Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
9646. pocoyo (válaszként erre: 9645. - Rita 72)
2012. júl. 24. 13:41
Láttam én is még mielőtt kipróbáltuk volna!NÁLLUNK NNIINNCCSS mellékhatás,és a kiürülés is rendben ment!Egyépként nem meggyőzni akarok senkit,mindenki AZT CSINÁL AMÍT AKAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9645. Rita 72
2012. júl. 24. 13:03
9644. pocoyo
2012. júl. 24. 12:44
Kedves Mindenki! Szeretném megosztani az örömömet mindenkivel!3 ÉS 1/2 ÉVE van meg a diagnózisunk, azóta minden speciális eszközt,terápiát,módszert kipróbáltunk, de a túlmozgáson semmi nem segített!Nem szándékozom hosszan ecsetelni a történetünket,a lényeg,hogy mára már eljutottam odáig,hogy mondtam V.kertbe a doktornéniknek valamit találjunk ki,mert nem tud odafigyelni az óviba a fejlesztésekre,mert egész nap "ZIZEG" a gyerek.Most jöttünk haza, kipróbáltuk a Ritalin nevű gyógyszert,és nekünk nagyon bevált!Figyel, nyugodt, nem leszedálva van a fiam csak nem pörög!!!Sok ellen tábora van ennek a tablettának,de nemtudom tudják e,hogy valójában mi az összetétele,mert nekem elmondták és nem minden úgy van,mint sokan tudják!Igaz nekünk nincs szükség a normál adagra,de ezt úgyis minden gyereknél az orvos-szülő team határozza meg,mi a jó mindenkinek,LEG FŐ KÉP A GYEREKNEK!Szóval nállunk bevált,és örülök,hogy nem sír annyit a kisfiam,mert mérges,hogy nem tudja mit akar, és türelmesen megkeresve a legjobb modott,MEG TUDJA ÉRTETNI MAGÁT,ÉS ODA TUD FIGYELNI ARRA IS, MI MIT SZERETNÉNK TŐLLE!
9643. Edina 2
2012. júl. 24. 11:12

Kérek mindenkit segítsen .


az eva@kontiria.hu e – mail címen, vagy a 06-70/389-3875 telefonszámon.


Dankó Éva levele:


"Kedves barátaim, ismerőseim!


Ha te is egyetértesz a levélben foglaltakkal és úgy ítéled meg, hogy szükség lenne a kiscsoportos oktatásra tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeink érdekében, kérlek, támogasd célunkat.


S ha ismersz olyanokat, akik szintén érintettek a témában, vagy van róla pozitív véleményük, juttasd el hozzájuk is a levelemet. Kérlek, hogy az idő rövidsége miatt július 20-ig jelezz vissza, mert az aláíróív kitöltése is jelentős időt vesz igénybe, és mielőbb szeretnénk eljuttatni az a hivatalba.


Támogató segítséged előre is köszönöm!


Üdvözlettel:


Dankó Éva"



Aki kéri a polgármesterhez írt levelet , írjon nekem vagy évának.


Fogjunk össze és segítsünk. Csak egy névvel és címmel kell támogatni .

2012. júl. 24. 07:00
Itt látszik mekkora különbségek lehetnek a diagnozisok és a gyerekek között. Bennünket az eskimo kids és sajnos a Varga féle gyógygomba is felpörgetett és intenzívebbé váltak a dühkitörései. Pedig konkrétan ajánlották autistáknak,de ránk mégis ilyen hatással volt
9641. maryen79
2012. júl. 23. 22:34

Helló!


Az én kisfiam 4,5 éves, még nincs rámondva hogy autista, de a kérdőjel ott van mellette. majd később... Nem akart ő sem beszélni, egy év alatt eljutottunk a 600 szóhoz. mindent kép alapján tanul meg, kb. 5 szó van amit nem én vagy pedagógus tanította neki. sokáig gond volt a kakilással. szorulása volt, és mindig kérte a pelenkát és abba állva kakilt bele, nem tudtam semmivel sem rábeszélni a wc-re vagy a bilire. Elkezdtük szedni a varga gábor féle gombát, és 2 hét múlva azt vettem észre, hogy nincs szorulása és nem görcsöl annyira a kakilás miatt. korábban volt, hogy 4 órán át rajta volt a pelenka és kérte, hogy segítsek neki, mert fáj. majd egyik este megzsaroltam, hogy csak akkor viszem el a játszóházba ha belekakil a wc-be. és sikerült. majd még egyszer igértem neki, utána nem kellett, most már 5 hete szedjük és bárhol vagyunk szól, hogy kaki és 2 perc alatt semmi szenvedés nélkül sikerül. Az egész család nálunk megkönnyebült. most várjuk hátha lesz még további hatása. de ha csak ennyi volt, mi annak is nagyon nagyon örülünk, azért írtam le, hátha segít ez valakinek!!! jó éjt

9640. nagymacika (válaszként erre: 9635. - Gizi234)
2012. júl. 23. 19:44
egyébként régebben én is jegyezgettem ,hogy mikor miket csinált . Ez jó visszajelzés volt számomra.
9639. anyamedve (válaszként erre: 9636. - INDUS11)
2012. júl. 23. 19:23
Az én nagy fiam sokáig nem bújt hozzánk, nem adott puszit- Majd egy karácsonyi napon /5 éves lehetett/ reggel úgy döntött, hogy megpuszil és átölel. Sírtam örömömben. Ez volt az ő karácsonyi ajándéka. Szerintem a tesótól tanulhatta, mert ő viszont nagyon bújós, ölelgetős volt. Szóval türelem, bár tudom, hogy nehéz.
9638. gizi234
2012. júl. 23. 16:44
Teljesen egyetértek Labolennel! Indus, visszaolvastam, amit korábban leírtál a kisfiadról, írtad, hogy a tesóját mennyire szereti, puszilgatja, és még meg is vígasztalta, amikor elesett! Ez pl. szerintem nagyon is egészséges, kimagasló szociális reakció!! Meg írtad, hogy ismerősöknek mennyire örül! Ezek mind nagyon pozitív dolgok, képes kimutatni érzéseket még úgy is, hogy nem tanítod rá! Biztos, hogy nem kell sok ahhoz, hogy minden másra is megtanítsd később, mert ahogy Labolen írta, az érzelmei biztosan nem hiányoznak!! Ismerek olyan NT kisgyereket, aki nem bújós és nem szeret puszit adni. Nálunk amúgy az a felállás, hogy a nagyobb NT gyerekem nem volt sosem egy ölelős típus, temperamentumos alkat, olyan, mint aki nem ér rá érzelegni, mert mindig van fontosabb dolga. Ismerősöknek csak felszólításra ad puszit jelenleg is. A kicsi pervazív manóm:) viszont állandóan ölel és puszil, az ezzel kapcsolatos szavakat tanulta meg legelőször. De az ő jelleme eleve ilyen, csendes, érzékeny, anyámasszonykatonája. Lényeg, hogy a kisfiad biztosan nagyon szeret és előbb-utóbb rá fog jönni, hogy az anyukája is megérdemli, hogy puszit nyomjon az arcára!;)
9637. labolen (válaszként erre: 9636. - INDUS11)
2012. júl. 23. 15:37

Az én fiam nem tud puszit adni. Csak odadugja a fejét, ha kérjük a puszit. Igaz még nem is tanítottuk neki. (most lesz 6 éves, aspergeres).

Ami nagyon fontos! Attól, hogy nem ad puszit, attól még vannak érzelmei! Legfeljebb nem tudja kifejezni őket. Erre meg kell tanítani. Mi megtanítottuk, hogy ha mérges, össze kell ráncolni a homlokát. Neki ez sem ment, most meg már nagyon tudja, néha még toppant is, és mondja is, hogy most dühös vagyok. Ugyanígy meg lehet tanítani minden másra is. A múltkor megsimogatta a húgát, mikor az nagyon sírt, és mondta neki, hogy sajnállak. Ezt meg nem is tanítottuk.

A fiam bújik, ha kedve van, és nagyon szeret velünk lenni. A testvéréhez nagyon ragaszkodik, aminek külön örülünk, nagyon szeretik egymást. És ezt akkor is tudom, ha nem mondják egymásnak.

Tényleg nagyon fontos, hogy tudd: nem az érzelem hiányzik, hanem a kifejezésmód. attól, hogy ezt tanítod, még nem lesz kevésbé igazi. Senki nem születik udvariasnak sem, a köszönést is tanítod neki. Fel a fejjel!

9636. INDUS11
2012. júl. 23. 14:57

Tudtok segíteni ebben egy válasszal: ?


Most realizáltam, hogy tényleg nem közelít felénk, de leginkább felém nem "érzelmileg".

(Csak a kistestvéréhez).

Sosem fog magától átölelni, ne adj Isten megpuszilni?

Csak ha megtanítjuk? De az meg nem az igazi.


Most csak sírok. Elkeseredtem. Nem tart ez sokáig, újra optimista leszek, de hogy is van ez a dolog az érzelmekkel?

9635. gizi234 (válaszként erre: 9634. - Nagymacika)
2012. júl. 23. 10:42
Mindig jól esik a bíztatásod. Hogy megfogjam a helyzet pozitív oldalát, összeírtam hány szót tud mondani a fiam önállóan, értelemszerűen. 72 szó jött össze,nem is tűnt fel, hogy ilyen sok. Plusz a számok 1-től 15-ig. (Azok angolul is.:):))Ez végülis egész jó, természetesen önmagához viszonyítva! És mintha tudná, hogy épp min forgatom magam, ma megvolt egy számomra mondatként értékelhető beszéd: Olvastam épp, odajött, megfogta az arcomat, hogy nézzek rá, aztán kezembe adta a bubifújót és mondta: Tessék, fújjunk! Jaj, de örültem neki!!!
9634. nagymacika (válaszként erre: 9631. - Gizi234)
2012. júl. 23. 09:58
Én is azt hittem ,hogy sose fog beszélni a gyerek ,hiszen négyévesen szólalt meg addig semmit sem mondott. Ezért is nem foglakozom azokkal a dolgokkal amiket leírnak. Azt sem hittem ,hogy normál általánosba fogunk járni , ennek dacára most végezte az ötödiket és szuper eredménnyel. Én úgy vagyok evvel amit egyszer e Titanic című filmben mondott a srác a szerelmének" Soha ne add fel" Ehhez tartjuk magunkat. Nem mondom ,hogy néha nem keseredem fe, de mindig arra gondolok honnan indultunk és most hol tartunk.
9633. gizi234
2012. júl. 23. 09:33
Hallottátok, hogy meg akarják szüntetni az állami bölcsődékben a korai fejlesztést, megszűnik az állami támogatás?? Én ezen annyira felháborodtam!! Ezek után várhatunk arra, hogy felzárkózunk nyugathoz! Az integrálás terén amúgy is fényévekre vagyunk pl. a skandináv országoktól, így meg aztán.... Nem értem, hogy ilyen döntések meghozatalakor miért nem kérdezik meg a szakmát?? De szerintem egy egyszerű átlag ember is hallott már arról, hogy bármilyen probléma felmerül egy kisgyermek fejlődésében, a legfontosabb, hogy minél előbb elkezdjék a fejlesztést. Most komolyan! Ez fog minket megmenteni az eladósodástól??? Na persze.......!
9632. gizi234 (válaszként erre: 9629. - 325b42d966)
2012. júl. 22. 17:31
Nagyszerű, hogy gondozod a kisfiút és szíveden viseled a sorsát. Példaértékű!!!
9631. gizi234 (válaszként erre: 9626. - INDUS11)
2012. júl. 22. 17:31
Az én kisfiam 2 és fél éves. Végülis, lehet, hogy örülnöm kéne annak, ami van, hogy legalább mond szavakat és használja is. Csak a magasabb szintű beszédértést, beszédalkotást tartom még olyan távolinak. Most olyan elképzelhetetlen, hogy valaha majd beszélgetni fogunk. De tudom, hogy sokan voltak így, aztán megtanult a gyerek beszélni. Ezért jó ez a fórum, mert tele van élő pozitív példával. Indus, nálunk a TSMT torna nagyon bevált, még csak pár hete csináljuk, de sokat lendített. Elmondja a fiam a mondókákat!:) Valójában bizonyára nem tudja szóról szóra értelmezni a mondóka tartalmát, de mégis tök jó érzés, amikor egybe elmondja a hinta palintát, mintha összefüggően beszélne.:) Remélem, hogy az az idő is eljön! Amúgy nekünk is azt mondták a vizsgálatokon, hogy ép értelmű, a szakértő szerint teljesen logikusan gondolkodik. Dehát, a beszéd akkor is a legfontosabb...
9630. anyamedve (válaszként erre: 9629. - 325b42d966)
2012. júl. 22. 16:57
Minden gyermek fejleszthető valamilyen szintre. Ő még nagyon kicsi. Tetszik nekem, hogy ennyire lelkiismeretes vagy . Azt gondolom, hogy Te mindent megteszel érte. Nem kell elkeseredni, biztos, hogy meglesz az eredménye a sok munkának. Remélem, hogy továbbra is nálad maradhat a kicsi és fejlődni fog.
9629. 325b42d966 (válaszként erre: 9621. - Gizi234)
2012. júl. 22. 16:43
én is elolvastam és sajnos szinte minden tünet megvan nálunk.Akkor lehet hogy ő nem is fejleszthető?egyáltalán az is kérdés hogy meddig élhet családban?Nálunk még az is nehezíti a helyzetet hogy 1-év múlva felülvizsgálják a gyerekek elhelyezését és az is lehet hogy hazakerül ,pedig anyuka egyáltalán nincs tisztába a kisfiú problémájával.Most tényleg azt gondolom az a legtöbb hogy fejlesztésre hordjuk azután majd meglátjuk mit hoz a jövő.
2012. júl. 22. 16:21
jaj és elfelejtettem hogy januárban töltötte a 3-évet.
9627. 325b42d966 (válaszként erre: 9621. - Gizi234)
2012. júl. 22. 16:21
nálunk sajnos sokkal rosszabb a helyzet mert nem beszél (halandzsál)és a szövegértése arra korlátozódik hogy a nevére hallgat és arra hogy gyere.semmit nem ért semmiből de nála ez lehet a gyerekotthon hozadéka is mert pl áprilisban amikor megkaptam csak pépeset evett (ma már mindent)sőt néha egyedül is majszolgat párizsit,virslit ha tányérban elé rakom apró falatokban.
9626. INDUS11 (válaszként erre: 9621. - Gizi234)
2012. júl. 22. 13:05

Én is a kedvező kilátásban reménykedem.

Mivel az én fiam sem beszél még mondatokban, így ezt nehéz megítélni. A Te fiad mennyi idős? Az enyém most volt nyáron 3 éves.

Szóval szerintem belátható időn belül (fél év, egy év) ki kellene derülnie, hogy mi a helyzet az értelmi képességgel.

Nekünk a pszichiáter azt mondta, hogy ezen a téren nem lát problémát, de tény, hogy nincs az életkorának megfelelő szinten.

9625. INDUS11 (válaszként erre: 9617. - Labolen)
2012. júl. 22. 13:00
Igen, Veled is egyetértek, ez lenne az ideális eset :)
9624. INDUS11 (válaszként erre: 9615. - Gizi234)
2012. júl. 22. 12:55

Köszönöm szépen a tanácsod! Teljesen igaz, amit írsz az őszinteségről, alapjáraton én is így gondolom.

Csak anyukám bizonytalanított el, aki ott dolgozott óvónőként.

Most a családi napközi lesz "porondon", az ottani tapasztalatok alapján fogok cselekedni az oviban!

Kíváncsi vagyok.

9623. 325b42d966 (válaszként erre: 9619. - Zebracsikó)
2012. júl. 22. 10:30
köszönöm ,elolvasom de az ambuláns lapra is így írta a pszichiáter ezért én is így írtam nektek.
9622. gizi234
2012. júl. 22. 00:21
A lényeg persze lemaradt, az pedig a beszédértés. Érti az egyszerű utasításokat, de az összetett beszéddel bajban van. Ha azt mondom, hozd ide a TV kapcsolót, tétován néz és kikapcsolja a tévét ( kapcsol, tévé, ebből arra következtet, hogy ki kell kapcsolni, mert erre már sokszor kértük.). Ma levette a lábáról az egyik cipőt, kértem, hogy vegye LE a másikat, erre próbálta felhúzni azt, amit levett. Próbál szűrni, de néha baromira nem megy...:(
9621. gizi234 (válaszként erre: 9619. - Zebracsikó)
2012. júl. 22. 00:10
Elolvastam én is az atípusos autizmus leírását az ajánlott oldalon és meglehetősen beparáztam, mert azt írják, hogy vagy 3 éves kor után jelentkeznek a tünetek, vagy a triászból valamelyik nem mutatkozik a gyereknél. Ok, csak annyira szíven ütött, hogy azt írták, atípusos autizmus esetén jellemző az értelmi fogyatékosság... Az én fiamnál sem jellemző pl. a merevség, ami a triászt illeti. Fejbekólintott a leírás...:(:( Eddig azt mondták a két és fél éves kisfiamról, hogy ép értelmű, de most meg elkezdtem parázni, hogy mi van, ha mégsem... Mert amíg nem beszél, addig annyira nehéz őt megítélni. Valamiben csudára klassz, dehát akkor is, a beszéd az úr, azon áll és bukik szinte minden....:(:(:( Zebracsikó! Tudod, a fiam önállóan használ szavakat: az összes köszönés, ami létezik:), kutya, cica, kacsa, kulcs, apa, anyu, puszi, szeretlek, ölelés, futás, ugrás, gurul, forog, labda, autó, tessék, köszönöm, csúszda, hinta, tea, bubi, a számok, néhány szín, stb. nem jut minden eszembe most, meg ismétli, amit mondunk, ezen kívül a TSMT hatására elmondja a hinta palintát, a mackó, mackó ugorjál c. mondókákat. Ez jó irány? Echolálásnak nevezhető, ha utánunk mond szavakat? Mert amúgy a normál beszédfejlődés is így indul, elvileg... Gyakorlatilag tudom, hogy autizmus esetén ez egészen mást jelent. Meg, nem lehet azt mondani egyenlőre, hogy fiam Kazinczy díjas lesz, mert a kiejtése kissé erőtlen, de lehet érteni az értelmes szavait. Ezen kívül egész nap beszél, de halandzsa nyelvjárásban, nem értem, hogy mit mond. Annak örülök mostanság, hogy ez a halandzsa egyre színesebb dallammal és hangadással megy. Csak nem értem... Ez meg lehangol. Összességében ez lehet pozitív irány egy kedvező kilátásra?
9620. fdóri
2012. júl. 21. 21:30

Sziasztok!


Kisfiamnak keresek iskolát. Most, 10 évesen derült ki hogy autisztikus spektrumzavar miatt vannak a tanulással (is) problémáink. Segíteni szeretnénk neki, de nem akarjuk olyan iskolába íratni, ahol csak "problémás" gyerekek vannak. Ez a suli ilyennek tűnik. Bárki véleménye érdekel, ha egy kicsit is tapasztalt a témában. . . . Budapesten lakunk. XX.kerület... Néztem a Gyermekkert iskolát, de véleményeket szeretnék hallani hasonlókról.

9619. zebracsikó (válaszként erre: 9618. - 325b42d966)
2012. júl. 21. 21:10

Félreértetted a diagnózist, helyesen : atípusos autizmus


Itt találsz róla leírást:

[link]

2012. júl. 21. 20:31

Sziasztok!

szeretnék bekapcsolódni ha megengeditek,nekem egy nevelt fiacskám van április óta nála A tipusú autizmust állapított meg a pszichiáter de ez még nem biztos mert a kisfiú 4-hónapos kora óta élt gyerekotthonban.Segítsetek hogy az A tipus mit jelent.Szeptemberben kezdünk egy speciális oviba a 9.kerületben,ez nekünk bevált mert a nevelt lányom is ide jár igaz ő értelmi fogyatékos de láttam hogy autista gyerkőcökkel is nagy szakértelemmel foglalkoznak itt és a kislány is sokat fejlődött az elmúlt 1-év alatt.

9617. labolen (válaszként erre: 9616. - Gizi234)
2012. júl. 21. 20:27

Teljesen egyetértek! Ha úgy vélik, hogy a tapasztalt furcsaságokról a szülő nem vesz tudomást, akkor talán nevelési problémának vélhetik a dolgokat. Nem jó egy gyereknek sem, ha a szülőt okolják a gondok miatt. Vagy a gyereket.

Ha elmondod, hogy igen, tisztában vagytok az átlagtól eltérő viselkedésével, és hogy ezen már dolgoztok, sőt még talán megoldási javaslatot is adsz, vagyis, hogy otthon ezt így szoktuk, akkor talán jobban állnak a kérdéshez ők is.

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook