos, nem kell piszkálgatni. Semmivel.
2008. okt. 6. 19:54
Az újszülöttkori BCG oltást mivel lehet kezelni, ha az átlagnál sokkal nagyobb seb fejlődött ki belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook