Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az a bizonyos 9 hónap (kezdetek) fórum

Az a bizonyos 9 hónap (kezdetek) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
405. zzmm (válaszként erre: 404. - Mia35)
2012. okt. 18. 12:29

Figyeld meg, hogy meddig tart és mennyi lesz a mensid.. Főleg, ha olyan, mint még soha nem volt.

Van olyan, akinek teherbeesés után még megjön.. Nem is értem hogyan..

404. Mia35
2012. okt. 18. 12:26

Hát csajok, tegnap óta olyan rózsaszínes-narancssárgás folyásom van. Gondolom, hogy megjön, de ilyenem még soha nem volt.

Én már kb 3-4 hónapja nem nagyon tamponozok, kb 2-3nap fordult elő. Lila alwayst használok, nekem ez valahogyan bevállt. A naturellát meg csak ajánlani tudom, szinte észre se venni, hogy ott van :)

403. zzmm (válaszként erre: 402. - Pahet a vadász)
2012. okt. 18. 12:23

Én is pontosan így voltam a betéttel.. :) Még bugyim se volt, amire rárakhattam.. :D

De egészségügyi okok miatt váltani kellett.. és végső soron sokkal jobban jártam.


Milyen teszt negatív? Vettél ovulációs mikroszkópot vagy valamit?

2012. okt. 18. 09:45

Nagyon régen használtam betétet... és egész egyszerűen nem tudtam megszokni. ráadásul csak tangáim vannak... nem éreztem tisztának magam közben akkor, még így sem hogy tampont használok és amikor tehetem zuhanyzok napközben is. Szerencsém van, mert itthon dolgozom.

Minden esetre visszatérve erre a tojcsis dologra, fura volt hogy hamarabb van, ám a teszt negatív.. ennek ellenére próbálkoztunk :) elvileg holnap van félidő, úgyhogy ... :) hajrá :)

401. kukucz
2012. okt. 17. 20:01

Sziasztok!Mi Kaálisok voltunk.Ott az orvos már az első konzultáción mondta,hogy felejtsem el a tampont,amíg el nem kezdjük a stimulálást.Miután megszületett a kisfiam még párszor betéteztem,azóta persze már vissza álltam a tampon használatra.Aki még előtte áll a várandósságának én azt javaslom fontolja meg a használatát.

Sok sikert Mindenkinek,mielőbbi csíkosodást!!!!

400. Mia35 (válaszként erre: 399. - Zzmm)
2012. okt. 17. 19:52
Az én dokimnál jobb kezem felől van egy monitor, amin látom, hogy mit csinál. Az ő jobb keze felől pedig van egy ultrahangos monitor, amin mindent megmutat, ami érdekel. Mivel a jobb petefészkemen van cisztám, elég gyakran járok hozzá, nagyon szeret velem beszélgetni, de sajnos szülést nem vállal :( Már 2éve van cisztám, volt már 4,5cm is, utoljára már csak 1,3cm volt, ami nagyon jónak számít :) De jó indulatú, vastag a fala, szerinte nem is számít, de inkább figyeljük gyakran, hogy véletlen se legyen semmi baj :)
399. zzmm
2012. okt. 17. 17:16

Itt nálunk 2 helyre lehet menni (ingyen). A kórházba az sztk rendelésre és a nővédelmi központba (ott is rendel folyamatosan 4 doki).

Én mindig is a nővédelmibe jártam, rákszűrésre is. Szóval automatikusan oda mentem.. :(

Nem olyan jó és modern. Úgy van, hogy elfekszel, melletted van az asztalon a gép, ott nézi a doki, de te fekve nem látod. És meg se mutatja. Háromszor voltam eddig és mindig máshoz kerültem.. :(

Mindegy, jövő héten remélem látni fogom :) ezek után mégis fogadok dokit.. :)

398. Mia35 (válaszként erre: 396. - Zzmm)
2012. okt. 17. 17:00

Szia :) Nekem is jó újra itt :)

A tamponokkal az a legnagyobb baj, hogy túl jó a reklámja, sok pénzt költenek a merketing részre. A nők 50%-a tampont használl, ami nagyon nagy arány.


Hogy-hogy nem mutatják még meg a pocaklakót?

Az én dokimnál most is látok mindent ami a pocakban van, az utat is befelé és még a nunimat is egy külső kamera segítségével :)

397. zzmm
2012. okt. 17. 16:50

Amúgy ma voltam 12 hetes ultrahangon..

(és nem láttam a picit, még egyszer sem.. nem mutatják meg).

Na mindegy, a doki azt mondta, hogy nem lát rendellenességet.

Fogadok dokit is (remélem elvállal), jövő hétre kaptam csak időpontot. Remélem akkor már láthatom.. :)

396. zzmm
2012. okt. 17. 16:48

Sziasztok!

Hú, mennyit írtatok. Mia, örülök, hogy vagy újra.. :D

A tamponról.. tényleg nem egészséges. Egyszer, évekkel ezelőtt láttam egy műsort, ahol azt ecsetelték, mennyire káros. Mivel van egy szívó hatása, a mensi elején és végén egyáltalán nem lehetne használni (mikor kevesebb van), mert nem csak a vért szívja magába, hanem a hámsejteket (vagy miket is). Ennek következtében nehezebben tapad meg a méh nyálkahártyáján a petesejt is.

Vagy valami ilyesmi. Én 14 évig tamponoztam csak, semmi más. Viszont az utolsó 1 évben befejeztem a tampont (láttam egy kis előadást és utána határoztam el magam). Ha jól tudom, a meddőségi szakembernek is az az első kérése, hogy a tampont felejtsék el. Nem véletlen..

Csak próbáljátok ki: langyos pohár vízbe (testmeleg legyen) rakjatok bele egy tampont. És nézzétek meg, hogy fél-1 óra alatt mi ázik ki belőle..

2012. okt. 16. 19:20
megcsináltam a tesztet és semmi... szóval nem értem.
394. Mia35 (válaszként erre: 393. - Pahet a vadász)
2012. okt. 16. 17:23

Ha megfigyeled a tampon reklámot, amiben Laci terjeszti, hogy nem biztonságos a mensi alatt folyamatosan tampont használni, nem is hazudnak azzal, hogy azt mondják biztonságos. Inkább, hogy nem egészséges. Sokan mondanak sok mindent, én sem szeretem a betétet, de mióta tudom, hogy babát szeretnénk az első 3nap betétet használok csak aztán tampont :)

Az ovu teszt nagyon jó, nekem elég gyakran érik be egyszerre kettő. Múltkor 2hetére megint megjött, akkor túl aktív volt a szervezetem :) Sajnos akkor még nem próbálkoztunk :)

393. Pahet a vadász (válaszként erre: 390. - Mia35)
2012. okt. 16. 16:50
tampont.. nem bírom elviselni magamon a betlétet...
392. Pahet a vadász (válaszként erre: 391. - 001269bfc9)
2012. okt. 16. 16:49
pont ezért elő is vettem egy tesztet, és megnézem... eddig soha nem figyeltem ezekre a dolgokra. Sőt. Ahogy itt olvasgatlak titeket, meg kérdezek, úgy kezdek észrevenni néhány dolgot magamon is :)
391. 001269bfc9 (válaszként erre: 389. - Pahet a vadász)
2012. okt. 16. 16:44

Honnan tudod, hogy nálad az a szabályos, hogy félidőben van? Ha még sosem használtál ovutesztet, akkor nem tudhatod biztosan, hogy mikor "szokott" lenni. Én azért vagyok nagyjából biztos benne, mert amikor a nyáron éppen félidőben voltam a dokimnál, akkor egy szép érett petét látott az UH-n. Persze akkor még nem gyakoroltunk élesben :)

Egyébként igen, előfordulhat bármikor ovu, sőt, az sem ritka, hogy egyszerre kettő is beérik kétoldalt, abból lesznek a kétpetéjű ikrek :)

A kislányom valószínűleg pont mensi utáni 2-3. napon foganhatott, mert mindig nagyobb volt az UH-n, és előbb is született 10 nappal, mint számolták :)

390. Mia35 (válaszként erre: 389. - Pahet a vadász)
2012. okt. 16. 16:38

A dokim ezt öntisztításnak hívja. Tampont vagy betétet használsz? A szervezet gyakran tisztítja magát. Ha esetleg beléd került valami (pl. por, vizelet vagy bacilus), azt a szervezet ilyen módon löki ki magából. Vagyis orvosom szerint ez normális és egészséges. A tampon pedig nem egészséges végig, mivel nem feltétlenül tud kijönni minden.

Ha nem vagy biztos az ovud dátumában használj tesztet, hogy biztosra menjetek :)

2012. okt. 16. 16:15

Lányok, felmerült egy kérdés bennem most. hátha ti tudtok rá választ.

Szóval, mult hét 8-9-10-11-én volt meg. Majd ma /most/ tojásfehérje szerű nyálkás valami.. elvileg 21.-én kellene hogy legyen peteérés nem? Mármint a ciklusom szabályos, és elvileg akkor félidőben van. Gyakorlatilag meg lehet hogy sokkal hamarabb? Van ilyen?

388. Mia35 (válaszként erre: 387. - Csibész25)
2012. okt. 16. 15:28

Aranyos vagy, köszi :)

Ha a megérzésemre hallgatok, akkor azt kell, hogy mondjam pár nap múlva megjön a mesim :)

387. csibész25 (válaszként erre: 386. - Mia35)
2012. okt. 16. 15:22
szorítok neked
386. Mia35 (válaszként erre: 384. - 001269bfc9)
2012. okt. 16. 14:55

Kiszámoltam amit írtál:

ovum 6.-án volt +2nap a megtermékenyülés, +7nap az út 6+2+7 az 15.-e, ami tegnap volt.

Hát, ha terhes lettem, valószínű, hogy jól megkínoz, mert akármit eszek szörnyű gyomorégésem van :(

385. Mia35 (válaszként erre: 384. - 001269bfc9)
2012. okt. 16. 14:49
Már én is gondoltam erre, de ez sajnos egy a sok lehetőség közül :) csak annyi vér volt, hogy a következő pisilésnél már nyoma sem volt semminek. Csak azért ilyedtem meg nagyon, mert tiszta volt a vér, olyan színű, mint mikor vért vesz az orvos. A mesim pedig sokkal sötétebb és általában darabos. igyekszem nem bele élni magam semmibe, hétvégén úgyis kiderül :)
384. 001269bfc9 (válaszként erre: 373. - Mia35)
2012. okt. 16. 14:05

Hát, nem akarlak alaptalanul reményekkel kecsegtetni, de akár a beágyazódás is lehetett :)

Mennyi vér volt? Épp csak egy pici, élénkpiros? Mert ha úgy számolod, hogy kb. 14. nap a peteérés +1-2 napon belül megtermékenyülés +6-7 nap az út a méhbe, akkor kb. most ágyazódna be, és akkor szombaton már nem kéne megjönnie. Nekem a lányomnál volt egy pici pecsételő vérzésem, de sajna nem írtam föl részletesen, mert nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget...

2012. okt. 16. 13:05
nekem meg megmozdulni sincs kedvem :D szakad az eső.. legszívesebben aludnék
382. Mia35 (válaszként erre: 381. - Pahet a vadász)
2012. okt. 16. 13:03

Biztosan működnek, a kérdés csak az, hogy mennyien. Múltkor olvastam, hogy vannak olyan ételek, amiktől erősebbek és fürgébbek lesznek a spermiumok :) Aztán, hogy igaz-e, azt már nem tudom :)


Egyre jobb a nappom, most már a hasmenés is szépíti :D Legalább az eső elállhatna már :(

381. Pahet a vadász (válaszként erre: 380. - Mia35)
2012. okt. 16. 12:44
A férjem elég stresszes életet él... de azért remélem, hogy működnek a katonák így is ;)
380. Mia35 (válaszként erre: 379. - Pahet a vadász)
2012. okt. 16. 12:32
Nagyon sok tényező befolyásolja, hogy sikerül-e vagy sem. Nekem az idegességet mondták, hogy az nagyon befolyásolja és nem is a nőt, hanem a férfit. Én mindíg azt mondom, hogy úgyis akkor jön a baba, ha jönnie kell :)
379. Pahet a vadász (válaszként erre: 378. - Mia35)
2012. okt. 16. 12:02
Mi igazán aktívan augusztus óta próbálkozunk.. de alapból kb január óta egyáltalán nem figyelünk a védekezésre.. szóval mi sem vagyunk lekésve semmiről, mert még az elején vagyunk, csak nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz egy gyereket összehozni :)
378. Mia35 (válaszként erre: 377. - Pahet a vadász)
2012. okt. 16. 11:55
Érdekes, nekem kb mindíg pont olyan, nagyon nincs változás, néha késik 1-2napot, de mindíg 4,5 napig tart. Valahogy nem érzem, hogy most sikerült volna, nem vagyok negatív, kíváncsian várom az eredményt :) Talán a múlt havi sikertelen próbálkozás miatt lettem ilyen, igyekszem relatívan hozzá állni, mert a múlt havi az nagyon nagy csalódás volt :(
377. Pahet a vadász (válaszként erre: 376. - Mia35)
2012. okt. 16. 11:51

most hogy így beszélgetünk ezekről a dolgokról, eszembe jutott néhány érdekes tapasztalat magamon.. nem tudom hogy mik lehetnek ezek, vagy mitől..


kettővel ezelőtti nem vártam úgy kezdődött, hogy barnás pecsételő vérzés csak, majd abbamaradt.. reménykedtem hogy ez jót jelent.. majd rá két napra megjött, darabosan..


a múltkori meg olyan erősen, hogy elöntött.. ijesztő volt...de ugyan úgy csak 4 napig tartott ahogy szokott..


olyan volt többször is, kb olyan három havonta, hogy rengeteg van. majd köv hónapokban kevesebb..

376. Mia35 (válaszként erre: 375. - Pahet a vadász)
2012. okt. 16. 11:39
Nálam még nem fordult elő ilyen. Általában mielőtt megjönne, pont egy héttel előtte már fáj a hasam. Most még semmi. Tegnap reggel úgy lüktetett a hasam, de nem tudom mitől. Szombati nap folyamán, ha megjön akkor okosabb leszek, ha meg nem jön meg, akkor boldogabb. De most még csak ideges vagyok, mert ilyen még tényleg nem történt :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook