Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az akne - pattanás fórum

Az akne - pattanás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az akne - pattanás

1 2
2010. márc. 4. 16:12
sajnos nagyon sokat kell az orvosoknak agyalni mi az alapprobléma és kevés van köztük olyan aki tényleg lelkiismeretes..szerencsére kettőt ismerek akik ilyenek és jól is megy a rendelésük, mert a paciensek szeretik és megbecsülik őket..
2010. márc. 4. 16:10
Hát tudom nem könnyű, például most az előadáson ahol voltam , arról beszélt az orvos, hogy össze szokták keverni a rosaceat(rózsás bőr) a sima aknéval ,perioralis dermatitis-szel..szép amikor egy aknéra amiről azt hisszük, hogy rosacea szteroidot aduk krémben vagy belsőleg, úgy belobbantja mint a fene:(((
27. ti-mici (válaszként erre: 25. - Eb673dfdcb)
2010. márc. 3. 11:06
mindenfelet kiprobaltam orvosnal is voltam, tobbnel...semmi belso bajom nincs a sok vizsgalat szerint...de semmi sem segitett...nem olyan szornyuek a pattanasaim de vannak...es igy inkabb beletorodok es varom az orvostudomany egyebb kutatasait es a tokeletes megoldast :P
2010. márc. 2. 23:09
bocs az elírásokért,de fáradt vagyok:(
25. eb673dfdcb (válaszként erre: 23. - Ti-mici)
2010. márc. 2. 23:08
Ti- mici..Azzal teszel valóban a legtöbbet magadnak ha nem stresszelsz, de nem szabad beletörődni a "megváltozhatatlan"-ba, mert megbújhat egy-egy visszatérő pati mögött rejtett belszervi probléma :)) Biztos akad olyan orvos aki lelkiismeretes és jó szakember és segít Neked:)
2010. márc. 2. 12:45
köszönöm szépen a segítséget, majd konzultálok az orvossal!
2010. márc. 2. 10:35

sziasztok

en is pattanasos vagyok, igaz enyhe formaban, de mindig tele vagyok kisebb piros pontocskakkal...en is mindent kiprobaltam mar, kozmetikumok, gyogyszer, fogamzasgatlok, kezelesek stb...de igazan vagy hosszutavon semmi sem hasznalt. Szerintem az a legjobb ha beletorodunk h pattanasosak vagyunk es kesz :)

persze oda kell figyelni apolni meg egyebek, de ha pl. a genjeinkben van akkor akarmit csinalhatunk akkor is pattanasosak leszunk...en is szegyeltem es zavart es nem akartam kimenni a hazbol...de ez sem megoldas!!! bele kell torodni es kesz es arra kell gondolni h nem vagyunk egyedul ezzel a problemaval ugyh nem kell szegyelni :) es a szep borueket sem irigyelni mert azzal csak megint magunkat teszunk rosszat es esetleg stressyeljuk is magunkat vele, amitol lehet megtobb patti jon elo :)

22. eb673dfdcb (válaszként erre: 21. - Silvioni)
2010. febr. 28. 13:51
Pesti vagy? Mert van egy tündéri , okos bőrgyógy akit tudok javasolni(nagyooon ott va a szeren) Stehlich Gábor a neve Mátyásföldi kilinka ésa doki neve -beütöd a google-ban és ott van minden--pá
2010. febr. 28. 12:27

sziasztok!

én egy 24 éves lány vagyok kamasz koromtól kezdve vannak arcomon pattanások de sosem volt sulyos.

kb fél éve elö jöttek de rohamszerüen kialakulo aknék amik elcsunyitottak. az arcom alsó részén állnál és a szemem magasságában is a halántékomnál mindkét oldalon. nem is tudnám elmondani hány nap alatt v pár hét alatt ugy begyulladt az arcom h teljesen vörös lett és gennyedzett amikor felébredtem meg sem kellett nyomni.

kezdödött roacuttannal amivel igencsak félrekezeltek eleinte rosszabb lett töle aböröm és nem is reagált rá egyáltalán. akkor találkoztam egy orvossal aki diphrophos injekciót kezdett adni az lehuzta a gyulladást. immáron 24 injekción vagyok tul ami egy lonak is magas szintü hormont juttatott a szervezetembe. nálam lelki alapon alakult ki,stressz miatt. a gyulladt idöszakban olyan szinten fájt hogy párnán nem tudtam aludni oldalt arcomon.immár jól vagyok és szépen javul de még kapnom kell az injekciót, nehogy visszaessek. a hegek miatt aggódom hogy megmaradnak-e, mivel olvastam hogy a sulyosabb fajtánál igen. ilyen rózsaszines nyomok vannak az arcomon amik ugyan halványodnak de nem teljesen jó még. kérem, ha egy bőrgyógyász tud erröl valamit irjon választ, és továbbá diane 35öt javasoltak h kezdjem szedni de félek hogy sok lesz a hormon beavatkozás már.

2010. febr. 26. 09:47
Jajjj es azt hozzateszem,hogy alapbol nem vagyok hetszepseg... igy ez az onbizalmamat nagyon meggyambaszta... mikor meg a mezore is sminkbe mesz,mert kulonben erzed,hogy megorulsz a szegyentol... :-((( sot a medenceben mikor vki lepriccolta az arcom,azt hittem agyonutom,hogy lejott a smink,ugy orditottam mintha megorultem volna... es persze utolag szegyeltem magam,mert csak szorakozott a haver... :-(((
19. csilla80 (válaszként erre: 17. - Szandikkka)
2010. febr. 26. 09:42

Szio!


Sajnos nagyon rossz a helyzet,de a barataim folyton azt mondjak,hogy alig latszik,meg hogy sokkal jobb mint volt... ezt tudom,de ugyis nagyon csunya... es mikor egy idegen sminkel egyutt megkerdezi,hogy mitol ilyen csunya a borom... orditani tudnek... :-(((

18. eb673dfdcb (válaszként erre: 17. - Szandikkka)
2010. febr. 26. 09:31
a heg az kötőszövetbe terjedő roncsolú elváltozás...a kötőszöveti mélység már nem halványítható, tüntethető el...koptatni lehet, de nem biztos hogy megéri:(
17. Szandikkka (válaszként erre: 16. - Csilla80)
2010. febr. 26. 09:14

Szia Csilla!


Ennyire durva a helyzet?Mélyek a hegek?

Vam eljárás amivel el lehet tüntetni!

Ázsiai mélyhámlasztás,dermaroller,mikrodermabrázió.

Nekem is vannak kisebb hegek az arcomon,ezek pattanások után maradtak,igaz nem túl mélyek és csak nagyon közelről látszik!

Állítólag a mikrodermabráziós kezelés eltünteti ezeket vagy legalább is halványít rajta!Jövőhéten valószínű megyek erre a kezelésre!

16. csilla80 (válaszként erre: 15. - Eb673dfdcb)
2010. febr. 25. 18:21
Jo lenne,ha latnal... de igy,csak szenvedek... volt ido,hogy a hazbol sem akartam kimenni... :-((( most ezerszer jobb a helyzet,de most is zavar... persze azt hozzateszem,hogy smink nelkul a wc-re sem megyek... :-)))
2010. febr. 25. 16:31
heget halványítani?...nem olya régen heges? pirosas?...ööö akkor koptatni valamivel, pl. természetes hámoldóanyagokkal...aha savakkal...passzzz a heg az nem tűnik el a folttal talán lehet valamit kezdeni...
14. csilla80 (válaszként erre: 13. - Eb673dfdcb)
2010. febr. 25. 14:02
Jaj,ha ez ennyire bonyolult akkor inkabb ne... felek a fajdalomtol,es raadasul Erdely-i vagyok... igy elmarad... gondoltam,hogy talan otthon vmivel lehet halvanyitani,de a kozmetikusom sem kecsegtetett sok remennyel...
2010. febr. 25. 12:37
heg az heg marad:(((...nem lehet vele semmit se csinálni, bár van egy plasztikai sebész aki a 2.kerületben sinál egy nagyon komoly hámlasztási dermabraziós eljárást..megnézem neked:)
12. csilla80 (válaszként erre: 11. - Eb673dfdcb)
2010. febr. 25. 12:07
Jaj es meg vmi... a hegekre van vmi otleted? Az arcom ket oldalan kozepen vannak...
11. eb673dfdcb (válaszként erre: 10. - Csilla80)
2010. febr. 25. 11:20
Vali elég elfoglalt, ez így van...megnézem a naplód, sajnálom, hogy nem múlik a bajod:((...több előadásán is voltam Valinak és mindig egyetértettünk....:)
10. csilla80 (válaszként erre: 8. - Eb673dfdcb)
2010. febr. 25. 11:15

Antal Valit 2007 ota ismerem,es az O modszereiben hiszek... nezd meg a Fontos naplom,par dolgot kiirtam Tole. Irtam mar Neki,de valoszinu nincs ideje valaszolni,de varok turelmesen. Es tenyleg O a legokosabb kozmetikus. Tartom magam a velemenyemhez,hogy minden problemanak az okat kell kezelni,nem (csak) a tuneteit,mert a fogamzasgatloval csak ideig oraig megoldott a problema.


A borom nem razodott helyre,mert ez kombinalt,mint a nevebol is kitunik,es a legnehezebb tole megszabadulni... :-(((

2010. febr. 25. 10:38
Van egy barátnőm aki fél évig hormoninjekciót kapott és valami fertelmes ronda lett az arca, nos ennek egy másfél éve és lassan múlik a sok gyulladt akné el az arcáról, gondoljátok hogy nem ezt népszerűsíteném vagy a tanulóimnak ezt ajánlanám cikkekben?...Dehogy:))
8. eb673dfdcb (válaszként erre: 6. - Csilla80)
2010. febr. 25. 10:32
Csilla! szálljunk le arról mi történt és azon gondolkozz, hogy hogy segíthenél a bőrproblémádon...azt értsd meg, hogy nem szeretek szélsőségesen nyilatkozni semmiről sem, de gyakran mégis ér engem támadás, nem vagyok gyógyszercég embere és semmilyen elvakult kozmetikus, csak leírok pár dolgot..Méreg vagy nem méreg ezzel kezelik a bőrproblémákat illetve sok jó dolog van még amivel lehet enhyíteni a panaszokat, jó hogy kitenyésztették az Aureust(egyébként egy általános kórokozóról van szó, több alfaja is létezik és gyakori bőrpatogén)mert így hogy tudod már mi a "hiba " oka így talán helyrerázódik a bőröd Antal Valit ismered?? Szerintem menj fel a honlapjára és ő sokat fog segíteni Neked..Erre tette fel az életét, látod ajánlok egy OKOS KOZMETIKUST AKI NEM GYÓGYSZERREL OLD MEG MINDENT
7. eb673dfdcb (válaszként erre: 4. - K.tünde78)
2010. febr. 25. 10:09

juj ez nem annyira jó..de biztos

megoldjátok:))

6. csilla80 (válaszként erre: 5. - Csilla80)
2010. febr. 24. 21:41
Bocs a hibakert... valoszinu lefaradtam estere... :-(
5. csilla80 (válaszként erre: 3. - Eb673dfdcb)
2010. febr. 24. 21:39

Na alljunk meg egy szora,mert nagyon felreertettuk egy mast... es igenis letamadtal... :-)))


Na szoval... valoszinu en sem fejeztem ki magam rendesen,de SOHA nem szedtem Diane 35 es,soha nem is szednek,mert mindkozul a legmergezobb...


Szedtem fogamzasgatlot 19 eves koromtol 21 eves koromig,amikor is mehszajsebem lett tole... ezt mondtak... akkor meg tudatlan voltam... na.de a borom akkor sem volt jobb,mint elotte,vagy utana... max 2-3 pati,de volt menzesz elott...


A bajok az arcomnal 2004-ben kezdodtek,amikor is egy kedves kozmetikus (mint utobb kiderult) Stafillococcus Aureus Beta Haemoliticus-szal volt kedves megfertozni... :-(((

A borgyogyaszom meregdraga sz@rokkal kezelt,vegul feladta... 2008-ban,mikor terhes lettem a nogyogyaszom asszisztense jott ra,hogy ezt le kellene oltani es kitenyeszteni... na akkor kiderult a baj... (Ezekrol a lelki dolgokrol most hallok eloszor,de azt tudtam,hogy stressztol lehet ilyen gond.) De mivel terhes voltam,nem voltam hajlando beszedni az antibiotikumot,es szoptatas alatt sem,igy tavaly,a szoptatas befejezese utan,szedtem 3 honapig ZANOCIN OD-t,egy het gyogyszer egy honap szunet...

A nagy gyulladt,fajdalmas gocok elmultak,de most sem tokeletes... es a hegekrol ne is beszeljunk... :-(((


U.I. En nem tamadtalak,csak azt szerettem volna kihangsulyozni,hogy fogamzasgatloval pattanas ellen senki ne kezelje magat,meg orvosi javaslatra sem,mert hosszu tavon tonkreteszi a szervezetet.


En nem a gyogyszerek,hanem a megelozes hive vagyok,es csak akkor szedek gyogyszert,ha nagyon muszaj,mert tobbet rombolnak,mint hasznalnak...:-(((

4. k.tünde78 (válaszként erre: 3. - Eb673dfdcb)
2010. febr. 24. 20:29
Rögtön megis erősítem az írásod,nekem pl kis apró vízszerű pattijaim vannak állandóan a szokványos mensi közeletti pattanások mellett.A barátnőm kozmetikus és kmolyan mondom éveket töprengett rajta,hogy mi okozhatja.Most jött rá,hogy az Én kedves párom a kiváltó ok(sokat idegeskedem miatta,mert sűrűn kötekszik),magyarán lelki eredetű a problémám.Ha egy hétig nem piszkál a pattik is eltünnek,ha újra rákezdi előjönnek.
3. eb673dfdcb (válaszként erre: 2. - Csilla80)
2010. febr. 24. 20:02
Csilla! ..rendben van a hormonok nem jók(de nem is írtam a cikkben) kényelmessé teszik az együttléteket, sajnos az, hogy neked problémád lett belőle az elhagyása után azt sajnálom:((, de amíg szedted nem volt gond az arcoddal, ugye?? ... az Algopyrinnel, vagy a Saridonnal és egyebekkel hogy állunk?..milyen gyógyszert kaptál a bajaid forrására? Rooacutant?...A vitamin elősav tartalmú szert? Soha nem veszel be gyógyszert, mondjuk ha felülfertőzöl egy víusos mandulagyuszit bacival?...Nem akartalak letámadni, de mindenki el van tévedve amikor megírok egy cikket, nem mellette vagyok, ezért ne támadjatok, hogy "népszerűsítem", csak a tényeket írom le..:))A bőrbajok forrása (ami nagyon nehezen múló) többnyire lelki eredetű, vagy genetikai...Ezeket -valóban-hellyel-közzel- félrekezelik a bőrgyógyok vagy a belgyógyok, de sok vendégemnek adott vígaszt egy-egy ilyen "méreg" szedése. Az hogy addig amíg párválasztási, vagy pubertáskori lelki bajai mellett a bőrproblémáit megoldotta vagy rontotta az emebreknek, botorság lenne valamelyik mellett egyöntetűen dönteni, mások vagyunk és mindeki másra reagál...Tudom neked sok problémát okozott és sajnálom is...De remélem meggyógyult az arcocskád:))) Köszike hogy véleményt formáltál, várom máskor is:)
2010. febr. 24. 16:24
Jo a cikk,koszonjuk,de azt azert hozzafuznem... en aki ezzel kuzdom/kuzdottem,hogy a Diane 35 halalos mereg a szervezetre az osszes muhormonnal egyutt,es nem csak ez,az osszes fogamzasgatlo... :-((( Ha csak azert szedi vki,hogy a pattanasai eltunjenek,hat megnezheti az arcat miutan abbahagyja... nekem 5!!! ev utan gyogyszeres kezelessel millio heg utan gyogyult meg az arcom,mig vegre vki rajott a baj okara... a fogamzasgatlas pattanasra nem segit csak rovidtavon,a baj gyokeret kell kiirtani.
2010. febr. 24. 16:03
Mindenki tudja, milyen, napjainkat megkeserítő érzés, amikor nem tudunk kigyógyulni a pubertás időszakból visszamaradt, pattanásos - illetve aknés - állapotból. Nos, cikkemmel segíteni és tájékoztatni szeretném az idelátogató-érdeklődő "vendégeket", hogy esetlegesen helyesen válasszák meg a gyógymódot, vagy orvost, kozmetikust az elváltozás súlyossága szerint.

Ugrás a teljes írásra: Az akne - pattanás
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook