Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az ember tulajdonképpen egy állat fórum

Az ember tulajdonképpen egy állat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
jan. 4. 09:37
ez furan hangzik nekem igy!
99. Hold3 (válaszként erre: 96. - Napsugár8)
2023. okt. 28. 17:56
Beszéd alatt én a kommunikációt értem.
98. Napsugár8 (válaszként erre: 97. - Tumbo2)
2023. okt. 28. 14:25

Előfordulhat.

Valamelyik nagymacska pl. a saját beteg kölykét is megöli, megeszi, hogy a szag ne vonzza oda hiénákat, így könnyebben megvédheti az egészséges kölyköket.

A természetben mindennek oka van, és a túlélésről szól.

De becsülendő bennük, hogy kizárólag csak akkor ölnek pl. az oroszlánok is, ha éhesek. Egyéb okból, indulatból, passzióból sohasem.

97. tumbo2 (válaszként erre: 96. - Napsugár8)
2023. okt. 28. 11:58
egyik nap láttam,tán a bivalyok megölik a beteget-
96. Napsugár8 (válaszként erre: 91. - Hold3)
2023. okt. 28. 11:50

Én egy szóval sem írtam, hogy az állatok nem tudnak egymással kommunikálni.

Azt írtam: nem tudnak beszélni!

Mi emberek is tudunk fütyülni, ismerjük a testbeszédet, örülünk, félünk, vicsorgunk, csóváljuk a farkunkat... és mindezeken felül még beszélünk is. :))

95. tumbo2 (válaszként erre: 77. - Maithuna)
2023. okt. 28. 11:42
hogy férnek el a mennyországban?az a sok jó ember,évszázadok óta?bár semjén szerint az állatok nem kerülnek,oda,akkor az állatkertben miért bohóckodtak a megkeresztelésükkel?
94. tumbo2 (válaszként erre: 87. - 5d8fd6c5cb)
2023. okt. 28. 11:33
meg én.
93. tumbo2 (válaszként erre: 89. - Amaunet)
2023. okt. 28. 11:32
pl,a sas,vagy melyik madár, nem él az ember közelében,de megtanulta,hogy le kell dobni gyümölcsöt,a csontot,hogy kivegye belőle az ennivalót.
92. tumbo2 (válaszként erre: 90. - Hold3)
2023. okt. 28. 11:28
igen az embriók is nagyon hasonlítanak.
91. Hold3 (válaszként erre: 86. - Napsugár8)
2023. okt. 28. 10:46
Bocsánat, de az állatok is kommunikálnak egymással, csak másképpen.A madarak füttyjelekkel, a hangyák kémiai anyagok segítségével.Némellyek testbeszéddel.PLD a kutyák megértik az emberi beszéddel közölt parancsokat.Ők testbeszéddel kommunikálnak velünk.Csóválják a farkukat ha örülnek, Ha félnek maguk alá húzzák.Dühösen ugatnak és vicsorognak ha támadni készülnek.
90. Hold3 (válaszként erre: 84. - Smaragdzöld 🐉)
2023. okt. 28. 10:39
Egy cseppet sem sértődtem meg.A megfogalmazás valóban nem volt pontos.Az ember az állatvilág része, de a gondolkodás képességével kiemelkedett belőle.Amikor gyerek voltam vasárnaponként én kopasztottam és bontottam fel a csirkét./akkor még élő csirkét vágtunk/ Volt neki is mája, szive, 2 veséje,belei,két szeme s.t.b.pedíg csak egy madár volt.Már akkor felvetődött bennem a gondolat, hogy mennyire hasonlítanak a szerveink az állatok szerveire.Mi is eszünk és elemésztjük a tápanyagot, így nyerünk kalóriát, majd a végtermék hátul távozik bélsár valamijen formájában.Na és a szaporodás a gerinces állatoknak van méhük, majd úgy szülnek mint az emberek, még ha ezt mi ellésnek nevezzük is.
89. Amaunet (válaszként erre: 86. - Napsugár8)
2023. okt. 26. 00:03
Azok az egyedek, amelyek az ember közelében élnek valóban elleshettek, utánozhatnak emberi tevékenységeket, de a logikus gondolkodás ettől messze áll.
88. Zakariás napja van (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. okt. 25. 23:12
Ne sértegesd az állatokat! 🐶🐱🐭
2023. okt. 25. 16:08

Ne kételkedj, itt mindenki szép és okos....

Főleg én..-)))

2023. okt. 25. 15:39

Állítólag (tudósok szerint) 2 dolog különbözteti meg az embert az állattól:

- képes beszélni

- képes logikusan gondolkodni.


No ez utóbbival nem egészen értek egyet, hiszen ma már tudjuk, hogy pl. a majmok is rengeteg minden mozdulatot, fogást, szokást, stb. ellestek, eltanultak az emberektől, és évszázadok óta az embert utánozva tesz bizonyos dolgokat. Vagyis logikusan gondolta, hogy amit az ember csinál, azt ő is meg tudja tenni!


De hogy ezek alapján az emberi fajt "homo sapiens"-nek = értelmes embernek! nevezzük, esetenként igen-igen kételkedek benne. :))

85. andilaci (válaszként erre: 3. - Titkoskert)
2023. okt. 25. 14:50
🙋🏻‍♀️🙆🏻‍♀️✔
84. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 82. - Hold3)
2023. okt. 25. 14:26

Én említettem a 3 szívű, kék vérű polipot. Azt írod, azt is állatnak nevezzük. Igen. Mivel mindaz, amit felsoroltál, állat. Ezt senki nem vitatta.


Azt, amit most írsz, "Az ember gerinces állat," látod, az ilyen, és ehhez hasonló, az 1. írásodban megjelenő mondataid adtak okot (legalábbis nekem, de a jelek szerint másoknak is), hogy mosolyogjunk. Én nem vagyok állat. Ember vagyok. Nem azt eszem, amit az állatok. (1. hsz-ed).

Ha kicsit pontosabban fogalmaznál, nagyon jó kis topic lehetne. Így viszont inkább megmosolyogtató. Hidd el, hogy nem bántani akarlak! Azt sem vonom kétségbe, hogy ötös voltál biológiából. Csak furcsán adod elő a dolgokat.


Tényleg vannak húsevők és növényevők is az állatvilágban. Ilyen módon hasonlítunk, hiszen az emberek is esznek húst, zöldséget, gyümölcsöt. Egyesek isznak tejet is, ugyanúgy, mint az állatok. Igaz. De amit te írsz, hogy ugyanazt esszük, mint az állatok, ebben a formában nem igaz.

Remélem, érted, hogy mit szeretnék mondani ezzel.

Nem kioktatni akarlak. Javasolnék csak. Pontos fogalmazás, és máris más a kép.


Ja, még egy kérdés. Melyik állatnak van 4 agya? A polipról olvastam, hogy 9 agya van. De valódi agya csak egy. Ellenben a 3 szív az valós.

Nem tudok 4 agyú állatról, de lehet, hogy hiányosak az ismereteim.


Mondom még egyszer, maga a témaválasztás nagyon jó.

83. csemár (válaszként erre: 82. - Hold3)
2023. okt. 25. 13:29

Megnyugtattál azzal, amit az utolsó mondatodban írtál. :-)

(Ui. azt hittem, hogy csak viccelsz ezzel a fórummal, s a korábbi hozzászólásom is ilyen hangnemben íródott. Bocsánat!)

82. Hold3
2023. okt. 25. 13:14
Köszönöm a sok szórakoztató hozzászólást.Természetesen az állatok sem egyformák.Vannak bogarak, hűllők, madarak, mégis mindegyiket azt is amelyiknek 3 szive van és 4 agya, azt is állatnak nevezzük.Az ember gerinces állat, leginkább a majmokhoz van a legközelebb.Bár az állatok is kommunikálnak egymással, az ember mégsem érti meg őket.A kutya pld. nagyon sok utasítást megért emberi nyelven is.De az elefánt is képes hasonlókra.Az ember kiemelkedett az állatvilágból, mert képes megváltoztatni a környezetét.Egyébként 5 ös voltam biológiából.
81. csemár (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. okt. 25. 10:13
Tulajdonképpen igazad van.
80. Titkoskert (válaszként erre: 78. - 5d8fd6c5cb)
2023. okt. 24. 20:08
😯 Akkora van neki?
79. vigyefene (válaszként erre: 78. - 5d8fd6c5cb)
2023. okt. 24. 19:28
Talán nincs is akkora, kivétel a nehéz ipari gépeken.
78. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 73. - Titkoskert)
2023. okt. 24. 19:26
húúúúúú, mekkora mágnest kéne szerelni Wifee homlokára..-))
77. Maithuna (válaszként erre: 70. - Tumbo2)
2023. okt. 24. 19:26
Hát.. Ha így lenne, akkor az emberek száma állandó lenne a földön. 2000-ben hatmilliárd volt a föld népessége a földön, most nyolcmilliárd. Ez csak az én meglátásom, lehet, hogy van rá magyarázat abban a hitrendszerben.
2023. okt. 24. 19:07
Sőt! Az állatk már különben viselkednek. Sokkal tisztább lelkúek mint az meberek. Ezért is szeretik jobban sokan a kutyájukat, macskájukat. Ember már az állati szint alatt van. Tisztelet a kivételnek. Szerintem értitek.
75. tumbo2
2023. okt. 24. 18:20
Állat az emberben.olvastad? Zola.
74. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 73. - Titkoskert)
2023. okt. 24. 18:17
:-DD
73. Titkoskert (válaszként erre: 48. - Vigyefene)
2023. okt. 24. 17:35
Vasszöget kell arra kötni, a homlokodra meg mágnest.
72. Titkoskert (válaszként erre: 60. - Shukran)
2023. okt. 24. 17:32
Amíg nem eszi meg, egy cápeti, vagy krokogyilkos.
71. tumbo2 (válaszként erre: 66. - Napsugár8)
2023. okt. 24. 17:21
karórépa.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook