Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
1273. rinike (válaszként erre: 1271. - Opi1)
2011. márc. 4. 07:26
Nekem nem tetszett a videó, szerencse, hogy nem az előtt láttam, mielőtt elmentem a tanfolyamra éppen ehhez az oktatóhoz. A valóságban sokkal több élet van a Margitban, mint ami a videón lejött.
1272. Aniho
2011. márc. 3. 20:30

Sziasztok!


Én 1 éve végeztem el a tornát. Sajnos nem csináltam rendesen, csak 2 hónapig. A rendszertelen ciklusom nekem 2 hónap után beállt 30-32 napra. A meghozó gyakorlatokat használtam hozzá. Utána sokat kihagytam, most kezdtem újra.


A tilalmakat nem lehet betartani, én próbáltam, 6 hétig ment. Húst enni szerintem lehet, csak ne legyen több, mint a zöldség, gyümölcs. Én heti 1-2X eszem húst, többet nem is kívánok. A citromos vizet sokáig ittam éhgyomorra, nagyon jó volt, elmúlt a gyomorfájásom és bírtam mellette a kávét, amit amúgy nem szabadna inni :) A kávét egyébként leváltottam Ganoderma kávéra. Nem olyan, mint egy szuper jó kávé, de hozzá lehet szokni, és azért hasonlít a kávéhoz. Az összes biokávé közül ez hasonlít as legjobban az eredetire. Férjem is ezt issza reggel, nem érzi a különbséget! Kicsit drága sajnos, de kb .1 hónapig kitart kettőnknek.

Kipróbáltam a nedves törölközővel való "mosakodást" torna után, egészen jól működik, hacsak nem randira, vagy puccos helyre megyünk :)Szóval, szerintem a tornán hallottak egy részét le lehet vonni, egy részét átalakítani, a maradékot betartani, és így szuperül működik! van, akinek 1 hónap után használ, van, akinek több idő kell, mire érzi a hatását. Mindenesetre ne hagyjátok abba, mert hosszú távon biztosan megtérül a befektetett munka!!

1271. opi1
2011. márc. 3. 19:17

a neten valaki tud kis rövid videókat a tornáról? Ha igen, akkor légyszi írjátok már le az elérhetőséget.


Én csak egyet találtam.


[link]

2011. márc. 1. 18:39

Én most egy kicsit el vagyok keseredve :(. Azért kezdtem el személy szerint a tornát, mert rendszertelen a menstruációm, ami nálam abban nyilvánul meg, hogy volt, hogy 25 napra volt, hogy 41 napra jött meg, de a legjellemzőbb, hogy mindig késik... no elkezdtem hát a tornát, mert bogyó-ellenes vagyok. Heti 2x fél óra, utána 24óráig nem fürdök/zuhanyozok, torna után meleg takaróval lepihenek és forró teát iszom mindezeket pontosan precízen betartom... és semmi változás :( most is késik és ez már teljesen kiborít :( kezdem feladni...

Aki csinálja már régóta, mennyi idő után érzett bármiféle változást?

1269. opi1 (válaszként erre: 1268. - Vedin)
2011. febr. 28. 16:38
mézek közül állítólag a repce méz lugosít, és inkább azt ajánlották nekünk az aviva oktatáson.
1268. Vedin (válaszként erre: 1266. - CsillagTM)
2011. febr. 28. 11:47
Akkor jó, ha így van! Csak első hallásra az ember pont azt gondolja, hogy a citrom mivel savas, savasít. A grapefruitról is hallotam, hogy lúgosít, főleg amelyik inkább sárgább héjú, mert az savanyúbb, akkor így összeáll a kép. Mi rendszeres citromfogyasztók vagyunk, de mondjuk mézes teába tesszük, és nem akkora adagot.
1267. opi1
2011. febr. 27. 18:19

a citrom tényleg nem savas. hanem lúgosít :)

és a sok nyers zöldség is jó lúgosításra, pl karalábé, káposzta stb.


szerintem is a legfontosabb a rendszeres torna, a többi hókuszpókusz inkább csak pszichésen hat az emberre

1266. CsillagTM (válaszként erre: 1264. - Vedin)
2011. febr. 27. 16:55
a citromlé (persze facsarva, és hígítva) lúgosító, ahogy az almaecetes víz is egészséges. olvass utána neten, ezer helyen írják...
1265. 77f8dd8592 (válaszként erre: 1264. - Vedin)
2011. febr. 27. 16:20
Én az aviva tanfolyamon hallottam. Azt mondta az oktató, hogy mindig azt kell nézni, hogy a hamuja milyen. Ezt ne kérdezd mi, mert fogalmam sincs :) én napi szinten iszom már a citromos vízet
1264. Vedin (válaszként erre: 1263. - 77f8dd8592)
2011. febr. 27. 15:25
AZt hittem eddig, hogy a citrom eleve savasít.
2011. febr. 27. 14:59
Elsavasodás ellen én citromos vízet iszok, a húsról nem akarok lemondani :)
1262. CsillagTM (válaszként erre: 1261. - Opi1)
2011. febr. 27. 14:37

én szerintem sose leszek teljesen vega. a heti 3-4-5-szöri húsevés sztem nem olyan nagy para...


a zuhit meg továbbra is furának tartom, nekem kicsit varázslás jellegű...de a többi dolognak látom értelmét.

1261. opi1 (válaszként erre: 1260. - CsillagTM)
2011. febr. 27. 13:16

azért nem lehet torna után lezuhanyozni, mert elveszlene a pozitív töltés a hasi szerveknél.

Én más oktatónál voltam, és ő úgy mutatta be, hogy ha a két kezünket összedörzsöljük, akkor érezhető energia és melegség keletkezik. Ez a helyzet a hasi résznél is aviva után. És hogy ez megmaradjon, ezért csak vizes törölközővel való mosdást lehet csinálni.


A hús tilalom, az elsavasodás ellen lenne.


A lakmuszpapirt nem tudom hogy hol lehet venni, de szerinem nagy értelme nincs,


A tornához pedig össze van állítva egy zenei cd anyag, amit 500 Ft-ért lehetett megvenni az oktatótól, legalábbis most decemberben. Lehet hogy az ár emelkedett januártól.


Remélem segítettem :)


Azért kíváncsi lennék hogy ennyi féle "tilalmat" ki tart be...

1260. CsillagTM (válaszként erre: 1261. - Kutykurutty3)
2011. febr. 27. 01:48

odamentem:) jó volt!


van pár kérdésem, csajszik:


- ez a torna után no zuhi dolog miért van? persze, elmondta Lívia, de nekem ez elég elvont...


- húst ti egyáltalán nem esztek? én a napi minimális mennyiségemről sztem nehezen mondanék le (Valdor csirkesonka, natúr csirkehús)


- lakmuszpapírt vettetek? hol találtatok olcsón tizedesjegy pontosságút?


- milyen zenére mozogtok otthon?


asszem egyelőre ennyi :S :D

1259. CsillagTM (válaszként erre: 1258. - 77f8dd8592)
2011. febr. 25. 13:36
ööö polifoam/pléd? hát az nálam nincs :S frankó.
1258. 77f8dd8592 (válaszként erre: 1257. - CsillagTM)
2011. febr. 25. 11:52

Szia!


Kényelmes cuccot, amiben tornázol és polifomot vagy plédet. De ezt csak az első órára kell, mert utána már nem kell polifom. Zokniban tornázunk, úgyhogy nem kell cipő. Ja, és vízet :)

Nem tudom, hogy a könyvhöz mit szólnak, ha nem eredeti. De én nem is nagyon írtam bele, meg jó pár emberknek nem is volt. Úgyhogy szerintem az se gond, ha nem viszed el órára.

1257. CsillagTM
2011. febr. 24. 20:42
milyen cuccot vigyek Avivára, csajok? meg úgy egyáltalán, mit kell vinni? és nem harapják le a fejem, ha nekem netről van meg a könyv, és nem vettem meg (így is sok nekem még a 6e is...)?
1256. kutykurutty3 (válaszként erre: 1255. - Gg_dori)
2011. febr. 23. 14:16

Az az oka, hogy a torna a hormonháztartásra hat, a lombik alatt pedig nagyon nagy dózisban kap a leendő kismamma hormont, és ha túl sok lesz a hormon, előfordulhat túlstimulálódás pl., akkor az egész lombik ugorhat, tolódhat, mire lenyugszik újra a szervezet, sőt veszélyes is a túlstimulálás. Szóval nagy kavart okozhat.

A torna annyira hat a hormonokra, hogy pl. naponta sem szabad csinálni, a heti kettő az ideális, ezen lehet picit gyakorítani, főleg ha baj van, de alapvetően - nekem úgy mondta Lívia - túl lehet adagolni.

1255. gg_dori (válaszként erre: 1254. - Kutykurutty3)
2011. febr. 22. 21:05

Köszönöm a sok hasznos infot! Kaptam kölcsön egy könyvet is, remélem, hétvégén lesz időm átböngészni.

Mi az oka egyébként, hogy lombik alatt nem szabad csinálni?

1254. kutykurutty3 (válaszként erre: 1253. - Gg_dori)
2011. febr. 22. 07:49

Kedves Dori! Lombik alatt kifejezetten nem szabad, de ezt a tanfolyamon úgyis elmondják majd.

Egyébként érdemes csinálni az avivát, mert - nem ijesztgetésképpen - de attól, hogy még rendszeresen jön meg, sajnos nem biztos, hogy minden hormon rendben van. Ez persze csak akkor szokott kiderülni, mikor babát szeretne az ember.

Nekem nem volt rendszeres, elkezdtem tornázni, és utána már rendszeres lett néhány hónapig, de kiderült, hogy az egyik hormon magas, és nincs peteérés sem....szóval titokzatos az emberi test. De azért alapvetően ha úgy érzed rendben vagy, nem kell gyanakodni, hogy baj van, mindenesetre az aviva akkor is jó, ha rendben vagy.

Elkezd keringeni a vér azokban a szerveidben, amit nem mozgatsz úgy egyébként (kivéve ha hastáncolsz), ezáltal pl. fel tudod készíteni a méhed a későbbi gyermekvállalásra is.

1253. gg_dori (válaszként erre: 1251. - Kicsicica86)
2011. febr. 21. 19:52
Szia! Köszönöm a választ és a linket! :) Szerencsére nekem még görcsölni is csak nagyon ritkán szokott a hasam, ettől függetlenül valószínűleg el fogok menni egy ilyen tanfolyamra. Egy kolléganőm is jön velem, ő éppen lombik programban van, ilyenkor is csinálhatóak ezek a programok? Én ajánlottam neki, de nem szeretném, ha a segítő szándékom visszájára fordulna :(
2011. febr. 21. 11:47
44 éves nő vagyok, két gyermek édesanyja. Talán 10 éve került először kezembe Az Aviva tornáról szóló könyv, és akkor az emlékezetembe véstem, bár nem kezdtem el tornászni, most jött el az idő. Gyerekeim rögtön megfogantak, amikor szerettem volna, de a menstruációmmal mindig sokat sok problémám volt. Ciklusom szbályosnak tekinthető visszagondolva, hiszen általában 25-28 nap között menstruáltam, de sokszor volt közti vérzésem, így januárban is. Akkor ettől teljesen függetlenül rész vettem egy 4 órás Aviva tanfolyamon, és a dolgok furcsasága, hogy azóta nem jött meg a menzeszem, így most a 35. napnál tartok. Bevallom, megijedtem, hogy ez már mindem bizonnyal a változó kor, így elhatároztam, hogy rendszeresen elkezdem a tornát, tegnap volt az első nap. Szeretném a változó kor problémáit még kicsit elodázni, de nagyon kevés információt találtam, szeretnék válasz kapni a torna adta lehetőségekre. Egyébként rendszeresen sportolok, 50 kg és 165 cm vagyok, húst ritkán eszem, bár a lúgosító táplálkozásra biztosan figyelnem kellene. Mindenféle tapasztalat érdekel.
1251. kicsicica86 (válaszként erre: 1249. - Gg_dori)
2011. febr. 21. 08:58

Kedves Dóri!

Az előző hozzászólásomban linkeltem egy videót, amelyben szakértőtől hallhatsz a tornáról:


[link]


Ha elkezded a tornát szerintem fent tarthatod a jelenlegi állapotod. Ha esetleg szoktál görcsölni, akkor arra is kifejezetten jó ez a torna. Izmot is erősít egyébként, és állítólag depresszió ellen is nagyon jó és persze a túlsúlyra is jó :).

2011. febr. 21. 08:53

Aki azt ajánlotta, hogy a fél órásat 'minimum' kétszer kell egy héten azt (nem kötekedésképpen de) kijavítanám, hogy ÖSSZESEN kétszer kell, ugyanis ha többször csinálod túladagolod, mint egy gyógyszert és, ha kevesebbszer csinálod, akkor pedig nincs hatása.

Itt egy videó, ahol szakértő mondja ( neki biztos jobban elhiszitek, mint nekem :) )

[link]

1249. gg_dori
2011. febr. 20. 15:00

Sziasztok! Teljesen véletlenül találtam erre a fórumra, pontosabban először a témában írt cikkre és igazán érdekesnek tartom. Nekem hál'Istennek nincsenek menstruációs problémáim, szinte naptárat lehetett volna hozzá igazítani még akkor is, mikor abbahagytam a fog.gátlót. És egyelőre babát sem szeretnék, igaz az friss házasként nincs is már olyan messze... A kérdésem az volna Hozzátok, hogy a komolyabb problémák gyógyításán kívül milyen hatása van még a tornának? Egyszerűen "intim tornaként" is végezhető, ajánlott olyannak is, akinek komoly problémái nincsenek? Mintegy megelőzésképpen akár vagy csak a saját testünk megismerésére.

Köszönöm előre is a válaszotokat! :) Dóri

1248. CsillagTM
2011. febr. 20. 13:27
jövő utáni héttől el akarom kezdeni a tornát (jövő hét esélytelen), persze amikor legközelebb lesz Bp-n tanfolyam. remélem, segít...
1247. Manikácska (válaszként erre: 1246. - Aviva.pecs)
2011. febr. 19. 14:26
Köszi a bíztatást. Megfogadom a tanácsodat.
1246. Aviva.pecs (válaszként erre: 1242. - Manikácska)
2011. febr. 18. 22:35

Kedves Manikácska!


Szerintem is használj ki minden szabad percedet, ne várj a tökéletes feltételekre, mert százszor többet ér, ha bárhogy csinálod, mint ha sehogyse... Rengeteget számít a rendszeresség, a heti egy torna nem elég! De ha kétnaponta akár 10-15 percet végzed legalább azokat a gyakorlatokat, amelyek nem macerásak a számodra, már rengeteget fog jelenteni! Csak bíztatni tudlak!

A hugomat is olyan nehezen bírtam rávenni, hogy legalább így csinálja a tornát, pedig ciszta miatt el akarták távolítani a petefészkét. Végül megfogadta a fenti tanácsot és szerdán örömmel újságolta, hogy az ultrahangon nem találták azt a rondaságot, ami miatt műteni kellett volna...


Persze az ideális a fél órás torna lenne, az is legalább heti kétszer!

1245. Aviva.pecs (válaszként erre: 1235. - Kutykurutty3)
2011. febr. 18. 22:28

Elvileg problémamentes terhességnél lehet tornázni, én torna párti vagyok, de teljesen megértem, hogy ki akarod várni a 12. hetet.

Amikor elkezded a várandós tornát, szépen finoman csináld, ami nem esik jól, azt hagyd ki nyugodtan. És fokozatosan, először csak néhány gyakorlatot végezz el mondjuk egy hétig, utána tegyél hozzá még pár gyakorlatot. Így nem lesz gond a kihagyás, szerintem.

Úgy örülök nektek!!! :-)

2011. febr. 18. 18:46
Mégsem jött meg. :( Gyakrabban fogom csinálni a szorító gyakrolatokat.
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook