Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én szülés tervem fórum

Az én szülés tervem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én szülés tervem

1 2 3 4
24. 58f68708d1 (válaszként erre: 21. - Sz.Csirke)
2007. nov. 28. 18:14
aki hülyeségeket írkál az te vagy angyalka..erről talán ennyit,másként meg talán van köztünk kis különbség..tudod nekem 4 gyerekem van és talán több a tapasztalatom mint neked kezdőnek.nem gondolod???ez nem negativitás tee,hanem józan paraszti ész!!vágod kislány??nahát.
2007. nov. 28. 18:14
Annyira csodalkoztam az elejen a pozitiv hozzaszolasokon, el sem hittem, mivel ez nem jellemzo itt a Hoxan. Mostmar alakul:)))
22. jemma (válaszként erre: 19. - Sz.Csirke)
2007. nov. 28. 18:12

hajrá...

kaphatna az egész rokonság belőle!

21. Sz.Csirke (válaszként erre: 17. - 58f68708d1)
2007. nov. 28. 18:11

Az hogy masodik szakvelemenyt kerek, annyit jelent, hogy mikor szolnak a dokinak, hogy jojjon csaszarozni, egy helyet kettonek szolnak, semmivel sem telik tobb idobe, de ezzel elkerulheto hogy felvagjanak csak azert mert egyszerubb, vagy mert a doki nem biztos a dolgaban. Ehez torveny adta jogom van miert ne elnek vele? Nekem fontos hogy minel elobb gond nelkul emelgethessem a picit.

Latom jol elszorakoztatod magad a hulyesegeiddel, de termeszetesen a parom nem azzal fog foglalkozni, hogy fenykepet vagy videot keszitsen.

Csak sajnalni tudlak a negativitasod miatt...nagy atok.

20. 58f68708d1 (válaszként erre: 19. - Sz.Csirke)
2007. nov. 28. 18:05

és ezt is ti fogjátok elkészíteni gondolom....

az agyam elszáll mindjárt.-oo elképesztő..

19. Sz.Csirke (válaszként erre: 18. - Jemma)
2007. nov. 28. 18:02
A mehlepenybol homeopatias szereket keszitunk, nem mintha ez teged erdekelne, csak szeretsz cinikus lenni:))
18. jemma
2007. nov. 28. 17:59

ha a méhlepényt hazavinnétek és betennétek egy vitrines szekrénybe, úgy nap mint nap láthatnátok, szerintem az is szupi lenne.......


de még lehetne fokozni...

17. 58f68708d1 (válaszként erre: 16. - Sz.Csirke)
2007. nov. 28. 17:55

különösebben bocsi,de nem érdekel amint Tyson matat a lábadközt miközben fényképez és még videóra is veszi az egészet...))))))))))

de elgondolkodtató amiket írtál-nem akarsz esetleg egy sürgősségi(isten ne adja!)császár eldöntéséhez egy egész nemzetközi konzíliumot??ss

na nem sorolom tovább...

mondom legyen szerncséd)

16. Sz.Csirke (válaszként erre: 9. - 58f68708d1)
2007. nov. 28. 16:13
Nezz majd ra az adatlapomra aprilisban, felteszek neked egy kepet, amin a parom kapja el a bebit:))
15. Sz.Csirke (válaszként erre: 14. - B2076ec79b)
2007. nov. 27. 15:24
A tura nagyon jo dolog, sokat szamit, hogy ott voltal, lattad, tudod hova kerulsz mikor menni kell. Kulon jo hogy oda jarsz majd tobbszor is, biztos az is segit, hogy kenyelmesebben erezd magad a nagy napon:) Mikor eloszor mesz egy epuletbe, teljesen mas a hangulatod, mint mikor otodjere. Szerintem minden ilyesmi sokat szamit abban, hogy te belul hogy erzed magad, es az nagyon meghatarozo a fajdalom szempontjabol.
14. b2076ec79b (válaszként erre: 13. - Sz.Csirke)
2007. nov. 27. 15:20
lassacskán megyünk szülőszoba túrára, már pedzegette a doki, meg aztán jönnek a ctg-k a kórházban, ahol megismerhetem a szülkésznőt is. Igyekszem olyat választani, aki nem csak szimpatikus, hanem számomra megfelelően gondolkodik. Igazad van, mindenképpen érdemes ezeken elgondolkodni, hogy ha már odakerülünk, ne érjen meglepetés, és "normálisan" tudjuk kivárni a születés végét :)
13. Sz.Csirke (válaszként erre: 11. - B2076ec79b)
2007. nov. 27. 15:16
Nemsokara nem dolgozol mar, akkor majd tobb idod lesz. Meg nem kestel le semmirol, de szerintem is mindenkepp el kell gondolkozni, mert igy, ha beszelsz a dokival, vilagosan kiderul, mi lehetseges, es mi nem.
12. Sz.Csirke (válaszként erre: 8. - Erzsok06)
2007. nov. 27. 15:14

Nagyon sajnalom a negativ tapasztalatokkal rendelkezoket. Sok szulestortenetet olvastam, ami tudatositotta, hogy nem szabad csak ugy hagyni, hogy lesz ami lesz. Utananeztem, elmentunk a korhazba, ahol korbevezettek, elmagyaraztak mindent, felhivtam az osszes helyet ahol szulesznok dolgoznak, es ezzel a szulestervvel gyozodtem meg arrol, hogy ok majd tamogatnak mindenben.

En mindenkinek azt tanacsolom, hogy tegyen meg mindent, es ne vegye termeszetesnek, hogy a korhazban az orvos diktal.


Koszonom szepen a biztatast, neked is hasonlokat kivanok:)

11. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - Sz.Csirke)
2007. nov. 27. 15:06

Szia!

Elkaptalak :))

Elolvastam a szülés terveteket, nagyon határozott és mindenre kiterjed. Én nem is gondolkodtam még ilyen mélységekben erről a témáról. Lehet h el kéne kezdenem :)

10. Sz.Csirke (válaszként erre: 9. - 58f68708d1)
2007. nov. 27. 15:04

Minden egy az egyben megvalosithato, es termeszetes, hogy a legjobbat szeretnem magunknak.


A szuleszno fogja maszirozni a gatat, mikor a fejecske jon, o fogja tartani, hogy ne szakadjon, miutan a fej kint van, mar nincs erre szukseg, tehat attol kezdve Tyson tartja majd a bebit. Hiszen a mi gyerekunk, mi szuljuk meg, a szuleszno csak annyit avatkozik bele, amennyit kell. Ez igy termeszetes.


Koszi, de nem szerencse kerdese.

2007. nov. 27. 14:20

hahaha...bocsi,de szerintem ennek a fele-hanem több-csak egy "ki ha én nem"-"na majd én megmutatom"...

ugye ezt Te sem gondoltad komolyan,h azok amiket itt összeírtál Tysonnal kapcsolatban pl,azok megvalósulnak...ragszkodsz első szülőként a gátvéádelemhez,de azt akarod h Tyson segítse ki a babát.-oo és még sorolhatnám...

szerinted???


de legyen szerencséd...

2007. nov. 27. 07:14

Remélem sikerül megvalósitanod a mit nekem sajnos nem.Két gyermekem van és én Debrecenben szültem, mindkettőt a Kenézyben korházban. Mindkettővel fogadott orvosom volt. Az első gyermekemnél, aki pont a kiirt napon születtett, az orvosom Pesten volt. A szülésznők magamra hagytak, csak akkor néztek rám, ha kiabáltam, hogy jöjjenek. A másodikkal szintén fogadott orvos ak az elsőt világra hozta. Hát ő 1x megvizsgált és otthagyott 5kg-os babát hoztam a világra, és mivel nem kaptam epidurálist ami megvolt beszélve a kinok kinyát áltam ki. A szülésznő aki nem szült még azt mondta meg se szüleszt, ha tovább hisztizek. Nem hiszti volt, hanem fájdalom, ami egy 62 cm.es babát elképzelve,természetesen világrahozni, olyan volt mint egy 2hónapos.

Remélem nem rémisztettelek el, de én is arról állmondtam, hogy olyan szülésem lesz amilyet te is szeretnél. Nézz utánna a korháznak, és az orvosoddal is beszélj meg mindent. Kivánom, hogy legyen gyors és szép élményekkel eli a szülésed, és csalódj kellemesen az orvosokban és a szülésznőkben.

2007. nov. 26. 18:16

Nagyon tetszik amit osszeallitottatok, alaposan atgondoltnak es szerintem is kivitelezhetonek tunik, bar nincs tapasztalatom benne.

(En is szeretnek majd hasonlot, valamikor.)

Kivanom, hogy minden ugy sikeruljon, ahogy elterveztetek:)

6. Mágika75 (válaszként erre: 3. - Kiscsu)
2007. nov. 26. 18:13

Kedves Kiscsu!


Ne készülj arra, hogy embertelenül bánnak veled, mint kismamával. Ilyen nincs! Ez elfogadhatatlan!


Tudd, hogy mit, hogyan szeretnél a várandóságod alatt és a szülés közben. Ezekhez ragaszkodj (kivéve persze, ha a Baba vagy a Te egészséged mást kíván)! És tudd képviselni magadat!


A szülés, a születés a kórháznak/orvosnak/szülésznőnek mindennapi, rutin. De Neked... Nos Neked az életed legszebb napjának kell lennie.


Biztos lehet találni vidéken is olyan orvosokat, akik nyitottak a reform- illetve alternatív(nak számító) módszerekre. Tudakozódj, érdeklődj! És semmi esetre se törődj bele abba, hogy úgy bánnak veled, ami nem esik jól!


Hallottam olyan kismamáról, aki a terhesség 38. hetében váltott orvost, kórházat...


KisCsengénk augusztusban született, mi Apával már előtte februárban megnéztük a szülőszobát, beszéltünk a szülésznővel. Az orvosunkat pedig ismertük; tudtuk, hogy "vele nem lesz gond". Vele is megbeszéltem, hogy mit szeretnék, illetve ebben az esetben inkább mit akarok illetve nem akarok. Persze a kórházban alá kellett írni mindenféle papírokat, amin engedélyezem a mindenféle beavatkozásokat... De megbeszéltük a dokival, hogy csak a legvégső esetben lehet akármilyen beavatkozásról szó, amíg lát esélyt arra, hogy természetesen történjen a születés, addig hozzám se nyúljon. Szerencsére könnyen, gyorsan ment minden, nem is volt szükség az orvosra. :-)


A Babához sok sikert és jó egészséget!

Mágika

2007. nov. 26. 17:34

Koszonom a biztatast, en nagyon bizom benne, hogy nem fog csalodas erni. En korhazban fogok szulni, mivel nem kockaztatok, de orvos nem lesz jelen a szulesnel, hacsak nincs valami komplikacio. Ezert eleg ha a szulesznom hasono felfogassal es elvekkel rendelkezik mint mi. Mivel a korhaz szemelyzete nem lesz jelen, a korhaz szabalyzata annyira vonatkozik csak rank, amennyire engedjuk, bar ez igazabol csak a videora vonatkozik. (korhaz nem engedi)


kiscsu: En azt mondom, ne is keszulj fel ra! Arra keszulj fel, hogy elerd, minden a te elkepzeleseid szerint alakuljon, hiszen ez a ti csodalatos napotok, megismetelhetetlen, ahol nektek kell lenni a kozeppontban. Engem teljesen felhaborit ahogy a szulo novel bannak Magyarorszagon. Ezellen valamit tenni kell.

Magikanak sikerult, akkor masnak is sikerulhet, csak tenni kell erte, nem beletorodni.


ppiiccii: Nem ertem miert ne lenne megvalosithato, hiszen semmi nem kell hozza. Ezek a dolgok nem penfuggok, akkor miert ne lehetne megvalositani? En ezt nagyon szomoruan hallom, es bar engem konkretan nem erint, megsem tudok belenyugodni.

2007. nov. 26. 13:19

Szia.

Érdekes dolgokat írtál, de szerintem Mo-n ebből nagyon sok nem valósítható meg. Ami igen az a kórházban, ami nem az talán Geréb Áginál jön be.

Drukkolok, hogy minden sikerüljön amit elterveztél.

2007. nov. 26. 09:35

Sziasztok!


Én is őszintén gratulálok, hogy sikerült ilyen orvost, kórházat találni. Amennyiben lehetséges, szeretném elkérni a címet, nevet. Mi most tervezünk a párommal gyermeket, de még azért nem mertem belemenni, mert félek a szüléstől. A mi kórházunkban az a "trend", megszokás, hogy a kismama felgyalogol a 4-re, mert elromlott a lift véletlenül, aztán fájdalomcsillapító helyett oxigént kap... véletlenül.. Én nem szeretnék ilyen balesetek áldozatai közé tartozni, és örömmel hallom, hogy van olyan hely az országban, ahol kérni tudsz dolgokat. Ez ritka, nagyon ritka!! Eddig ahány embert kérdeztem, mindenki javasolta, készüljek fel, úgy fognak bánni velem, mint egy kutyával szülés közben.. Én erre nem vagyok hajlandó felkészülni, inkább elmegyek az ország másik felébe szülni. Nem is hallottam még ilyen szülési tervről.

Légyszi írjatok, hogy hol, kinél érdemes szülni!


Köszi!

KisCsu

2007. nov. 26. 08:25

Szia Linda!


Gratulálok! Ez a terv nagyon jó!

Annakidején én is megírtam az enyémet. Arra használtam, hogy mindent megbeszáljek az orvosommal.

A magyar valóság az, hogy a kórházi rutin és az orvos szokásai sokszor előbbre valók, mint az anyuka kívánságai.

Persze vannak kivételek. Szerencsére mi a Párommal megtaláltuk azt a kórházat és azt az orvost, ami/aki a mi igényeinket tartotta szemelőtt. Szerencsére.


Kívánom, hogy hasonlóan kellemes élmény legyen számodra is a születés, mint amilyen nekünk volt!


Jó egészséget! És türelmet az utolsó hetekre. :-)

Mágika

2007. okt. 30. 21:45
Szülési terv készitését nem csak a szülésznők és orvosok kérik, de nálunk a párom is magánál tart egy példányt, hogy a meggyőződhessen arról, hogy minden az elképzeléseink szerint alakul. Így mindketten nyugodtan tudunk a szülésre magára koncentrálni, anélkül hogy azon izgulnánk, vajon mindent megbeszéltünk-e az orvossal, és ő vajon tiszteletben tartja-e kéréseinket.
Mindenki más szempontokat tart szem előtt, nekünk a következők voltak fontosak (avagy részletek a szülési tervünkből) :

Ugrás a teljes írásra: Az én szülés tervem
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook