Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az én módszerem: a futás! fórum

Az én módszerem: a futás! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
58. Sly7105 (válaszként erre: 56. - 9b2881bf68)
2012. jan. 28. 15:48
egy ismerősöm futópadon fut, azt mondja nagyon jó, mert egyforma tempót lehet vele tartani végig, de még én sem próbáltam. Mert az konditeremben van... és nekem arra nincs időm...
57. simple (válaszként erre: 56. - 9b2881bf68)
2012. jan. 28. 14:27
Én még évekkel ezelőtt használtam néhány hónapig, de koránt sem volt olyan hatékony mint a szabadban való futás.
2012. jan. 28. 14:23
Van valakinek tapasztalata a futópaddal kapcsolatban?
55. simple (válaszként erre: 54. - Sly7105)
2012. jan. 28. 13:54
Így igaz! :-)
54. Sly7105 (válaszként erre: 53. - Simple)
2012. jan. 28. 13:37
Ja, oké, bocs:) Persze, csak az ember(főleg mi nők) türelmetlen... és ehhez kitartás kell. Menni-menni, vagyis futni és előbb-utóbb lesz eredménye.
53. simple (válaszként erre: 52. - Sly7105)
2012. jan. 28. 13:31
Igen nem is rád gondoltam hanem Syria-ra, neki vannak problémái, ezért neki valószínűleg több időbe telne, de két hónap után semmiképpen sem szabadott volna feladnia szerintem.
52. Sly7105 (válaszként erre: 50. - Simple)
2012. jan. 28. 13:27
az nagy szerencse, mert nem mindenkinek indul be rögtön az első héten a súlycsökkenés. Persze függ ez attól is, hogy közben, hogy étkezünk. Én is egészséges vagyok:)
51. simple
2012. jan. 28. 13:22
Mondjuk én egészséges vagyok. :-)
50. simple (válaszként erre: 49. - Sly7105)
2012. jan. 28. 13:22
Hát nálam ez nem így volt. Mikor újrakezdtem a futást, már az első hét után sokkal feszesebb, keményebb lettem, és fogytam is.
49. Sly7105 (válaszként erre: 48. - Syria)
2012. jan. 28. 13:19
A barátnőmnek is pajzsmirigy-gondja van, ezért nehezebben tud fogyni, de ha kezelve van a pajzsmirigy probléma, akkor szerintem nem lehet akadálya a fogyásnak. De valóban az van, hogy elkezd az ember futni mondjuk heti 2x 3x és már két-három hete rongálsz:) és még mindig semmi. De én akkor ezzel nem foglalkoztam és tényleg egy idő után, egyszer csak azt vettem észre, hogy leesnek a ruháim. Hát az naggyon jó érzés :)
48. syria (válaszként erre: 26. - Sly7105)
2012. jan. 28. 11:09

Igazad lehet, hogy nem voltam elég kitartó. 2009 nyarán hetente 2-3 alkalommal jártam cardio edzésre (alkalmanként 1-1,5 órát), mellette bringáztam, és odafigyeltem az étkezésre is.

2 hónap elteltével az eredmény nulla volt. Na akkor adtam fel. S rákenem az egészet a pajzsmirigy betegségemre.

De azért még küzdök.

2012. jan. 27. 22:48
Bármi mást, csak futni ne kelljen 100 m-nél többet!
2012. jan. 27. 22:18

Én is most kezdtem el futni két hete. Nagyon imádok futni, mindig sokkal felszabadultabb, boldogabb vagyok utána. És türelmesebb is. Sajnos nem tudok minden nap menni, de amikor lehet akkor megyek. Régen még versenyekreis jártam a suliból, aztán felkerültem pestre és szép lassan abbamard a futás. Sajnos! Már nagyon bánom. Most rászántam magam, mert tavaly szeptember óta 10 kilót felszedtem és szeretnék megszabadulni tőle, mert így rosszul érzem magam.

A futás mellé még tornázom Rubint Réka dvd-re. És próbálok odafigyelni az étkezésemre is. Főleg a kenyeret hagyom el az étkezésekből meg a cukrot. Mondjuk a cukor nélkül jól megvagyok, de a kenyeret nagyon szeretem. :) Nagyon nehéz elkezdeni a mozgást, de ha belelendül az ember, akkor utána sokkal jobban érzi magát. És már az első alkalom után úgy érzimagát az ember, hogy máris fogytam kicsit. :)))

De nem csak a fogyás miatt kell futni és mozogni, hanem az egészségünk miatt is. Meg, hogy pédát mutassunk a gyermekeinknek! :) Hogy úgy nőjennek fel, hogy az életük részévé váljon a mozgás, a sport iránti szeretet. És ne a Mc donald's-ba üljenek majd egész nap!


Mindenkinek nagyon sok erőt is kitartást kívánok! És soha sem késő elkezdeni!Kifogásokat mindig lehet keresni, de azzal nem fogjuk elérni a céljainkat!

45. Dika-84 (válaszként erre: 43. - Ágnesovics)
2012. jan. 27. 20:54
Detto, én is rendszeresen futottam majdnem 3 évig csak az szól közbe hogy lett munkahelyem ,egyre kevesebb idő magamra és a futásra.Munkahelyen egy egy péksüti és én meg csodálkozom hogy mitől jött vissza 5 kg?(Eleinte 13-at adtam le a futással).De tavasszal újra kezdem.Bemelegítésképp elkezdtem a 90 napos diétát és holnaptó R.Rékára akarok tornázni.
44. Judo74 (válaszként erre: 14. - Rohiani)
2012. jan. 27. 19:53
Téli futófelszerelés: sportmelltartó + sporttop (első szoptatás alatt szoktam rá a kettős rétegre - biztos, ami biztos:)), rövidujjú póló + van egy tuti "kínai" dupla rétegű széldzsekim. -10 C-ig sosem fáztam még. Alul harisnya(lábfej nélküli) + pamut kerékpáros nadrág rá, általában két zokni + 1 bélelt "szélnadrág" - szintén "kínai" jellegű:). -5 C alatt még egy harisnyát felveszek, de úgy már elég nehezen mozog a lábam:). Felül még sál + kapucni a fejre - nem izzad be a fejem (hosszú hajam kontyba rakom), mint a sapkában, mert szellőzik, de jó melegen tartja a fejet.
2012. jan. 27. 19:46
Ezt a cikket akár én is írhattam volna, ugyanebben a ciőpőben járok. Futottam rendszeresen, három éve kezdtem el, és iszonyú jól éreztem magam ez alatt. Sajnos úgy alakult, hogy már egy éve lassan, alig mozgok. És a kilók szép lassan kúsznak vissza. Ha tavaszodik nekikezdek újból. :) Már nagyon hiányzik a mozgás!
42. 0fe386f42e (válaszként erre: 22. - Sly7105)
2012. jan. 27. 19:33
Én is átélem, ezt, rendszeresen nagyon jó érzés!!!
41. 0fe386f42e (válaszként erre: 37. - Simple)
2012. jan. 27. 19:31
Én is ezt (ezt is) szeretem benne. Közösségi ember vagyok, sok ember közt dolgozom (tanítok), de a sport az legyen magányos! (heti 6x)
40. 0fe386f42e (válaszként erre: 14. - Rohiani)
2012. jan. 27. 19:30

Nagyon jó cikk, én is így élek, és szintén Baranya!!!


Mivel Harkány-Pécs versenyre készülö, a téli benti edzést most kiegészítem kinti, mínuszban való futással is. Holnap is lesz terepfutás!


Én így öltözöm télen, futáshoz: sportmelltartó alap! Trikó, hosszú ujjú pamut felső, kicsit vastagabb melegítőfelső és alsó, plusz egy pufi mellény. Nyakba több rétegű sál, ez fontos! Fejre háromszög-kendő, nekem ez meg védjegy. Futócipő, az is nagyon fontos, a fehérneműről többet nem írok, de legyen jó nedvszívó. Kesztyű nem kell, az első kilométer alatt kimelegszem :-)

39. f1fee9d062 (válaszként erre: 38. - Sly7105)
2012. jan. 27. 19:27

Igen! Meg a többi társas sportnál is az a helyzet, hoghy mindig alkalmazkodni kell, nemcsak a többiek tempójához, de az idejéhez is. Meg az időbeosztásához és kedvéhez.


Mondjuk van némi húzóereje, ha többen vagyunk... Én egy hónapja belustultam, addig még zuhogó esőben is futottam, aztán ...ahhhhhh! Most csak otthon csinálom a hasizom és popsikeményítőket meg a fekvőtámaszt... :(

2012. jan. 27. 18:39
Én is csak azért preferálom jobban az egyedül futást, mert nem akarom, hogy más hozzám alkalmazkodjon és én sem biztos, hogy tudnák más tempójában teljesíteni. Tehát ha éppen jó passzban vagyok/voltam, akkor előfordult, hogy 12 kört futottam 10 helyett, de olyan nap is volt, amikor csak 8-at. De leginkább tényleg az zavar(na), hogy nem tudom, a futótársam mikor fárad el és mikor van kedve továbbfutni...
37. simple (válaszként erre: 36. - Lívia69)
2012. jan. 27. 18:33
Futni egyedül jó, mert közben tudsz befelé figyelni, csak magaddal foglalkozni.
36. Lívia69 (válaszként erre: 34. - Fuvallat71)
2012. jan. 27. 18:31

Az ígéret betartásán kívül jó még valamire a társ??? Már többen ajánlkoztak, hogy jönnének velem, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy pont akkor, pont úgy, pont olyan tempóban esik jól a futás másnak mint nekem... Beszélgetni úgysem tudnánk, én szaggatottan futok, időnként átállok gyors gyaloglásra, stb.

Aki partnerrel fut, meséljen már a jó oldaláról, hátha én csinálom rosszul!

35. Lívia69 (válaszként erre: 14. - Rohiani)
2012. jan. 27. 18:27

Én most ugyan nem tudok futni, mert járnom sem szabad, de január közepéig futottam. November elején kezdtem, mert akkor hagytam abba a cigit és ez volt a levezetés, meg a karbantartás egyben:)

Nagyon jó volt, de mivel előtte soha nem futottam, utáltam, így nem volt normális felszerelésem. Most vettem! Nem a legdrágább cucc, de valami óriási különbség volt ebben futni!!! A nadrág puha, meleg, puha, a felső kényelmes, a kabát ujja levehető... mindez áramvonalas, légáteresztő... Szóval addig is szívesen mentem futni (bár néha tényleg nehéz volt elindulni), de az új cuccban repültem!!

Pedig senki nem látta, mert mindig sötétben futok...

2012. jan. 27. 18:26

Hú, de jó volt ezt olvasni. Késő ősszel én is abbahagytam, az időjárásra hivatkozva. Az idén még nem igazán sikerült újra kezdenem, bár egy szezonnyitó futásom már volt.

Én egy gyönyörű helyen, a bánki tó partján futok, két kört, futótársammal. Jót beszélgetünk, kilihegjük magunkat, csodásan indul a nap. Mármint ez volt tavaly őszig.)))


Ami a fogyáshoz nekem még nagyon bevált, az a TRX edzés. Ha van a lakóhelyeteken, a közeletekben TRX edző, érdemes kipróbálni. A mélyizomzatot dolgoztatja, embert próbáló edzés, de az endorfin termelésnek köszönhetően, ettől is boldog az ember, csakúgy, mint a futástól.

És igen! A társ azért jó, mert ha megígérte az ember, akkor is elmegy, ha nincs kedve...:))))

33. Sly7105 (válaszként erre: 32. - Türkizszemű)
2012. jan. 27. 16:13

Köszi:)

A rendszeresség talán a legfontosabb azért is, hogy ne essünk ki a gyakorlatból, ne fájjon, ne legyen szenvedés, mert tudom: egy idő után nagyon jól esik futni. Addig meg ki kell szenvedni...

2012. jan. 27. 16:11

Nagyon hasznos cikket írtál, reális és őszinte, de motíváló is egyben!


Én saját tapasztalatból (-15kg) csak két dolgot szeretnék hozzátenni a futással kapcsolatban!


1. PULZUSKONTROLL!!!Nem kell lélekszakadva rohanni! Lényeg: a pulzus a zsírégető tartományban legyen folyamatosan! Ez gyors gyaloglást vagy lendületes kocogást jelent!


2.RENDSZERESSÉG: Többet ér heti 3 rövidebb alkalom (45-60PERC), mint 1 hosszabb! De ha csak pár perced van vagy esi az eső, akkor se maradj otthon: 20perc is átmozgat, pörgeti az anyagcserét, endorfin termel stb. Ha csak ennyi időd van akkor is vedd a cipőd, indulj: ezzel is többet teszel az egézségedért, mintha a szobában tévéznél!


KÖSZÖNÖM A CIKKET ÉS SOK SIKERT KÍVÁNOK!

31. d71ef05a8e (válaszként erre: 28. - F1e23b97ee)
2012. jan. 27. 15:40
Igazad van, de mindenkinek mérlegelnie kell, hogy mit bír jobban: viszonylag bőségesen enni a fogyást nem veszélyeztető éetelkből, vagy csipegetni a hagyományos ételekből. Én már fogytam úg yis, hogy mindent ettem, csak kis tányéron nagyon keveset, de tényleg mindent, sütit, pizzát, fehér kenyeret, stb. És most úgy fogyok éppen, hogy fehér lisztet és cukrot még kóstolás szintjén sem engedek meg magamnak, viszont sosem vagyok éhes, a vércukrom kiváló. Az előző fogyásomnál nem jöttem zavarba, ha meghívtak valahová, vagy lagzi volt, viszont nehéz volt megállni, hogy a csábító finomságokból is megálljak negyed-fél adagnál. Most problémát okozna, ha lagziba mennék, mert alig lenne olyan étel, amiből egyáltalán ennék 8legalábbis addgi ilyan szigorú vagyok, amíg le nem fogyok) Hosszútávon súlytartásra az Általad említett módszer a tökéletes szerintem, lehetőleg azért kombinálva az egészséges táplálkozás alapelveivel.
30. Sly7105 (válaszként erre: 28. - F1e23b97ee)
2012. jan. 27. 15:30
Valóban. Azt is hallottam már, hogy merd ki az adagot, amit meg akarsz enni és ha a tányérodon van, akkor felezd el szépen és tedd vissza a tűzhelyre a többit :) én - anno - odaadtam a férjemnek mindig. Még a menü-ebéd (ami azért nem nagy adag) felét is.
29. Sly7105 (válaszként erre: 27. - D71ef05a8e)
2012. jan. 27. 15:28
Teljesen igazad van. Én azt szoktam mondani a barátnőmnek, hogy majd ha 60 éves leszek, akkor nem érdekel az ideális súlyom, hanem annyit eszek, amennyit csak kívánok, sőt még annál is többet:) De persze egy egész életen keresztül nem lehet mindig mindenről lemondani, pontosan az általad is említett dolgok miatt (vacsorameghívás, lagzi stb), de azt is hiszem, hogy ha már az ideális súlyunkkal megyünk el a vacsorára és másnap visszafogjuk magunkat, akkor talán megmaradhat az elért eredmény. Nekem egy kolléganőm évek óta reggel tornázik otthon - pedig tőlem idősebb, már unokái vannak - és egyáltalán nem vacsorázik. Annyira fitt és csinos, hogy irigylésre méltó. És már teljesen megszokta ezt az életformát.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook