Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2012. nov. 3. 16:33
Állás ügyben szerettem volna segítséget kérni.A motivációs levelembe még beírtam a szállodai kamu állást is. Én adminisztrátorként dolgoztam, nyilván ez szerepel is az önéletrajzomban. A motivációs levélben meg ecseteltem, hogy mellékállásban dolgoztam takarítóként, ami nem igaz,csak otthoni takarítási tapasztalatom van.
961. bd55e3f068 (válaszként erre: 958. - Csőrike30)
2012. nov. 3. 15:42
Milyen segítséget vársz?
960. FunThomas (válaszként erre: 958. - Csőrike30)
2012. nov. 3. 13:48
Es milyen a profilod? Mit irtal benne?
959. FunThomas (válaszként erre: 957. - Bd55e3f068)
2012. nov. 3. 13:47

Egyet ertek. De nem hinned el, hogy mennyi allas uszott igy el.

Sajnalom en is de az elso amibol kicsit megismered az embert, az az oneletrajz. Es sokat elarul az egyenrol. A tulajdonos is belatja, hogy nem tudhat mindenki perfekt nemetul, ezzel nincs is gond. Ezert kerte, hogy a magyar kritizaljam.

Remelem tanulsagos lesz..

2012. nov. 3. 13:25

Sziasztok!

Most regisztráltam ezen a honlapon. Segítségeteket szeretném kérni ausztriai munkavállalással kapcsolatban. Kb.3 hete elkeztem szobalányi állást keresni, az AMS honlapról, beküldtem 80 helyre az önéletrajzom és a motivációs levelem. Most el vagyok keseredve, mert csupa negatív válasz jött vissza. Nézegettem állásközvetítőket, de valami horror árat kérnek, én meg előre nem fogok fizetni:) Esetleg ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném.

957. bd55e3f068 (válaszként erre: 956. - FunThomas)
2012. nov. 3. 12:43
Egy valamit fűznék hozzá a helyesírás témájához. Valaki, ha meggebed sem tud megtanulni helyesen írni. Lehet, hogy nem is kell a munkájához, és onnantól, hogy felveszik, nem is fog soha iderülni, hogy milyen pocsék a helyesírása, de aki olyan sügér, hogy nem nézeti át valakivel, az igénytelen, ostoba és a problémamegoldó képessége is nulla.
956. FunThomas (válaszként erre: 955. - Sylvia81)
2012. nov. 3. 12:24

Sracok sziasztok!


Egy ideje olvasgatom mar a forumot es par dolgot szeretnek kiemelni azok szamara, akik szeretnenek kijonni dolgozni, elni, stb.

Az alberleteket mar kiveseztetek igy azzal nem igazan fogalakoznek.

Sokkal inkabb azokkal a dolgokkal, melyek a nyelvtudast, vagy a hozzatok/hozzank "allo" osztrakokat illeti.

A nyelv: nagyon komolyan mondom ezt ugy, h mar itt elek 14 eve. Talan mindkozul ez a legfontosabb.

Felejtsetek el, hogy nyelvtudas nelkul vagy ami megmaradt joesetben a gimibol x eve, mentek valamire. Koszonni/megkoszonni tudtok ami nagyon jo, de semmi. Tisztelet a kivetelnek!

Akkor ha magyarok kozt tudtok elhelyezkedni, talan elegendo. De egy osztrak munkaadonal nem. Meg kell ertened, amit ker, amit mond, mert nem fog azzal foglalkozni, hogy az embernek kezzel-labbal magyarazzon. Hozza kell tennem turelmesek de egybol mas a megitelesed, ha tudod kb. mit szeretne es nem kerdezel vissza, foleg nem butasagot.

Vagy egy egyszeru munkaszerzodest ertelmezni.

Vagy megallit a rendor, elmodani az orvosnak mi a bajod, stb.

En egy becsi, eleg felkapott, etterem konyhafonoke vagyok. A tulajdonos amikor jelentkeztem a poziciora, megkert, hogy amennyiben Magyar jelentkezo erkezik, kerjek Tole, nemet-magyar oneletrejzot, legyek kritikus Vele szemben és nezzem meg a magyar helyesirast!

Rosszul esett, mert megiscsak az en fajtam is es kicsit diszkriminativnak ereztem.

Aztan egy ido utan rajottem, hogy miert kerte.

Alapmuveltseg....

Mar az oneletrajznal (magyarnal) elbukik a dolog, mert egyszeruen durvan! nem irnak helyesen az emberek.

Ezeket a papirokat tovabbolvasas nelkul tettem es teszem a fiok aljara.

Felre ertes ne essek, jelenleg ketto magyar kollege dolgozik alattam es a tulajdonos is es en is, nagyon megvagyunk elegedve!

Egyebkent ezt a helyesirasos dolgot, mar jopar helyen hallottam... es nem tartom feltetlen butasagnak.

Nagyon fontos a nyelvtudas sracok, minden teren!

Elobb illeszkedsz be, elobb lesznek barataid, elobb valik az otthonodda a kornyezeted.

Szeretik a magyar munkaerot es a magyar! hangsulyozom MAGYAR! es nem! r..ma, becsuletesseget es szamithatosagot.

Ugyanakkor mindenki ugy tesz ahogy gondolja, én sok sikert kivanok hozza!

955. Sylvia81 (válaszként erre: 954. - Szabot.88)
2012. okt. 28. 22:46

Ha otthon váltod ki a vállalkozóit, akkor otthon adózol.

Tapasztalatom nincs. :)

2012. okt. 28. 14:14

Ilyenről van valakinek tapasztalata?? A vállalkozói után itthon kell adózni??


Reklámanyagterjesztés Bécsben!

Szórólapos céghez csak - ingyenesen kiváltható - vállalkozói engedéllyel (731101 - Reklámtervezés, -készítés, -elhelyezés) (amit díjazás ellenében fordítunk) lehet kimenni Bécsbe.

Nyelvtudás nem feltétel. A cég nagyrészt magyarokat alkalmaz.

Munkaidő hétfőtől csütörtökig tart. Fizetés hetente, utalással, a következő munkahéten. Teljesítménybérezés alapján heti 250-300 Euró kereshető.

Gépjármű szükséges - 2-en dolgozhatnak 1 autóval.

A munka ingázással vagy kinti szállással is végezhető.

953. zsanci79 (válaszként erre: 934. - Warnika)
2012. okt. 25. 11:54

Szia!

Látom, te tájékozott vagy!

CSaládi pótlékhoz is 6 havi kinti munkaviszony kell, vagy az alanyi jogon jár?

Előbb le kell itthon mondani, vagy elég akkor ha már kint kapom.

Párom kint dolgozik régóta, mi mennénk tavasszal, de a gyerkőc nem az övé....ezért érdeklődöm.

952. mamika2 (válaszként erre: 950. - Krilion)
2012. okt. 16. 12:44
Köszi a tanácsokat!:)
951. kwon
2012. okt. 14. 23:48
Sziasztok ! Ausztriai szezonmunkára megyek. Mi az amire figyeljek? Milyen dolgokat vigyek magammal,ami fontos? Szobalánynak megyek ki amúgy. Köszi előre is!
950. Krilion (válaszként erre: 949. - Mamika2)
2012. okt. 14. 15:59
A legfőbb tanácsom, hogy bárhová is mentek, legyen pénzügyi tartalék, és a nyelvet nagyon tanulja legalább azt egyikőtök, mert anélkül, különösen gyerekkel nagyon kiszolgáltatott helyzetben lesztek.
949. mamika2
2012. okt. 12. 20:51

Sziasztok!

Mi 3 kicsi gyerekkel szeretnénk jövő nyáron kimenni Ausztriába, de nem tudjuk, hogy hova érdemes, ahol munka is van, de ha lehet, akkor nem nagy város és olyan helyre mennénk, ahol nincsenek az egekbe az albérlet árak se!

Most kezdtük el a németet tanulni és ha már valamelyest beszéljük, akkor nézegetjük majd a munkákat, de szeretnék tanácsokat kérni!

Ha tudtok bármibe segíteni tanácsokkal, tudnivalókkal, akkor azt megköszönöm!

948. mamika2
2012. okt. 12. 17:25
Ausztriáról mindent! Munka lehetőség, kiköltözés, albérlet árak és szó szerint minden!
947. yousei
2012. okt. 12. 12:49
koszi :)
946. Veronika27 (válaszként erre: 945. - Yousei)
2012. okt. 12. 11:49

[link]

Beírod, hogy konditorin és meglátod.

945. yousei
2012. okt. 12. 11:36
Sziasztok! Cukraszokat mennyire keresnek kint?
944. Veronika27 (válaszként erre: 943. - Gaboca1981)
2012. okt. 12. 11:30

www.ams.at

Ez a munkaügyi központ, itt legális munkák vannak, vagy Eures oldalán szintén, a linket feltettem már lejjebb.

2012. okt. 12. 08:47
Sziaszok eseleg aki kint dolgozik az segithetne elhezkedni már néztem mindent csak nem biztosak nekem biztos álllás kell ketten vagyunk a barátnömel én szakácsnak a barátöm szobalány vagy konyhaikisegitökét is jó valaki aki megbizható és nem vert át annak valamennyi pézt is fel ajálunk presze ha el sikerült helyezkedni meg rendes bejelettet munkák van.
942. Krilion (válaszként erre: 941. - Gaboca1981)
2012. okt. 10. 19:36
Nézted már a belinkelt álláskereső oldalakat? Egyébként a FB-on is vannak olyan oldalak, ahol találhatsz munkát pl. Magyar kivándorlók oldala, próbáld meg ott is sok hasznosat találhatsz:)
2012. okt. 10. 18:27
Sziasztok jó sokan irtatok ehez fórumra de esetleg aki tud kint munkát nekem szakács vagyok szeretnék ki jutni biztos állásra meg ha segitene valaki aki megbizható ember még fizetnék valamennyi pénz is el innen ebböl Országból csak rosszabb lesz és akinek még esze van velem együtt el megy innen...
2012. okt. 9. 20:11
én is kiakarok menni és ki is fogok :D 2ÉV MÚLVA
2012. okt. 9. 20:04
Sziasztok szeretnék érdeklöndni Ausztriába szeretnék menni dolgozni mit szakács van kis nyelvi ismeretem de fejlesztem akitud érdemes tanácsot vagy bár megkösszöném vagy itt vagy k.gaboca81@freemail.hu
2012. okt. 9. 19:56

[link]


Itt lehet munkát keresni.

937. Centoluna (válaszként erre: 934. - Warnika)
2012. okt. 9. 19:10
Warnika,nagyon köszönöm,írtam privit!!!
936. Warnika
2012. okt. 9. 17:39

szerződéses mobil netek:


[link]

2012. okt. 9. 13:26

Sziasztok.

Internetről kérdeznék:

Melyik a legolcsóbb, legjobb mobil net?

Én ezt találtam: Spar Internet Wertkarte, 8 euro 3 gb forg.

Meg vmi drei. 15 euro korlátlan adatforg.

Tudtok ezekről vmit?

934. Warnika (válaszként erre: 932. - Centoluna)
2012. okt. 8. 22:57

szia,

válaszok: 6 havi kinti munkaviszony után jár kinti gyes, akár apa révén is!

Kiköltözésnél az elindulás szerintem, ami elég húzós, ha sikerül privát embertől bérelnetek akkor is 1-6 havi kauciót kérhet (átlag a 2-3), plusz első havi lakbér, így egy kétszobás lakás induló költsége 3000 eur felett is lehet!

Havi költségek:

- rezsi általában benne van a lakbérben, ha mégsem és liftes, házmesteres házba költöztök, akkor lehet akár 150 EUR/hó is a közös költség

(Betriebskosten) ez sokszok benne van a bérleti díjban

- villany 20-40 EUR/hó

- UPC TV+net+telefon: 20-40 EUR/hó

- gáz+melegvíz: 50-80 EUR/hó, sokszor ez is benne van a bérleti díjban. Mi a havi bérleti díj (750) mellett villanyt és UPC-t fizetünk.

- közlekedés: hibátlan Bécs tömegközlekedése, éves bérlet 365 EUR (azaz 1 EUR/nap!), havi bérlet 45 EUR

- üzemanyagok most aktuálisan: dízel 1.37 (=389 Ft) benzin 1.45 (=412 Ft/l)

- mi hetente kb. 20-50 EUR-t vásárolunk el, az árak nagyjából azonosak, mint otthon és sokkal jobb a minőség.

- éttermek hasonló árúak, mint otthon, szórakozás drága (10 eur/koktél pl) de vannak klassz ingyenes bulik!

- mi úgy, hogy otthon fenntartjuk a házunkat, itt az albérletet (Bécs), két kocsi, stb tudunk spórolni. Azért az éves 14 havi fizetésből lehet. Viszont egy keresetre kijönni nem egyszerű- Szobk vannak (egyetlen szoba!!) 2-300 EUR-ért, albérletek ettől felfelé. Ha van kérdésed írj privit nyugodtan!

933. Veronika27 (válaszként erre: 932. - Centoluna)
2012. okt. 8. 21:10
Van egy olyan oldal, hogy Határátkelő, ott van külön Ausztriáról sok poszt, biztos találsz Bécsről is.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook