Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az párom ex párja és közös gyerekük fórum

Az párom ex párja és közös gyerekük (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
105. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 97. - Fókamama)
2010. dec. 16. 23:21

Jogilag nem tehetné meg, a gyakorlatban meg bármit meg lehet tenni Magyaroszágon! Ez a csodák hazája!


Volt olyan asszisztensem, aki miatt egy csomót igazolást kért be a bíróság, mert az apja hosszú évekig nem fizette a tartásdíjat. Az elmaradtat nem hajtották be rajta. Pár évig fizette, aztán megneszelte, hogy az egyetem mellett a kötelező gyakorlaton túl dolgozott valamennyit diplomaosztó előtt és bírósági úton visszaperelt tőle 120 ezer forintot. Mondván, nem lett volna rá jogosult. És megkapta.


Az, hogy a kiscsajt az anyukája egyedül nevelte évekig, az nem volt téma.

104. fókamama (válaszként erre: 101. - Mona180)
2010. dec. 16. 23:20
Jogosan.Ha kétes az apaság kiléte,azt akkor sem lehet a gyerek kárára tisztázni.
103. mona180 (válaszként erre: 99. - Fókamama)
2010. dec. 16. 23:19
olvasd el kérlek az apjához költözött a két gyerekkel így ő nem izet semmi rezsit mindent az a Ő apja fizet és ezt ő a bíróságra beadott papirokba is beleírta
102. mágnes74 (válaszként erre: 101. - Mona180)
2010. dec. 16. 23:17
És ebben teljesen igaza lenne.
101. mona180
2010. dec. 16. 23:17
így van perelhet és már az első honap után meg is tenné
100. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 95. - Mona180)
2010. dec. 16. 23:17

Ha nem sikerül vele normális mederbe terelni a kommunikációt, akkor kerüld amennyire tudod. Nem kell felvenni a telefont, ha ő hív és nincs ott a párod. Majd visszahívja, ha alkalmas rá az idő és van kedve.


Nekem életszerűtlen, hogy egy hónap alatt bármit el lehet intézni Magyarországon. De lehet, hogy tévedek. Nem volt még dolgom a gyámüggyel.


Mennyi idő alatt gyűlne össze 100 ezer, ha nem fizetnétek neki?

99. fókamama (válaszként erre: 95. - Mona180)
2010. dec. 16. 23:16
Olyan nincs,hogy nem kell rezsit fizetni.Vagy azok a gyerekek nem fürdenek,nem melegednek,nem főznek nekik,nem laknak sehol?Hmm,ezt valakinek finanszírozni kell,pl a felét apukának.
98. mágnes74 (válaszként erre: 95. - Mona180)
2010. dec. 16. 23:15

Ő csalódott, ezért szid Téged.

Te miért szidhatnád?

Szerintem csak türelem kell és minden rendeződni fog, de egy ideig még biztos nyelned kell. Ez az ára.

97. fókamama (válaszként erre: 93. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 16. 23:15
Ezt nem teheti meg.Tartásdíjat addig köteles fizetni,amíg be nem bizonyosodik,hogy nem Ő a gyerek apja.Ha nem fizeti,beperelheti az anya.
96. fókamama (válaszként erre: 91. - Mona180)
2010. dec. 16. 23:13

Szerintem mindenki tisztán lát,kivéve téged.

Na,akkor először is.Ha a párod azt gyanította,hogy a a kislány nem az övé,akkor ez miért is nem tisztázott még az apaság?Hiszen már 3 éves a kicsi!Ha élek egy rossz kapcsolatban,ahol gyerekek is vannak,és ki akarok lépni,akkor mielőtt új életet kezdek,rendezem a viszonyokat,hogy tiszta lappal indulhasson mindenki.Majd azután kezdek új kapcsolatba,és ha az is működik hosszabb távon is,jó a kapcsolat a gyerekekkel is,rendeződtek a viszonyok,azután tervezek újabb gyerkőcöt.

De ilyen zűrzavart nehéz már rendbe rakni,és amint írtad rosszak az anyagi körülményeitek is.

Hát nem egyszerű,de akkor sem lehet jobbat tanácsolni,mint türelem kitartás és szeretet a gyerekek felé.Gondoskodjatok megfelelően róluk,és ne minősítsétek az anyjukat.Próbáljatok szót érteni vele,pláne a férjed,mert mindenkinek az lenne a legjobb.De ezt a párodnak kell rendeznie,neked pedig támogatnod Őt benne,szeretettel fogadni a gyerekeit.Ne nevelni akard Őket,csak elfogadni szeretni ha tudod.

Nem állítom,hogy könnyű lehet,De Te választottad ezt az életet.

95. mona180 (válaszként erre: 93. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 16. 23:13

nem kifogás de ha nem fizetnénk akár csak egy hónapig akkor feljelentené a férjemet és levonnák afizujábol azzal sem lennék beljebb

Nem akartam nevelni még véletlenül sem csak szerettem volna ha jólérzi magát az apjával ezért mindent megkapott

anyucinak nincs rezsije amit a bíróságon is kijelentett mert az anyuci apukája fizeti mert hogy odaköltözött nem nem hatalmi harc csak ha én nem mondom el mindennek akkor ő se tegye

94. mágnes74 (válaszként erre: 91. - Mona180)
2010. dec. 16. 23:06

Oké.

Bár nem vagyok elhagyott nő, így ebben nem tudok segíteni, de elmondom a véleményem a másik oldalról, mint ex és gyermekei.

Nem hiszem, hogy nem a gyerekekre költi a pénzt, az apák hajlamosak elfelejteni, hogy a rezsibe és az élelmezésbe is be kell szállniuk, hiszen a gyerektartás erről is szól.

A másik: Nálunk az új nej nevelni akarja a gyerekeimet, amivel nem is lenne gond, ha nem lenne a nézeteink között ég és föld. Amit az apjukkal anno megbeszéltünk a nevelésben, ehhez tartsa magát az új szereplő is.

Lehet, hogy az anyjuk tényleg egy gonosz boszorkány, de bárhogyan is, ő az anyjuk, és el kell fogadnod, hogy te mindig a második leszel nekik.

Én ezt inkább hatalmi harcnak érzem.

93. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 87. - Mona180)
2010. dec. 16. 23:02

Nem is biztos, hogy ez a legmegfelelőbb hely a tanácskérésre (nemtől függetlenül).


Egyébként, ha csak az anyagi oldalát nézzük a dolognak, akkor a következőt tenném:

- nem fizetnék x hónapig tartásdíjat és a pénzből megcsináltatnám az apaságit


De ennek csak akkor van értelme, ha szegény gyereken nincs egy szőrtüsző se, ami hasonlítana az apjára vagy a felmenőire. Különben bukjátok a pénzt.


Aztán, ha ennek az érzelmi hátterét vesszük, akkor már leírtam a véleményemet. De megismétlem tömören: vesztett játszma.

92. fókamama (válaszként erre: 86. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 16. 23:02
Aham:D
2010. dec. 16. 23:00

1. mona180 2010-12-15 22:16


Sziasztok kis problémával fordulok hozzátok hátha van tapasztalata másnak a témában.

A férjemnek és exének van két kislánya egy 8 és egy 3 éves a probléma konkrétan hogy a láthatások mostanában kudarcbafulladnak mert az ex telebeszélte a gyerek fejét na és persze engem mindennek lemond mert szerinte miattam ment tönkre a kapcsolatuk na és a pláne hogy vajon a második gyerek a férjemtől van vagy valaki mástol

ez volt az eredeti forumindító szöveg

csak hogy mindenki tisztán lásson

90. mágnes74 (válaszként erre: 89. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 16. 23:00
Csak én vagyok gyanakvó?:)
89. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 85. - Mágnes74)
2010. dec. 16. 22:58
Jó, de ha egyszer nem olvassa mindenki alaposan a hozzászólásaimat :D
88. mágnes74 (válaszként erre: 87. - Mona180)
2010. dec. 16. 22:58
Pedig ezt a problémát csak neki van joga megoldani.
2010. dec. 16. 22:57
Az apaságin nem én lovagoltam és a problémát sem én akarom megoldani de gondoljátok hogy egy férfi képeslenen ideülni tanácsot kérni? szerintem soha nem jutna eszébe
86. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 84. - Fókamama)
2010. dec. 16. 22:57
Basszus, te fóka vagy?! :DDD
85. mágnes74 (válaszként erre: 82. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 16. 22:57
Ez egy hsz-edből is kiderült:))
84. fókamama (válaszként erre: 82. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 16. 22:56
Húúú,Te csaló!:D
83. fókamama (válaszként erre: 78. - Mona180)
2010. dec. 16. 22:56

Jó,bocs ezt visszaszívom,aljas volt.El tudom olvasni,sőt megérteni anélkül is,ha nem használsz sem írásjeleket,sem semmit.Sem mondat eleje,sem vége...na mindegy.

Arnold nőőőő????Akkor engem jól átvágott?D

82. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 76. - Fókamama)
2010. dec. 16. 22:55
Off. A nickem azért ez, mert egy munkám miatt töröltettem magam a hoxáról, de az itteni "barátnőimnek" megígértem, hogy visszajövök.
81. fókamama (válaszként erre: 77. - Mona180)
2010. dec. 16. 22:52

Sajnálatos,hogy annak veszed.Ez azt jelenti,hogy pár mondatodból mások tisztábban látják a helyzeteteket,mint Te magad.Pf...ez szerintem baj.

Megoldani pedig senki nem tudja helyettetek.A jó tanácsok meg nem tetszenek neked....hmmm,akkor mit szeretnél olvasni?

80. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 75. - Mona180)
2010. dec. 16. 22:51

Ha velünk nem tudsz zöldágra vergődni, akkor mi esélyed van egy olyan nővel normális hangnemben beszélgetni, akinek a gyerekeinek az apja veled él és azt a kérdést boncolgatjátok, hogy egyáltalán közösek-e a gyerekeik?


Nem volt itt szó arról, hogy szereted-e a férjed vagy sem. Ebben senki nem kételkedett. Csak leírtuk, hogy mi jutott erről az egészről az eszünkbe.


Ha meg ötletet akarsz arra nézve, hogy mi lehet a megoldás. Az én ötletem az, hogy ez nem a te dolgod. A férjednek kell ezt lerendeznie a volt párjával, mégpedig olyan módon, hogy téged az a legkevésbé sértsen.


Itt nem neked kell megoldást találnod, hanem nekik!

2010. dec. 16. 22:51

Nekem az a bajom ezzel, hogy hiába a tanácsok, mindig van kifogás.

Ha most nincs pénz apaságira, akkor ne csináltassátok meg. De akkor miért lovagolunk ezen?

Az, hogy milyen az ex, nincs jogod megítélni, a párod valamikor szerette. Ha most így beszél róla, az nem túl korrekt szerintem. Valamiért kellett neki, az élete része volt, ha most ledegradálja, önmagát is minősíti.Szerintem le kellene higgadnotok, és úgy keresni a megoldást.

Ez egy tanács.

2010. dec. 16. 22:50
képzeld nem kell magyar tanár de nem fogm állandóan azt nézni hogy minden szót heléyesen írjak le egyépként jó ha tudod Arnold is nő
77. mona180 (válaszként erre: 74. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 16. 22:48
tudod nem kérten hogy dícsérjetek de azt sem hogy szapuljatok már bocs
76. fókamama (válaszként erre: 71. - Mona180)
2010. dec. 16. 22:47

Nyugodj már meg!:D

A fórumot Te indítottad,így kénytelen vagy elviselni,ha olyan véleményekkel találkozol amikre nem számítottál,nem tetszenek.Igazad van abban,hogy ezeket a dolgokat nem kérdezted,de attól még igazak.Sőt abban is igazad van,hogy senkinek semmi köze hozzád,hogy mit teszel mikor vállalsz gyereket...stb,de akkor talán ne tedd közszemlére az életeteket ha így érzed ne mondjanak mások véleményt!

Akkor a konkrét kérdésedre a konkrét válasz:Nem,mások nem járnak ebbe a cipőbe,legalábbis felelősségteljes értelmesen gondolkozni tudó emberek nem.Csak azok,akik felelőtlenek,nem megfelelő háttérrel vállalnak gyerekeket.Kielégítő?És egy "okoskodás",de jó tanácsként is veheted:Keress fel egy Magyar tanárt,aki megtanít írni!

Egyébként ki elhagyott nő itt?Talán Arnold?:D

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook