Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az a bizonyos 9 hónap (kezdetek) fórum

Az a bizonyos 9 hónap (kezdetek) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
315. Nadáné (válaszként erre: 314. - Csibész25)
2012. szept. 30. 09:52

Szia!


Kb. akkor mikor érdemes csinálni egyet?

314. csibész25 (válaszként erre: 313. - Nadáné)
2012. szept. 30. 09:50
Szia! 6 napos terhességet sajnos nem igazán mutat ki. Akkor jobb várni vele.
313. Nadáné (válaszként erre: 312. - 001269bfc9)
2012. szept. 30. 09:24

Szia!

Igen, tudom, hogy nem lesz bajom a teszttől, de a csalódástól tartok, hogy negatív lesz.

Igen, voltam júniusban dokinál. Azt mondta, hogy ha fél év után se jönne meg, akkor menjek vissza, vagy esetleg ha hamarabb teherbe esnék.

Ha holnap veszek tesztet, és kedd reggel megcsinálom, az kimutatja? Mert akkor még csak 6 napja...

Jaa és köszi a választ! :)

312. 001269bfc9 (válaszként erre: 311. - Nadáné)
2012. szept. 29. 23:05

Szia!

Bátran csinálj tesztet, attól bajod nem lesz :) Drogériákban már 5-600 Ft-ért lehet kapni akár 2 darabosat is.

Orvosnál voltál, mióta abbahagytad a fogigátlót?

Ha negatív lesz a teszt, szerintem nézesd meg magad.

Ha pozitív, akkor meg azért :)

2012. szept. 29. 22:27

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Április elején abbahagytam a gyógyszert, annak hatására még pár nap múlva megjött. Májusban és júniusban semmi, júliusban megjött, aztán augusztusban sem volt meg.

Szeptemberben sem volt még, viszont most héten szerdán a nászúton együtt voltunk a férjemmel...ma 1,5 l folyadékot sem ittam meg, mégis iszonyatosan sokat voltam pisilni. Szerintetek lehet valami?

Tesztet érdemes lenne csinálni? Ha igen, mikor?

Tartok attól, hogy tuti negatív lenne...szerintetek lehet baba?

Előre is köszönöm szépen.

2012. szept. 29. 13:22
Megcsináltam a tesztet de negatív lett. Igaz még 4-5nap lenne vissza a menstruációig. De inkább úgy veszem hogy nem. Majd ha esetleg kimarad...
309. zzmm
2012. szept. 29. 11:07

Én a mensi kimaradás után csináltam meg a tesztet. Azért vettem nagy érzékenységűt, hogy biztosan kimutassa. Mert hiába maradt ki 3-4-5 napja, a többi teszt negatív lett.. holott biztosra tudtam, hogy terhes vagyok. Érdekes ez..

Nekem a 15 év alatt soha nem késett még 1 napot sem, éreztem, hogy baba van úton, pedig a 2. negatív teszt után mindenki azt mondta, hogy biztos csak késik, van ilyen.. Szóval azért vettem ilyen nagy érzékenységűt, hogy biztos legyen.. De érdekes, mert azon se erős csík volt. Persze nem olyan halvány, hogy csak én beszélhettem be magamnak.. :)

308. csibész25 (válaszként erre: 305. - Zzmm)
2012. szept. 28. 19:24
mikor csináltál tesztet? úgy értem mennyivel a havi előtt? Én holnap akarok egyet 4nappal előbb.
307. Mia35 (válaszként erre: 303. - 001269bfc9)
2012. szept. 28. 11:52

Köszi a javítást :)

Most a pároméknál lakunk, de megyünk vissza a szülőfalumba, ami 25km-re van :) Mamámék házát csináljuk át, már majdnem kész, legkésőbb karácsonyra költözünk :) Igen, a picur már mindenképp oda fog születni :)

Nem görcsölök ám rá, sőt! csak olyan rossz érzés volt, hogy megjött és eléggé görcsölt is a hasam, hogy kicsit zokon vettem, hogy még nem sikerült :) De elvileg még bele férnék a nagy tervembe, hogy júniusi babát szeretnék, mivel így elvileg június 29-re lennék kb kiírva, ha össze jönne októberben a baba :D

306. Pahet a vadász (válaszként erre: 305. - Zzmm)
2012. szept. 28. 09:58
Köszönöm!!! :)
305. zzmm (válaszként erre: 300. - Pahet a vadász)
2012. szept. 28. 08:40

Én ezt a tesztet vettem harmadjára.. :) Már nem emlékszem, vagy a rossmann-ban, vagy DM-ben.


[link]


És az első vizeletből csináltam..

2012. szept. 28. 00:33

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)


Ma (vagyis tegnap) továbbra sem történt semmi, nem jött meg, de változó időpontokban éreztem a szúrkálást, de semmi. Most rákerestem még a neten a jelekre, találtam egy oldalt, ahol ezt írják:


"A sikeres megtermékenyülést követő napokban még biztosan nem fogunk semmit érezni, az első tünetek, szurkálás hastájékon vagy a petefészeknél, és az a bizonyos „mindjárt meg fog jönni” érzés csak az elmaradt menstruáció körüli napokban jelentkezhet. Szintén viszonylag hamar észlelhető a mellfeszülés, a mellek megnövekedése és a testhőmérséklet növekedés, sokan még lázról is beszámolnak, sőt olyan anyukával is beszéltem már, aki mindkét gyerekről azt hitte, hogy influenzája van, mert izomfájdalmat érzett és belázasodott. Hőhullámok is már a 4.-5. hét környékén előfordulhatnak. A hőmérsékletnövekedés csalóka tud lenni. A peteérés utáni napokban ugyanis a legtöbb nőnél felmegy a testhőmérséklet, a menses előtti napokban, vagy a menses napján pedig általában lecsökken, van azonban olyan is, hogy valakinél csak akkor csökken le, amikor már megjött a menstruáció, így önmagában a hőmérsékletnövekedés alapján nem állítható biztosan, hogy teherbeestünk."


Szóval akkor azt mondjátok, egyelőre maradjak a teszteknél? Van olyan, ami a Gabrielnél jobb? Egyébként a fogamzásgátlót már abba hagytam két éve, és ha őszintén bevallom, adódott is most lehetőség arra, hogy párommal figyelmetlenségből összehozzunk egy babát. Nem szokott késni, maximum egy napot (az is ritkán), leginkább előbb jön, ha nem pontos, és nem szokott ilyen érzés társulni hozzá.

303. 001269bfc9 (válaszként erre: 302. - Mia35)
2012. szept. 27. 22:05

Szia!

Sajnálom, javítottam :(

Hová költöztök, ha szabad kérdezni? Akkor a trónörökös már az új házba érkezhet? :) Tök jó, ha el tudod terelni a gondolataidat, hidd el, az a legjobb gyógyszer!

302. Mia35
2012. szept. 27. 21:29

Sziasztok :) Sajnálom, hogy eltűntem! Kicsit elvesztem magamban, enyhe depi, hasonlók :) 22-én megjött, szarul viseltem, de már jó!

Szóval köv. mesim október 20-ra várható.

Amúgy semmi új velem. Tervezgetjük a házikónkat, már alig várom, hogy készen legyen :)

Remélem mindenkivel minden ok :) puszi mindenkinek :D

301. csibész25 (válaszként erre: 299. - 001269bfc9)
2012. szept. 27. 20:55
Lassan 5éve lakom itt és még egyszer sem voltam bent:-) Bár mivel itt lakom majd lesz rá időm. Igaz a tóhoz mindig mellette bringázom el.
300. Pahet a vadász (válaszként erre: 295. - Zzmm)
2012. szept. 27. 19:28
melyik az a teszt?
299. 001269bfc9 (válaszként erre: 297. - Csibész25)
2012. szept. 27. 19:26
Szia! A Minimundusban már kétszer jártam, szerintem tök jó :) Szép helyen laksz nagyon!
298. 001269bfc9 (válaszként erre: 293. - Cbe6ba1fa9)
2012. szept. 27. 19:25
Én előző hónapban jártam így, már több tesztet is csináltam, mind negatív lett. 2-3 naponta nyugodtan csinálj tesztet, amíg pozitív nem lesz, vagy meg nem jön. Nőgyógyászhoz leghamarabb az utolsó mensitől számolt 6.-7. hétnél előbb nem érdemes menni, mert azelőtt még lehet, hogy nem látni, csak a petezsákot, 7. hetesen meg már szívhang is van.
297. csibész25 (válaszként erre: 296. - Zzmm)
2012. szept. 27. 16:43
Igen eléggé, 320km. Én délebbre vagyok jóval Klagenfurt. Sokan itt a Wörthi tavat ismerik vagy a világ miniatüra kiállítást (Minimondus). Közel az olasz határhoz.
296. zzmm (válaszként erre: 289. - Csibész25)
2012. szept. 27. 14:13
Voltam nyár elején Kufstein-ben.. (anyu dolgozik ott). Az messze van onnan? :)
295. zzmm (válaszként erre: 293. - Cbe6ba1fa9)
2012. szept. 27. 14:12

Szerintem is csinálj reggeli tesztet..

Máskor is késett már?

Nem hagytad abba véletlenül a gyógyszer szedését mostanában? Az is összezavarhatja a dolgokat.


Szerintem ráérsz elmenni dokihoz, ha a következő is kimarad, úgysem fog addig csinálni semmit. Illetve megállapítja, hogy pozitív vagy negatív (terhesség szempontjából), de a késéssel nem fog még foglalkozni.

Azt meg te is meg tudod állapítani teszt segítségével. És tényleg fontos, hogy a reggeli vizeletből csináld.


Először nekem olyan halvány csík jelent meg, hogy abba mindent bele lehetett magyarázni. Rá 2 napra csináltam még egyet, azon semmi se volt. Másnap reggel pedig egy nagy érzékenységű teszttel végeztem (ami még a mensi kimaradás előtt kimutatja, a lehetséges fogantatás után 2 nappal) és pozitív lett.

294. csibész25 (válaszként erre: 293. - Cbe6ba1fa9)
2012. szept. 27. 10:32
Szia! Nekem is volt hogy késett és csak 42napra jött meg, voltam orvosnál és semmit sem tudott még mondani. Csinálj reggel korai tesztet.
2012. szept. 27. 09:45

Siasztok!


Érdekes dolog ez most, nem tudom, hogy mi lehet velem. Már több mint egy hete késik, de folyamatosan olyan "mindjárt megjön" érzésem van. Ennyit még sosem késett, tegnap csináltam egy tesztet, de az negatív lett. Nem közvetlen reggeli vizeletből az igaz (Gabriel teszttel), hanem a munkahelyemen csináltam 10 óra előtt. De továbbra sincs semmi vérzés, csak alhasi apró szúrkálódás. Már annyi fórumot meg gyakori kérdések.hu-t néztem... már bezsongtam ettől a dologtól. Barátnőm azt mondja, hogy várjak pár napot az újabb teszttel, de szerintem addigra már tuti elmegyek dokihoz. Múlt hónapban még rendesen megjött. Lehet ez már korai terhesség? Elég tapasztalatlan vagyok. Az orvos megtudja már állapítani ultrahangon? Bocsi, de kicsit tanácstalan vagyok. Még azt sem mondhatom, hogy stressz miatt késne.

292. 001269bfc9 (válaszként erre: 290. - Csibész25)
2012. szept. 26. 22:21
Nekem semmi bajom nem volt anno, abban a hónapban pont nem voltam ráparázva, viszont kb. 1 héttel a fogantatás után volt egy pici barnás pecsételő vérzésem, az lehetett a beágyazódás. Aztán semmi, 5 nap késés után volt először hányingerem, a buszon, háttal ülve, olvasva :)
291. zzmm
2012. szept. 26. 20:27

Én is éreztem, néha szurkált a hasam, kicsi görcsök is voltak. Fel is voltam puffadva, volt, hogy megjegyezte a párom mekkora a hasam, pedig alig ettem aznap..

Szorítok nagyon! :)

2012. szept. 26. 19:22
De jó hogy írtatok erről a kifolyik kérdésről, mert ezt mi sem igazán értettük a párommal. Egy kérdés attól aki már babát vár? Ti éreztetek valamit a fogantatástól a kimaradt haviig? Én nagyon szenvedek, de ilyen még nem volt nagyon. Állandóan pisilni kell (nem fáj, nem vagyok felfázva) és sokszor görcsöl ott a hasam, és őrült puffadt már 1 hete.
289. csibész25 (válaszként erre: 283. - Zzmm)
2012. szept. 26. 19:18
Ausztria, Klagenfurt. Én azért messze a határtól, főleg kocsi nélkül. Sajnos elég ritkán tudunk hazamenni Magyarországra :-(
288. 001269bfc9 (válaszként erre: 287. - Zzmm)
2012. szept. 26. 17:58

Ugyan már! A leggyorsabbak olyankor már messze vannak :)

Ha nem így lenne, nem lenne gyerek a világon :)

Nyugodtan tusoljatok le utána. Sőt, ha lányt szeretnél, előtte és utána is savas ph-jú mosakodót használj (az intim mosakodók általában ilyenek), ha meg fiút, akkor meg lúgosat (szódabikarbóna vagy sima szappan). Mielőtt lányom lett, nem tudtam még ezt, és mindig Lactacyd-dal mosakodtam. De most fiúra gyúrunk, hát majd meglátjuk :)

Mindenesetre tényleg nem árt picit feküdni utána, esetleg egy kispárnával a popó alatt, vagy ha nagyon-nagyon elszánt vagy, akkor gyertyaállást is csinálhatsz pár másodpercig, vagy amíg bírod :D

287. zzmm
2012. szept. 26. 11:16

Hát igen..

De ha félsz, hogy 'pazarlás', akkor ne tusolj utána. Csak töröld meg kívülről egy nedves törlőkendővel és kész. Tuti nem folyik ki mind..

Majd reggel letusolsz :) szerintem.. Meg utána egy darabig legyél még vízszintes helyzetben, ne mászkálj.. Persze ez csak akkor megoldható, ha este alvás előtt van szex :)

286. Pahet a vadász (válaszként erre: 285. - Zzmm)
2012. szept. 26. 10:38
na de akkor ezek szerint, te sem úgy fekszel le aludni, hogy a cucc még ott van, hanem megmosod.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook