Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az " ásóka " gyógyítására tud valaki tippet adni? fórum

Az " ásóka " gyógyítására tud valaki tippet adni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. júl. 13. 09:07

Én is elmentem, amikor még csak éppen meglátszott a körmömön, hogy valami gáz van. Az orvos elküldött laborba és lévén, hogy a betegségeimre sok gyógyszert szedek, a májfunkciót nem találta alkalmasnak arra, hogy gyógyszert írjon fel. Akkor a párommal irattattam fel a háziorvossal, több dobozzal (sokkal) beszedtem, "ásóka" mégis szépen elszaporodott a körmöm alatt.

Állítólag az ecetes ecsetelés is használ, hááát én ecsetelgetem, de nem látok semmi változást.

A Batrafen, a Nizoral, a nemtudoménmilyen oldatok viszont ajánlás szerint lábgombára vannak...

35. pista55 (válaszként erre: 34. - Adel07)
2009. okt. 5. 15:06

Nekem Terbisil tablettát és Batrafen oldatot.

A tablettát három hónapig kellett szedni. Egy év mulva még nem volt teljes a gyógyulás de még egy pár hónap és mostmár minden rendbe. Már kb. fél éve és azóta nem újult ki. Bízom benne, hogy nem is fog bár ezt soha nem tudni.Mindenki eldönti mivel akar gyógyulni.

34. adel07 (válaszként erre: 24. - Pista55)
2009. okt. 5. 14:23

Bocsi,hogy ilyen későn irom.

Lamisil tablettát és Nisoral kenőcsöt irtak fel neki.

2009. okt. 5. 13:42
Sziasztok, nekem a doktornő gyógyulás után adott szalmiák párnát, azt hiszem gyógyszertárban lehet kapni, a cipőket csizmát bele kellett tenni egy nagy nylonba, /szemetes zsák/, feltépni a zacskót, és beletenni a cipőbe, azt hiszem 24 órára. Utána kinyitni, és kiszellőztetni, ez megöli a benne levő gombákat, így nem fertőződik vissza a láb.
2009. szept. 30. 14:17
Gyógypedikűrös! Csodákat tesz a gombás körmökkel és még a májat sem károsítja!
31. hajno1
2009. szept. 30. 10:45
Ha még nem terjedt el az egész köröm alatt a gomba, csak halad kívülről befelé, akkor remekül beválik a következő: le kell vágni a körmöt, amennyire lehet, az alatta lévő „pudvás” részt finoman kipiszkálni valamivel, hogy meg ne sértsd az ujjadat, és a köröm alá, amely a gombás részen elválik az ujjtól, egy csepp jódoldatot, Betadine-t cseppenteni naponta egyszer, mondjuk este. Ha kombinálod előtte egy lábfürdővel, még hatásosabb, felpuhítja a bőrt, jobban behatol a jód. Ez minden gombát elpusztít, és szépen újra nő az egészséges köröm. A régi cipőket, ha nem is dobod el, de mindenképpen fertőtleníteni kell valahogyan, mert visszakaphatod a saját cipődtől is. A gomba melegágya a sötét nedves környezet, ezért jobb a természetes bőr cipő, az szellőzik valamennyire. Ugyanezért, aki gombától szenved, hordjon harisnya helyett pamutzoknit! Jön a tél, lányok, asszonyok, bármennyire is dögös a csizmátok, napközben a munkahelyen tessék leváltani egy jól szellőző lábbelire!
30. 2104cc91e8 (válaszként erre: 27. - Anikó73)
2009. szept. 27. 14:58
4200.- Ft. körül !
29. adel07 (válaszként erre: 24. - Pista55)
2009. szept. 27. 14:30
Majd megkérdezem ha átjön.
28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Anikó73)
2009. szept. 27. 09:42
Nailner Stift - ez a neve helyesen, írd be a google-ba és sok találat van rá
2009. szept. 27. 09:05
sziasztok.Azt szeretném megkérdezni,hogy mennyibe kerül a nilner stift?
2009. szept. 26. 22:02

Én nem tartom lelkiismeretlennek az orvosomat.

Biztos sokszor fordultak már ilyen problémával hozzá és ezt tartotta hatékonynak. Egyébként tudjuk, hogy minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, mégsem küldenek laborba minden gyógyszerfelírás előtt. Én nagyon ellene vagyok a tulzott gyógyszerfogyasztásnak. Nem is ettem egész életemben többet mint sokan egy hónap alatt.

Azért belátom, hogy vannak olyan betegségek amit csak gyógyszerrel lehet meggyógyítani.

2009. szept. 26. 21:38
Akkor mi anyukámmal egy nagyon jó orvost fogtunk ki. :) Nem szívesen ír fel semmilyen gyógyszert, először mindig megpróbál vmi kevésbé ártalmas megoldást találni, mert azért valljuk be, a gyógyszereknek sajnos elég sok mellékhatásuk van. :(
24. pista55 (válaszként erre: 22. - Adel07)
2009. szept. 26. 21:34
Anyukád milyen gyógyszert szedett?
23. pista55 (válaszként erre: 21. - Judittus)
2009. szept. 26. 21:32
Engem sem küldött el az orvosom laborba.
22. adel07
2009. szept. 26. 21:28
Anyukám 4évig küzdött ásokával a gyógyszer már a máját is kikezdte.Kb. 4-5 hónapja használja a nilner stift-et és nagyon bevállt neki.
21. judittus (válaszként erre: 20. - 2104cc91e8)
2009. szept. 26. 21:25
Sajnálom ami veled történt, bár nem vagyok orvos, de általában ránézésre meg lehet mondani milyen gomba fajta támadta meg a körmöt. Én úgy tanultam, hogy lehet sarjadzó, penész, vagy fonalas gomba, és igazából kinézetre teljesen más mindhárom! Bár azt nagyon furának tartom, hogy csak úgy felírt valamit az orvos. Lehet én vagyok rosszul tájékozott, de mivel elég erősek ezek a gyógyszerek, előtte elküldik az embert laborba, hogy megtudják milyen a májfunkció, stb.. Lehet az orvosod nem volt túl lelkiismeretes??
20. 2104cc91e8 (válaszként erre: 18. - Judittus)
2009. szept. 26. 21:11

Igen, Én elmentem!!

Úgy kezdte, hogy dobjam ki az összes cipőm, csizmám stb. és kizárólag bőr cipőt vegyek, csak pamut zoknit és mindenféle kitenyésztés nélkül felírt egy 6.000.- Ft.-os gyógyszert, amit fél évig szedtem is, benne volt 36000.- Ft.-omban és már éreztem, hogy a májam szúrkál, de a körmöm ugynolyan maradt!!!

Akkor, hogy a fenébe ne kezdtem volna keresni valami másféle gyógymódot???

Majd januárban beszámolok, hogy hol tartok!!!

19. pista55 (válaszként erre: 18. - Judittus)
2009. szept. 26. 20:54
Igazad van.
2009. szept. 26. 20:41

Szia!


Érdemes orvoshoz menni, kár otthon pepecselni vele! Gombák közül több is van ami megtámadhatja a körmöket, és ugye ami az egyiket gyógyítja, az a másikat nem! Ha nem túl komoly a gond, akkor az orvos sem feltétlenül ír fel gyógyszert. Lehet elég csak ecsetelő! :)

17. Anyagi
2009. szept. 26. 20:14
A gyakori ecetes áztatás csodákat tud tenni!
2009. szept. 26. 20:08

az apósomnak is van de hiába kenegeti meg stifteli nem gyógyul

hiába mondom hogy menjen dokihoz

2009. szept. 26. 20:04
Mármint a gyógyszertől.
14. pista55 (válaszként erre: 13. - Moncsa78)
2009. szept. 26. 20:03
Nekem meg meggyógyult tőle.
2009. szept. 26. 19:42

nekem orvos nem segitett, 1 évig szedtem a gyógyszert rá nagy drágán, és csak a májam meg a gyomrom ment tönkre.

Én a nailner stiftre esküszök. Egy nap kétszer szigorúan használni kell. És elmúlik.

2009. szept. 26. 19:42

Mit lehet tenni a körömgomba ellen, címmel van itt egy fórum több mint kétezer hozzászólással. Ajánlom keresd meg, tegnap is volt hozzászólás, biztos megtalálod.

Egyébként én is azt javasolnám, hogy forduljon bőrgyógyászhoz, akinek ilyen problémája van.

2009. szept. 26. 19:42

ezt csak doki tudja kikezelni, mert bejut a köröm alá ott krém nem hat, csak gyógyszer, ami bejut a véráramba és azon keresztül

mindenképpen keress fel orvost, mert nagyon eldurvul, biztos láttál már megvastagodott körmöt?!

2009. szept. 26. 19:39
orvos
2009. szept. 26. 19:30
De jobb bőrgyógyászhoz fordulni,ha ilyen gond lép fel...
2009. szept. 26. 19:30
Gomba elleni kenőcsök, mint pl. a Canesten, vagy a Nizoral...
2009. szept. 26. 19:29
Ez nem az a régebbi bizonyos körömgomba a reklámból, ezzel az elnevezéssel??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook