Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az albérlőt ha ideiglenesen bejelentem, abból nekem adódik valami hátrányom? fórum

Az albérlőt ha ideiglenesen bejelentem, abból nekem adódik valami hátrányom? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. siba22 (válaszként erre: 60. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 17:46
Passzolom,hogy mik lehettek az okok.Nem minden esetben kérnek hitelhez lakás fedezetet,hacsak ez nem változott pl műszaki cikkek esetében.A hátteret nem tudom amúgy mire jó.De sejtem nem idén barnult egyének vannak többségben akik ilyennel éltek vissza.A telefon imei szám alapján való keresés meg az esetek többségében már nem vezet nyomra mert kukában landol a készülék.A hitel felvehető akár drágább termékre amit aztán el is adnak hamarjában.Így szép kis summához jutnak egy időre.Legalábbis az én logikám szerint.De ezzel is hamar hasra tudnak esni.
2014. aug. 25. 16:30
Én nem tudom, de én nem jelenteném be.
60. f00f50e709 (válaszként erre: 58. - Siba22)
2014. aug. 25. 16:19

Oké, ez olyan általános mese....de mit érnek konkrétan el ezzel? Gyakorlati szempontból? Vagyis most miért jó, hogy oda vannak bejelentve eü ellátáson kívül, ha rosszaságban törik a fejüket? (én ez az amit nem értek..)


Írok egy példát:

Pl:

1. hitelt vennének fel albérlőként? hitelfelvételnél ha lakásfedezet mellett veszed fel, akkor a bank kéri a tulajdoni lap másolatát. Albérlőként nem kerülsz rá a tulajdoni lapra, sőt még annak a közelébe se... tehát ez nem jött össze

2. pl bűnöző albérlőként azt a lakáscímet használnák: igen, biztos a rendőrség ott keresi először, de ha a tulajdonos azt mondja, hogy már nincs ott, akkor a rendőrség következő lépése az lesz, hogy az imei (tel. azonosító) szám szerint belövik a mukit, és pontosan tudják, hol mikor járkált... szóval megint nem jött be...


Na és ez az amit nem értek, hogy mit érnek el azzal (a rossz arcok), ha egy bizonyos címre vannak bejelentve? Nekik az most miért jó?


Viszont amit te írtál, hogy tulaj helyett írta alá, az már magán/okirat hamisítás... csak kérdés hogy ugye milyen papírt ír alá...

59. syria
2014. aug. 25. 15:29
Szegény fórumindító! Ha belép olvashat, de sehol egy normális, biztos válasz a kérdésére. :(
58. siba22 (válaszként erre: 57. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 14:31
a csaj mondott egy példát : annó csináltak a tulaj nevében egy bejelentő lapot és azzal jelentkeztek be.találkozott olyannal is,hogy az adott címre már nem az első bérleti szerződéssel jelentkeztek be / egy valaki már lakott ott korábban aki ismerte a tulajt így a szerződésről tudta az adatokat / és a tulaj helyett más írta alá a cuccokat.ez annó kivitelezhető volt rendesen.de bárhol kivitelezhető,szerintem akár most is meglehetne játszani ha valaki nagyon ordenáré bunkó.
57. f00f50e709 (válaszként erre: 56. - Siba22)
2014. aug. 25. 14:23

Jó-jó, de mégis hogyan lehet egy ilyennel visszaélni????


Bocs, nem vagyok egy "fantáziadús úgy csesszünk ki a másikkal ahogy csak lehet" alkat: én anno az orvosi ellátás miatt kértem (nyilván ha elvágom az ujjamat és ellátást igényel - varrat - akkor nem szeretnék út közben elvérezni, vagy órákat utazni, vagy ha egyszerű éves fül-orr-gégészeti vagy ne adj isten rákszűrésre mennék az SZTK-ba..stb)


Szóval ezt a visszaélős dolgot nem értem: mármint gyakorlati oldalát nézve... Ha valami hivatalos levél jön az adott címre az úgyis tértivevényesen megy, ahol ha pl az albérlő már nincs, akkor nem kell átvenni...

56. siba22 (válaszként erre: 54. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 14:13
a link alatti bejelentésről szóló dolog az 2010ben jött be és azt szigorították meg a köv. évben mert rájöttek ezzel is vissza tudnak élni még mindig.amit egyesek meg is tettek.a párom házába is volt ilyen annó még,de mióta szigorodott nem sikerült bejelentkezni senkinek az exén keresztül aki szerencsére nem tulaj :D ha még is régi tulajdoni lappal tenni akkor nála a közokirat hamisítás / ha jól emlékszem erre / lép fel,szóval neki nem fogja megérni ez.mert tuti kiderül előbb vagy utóbb mikor ide jön egy hivatalos levél ami nem a mi nevünkre szól :D direktbe kérdezett párom amikor én be lettem jelentve,így tudjuk mi az itteni menet.igaz vannak itt nagyon szőr szál hasogató dolgok rendesen.
55. siba22 (válaszként erre: 54. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 14:06
Tavaly Óbudán is az albérletbe ezek kellettek már / az ideiglenes volt / és most is az állandónál Csévharaszti címhez benn Monoron.szóval két külön önkormányzat okmányirodája ugyanazzal dolgozik.
54. f00f50e709 (válaszként erre: 52. - Siba22)
2014. aug. 25. 13:59

Érdekes. Anno (régen) koleszba is elég volt egy papírt aláírni az igazgatóval, az alapján okmányiroda és aztán megkaptuk ott helyben az új lakcímkártyát. Albérletben sem kellett több kört futni régebben, meg ekkora cirkuszt lerendezni, elég volt egy bérleti szerződés meglobogtatása...


De azért ezt nézd át, lehet veletek szőröztek csak :/

[link]

53. siba22
2014. aug. 25. 13:48
magyarán tökmindegy ideiglenes vagy állandó címre akarod,kell ez a tortúra.
52. siba22 (válaszként erre: 51. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 13:47
még az ideigleneshez is kell,amikor bejelentkeztem ide kérdeztem.mind a kettőhöz kell mert volt 1-2 okádék barom aki vissza élt az okmányirodában.kell tulajdoni lap,a tulaj is.ha ő nincs ott akkor a beleegyező nyilatkozata.persze ehhez kell a tulaj / sz.ig.száma,szül.adatai,anyja neve / adatai is ami alapján betudják őt a rendszerben azonosítani,na meg két tanú.lestem nagyot mennyit szigorodott.annó 2008 év elején elég volt aláírnia a tulajnak a bejelentő papíromat és mehettem az okmányirodába.még bérleti szerződést se kértek.
51. f00f50e709 (válaszként erre: 49. - Siba22)
2014. aug. 25. 13:42

?????

Biztos hogy egyről beszélünk???

A tartózkodási helyre (aka ideiglenes lakcím) elég egy aláírt ___albérleti szerződést(!!!) ___ lobogtatva becsattogni, és azonnal állítják is ki az új lakcímkártyát.


Ha NEM albérletként van kiadva az ingatlan (tehát nincs albérleti szerződés!!!! pl: meg vagy tűrve egy ingatlanba, vagy összeköltöztök a pároddal, vagy a nagymamádat segítve költözöl be hozzá ) akkor kell a tulajdonosnak is megjelenni... és az az amiről MÁR te is írsz...


A két dolog teljesen más.

2014. aug. 25. 13:17
Amugy Krisz azon sem lepodnek meg ha a hoxarol repulnel... mar minden forumot moderalni kell miattad.
49. siba22 (válaszként erre: 45. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 13:14
" Visszatérve a kérdésre: nem a főbérlőnek kell bejelenteni az albérlőt, hanem az albérlőnek saját magát... " A tulaj bele egyezése nélkül nem jelentkezhet be senki az adott ingatlanra.Kell hozzá a tulajdoni lap,a tulaj személyese.Ha a tulaj nem megy akkor egy bele egyező nyilatkozatot kell neki tenni.Ez kb 2-3 éve van így.A párom tulajdonába idén másképp nem is jelentkezhettem volna be még ideiglenesre sem nem hogy állandóra.
2014. aug. 25. 13:11
Ja es csak sajnalni tudom akinel ingyen laksz ki tudja mar miota... remelem hamar kidob.
2014. aug. 25. 13:10

Ebredezik a gyerekem. Tudod ami neked nincs mert a kutya nem er hozzad. de ezt mar multkor megbeszeltuk. :D

Annyira nem erdekes ez a tema tehat nyugodtan puffogj magadban tovabb. :) buzd

En a helyedben minel hamarabb ertesitenem a rendorseget hogy buzditast eszleltem!!!!! :D AZZONNAL szolj nekik :) na papa vedoneni :)

46. f00f50e709 (válaszként erre: 44. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 12:59

Zsófika drága:

NEM cserélhet zárat a főbérlő az albérlő beleegyezése nélkül még akkor sem, ha elmaradása van. Ezért az albérlő ki is hívhatja ám a rendőrséget.


És utoljára hívom fel a figyelmedet, hogy törvényellenes cselekedetre való buzdítás IS komoly következményekkel jár!


Van ennek egy törvényes útja, méghozzá a bíróság.

45. f00f50e709 (válaszként erre: 43. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 12:56

Nem gondolod hogy te beszélsz hülyeségeket?


Attól, hogy valakinek szerződése van, nem köteles oda magát bejelenteni. Innentől kezdve meg borul az "elméleted", semelyik hatóság nem fog neked kiszállni, "mert nincsenek bejelentve" címszó alatt... még a rendőrök is egy jót nevetnek majd ezen. Már írtam a másik fórumon is, hogy ha szerződést köttök, akkor neki lesznek jogai is ami erősebb a kötelmi jognál. Viszont ehhez hogy értsd: tudnod kellene mi is az a kötelmi jog... és hogyan jöhet létre...


Kicsit nézz után a neten, mielőtt ilyeneket írsz, mert ezt előttem már rég megírták...


Bejelentkezni az okmányirodában azért érdemes, mert HA BALESET TÖRTÉNIK VAGY BETEG lesz az albérlő, akkor igénybe tudja venni a helyi kórházi/szakrendelési ellátást, mert oda érvényes TAJ + lakcímkártya kell. Ha nincs a lakcímkártyán az hogy ideiglenes tartózkodási hely, akkor akár egy sürgős esetben utazhat 100-200 km-reket. Nem tudom, hogy te voltál-e beteg és hogy betegen utaztál-e ennyit, mikor orvosra volt szükséged?!


Visszatérve a kérdésre: nem a főbérlőnek kell bejelenteni az albérlőt, hanem az albérlőnek saját magát...

44. Zsófi2014 (válaszként erre: 41. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 12:49
Cserelhet zarat a sajat lakasaban. meg az ajtot is leveheti. a cuccok kidobalasarol csak te beszelsz. Nem dobhatja ki. nem is irtam. a haverokat is te keverted ide.
43. Zsófi2014 (válaszként erre: 41. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 12:47
Hulyesegeket beszelsz. Jelents fel.
42. Zsófi2014 (válaszként erre: 40. - Elbb)
2014. aug. 25. 12:46
Azert mert tobb joga van. Pl. ha kirakod akkor is visszamehet.
41. f00f50e709 (válaszként erre: 32. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 12:45

NEM cserélhet zárat.

NEM teheti ki a cuccait.


Ugyanis:

1. magánlaksértés

2. rongálás


Ha még rá is küldöd a haverjaidat: testi sértés, önbíráskodás


+ Fórumon erre való buzdítás. na azt már találd ki.

40. elbb (válaszként erre: 38. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 12:39

Nem, nem jobb. Azt hittem rámutatsz arra, miben voltam figyelmetlen. Az általad belinkelt szedetben semmi nem utal arra, hogy a problémás bérlő be van jelentve avagy nincs bejelentve. Bérlőként emlegíti az ügyvédnő. A másik meg, hogy te elsőre azt írtad, ha lesz időd belinkeled a jogszabályt. Ezzel szemben egy ügyvéd ötleteit tartalmazó oldalt linkeltél, ami tény, hogy érinti a témát és hasznos is lehet.

És itt most nem is a csodás napon van a hangsúly. Legyen is minél több csodás napod. De még mindig nem látom, miért ne kéne engedni hogy egy bérlő ideiglenesen bejelentkezzen a bérleménybe. Hacsak nem azért, mert szerinted akkor több joga van.

39. Zsófi2014 (válaszként erre: 37. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 12:33

Szevasz :) te itt is !

Nem torvenyellenes! Epp ez a lenyege.

38. Zsófi2014 (válaszként erre: 33. - Elbb)
2014. aug. 25. 12:30
Te allitod hogy semmi kulonbseg a bejelentett es nem bejelentett kozott... De legyen igazad oke? Igy jobb? Nekem enelkul is csodas napom volt :)
37. f00f50e709 (válaszként erre: 32. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 12:29

Buzdítsd csak törvényellenes cselekedetek megtételére!!!


de semmi baj, remélem azt is tudod, hogy ezért is lehet perelni! Jah, meg amúgy fórum szabályzat ellenes ilyen kijelentéseket tenni. De hát aki nem tud olvasni és nulla szakmai háttér nélkül ír ilyeneket, azoktól mit várhatunk? ügyebár...

36. siba22 (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2014. aug. 25. 12:27
Így van.De esetenként van,hogy a tulajjal is gondok vannak nem csak és kizárólag a bérlővel.Menekültem már én is albérletből el ahogy csak tudtam.E sajna oda-vissza igaz.De ennek szerencsére vége van :)))
35. michelle.r (válaszként erre: 26. - Siba22)
2014. aug. 25. 12:19
A dolog lényegét érted :). Akármi módon, de mutasa be, hogy a számlákat befizette.
34. siba22 (válaszként erre: 32. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 12:06
Pisti ezt 1x már megtette,viszont feljelentették őt " birtok háborítás " címen és ezt be is ette a jegyző.Mire fel azt még én se tudom.vissza mentek a zárat betörve és hiába fordulnak a hatósághoz tehetetlenek.
33. elbb (válaszként erre: 31. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 12:05

Köszönöm a linket, értékelem hogy szakítottál erre időt. Elolvastam, de lehet figyelmetlen vagyok. Hol írja az ideiglenes bejelentésre való dolgokat?


A jókívánságot is köszönöm, mert ez jelentheti azt is, hogy jó sok kiadó lakásom van. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook