Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én szülés tervem fórum

Az én szülés tervem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én szülés tervem

1 2 3 4
84. nitchka (válaszként erre: 31. - 09e7548a84)
2008. márc. 13. 01:22
En Norvegiaban elek es kedves anyukak, ha hiszitek, ha nem , itt pont az ilyen szules a TERMESZETES! a video meg a szuloknek van, nem a mas szemenek. A gatmetszesrol meg csak annyit, h legtob esetben teljesen folosleges. Semmi szornyu nincs benne, csak eppen folosleges( persze nem mindig, de legtobbszor az)Viszont a tajekozatlansag az nagy atok....es engem egyre inkabb felhaborit az, h ennyi Magyarorszagon elo no irrealisnak , vagy eppenseggel naivnak talalja az ilyet. Ha tenyleg nincs lehetoseged ilyen szulesre( amit ketlek, mert az anyanak jogai vannak, csak ezeket kevesen ismerik), az meg nem jelenti azt, h masnak lehetetlen.
83. nitchka (válaszként erre: 29. - Jemma)
2008. márc. 13. 01:12
Attol, h valami meg negeyt szult, nem biztos, h mar mindent latott. Aki igy all hozza a dolgokhoz, annak valoszinuleg 4 borzalmas elmenyben volt resze. Oszinten sajnalom az ilyet...Fasult, megsavanyudott nepseg. Es mellekesen, en igenis lattam mar ilyen szulest. Nem egyet, kettot. Es az enyem is ilyen lesz!!! Amugy,nekem se egeszen vilagos, mire kell a mehlepeny , de AZ EGYALTALAN NEM A MI DOLGUNK. Mindenki azt csinal a sajat testevel, meg gyerekevel , amit akar, meg amit jonak lat! Velemenyt nyilvanitani azert lehet, viszont itelkezni nem! Foleg nem ilyen rosszindulatu hangnemben.
82. nitchka (válaszként erre: 17. - 58f68708d1)
2008. márc. 13. 01:05
HOgy te egy mekkora irigy vagy!!!! Felhaborito! ha neked nem lehet jo, masnak se legyen...hat csodalatos a hozzaallasod. Az ilyen inkabb meg se szolaljon. Ez a szulesterv igenis megvalosithato es mellesleg nagyon jo! Huzza meg magat, aki nem birja elfogadni, h ilyen is letezik!
81. Sz.Csirke (válaszként erre: 80. - Vanet)
2008. márc. 10. 17:45
Koszonom, es sok sikert kivanok neked!
80. Vanet (válaszként erre: 79. - Sz.Csirke)
2008. márc. 10. 09:18
Drukkolok neked, hogy szép és beavatkozásmentes szülésed legyen! Én is ilyenre készülök... Magyarországon ez kicsit körülményesebb, de nem lehetetlen:)
2008. márc. 9. 15:53

Remelem nemsokara arrol szamolhatok be, hogy minden renben ment, es sikerult megvalositani a terv szamunkra fontos reszleteit.


Valaki itt a forumon, par hete szult, korhazban, es volt ido megvarni, mig a koldokzsinor megallt luktetni.


Gatvedellemmel kapcsolatban, en is abban bizom, hogy lesz lehetosegem engedni, hogy a bebi kicsusszon a sajat tempojaban, ezzel idot engedve a megfelelo tagulasra.


Mar alig varom hogy megtapasztalhassam ezt a csodat:)

78. Vanet (válaszként erre: 65. - Josey)
2007. dec. 18. 16:19
Csak egy kis jóindulatú igazítás: nincs mindenhol gátmetszés!!! Vannak gátvédő orvosok, bár én még nem szültem de több barátnőm is szült gátvédelemmel. A titok annyi, hogy nincs semmilyen beavatkozás, oxitocin stb... hanem hagyják, hogy a természet elvégezze a maga dolgát, általában akkor kell vágni, ha nem volt elég idő tágulni, vagyis nem várták ki, megsürgették a folyamatot és a test még nem érkezett el az adott szakaszba. (remélem nem írok nagyon zavarosan:) A vágás repedéssel kapcsolatban: a vágás általában izomig történik, a repedés csak a felső rétegekben (például hámréteg) Ez utóbbi természetesen gyorsabban gyógyul. Nem okoskodni akarok (tényleg nem!), s bár én most készülök csak erre a csodára, de édesanyám szülésznő, így sok-sok történetet ismerek. Ez a szülési terv teljesen megegyezik az otthonszüléssel. Szóval igenis lehetséges ez Magyarországon is, csak a kismamáknak tájékozódniuk kell, és elhinni, hogy a szülésben mi nemcsak résztvevők vagyunk, alanyok, hanem mi (a baba és az anya) a főszereplők és az irányítók. Mert bárki bármit is mond, egy anya tudja a legjobban hogy mi a legjobb neki és a babának!!!
77. 58f68708d1 (válaszként erre: 76. - Ce91523917)
2007. dec. 16. 20:09
óh basszus,akkor talán nem a megfelelőt választottad-sajnálom...oké,már válaszoltam is.-)))
76. ce91523917 (válaszként erre: 75. - 58f68708d1)
2007. dec. 16. 18:34
Szia, volt választott szülésznőm, ő végig nagyon rendes volt, segített, de itt a szülésznők túl sokat nem tehetnek. Elküldött tusolni, labdázni, javasolta a gázt, amitől aztán hánytam, és mondta, h keljek fel, mert akkor erősebbnek éreztem a fájásokat. Ha ott volt a doki nem igen szólt. A többi megy privibe
75. 58f68708d1 (válaszként erre: 74. - Ce91523917)
2007. dec. 16. 17:05
szia.sajnálom ami veled történt((van szülésznő választásdi lehetőged-élj vele!!-ha gondolod van ott egy nagyon kedves ismim szívesen ajánlom!nem fogsz csalódni benne ez biztos!!írj privit ha gondolod..-)
2007. dec. 16. 16:18

Sziasztok!

Én Székesfehérváron szültem, és vegyes érzelmeim, tapasztalataim vannak/maradtak.

Az orvosok kijelentették, hogy burokrepesztés lesz, nem kérdezték meg, várnék-e még pár napot. Arról volt szó, hogy ehetek, ihatok, enek ellenére, majd leordították a fejem, mert bekaptam egy szőlőcukrot, és ittam egy korty vizet.

10 óra vajúdás után választási lehetőség nélkül kijelentették, hogy visznek császárra. A sós folyadékot pedig utólag, műtűt közben adták oda.

A babát csak másnap láttam, akkor szoptathattam meg.

Most ismét várandós vagyok, májusban szülök, és nem fogom hagyni magam, kiállok magamért!

Jónak tartom a tervet, amit írtatok többen is, de ez itt nálunk ajnos még a holdba sincs.

Ja, és a legjobbat még nem is mondtam, a fél osztály megvizsgált, turkált bennem, és az ápoló az ablakon keresztül bámult, míg el nem küldtem a fenébe.

73. josey (válaszként erre: 72. - Mágika75)
2007. dec. 8. 17:43

De jó,hogy elfelejtettek titeket:)


Igen,Hanna egy vigyoritündér.

Nála ez még belülről fakadó,őszinte boldogság:)))

72. Mágika75 (válaszként erre: 70. - Josey)
2007. dec. 8. 09:40

Szia Josey!

Amikor Gyöngyöcske megszületett, akkor még kb 1/2 óráig pihentünk - Ő a mellkasomon pihegett, Apa mellettünk, az orvosunk a lábamnál, én a vízben (vízben született Gyöngyöcske). Még lüktetett a köldökzsinór, de már önállóan is lélegzett; sóhajtozott, kitugggyamér'... :-) Amikor már nem lüktetett a köldökzsinór, akkor indult a szokásos rutin...

Aztán megmérték, megvizsgálták, felöltöztették (nem fürösztötték), ezeket Apa felügyelte, én közben a lepénnyel "foglalkoztam". Aztán a felöltöztetett Gyöngyöcskével Apa mellém ült, amíg a doki a felszíni sérüléseimet ellátta (mert szerencsére én nem repedtem és nem is vágtak). Utána pedig otthagytak minket hármasban a szülőszobában, el is felejtkeztek rólunk, kb 3 óra múlva úgy szólt Apa, hogy mi még mindig itt... Az éjszakát külön töltöttük Gyöngyöcskével, de utána egy percre sem adtam ki a kezemből... :-)) Az újszülött osztályra bármikor ki lehetett vinni a babákat; volt is éjszaka császkálás, 2 körülre sok Anyuka megelégelte a nemalvást. :-))

Én ugyan nem aludtam, de egy zsák istenért sem adtam volna oda Gyöngyöcskét! Csak néztem éjszakánként (is), hogy milyen tökéletes, apró, puha, nyugodt, csoda... (Fránya könnycsepp... Ha eszembe jut, még mindig végigszalad az arcomon.)


De tudod mit, az, hogy jó anya legyél nem azon a pár órán múlik. Most már ne is gondolj arra, hogy akkor elvitték Hannádat! Hiszen látszik a képeken, hogy boldog, kiegyesúlyozott baba. Ez a lényeg! :-))

71. Sz.Csirke (válaszként erre: 70. - Josey)
2007. dec. 8. 01:56
Ezt a pontjat a szulestortenetednek nagyon szomoruan olvastam, azt hiszem mar akkor is emlitettem, de azert biztosan nem erzed hatranyat annak hogy igy alakult. Es ahogy irtad: legkozelebb elore megbeszelni.
70. josey (válaszként erre: 68. - Mágika75)
2007. dec. 7. 23:13

Ez a babaelvitel nagyon fáj/t...Főleg,hogy cikkek tömkelegét olvastam,hogy milyen fontos az első "közös szívdobbanás",meg hogy a babóka rákap a cicire...

Nem nagyon pattoghattam,a doki ép varrt...

A baba ezalatt az ágy melletti "teknőben" volt egy ideig(kiesett,hogy meddig),szóval nem értem,miért nem hagyták rajtam?

A gátmetszés ellen már nem szólok,repedhettem volna fölfelé,ami ezerszer rosszabb lett volna - nézzük innen.

Ne haragudj,a kórházat nem nevezem meg.Főleg azért,mert messzeföldön ismert,pozitív értelemben.

2007. dec. 7. 19:32
csatlakozom az előttem szólóhoz.-))
68. Mágika75 (válaszként erre: 65. - Josey)
2007. dec. 7. 16:35

Szia Josey!


Hol született Hannád? A gátmetszés nem minden kórházban rutineljárás... A "mindenképpen" csak bizonyos helyeken érvényesül. Szerencsére.

És van olyan hely, ahol nemcsak az Anyuka hasára teszik az újszülött Babát, hanem kettesben (Apával hármasban) hagyják őket ismerkedni egymással 2-3 órán keresztül... Hagyják, hogy a Baba szopizzon, sőt, bíztatják az Anyukát, hogy szoptasson (még bent a szülőszobában)... Szerencsére.

Meglepett, amit írtál. El sem tudtam volna képzelni, hogy a szülés után elvigyék Gyöngyöcskét.

Asszem, Neked nem a legjobb helyen sikerült életet adni Hannádnak.


Jó egészséget!

Mágika

67. 58f68708d1 (válaszként erre: 66. - 58f68708d1)
2007. dec. 7. 14:49
meg kell találni hozzá az intézményt-orvost.szülésznőt...de azért ezek még a reális dolgok körébe tartoznak))
66. 58f68708d1 (válaszként erre: 65. - Josey)
2007. dec. 7. 14:46

szia.-)

egy gondolat...

a 4.gyeremet a péterffyben szülzem.vajúdás alatt ettem ittam,csirkés szendvicset,ropit,narancslét és bármilyen hihetetlen capuccínót is ittam-ilyen is van Mo.gon)))

nna erre varrjon mindenki gombot.-DD

65. josey
2007. dec. 7. 14:31

Sziasztok.

Várható volt a sok negatív hozzászólás,mert itt,nálunk ezek nem hétköznapi,elfogadott,megvalósítható dolgok.

Azért jó tudni,hogy van,ahol érvényesülhet a kismama akarata legalább papíron,ha aztán nem is úgy alakul.

Pl. nálunk először szülőknél mindenképp van gátmetszés.Rákérdeztem.Le is cseszett a szülésznő,hogy micsoda kérdés. ??? Aztán ott,a helyszínen arra is rájöttem,hogy irtó nehéz lett volna nem nyomni,amikor nagyon kellett!!!De adhattak volna egy esélyt.Egyetlen egy próbát...

A fájdalomcsillapításról pedig nem is beszéltünk előtte.Elhittem,hogy nem fog kelleni:)))Én naív:)))

A tükrös dolog azért lep meg,mert én amondó vagyok,azért nem lettem "rosszul",mert sem a babafejet,sem a méhlepényt,se semmit ott "alul" nem láttam..Én ilyen be@zari vagyok:(Rossz hatással lett volna rám...A gátvarratokat sem néztem meg 5 hétig:P De apa nem ájult el:)

Egyetlen dolog,amin nagyon meglepődtem,hogy engednek majd enni-inni?Ha császárra kerül a sor,akkor az úgy nem lesz jó,vagy félre vagyok informálva?

Azért ez a méhlepényes dolog is újdonság nekem...


Hát a mai napig fáj a szívem,hogy akkor nem hagyták a mellkasomon,de a következőnél ELŐRE KÖVETELEM,hogy így elgyen:)

Sok szerencsét!

64. 7130b15964 (válaszként erre: 62. - Mágika75)
2007. dec. 4. 14:55
Ahogy mondod. Azért elképesztő, hogy az emberek fújják a magukét, végig sem gondolva a részleteket...:((
63. 7130b15964 (válaszként erre: 41. - Sz.Csirke)
2007. dec. 4. 14:52

Teljesen igaz, a fürdetés nem a legfontosabb és legsürgetőbb dolog. Bár, itt rutinból rögtön lecsutakolják a babákat a legtöbb helyen. Elég lenne megtörölgetni és betakarni, hogy ne hűljön ki.


Én a videót személy szerint nem szeretem, de kétségtelen, hogy lehet haszna később egy esetleges vita eldöntésekor. Reméljük, hogy sose lesz rá szükségetek!

2007. dec. 4. 14:44

Sziasztok!


Az USA-ban és Kanadában a szülési tervnek az a célja, hogy a kismama tudassa a kórházzal, hogy mely beavatkozásokat kéri, engedélyezi illetve tiltja meg a szülés alatt.

Ez ott azért fontos, mert ha nincs ilyen terve, akkor azt az ellátást kapja a kismama, amit fedez a biztosítása, ha meg nem rendelkezik biztosítással, akkor jobb esetben minden beavatkozás előtt az orra alá dugnak egy papírt, hogy írja alá, rosszabb esetben meg szüljön a lépcső mellett, egyedül. Az orvost is védi a szüléi terv, hogy ne pereljék be utólag, mert megsértette a kismama jogait.

Szóval butaságnak semmi esetre sem butaság! Sőt kifejezetten szükséges.


Magyarországon is van olyan védőnő, aki javasolja a terv elkészítését, csak azért, hogy a kismama végiggondolja a szüléssel kapcsolatos igényeit. Nem pedig azért, hogy ehhez tüzzel-vassal ragaszkodjon.

Magyarországon sajnos ritka az a kórház illetve orvos, aki emberként gondol a kismamára illetve a kisbabára. Rutinszerűen csinálják a dolgukat a dokik, nem tájékoztatják az embert a lehetőségekről, az egyes alternatívák előnyéről, hátrányáról, következményeiről. Tisztelet a kivételeknek.


Az a baj, hogy csak magyar viszonylatban gondolkoztok... Szülési terv nélkül Észak-Amerikában szóba se állnak a kismamákkal.

61. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - Sz.Csirke)
2007. dec. 3. 22:22
Butaságnak tartom,hogy tervet készíts,elég ,ha csak várod,átéled,örülsz majd neki.
60. 58f68708d1 (válaszként erre: 59. - 58f68708d1)
2007. dec. 3. 21:49
ja és akkor természetesen megkeseredett lesz,mert nem jött be a TERVE..vagy eltért ésatöbbi...ugyanis egy gyereket nem lehet TERVSZERŰEN megszülni!
59. 58f68708d1 (válaszként erre: 57. - Dogiz)
2007. dec. 3. 21:47

szia.

na akkor még1x mert jó volt.-))

ki a bánat a megkeseredett???könyörgöm ki beszélt itt erről?nem tudom miből gondolod h az lennék.-oo


én nem akartam elvenni sem a kedvét sem mást...-mellesleg ha valakinek a szüléstől egy olyan véleménnyel ami a realitások talajára szeretné visszahúzni""úgymond az illetőt el lehet venni,-hát akkor talán még nem érett meg arra h szüljön.nemdebár??-és ez személytől független!!!szerinted az a jó ha bőszen bologattok h hű így meg úgy ez milyen szuper ésatöbbi??-közben persze ti is azt gondolhatjátok,h nehogy hiba csússzon a számításba...mert az-mint az előttem szóló már vagy 2x min.írta-ÓRIÁSI CSALÓDÁS LESZ!!terv ide vagy oda,ez mint a nevében is benne van-EGY TERV...ha valaki foggal-körömmel kapaszkodik az elképzeléséhez és valami nem úgy történik,na akkor viszont már GÁZ van és pocskondia h mert így meg úgy nem ez volt a TERV!!érted már????

nna erről ennyit.

58. jemma (válaszként erre: 57. - Dogiz)
2007. dec. 3. 20:45

bár nem engem szólítottál meg, de el kell mondanom, hogy nem vagyok megkeseredett kismama!


nem a kedvét akartam elvenni, hanem arra próbáltam felhívni a figyelmét, hogy maradjon a realitások talaján, mert ha valami nem a tervei szerint alakul, akkor az óriási csalódás volna számára!

57. dogiz (válaszként erre: 45. - 58f68708d1)
2007. dec. 3. 20:36
Szia! nem értettem félre semmit, ezt csak példaként írtam a kismamáknak. Egyértelmű volt számomra a szülési terv is és mindenkinek a pozitív és negatatív hozzászólása. Sajnos vannak megkeseredett kismamák, nem vitatom, önhibáukon kívül lettek ilyenek, de ez van, azért nem kell másoknak a kedvét elvenni.
56. 58f68708d1 (válaszként erre: 54. - Sz.Csirke)
2007. dec. 3. 18:41

jó sokáig tartott böngészni.-)))

de úgy látom nem érted amit írtak neked...

2007. dec. 3. 18:41

Még jó, hogy elolvastam az adatlapodat.:) Kiváncsi vagyok, hogy minden kívánságod teljesül-e. Az egyik csatornán láttam Canadai kórházakat, műtétet, így nem csodálkozom a kívánságlistán.

Szoritok neked, hogy minden úgy legyen, ahogy leírtad.:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook