Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az erőszakos közösülés I. fórum

Az erőszakos közösülés I. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az erőszakos közösülés I.

1 2 3
31. KGyula (válaszként erre: 30. - E71af41436)
2006. okt. 17. 21:49
Való igaz, nem könnyű a nyelvezete, de vedd figyelembe, hogy vájtfülüeknek készült. Igény volt arra, hogy tudományos legyen, vagy annak tűnjék. Sőt, amiket még nem láttok (és nem is fogtok, mert nem tudom megoldani), azok a lábjegyzetek. Minden idegen szót, nevet, külön-külön definiáltam. (A régi szép idők, amikor még volt időm, energiám arra, hogy napokat töltsek el könyvtárakban, a gyakorlati tapasztalatokat elméletileg is megtámogatandó.)
2006. okt. 17. 18:33
csak a saját gondolataimat próbálom átültetni a te cikkedbe,ami megvallom nagyon érdekes,de számomra elég nehéz nyelvezettel bír. Ettől függetlenül várom a további cikket.is.
29. KGyula (válaszként erre: 27. - E71af41436)
2006. okt. 17. 18:27

<b>Szia, pitzburg!</b>


Az erőszakos közösülésnek számtalan elkövetési magatartása van, de általában a legtipikusabb az <b>erőszak</b> (pl. a sértett húzódozik, nem akar szexuális kapcsolatot létesíteni, erre az elkövető összeveri, majd az erőszak hatása alatt álló sértettel közösül. Itt a sértett ellenállása azért hiányzik, mert az újabb veréstől tartva inkább hagyja magát, tehát nem ellenkezik).


Az elkövetői kör lényegsen cizelláltabb.


Ide tartoznak természetesen azok, akik <b>szexuálisan elferdültek</b> (ezek beszámítási képessége általában valamilyen szinten korlátozott).


A második körbe a <b>durva, primitív emberek</b> sorolhatók, akik személyiségfejlődése alacsony fokon fixálódott. Nekik a szocializációs folyamat során a fékek (társadalmi normák, elvárások figyelembe vétele, stb.) nem épültek be. Az ilyen elkövetők már kisebb ellenkezésre is dühbe gurulnak. Primitívségükből kifolyólag képtelenek udvarolni, kedveskedni, meghódítani a nőt... Érdekes, hogy - ellentétben az előző kategóriával - egyéb perszonális kapcsolataik során teljesen normálisan üzemelnek.


A harmadik csoportba tartoznak azok, akik csak és kifejezetten az <b>alkohol hatása</b> alatt válnak primitív barmokká, szexuális étványuk megnővekszik és...


A negyedik kategóriába tartoznak a <b>szerencsétlen hülyék</b>, és itt is van néhány alcsoport. Ők az igazi balekok, akik (talán) maguk is áldozatok. Ezeknél az embereknél a homeostatikus állapot ugyanúgy felbomlik, van drive (késztetés), de az aktuális magatartásformát, jelesen az erőszakos közösülést jelentős mértékben elősegítette a sértett kihívó, stb. magatartása.


Van olyan is aki <b>elveszti a fejét és már nem bírja türtőztetni magát</b>. Gondolj bele: egy kellemes vacsora/diszkó/buli után, némi alkohollal feltöltve, kellemes nyáresten, egy elhagyatott parkban a szokvány közösülést kivéve már minden van, de az lány azt nem (mondjuk, az orális szexet sem, pedig azzal a srác kielégülne), a srác pedig csak azt akarja...


Nos ilyenkor szoktak hivatkozni a nyomatékos enyhítő körülményre. Az erőszakos közösülés alapesetben kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ez esetben a tettes megúszhatja akár két évvel is.


De jut eszembe! Ezeket mind-mind leírtam a cikkben... Persze, azért kérdezz nyugodtan.

28. KGyula (válaszként erre: 26. - Mothertiger)
2006. okt. 17. 17:55

Nem, ez meg sem fordult a fejemben. Csak egyszerűen nem értettem a dolgot. Azt meg végképp nem tudom, miért kellett összevonni. Más a fórum és a más a cikk... Vagy tévedek?


Na, mindegy, Hoxa majd megoldja, ha akarja és tudja, vagy lesz rá ideje.

2006. okt. 17. 17:27

Szóval ott tartottunk,hogy a pasik elég könnyen csőbe húzhatóak.

Amin még törpöltem párszor,az az,hogy kik az erőszakoskodók?

Jómagam két részre osztottam őket,a betegek és az áldozatok. Az előbbi csoportba tartoznak,aki élvezetből teszik,a másodikba pedig,akik maguk is áldozatok.Hány meg hány olyan nőt találunk lépten-nyomon,akik kiteszik az árút,szemérmetlenűl?

Vagy akik kacérkodnak?És ilyenkor is a nőt nevezzük áldozatnak.Pedig hibás ő is egy bizonyos fokig.

26. mothertiger (válaszként erre: 23. - KGyula)
2006. okt. 17. 10:28

Tegnap este én is ezen filóztam, de mivel Hoxa jelezte a naplójában, hogy sok a gondja, nem akartam zavarni ezzel is.

Így meg olyan, mintha a te tollaiddal ékeskednék...:(

2006. okt. 17. 07:39

az történt,hogy mothertiger indított egy fórumot. amihez nem szólt addig még senki. aztán te tettél fel egy cikket,ami engem érdekel és ahhoz hozzászóltam. de rögtön szóltam Hoxának,hogy lett két hasonló topic.tudod,így megelőztem a figyelmeztetést. És

Hoxa összevonta. LEsz még sok kérdésem amúgy a témával kapcsolatban,csak most kevesebb az idő sajna.

24. KGyula
2006. okt. 16. 23:28

Sziasztok!


Feltettem az erőszakos közösülés második részét. Holnap estére aktív lesz.

23. KGyula
2006. okt. 16. 23:00
Meg tudná valaki mondani, hogy került kedves mothertiger neve, nulladik hozzászólóként, az általam származó idézet fölé? Utána első hozzászóló - ugyancsak az idézettel - én vagyok? Nem mintha zavarna, csak nem értem.
2006. okt. 16. 09:38
szörnyű dolog!Elitélendő
21. Jeannie (válaszként erre: 15. - KGyula)
2006. okt. 15. 22:57
Nem toled kerdeztem.
20. mothertiger (válaszként erre: 8. - Jeannie)
2006. okt. 15. 11:07
Némely ember gusztustalanul visszaél a hatalmával.
19. KGyula (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2006. okt. 15. 00:45

Nagyon-nagyon rátapintottál a lényegre!


A törvény és a töretlen bírói gyakorlat szerint a nő (beszéljünk most csak a nőkről) nemi szabadságát az utolsó pillanatig védi a törvény. Tehát, egy szokvány közösülést megelőző szerelmi előjáték után, ha meggondolja magát... Szóval, az csak maximum enyhítő körülmény lehet. (Esetleg nyomatékos enyhító körülmény.)


Sőt, a kurvának is van nemi szabadsága: megállapodtak, kifizették (előre), de meggondolja magát, és akarata ellenére... Na az is enyhító körülmény, legfeljebb nem nyomatékos.


Ég a pofám, hogy nem tettem fel a cikk második részét, de most érkeztünk haza, Marikával bóklásztunk Kőbányán (jó, egy kicsit kocsmáztunk is).

2006. okt. 14. 21:24
ja. az enyémek a valós elütések.
2006. okt. 14. 21:24
Pölö érdekel az,valójában mi a határ,ahonnan erőszakról beszélhetünk. Egy egyszerű példa. Kis 17 éves beindul. de az utsó pillanatban (amikor már félig bennt van)meggondolja magát. Na de azért ilyenkorra simán elvesztheti a fejét bárki,nem? Még 20 másodperc,amit a lány már nem akar,de a srácnak pont elég.Ilyenkor mi van? a srác a hibás? vagy a lány volt meggondolatlan lotyó?
2006. okt. 14. 21:21
Az a heelyzet,hogy engem érdekel a téma. Már ami az eredegi téma volt. Nagyon sok olyan kérdés van bennem,amire mindig kerestem a válaszokat.
15. KGyula (válaszként erre: 14. - Jeannie)
2006. okt. 14. 21:19
Dehogynem! Előfordult. Jól meg is kritizáltak érte... És jogosan.
2006. okt. 14. 19:25
Te meg soha nem irtal el semmit,akar veletlen?
2006. okt. 14. 19:16
de akkor ha már legyurikázol valakit,meg úgy egyáltalán hozzászólsz valamihez,akkor tanulj meg helyesen írni!!!!
2006. okt. 14. 19:14
+t
11. Jeannie (válaszként erre: 9. - KGyula)
2006. okt. 14. 19:14
Husd le magad Gyurika!
10. 93a74b44ea (válaszként erre: 9. - KGyula)
2006. okt. 14. 19:02
Jeannie mothertiger hozzászólására reagált, azt hiszem, és nem a cikkedre.
9. KGyula (válaszként erre: 8. - Jeannie)
2006. okt. 14. 19:00

Elgurult a gyógyszered, kedves?


Milyen rendőr molesztálásról beszélsz? Ez a topic és a cikkem egészen másról szól. Fuss neki újból, ha nehezen megy, akkor próbáld meg szótagolva olvasni!

2006. okt. 13. 15:17
Sajnos, enis reszesultem rendor molesztalasban. Szemet banda megkell hagyni.
7. KGyula (válaszként erre: 5. - Mothertiger)
2006. okt. 13. 07:34

Hát, nem tipikus, hogy férfi lenne az elkövető, de fogalmilag nem kizárt. Holnap délután megy a cikk második része, most lassan indulok Domboriba.


Puszi nektek, kellemes hétvégét mindenkinek!

2006. okt. 12. 23:16

pedig van ilyen eset is. te mit gondolnál az olyan férfiról aki feljelent egy nőt azzal,hogy megerőszakolták? de van olyan pasi akit hasonnemű "kap el".

nehéz ez és nehéz igazságot tenni,de én is hiszem,hogy nem csak a pasik ilyenek. a nők is.

5. mothertiger (válaszként erre: 4. - KGyula)
2006. okt. 10. 23:03

Teljesen egyetértek veled.

De gondolj bele, hogy hány olyan nő/fiatal lány/kislány nem meri elmondani soha senkinek?


Vagy abba belegondoltatok már, hogy lehet-e olyan esetről hallani (lehet hogy igen, bár én még nem hallottam ilyet), amikor nő/k erőszakol/nak meg fiút, férfit? Miért ilyenek a férfiak (tisztelet a kivételnek)?

4. KGyula (válaszként erre: 3. - E71af41436)
2006. okt. 10. 22:27

Ugye? Csak gondolj bele!


Egyszerű-arcúék jól összevesznek (rendszeres esti program), van bennük néhány liter kannás bor... Apu eltángálja anyut (ez is a rendes napi tevékenység részét képezi). Elfáradnak, előkerül még egy flaska, isznak, kibékülnek, majd összeborulnak (ez olyan, mint a szeretkezés).


Másnap anyu fölkel, elbilleg a rendőrségre és feljelenti hites urát, hogy megerőszakolta. Rendőrorvosi vizsgálat: anyu össze-vissza verve; nőgyógyászati vizsgálat: a közösülés megtörtént; hüvelykenet: később szerológus-biológus szakértő megállapítja, hogy az ondó a férjtől származott; tanúk kihallgatása: az összes szomszéd állítja, hogy a kérdéses napon nagy veszekedés-verekedés volt... Eredmény: egyszerű-arcú Józsit három évre elitélik (becsukják, mint a malacot).


Kvalifikált mit csinál? Legyen, mondjuk az apu csúcsfőnöke. Fiatal házasokról van szó. Előttük az élet: minden vagy semmi...


Nos, kvalifikált arcú, szépen bekinálja a karrier-lehetőséget az apunak, feltéve ha az anyú vele... Ha meg nem, akkor annyi. Lakhatnak tovább albérletben, vagy idióta/elmebeteg/stb. anyóséknál. Eredmény? Nos van fantáziátok?


Sorolhatnám az különböző eseteket, de úgysem hinnétek nekem, mert ugye, itt ilyesmi senkivel nem fordult/fordulhat elő... Inkább ovassátok el figyelmesen a cikk további részeit. (Amit jól nem teszek fel, csak holnap, mert ma hosszú, nehéz napom volt.)

2006. okt. 10. 17:41

ez tényleg elgondolkodtató. mert mi van akkor,ha ezzel egy újjabb fegyvert adunk a nők kezébe?

hiszen gondoljunk csak bele,manapság még mindig jobban védik a nőket,több ilyen szervezet van ahova úgymond menekülni lehet. de ezek a férfiak,akik közül nemritkán az áldozat lesz,hova forduljanak? és hogyan tudja bebizonyítani az igazát?

2006. okt. 8. 13:22
Főszabályként az erőszakos közösülés akkor állapítható meg, ha az elkövető akaratot megtörő, lenyűgöző erőszakot fejt ki a sértett irányába (vis absoluta), továbbá a tényállásszerűséghez sine qua non a sértett komoly ellenállása. Vajon milyen zsinórmérték alapján fog eldőlni, hogy az adott ügyben a házas felek között — szexuális szokásaikat is figyelembe véve — mikor akaratot megtörő az erőszak és mikor komoly az ellenállás? Mivel az ilyen ügyekben többnyire egy állítás és egy tagadás áll szemben egymással, nehéz lesz e kérdést dűlőre vinni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook