Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az anyósom tönkretette a házasságom.. fórum

Az anyósom tönkretette a házasságom.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
74. 2e2a566199 (válaszként erre: 53. - Gyula)
2009. jan. 29. 05:27
Látom erősen keresed/gyűjtöd magad számára a magyarázatokat! Anyát szeretheted, de csak másodikként, mert egyébként beteges!
73. 2e2a566199 (válaszként erre: 60. - Ee8583e1f3)
2009. jan. 29. 05:24
Ha rá lehetve venni, hogy szakember segítsen nektek, ha kapna másfelől is megerősítést, bátorítást... kijózanodna. de szegény férjek csak azt hallgatják: anya csak egy van!
72. 2e2a566199 (válaszként erre: 52. - 81e5170311)
2009. jan. 29. 05:20
Hidd el meggondoltuk! És toleráltunk a végtelenségig! Talán, ha idejében behúztuk volna a féket anyósnál, akkor nem sérült volna meg a családi élet, benne a gyermek is.
71. 2e2a566199 (válaszként erre: 45. - Vicus80)
2009. jan. 29. 05:08
Jó döntés volt és gratula, hogy erős voltál! Sajnos sok "mami! képtelen elfogadni, hogy gyermeke már felnőtt és el/le kell válnia. És bizony egy új szerepbe kellene kényszerülnie, ám ezzel együtt az öregkor is el kéne fogadnia..., ami nem egyszerű- egy egészséges krízis után ez a nem el fogadás betegség, rossz sín, rázós út. Megértem én, hogy már az agy se működik úgy, meg az epe is keserűbb. Vannak hiú szülők, akik a fiatalságukat nyúznák még, mint a rétest. Persze ez előbb- utóbb valakinél elszakad. És azt sem szabad elfelejtzeni, hogy nagyon rafináltak már a koruk miatt is... És visszaélnek azzal, hogy jól nevelteként tiszteljük Őket. Tisztelni igen, de behódolni nem szabad. Sajnos én ezt tettem hosszú éveken át, mert nem akartam, hogy tiszteletlenek higgyenek, mert nem vagyok az... s végül bummmm- lettem fekete bárány szégyentelen a szemében, de a családom szeretetét megőriztem. Férjem mindig mellettem áll! Hogy miért írigyek? A fiatalság, gyermek, szex, élet, boldogság nagy kincs! Zárt családok? Nem hinném, hogy túl sok köze lenne az anyós problémáknak. Bár lehet, ezt még nem gondoltam át....Szerintem egy boldogtalan idős nő félelme/szenvedélye.... ezt még átgondolom.
70. 2e2a566199 (válaszként erre: 43. - PiciLeány)
2009. jan. 29. 04:43
Gondolom azért nem minden fiús anyuka brutál! A fennmaradó néhány százalék kedves és tünemény!:)
69. 81e5170311 (válaszként erre: 66. - Vicus80)
2009. jan. 28. 16:04

Keves Vicus80!


Igen szerencses lehetek,ugy ahogyan ti itt leirjatok,hogy milyen dolgok törtennek veletek az anyossal kapcsolatban,de mas ertelemben en nem tartottam sohasem szerencsesnek.Tudod nekem is csak fiaim vannak es valoban szorosan kötödünk egymashoz,es ez altalaban igy szokott lenni,hogy a lanyok az apahoz,a fiuk az anyahoz kötödnek altalaban.Viszont a kötödes nemcsak en felem,hanem az edesapjuk fele is,tehat megosztott.Ez talan azert is mert normalis hazassagot elünk,ha szabad ilyet leirnom,nincs egymas elleni uszitas.Remelem en belölem nem fog irigyseget kivaltani,amikor a fiaim megnösülnek.Tudod miert mint minden szülönek az a vagya hogy akar lanya akar fia boldog legyen a hazassagaban.A fiaimnak en mindig azt mondom maskeppen szereted a felesegedet ha majd arra kerül a sor es maskeppen engem.Neked mindig elsö legyen a csaladod es utana en,es soha ne probald velem összehasonlitani a felesegedet.

En hiszek Neked,hogy mindent megtettel az anyossal kapcsolatban es meg sem ment.Azert en nem tudom,mivel mi vagyunk a fiatalabbak,meg ha a fia is szakitotta meg a kapcsolatot,en a helyedben megprobalnam megis rendbehozni.Szamomra elegge fajdalmas lehet az,amikor egy anyatol a fia vagy a lanya eltavolodik.Az okokat kell kutatni,hogy rendes kerekvagasba erjünk,mert szerintem nektek sem jo igy,nem hiszem,hogy nem okoz akar neked akar a ferjednek lelkiismeret furdalast.

Egyebkent Nekem a batyjammal a felesege ezt csinalta,teljesen megszakitatta a kapcsolatot az anyam es mi a testverek között.Nagyon buta Nö,es sajnos az anyja,aki a lanyat mindig biztatta.Amikor a batyam hazaakart jönni latogatoba,akkor mindig azt mondta neki,hogy minek mesz,szopni akarsz.Szoval ahogyan irtad ember valogatottja,mert a menyekben is es az ö edesanyjukban is van bizony sokszor nem kis hiba.

68. gyula (válaszként erre: 67. - Vicus80)
2009. jan. 28. 14:22

Kedves Vicus 80


Nem nem kellett rendbetenni az édesanyámat, mert míg élt szerették egymást a feleségemmel.


"RENBETENNI" már ez a szó sértő egy olyan emberre nézve, aki felnevelt,aki mindent megtett azért, hogy ember legyen belőlem, aki tiszteli szereti szüleit,embertársait.


Erre nevelem sokszor a tanítványaimat is, mert nagyon sok gyermek egyáltalán nem is tudja mi az a tisztelet, szülő, orvos tanár felé,stb.... és ez a szülő hibája.

Az ilyen gyermekekből lesznek az ilyen egymással békétlen, gyúlölködő emberek.

Annyi sok szép dolog van itt Hoxán, talán jobb lenne ezzel vidítanátok fel napjaitokat, mint ez a kicsinyes, emberhez nem méltó viselkedés.

67. vicus80 (válaszként erre: 53. - Gyula)
2009. jan. 28. 11:05

Kedves gyula,

hozzad is van mondanivalom. Nagyon anyas lehetsz, ha ennyire felnagyitod a fiu anya iranti erzelmet ("imadta anyjat"). Pont itt van a gond, hogy az anya nem engedte felnöni a fiat. Mert bizony nagyon sok ferfi marad "kisfiam" nekik, akik aztan nem is tudnak erett ferfive valni. Lelkileg nem vagodik el a köldökzsinor, erted? Persze, hogy minden ember szereti az anyjat! De nem mindegy, hogy hogyan! Es ha az anya a fiaban keresi a meg nem talalt boldogsagat (sokszor a hazassaguk csödben van az ilyen anyosoknak), akkor jön a katasztrofa. A fiunak kell(ene) ilyen helyzetben "rendbe tenni" az anyjat. Te rendbe tetted a tiedet?

66. vicus80 (válaszként erre: 62. - 81e5170311)
2009. jan. 28. 11:00

Kedves Eper680,


szerencses vagy, hogy nem elted at anyosod tamadasait, mert a fius anyak bizony irigyek es elöbb-utobb megteszik! Lehet szepiteni, hogy "a fiu szereti anyjat", amig normalis viszony van köztük. Nagyon sok csaladban rejtett problemak vannak, amik az anyak tul szoros kötödeseböl a fiaikhoz jönnek. Minden csalad mas, de a legnehezebb ahol csak fiuk vannak, mint nalunk. Anyosomat elfogadtam elsö perctöl, szerettem es tiszteltem. Ö ezt szepen kijatszotta, es a ferjemet "magantulajdon"-kent kezelve, irigyen es alattomosan reagalt. Megjatszotta magat, ugy tett mintha elfogadna, holott kezdettöl fogva ereztem, hogy nem igy van. A ferjem kapott eszbe elöször, 1 ev hazassagunk utan rajött, hogy az anyja köztünk all. Anyosom megsertödött, amint a ferjem kifejtette, hogy tartsuk meg ezentul a tavolsagot. Azota haboruzik velünk, es most mar 1 eve megszakitottuk velük a kapcs-ot. Csak igy ment, mindent megprobaltunk. Anyosom egyre gonoszabb lett, es a hazassagunk került veszelybe.

Hidd el, a menyek szeretik anyosaikat, de forditva sokszor nem igy van. Persze embere valogatja...

65. vicus80 (válaszként erre: 60. - Ee8583e1f3)
2009. jan. 28. 10:49

Kedves Szivarvany:),

akkor nincs nagy baj. Nekem a batyamek voltak igy, elsö gyerek születese utan költöztek külön, batyam hazajött. Kepzeld, 1 ev mulva ujra együtt eltek, igaz abban anyukam is szerepet jatszott. Kibekültek, es idövel a batyam rajött, hogy "hol a helye": a csaladjanal. Ha szereted a ferjed, taktikazz erte. Talalkozzatok es hoditsd vissza, te tudod hogyan lehetseges. Nincs az az anya/anyos, aki egy szerelmes fiut megallithatna.

2009. jan. 27. 19:23

Sziasztok !

Én mindig azt mondom ,mindenki megkapja a sorstol amit megérdemel!

az én anyosom már kapja is !Szerintem tőle egy szemetebb ,mocsokabb ember nem létezik !A lényeg ne hagyjátok magatokat ,még a kedvesetek miatt se ......Mert ők is képesek nem látni azt amit ,látni kellene ......

63. 81e5170311 (válaszként erre: 53. - Gyula)
2009. jan. 27. 18:58

Egyetertek veled abban,amit leirtal,mert mi sem szeretjük Nök,ha a ferjünk rosszat mond a mi edesanyankra.A ferj es a feleseg ugyanugy ragaszkodik az edesanyjahoz.Sajnos sokszor elöfordul,hogy a lanyok nagyon sokszor a sajat edesanyjukkal sem tudjak magukat megerteni,a fiuknal viszont szerintem ritkabb eset.

Ezzel tenyleg nem akarok senkit sem megbantani,de ha belegondolunk,nagyon sok ilyen esetet lehet hallani.

62. 81e5170311 (válaszként erre: 55. - Ee8583e1f3)
2009. jan. 27. 18:52

Igen nem tudom,hogy milyen az akinek anyosa van.Viszont mindent megadtam volna azert,hogy a fiaim erezzek azt,hogy milyen erzes nagyszülökkel együtt lenni,mivel az en reszemröl sem volt.Szerettem volna neki megköszönni,amit soha nem tudtam megtenni,hogy a fiat felnevelte nekem,akit nagyon szeretek,szeretünk a fiainkkal együtt.

Nagyon sajnalom,hogy Neked ilyen kapcsolatod van az anyosoddal,de hidd el nekem,ha beleviszel egy ici-pici szeretetet az anyosoddal valo kapcsolatba,neha megsimogatod.Nem hiszem el,hogy nem lehet valakinek meglagyitani a szivet.Talan csak en gondolom igy, nem tudom.

61. sivilla (válaszként erre: 60. - Ee8583e1f3)
2009. jan. 27. 18:27
Hát anyám, nem lennék a helyedben.........mamát meg verje meg a sors grrrrrrrr
60. ee8583e1f3 (válaszként erre: 51. - Vicus80)
2009. jan. 27. 18:25
Fél éve élünk külön! Szoktunk találkozni! Igen adnék még egy esélyt, az újrakezdésnek, törölve a múltat, a gyerekek kedvéért is!
2009. jan. 27. 18:24
Nekem nincs bajom anyóssal, de a férjemet a mai napig nevelgetem.......így van nekem is most 2 fiam
2009. jan. 27. 18:23

Az a baj hogy nagyon sok a buta ember és sok gyerek ezt akkor nem hajlandó tudomásul venni ha a szüleiről van szó.

Sok anyós azt hiszi, hogy ő az atya úr isten és ami a fiával kapcsolatos az az ő dolga.

Sok férfi azért maradt meg tini szinten mert nem volt aki férfivé, apává nevelje őket.


Sok anyósba ezt kéne tudatosítani, csak sajna kevés az aki ezt fel is fogja :(((((

57. ee8583e1f3 (válaszként erre: 53. - Gyula)
2009. jan. 27. 18:12
Azt elfelejtettem, hogy igen, egy ember sem tagadhatja meg az édesanyját, és ezt nem is szabad kívánni a másiktól, csodáltam is párom, hogy Ő is megtudta állni 2 éven keresztül, hogy nem ment az anyukájához, pedig imádja nagyon!
56. ee8583e1f3 (válaszként erre: 53. - Gyula)
2009. jan. 27. 18:09

Itt nincs gyülőlet szó sincs róla! Legalábbis részemről! Kompromisszumkész voltam mindíg, de Ők nem, milyen nagyszülő az olyan aki csak besértődik azért hogy gazsuláljanak Neki, és nem jön megnézni az unokáit 2 éven keresztül? Amúgy meg a fia választotta azt hogy jó akkor nem megyünk! Na mind1, Én nem magyarázkodom! Mindenesetre ilyen anyóst nem kívánok senkinek, aki a szemedbe mézes mázos aztán nem vagy jelen és hátbatámad! Meg azt mondja a megfogant unokáira, hogy "mennyik lesznek mint a macskák"! Meg 2 hónaposak voltak mikor azt mondta: apasszál fiam! Mindezeket elnézve hallgattam és kedves voltam, bár mikor már jöttek gyomorgörcsöm volt!


Én is tudok egy mondást: " a méz nyalatja a sz.r meg utáltatja magát"!!

55. ee8583e1f3 (válaszként erre: 52. - 81e5170311)
2009. jan. 27. 18:03
Ne haragudj Eper680, de mint írtad nem tudod milyen nincs anyósod, Én sosem ártottam az anyósomnak, sőt, ha összekapott a fiával még Én mondtam a fiának azaz a férjemnek, hogy ne legyen olyan az anyukájával! Na szóval mindegy csak azt akarom írni, hogy mindent elkövetek majd hogy a menyeim szeressenek és a barátnőjükként vagy anyjukként nézzenek Rám! Na itt most megint nehogy azt hidd hogy majd az édesanyja helyét akarom elfoglalni, csak egy jó kapcsolatot akarok! Nem szét szakítani a fiam, hogy most a menyem vagy Én!
54. gyula (válaszként erre: 52. - 81e5170311)
2009. jan. 27. 17:50
És nagyon igazad van, ez lemaradt
53. gyula (válaszként erre: 52. - 81e5170311)
2009. jan. 27. 17:48

Erre csak egy közmondás van.

Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát


Mit látnak a gyermekeitek, csak a gyűlöletet.

Egy olyan fiú, aki imádta az édesanyját, és nem engedte soha bántani.

Ha szereted a férjed, akkor kompromisszumot kell találni, még akkor is, ha nem Te vagy a hibás.


De egy ember sem tagadhatja meg az édesanyját, mert az előbb utóbb megbosszulja önmagát.

2009. jan. 27. 15:40

Nekem is fiaim vannak.:)Nem szeretnek majd egyszer rossz anyos lenni,es egyaltalan beleavatkozni a fiatalok dolgaiba,mivel en sem türnem,nekem nincs anyos,egyszer lathattam csak szegenykemet,mar nincs az elök soraban.

Viszont lanyok gondoljatok meg,hogyha fiaitok van,nem biztos,hogy ti egyszer nem kerültök abba a szituacioba,amin most ti mentek keresztül, es majd a ti menyeitek is igy fognak velekedni rolatok.

51. vicus80 (válaszként erre: 50. - Ee8583e1f3)
2009. jan. 27. 15:14
Ne add fel, ha szereted. Mindig van remeny! Ott a 3 gyermek, akiknek apa kell. Miota eltek külön? Szoktatok talalkozni? Hogy erzed, ujra tudnad vele kezdeni?
50. ee8583e1f3 (válaszként erre: 49. - Vicus80)
2009. jan. 27. 10:46
Jó Neked, hogy kiáll érted és észhez tért, Én már feladtam!
49. vicus80 (válaszként erre: 48. - Ee8583e1f3)
2009. jan. 27. 10:10

Kedves Szivarvany:)!


Hasonlo helyzetben vagyok en is, de remelem az en parom nem fog hatat forditani nekem. Az ölelgetes nalunk is kezdödött, de a ferjem allitotta le az anyjat, mert ciki volt neki elöttem. Anyosom is a hatam mögött utal, de a szemembe nem mutatja ki az irigyseget es ellenszenvet, söt neha olyan mezes-mazas volt, hogy mar csak a vak nem vette volna eszre a szineszkedeset. A fiai viszont mindig mellette alltak, mert az apjukkal nem jönnek jol ki. Mikor a csaladba kerültem, anyosom a ferjem kedveert kedvesen fogadott (sajnos en jöttem a fius csaladhoz es nem forditva!), de ez csak par honapig tartott. Az en csaladom messze van, igy a ferjemen kivül senkire nem szamithatok. Ellenem van forditva aposom, sogorom es a ferjem rokonsaga, minden a hatunk mögött törtenik. Mivel mar 1 eve nem talalkoztunk (hala Istennek!), anyosom a rokonsagnak sirja ki magat, persze en vagyok mindennek az oka. Arra nem gondol, hogy a fiara fözök, takaritok, mosok, ellatom, mi kell több? Neki az lett volna a jo, ha en is mint "gyerek" jövök a csaladhoz, es ö mint tyukanyo majd mindent iranyit helyettünk is. Amit irtal, a kiforgatas tökeletesen müködik nalunk is, többször probalt befeketiteni anyosom, holott ö viselkedett velem rosszul. A ferj ilyenkor nagyon fontos, ha nem kepes kiallni a felesege mellett, akkor ö is el van veszve. A ferjeddel van kapcsolatod? En elbeszelgetnek finoman vele, hogyan kepzeli a jövöjet, az anyja szoknyaja mellett, vagy visszajön a csaladjahoz? Ereztetni kell vele, hogyha fontos neked, akkor visszajön. Elöbb-utobb az ilyen ferfiak "eszhez ternek", nalunk sikerült. :)

48. ee8583e1f3 (válaszként erre: 47. - Vicus80)
2009. jan. 26. 19:00

szia!

Fél éve történt! Idén lesz 34 éves! Anyósom 58 éves kb nem tudom pontosan! Nekem csak azóta lett ellenem mióta összeházasodtunk, addig jó voltam (6 évig)! Na persze nem a szemembe mondta a dolgokat hanem a hátam mögött! A párom sosem állt ki értem! Mai fejjel menekülnék az ilyen pasitól nemhogy a felesége legyek! Amúgy igen nagyon anyás volt, most is az, mikor voltam nálluk mindíg ölelgette az anyját, apósom kérdezte is nem e vagyok féltékeny!? Én meg mondtam nem vagyok hisz az anyukája, az csak jó ha így szeretik egymást! Hát nem olyan jóóó! Sőt!!! 2 évig Nekünk is jó volt, mikor azt mondták nem jönnek a fiam születésnapjára megszakatt a kapcsolat, de nyáron a párom nem bírta tovább, megbocsájtott Nekik mindent, azt hogy 2 évig nem léteztünk Nekik, még a gyerekek sem! Sőt volt hogy a városban anyósom elsétált mellettünk, és persze a páromnak betudta adagolni, hogy Én sétáltam el a három gyerekkel mellette! Hát ennyit róla! Én tudom magamról hogy nem vagyok tökéletes, de nem tudom milyen meny kellett volna Neki! Na mind1, ez van, már késő bánkódni, felejtsük el a múltat éljünk a jelennek és a jövőnek!

47. vicus80 (válaszként erre: 46. - Ee8583e1f3)
2009. jan. 26. 18:26

Szia Szivarvany:)

nagyon sajnalom! Ez nem lehet igaz! Otthagyott az anyja miatt? Mennyi ideje törtent? Hany eves a ferjed? Az enyem 35, anyos 64., es folyton kampanyol ellenem, de a ferjem eddig mellettem all (remelem marad is igy!) Nekünk is fiunk van, remelem en sem leszek ilyen anyos! Azt hiszem, en sokkal masabb jellem vagyok, mint anyosom, ugyhogy ez tavol all a mi csaladunktol. Ugy erzem, a fiuk a hasonlo csaladokban valahogy "örök gyerekek" maradtak, igy nevelte öket az anyos. Az en ferjem is ugy gondolkodik, mint egy tini, hiaba meglett ferfi. Neha ugy erzem, hogy ket fiam van, mindkettönek anya kell. A te ferjed mennyire anyas? Sokat jart haza, amig együtt eltetek? Anyosodat hagyta beleszolni az eletetekbe? Az enyem hamar eszbe kapott es menekült :) persze en ennek csak örültem, mert mar untam anyosom alattomos "jatekait" a hatam mögött.

46. ee8583e1f3 (válaszként erre: 45. - Vicus80)
2009. jan. 26. 16:59
Akárcsak az Én történetemet olvastam volna, nálunk is ugyanez volt, de már az Én párom visszais ment anyucihoz itt hagyott három kisgyerekkel! Remélem Mi nem ilyenek leszünk, legalábbis Én nem akarok ilyen anyós lenni , pedig Én is imádom mind három fiamat!
45. vicus80 (válaszként erre: 40. - 2e2a566199)
2009. jan. 26. 16:47
Igazad van Orra! Az en anyosom most lesz 64 eves, de mar total dilis. A ferjem volt a kedvence, akit "en elvettem" (nem forditva?). Azota nagyon unatkozik, es egyfolytaban a hazassagunkat akarja tönkretenni. En sem hagytam magam, egy ideig nyeltem neki, de betelt a pohar! Nalunk is csak az hasznalt, hogy megszakitottunk minden kapcs.-ot velük. Azota viszonylag nyugis az eletünk, anyosveszely nelkül. Azt nem ertem, miert irigyek a menyükre? Nalunk az is baj, hogy 2 fia van, es en elvettem töle a kiralynöi tront, ugy erzi. Emiatt tamad (hatam mögött), de szemembe mezes-mazas volt, amig talalkoztunk. A fia döntese volt, hogy ne talalkozzunk velük, megis engem szid azota is, "miattam lett minden rossz, tönkretettem a "harmoniat" a csaladban stb. A ferjevel a hazassaga mar reg nulla, allandoan rivalizalnak, a ferjem es batyja voltak a "fegyverei", öket hasznalta lelki fröccsnek, apa potlonak stb. Talan azt hitte, a ferjem örökre otthon marad? Igy is kesön hazasodott szerintem, de nekik ez nem vilagos...szerintem az ilyen csaladokban, ahol az anyos ennyire ellenseges, valami nincs rendben. A tul szoros, zart csaladok oka az ilyen anyos, ti mit gondoltok, ez igaz lehet?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook