Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
812. Krilion (válaszként erre: 810. - E5bfff55e3)
2012. aug. 5. 14:12

Zuwanderer, látod, ezzel a lehetőséggel még nem találkoztam! :D

Viszont arról tudsz valamit, hogy a magyar állampolgárokra is vonatkozik ez? Mert több helyen olvastam, hogy az EU-s állampolgárokra nem vonatkoznak bizonyos kedvezmények, sajnos.

811. Judy08
2012. aug. 5. 09:11
Köszi a válaszokat!Mostmár legalább ezeket is tudom.Mi régen még a kislányommal voltam terhes kint voltunk.Párom dolgozott engem meg odaengedett a tulaj.Külön lakrészt adtak nekünk.Ezek szerint szerencsénk volt.Aztán hazajöttem szülni.A párom még kint maradt hogy a gyereknek meglegyen mindene meg házat vettünk egy kis faluba.Most 2,5éves a kislányunk és szeretnénk kimenni.Oda ahol anno voltunk lehet lenne helyünk de nem igazán tudunk németül így még levelet sem tudunk küldeni.
810. e5bfff55e3 (válaszként erre: 809. - Krilion)
2012. aug. 5. 00:01

Ezt még azzal egészíteném ki, hogy a bútorozott albérleteknél plusz pénzt is fel szoktak számolni a bútorokért, pl. havonta plusz 30 euró, ha a bútorokra is szükséged van a lakásban.

Illetve még vannak lakások bevándorlóknak is (zuwanderer), amik olcsóbbak, mint az átlagos albérletek, de ezeket sem adják ki az ember két szép szeméért, hanem az elején be kell fizetni 2700 eurót, amit a végén visszakaphatsz, de csak akkor, ha minimum 6 hónapot maradsz. Plusz persze a lakbér. Legalábbis itt Bécsben még ilyenek vannak.

809. Krilion (válaszként erre: 807. - Judy08)
2012. aug. 4. 17:44

Egy ideje már ezen a problémán ügyködöm én is, mi három gyerekkel szeretnénk ki menni hamarosan. Röviden leírom, hogy milyen lehetőségekkel találkoztam.:

1. papa dolgozik + biztosítanak neki szállást és megengedik, hogy oda mehessetek (már ha alkalmas családoknak), vagy ad a cég lakástámogatást, bár ahhoz igen jó, hasznos szakembernek kell lenni és szerencsésnek.

2. papa dolgozik kint egyedül és gyűjt pénzt, majd kivesztek egy lakást

3. Léteznek un. Ferienwohnungok, ami tulajdonképpen nyaralónak nevezhető, de hosszabb időt is el lehet ott tölteni, 1-2 hónapra gondolok, amíg sikerül pénzt gyűjteni és saját lakást bérelni. Viszont ez nem olcsó mulatság olcsóbb, mint egy panzió, viszont legalább 200 euró/hét , legalábbis én nem találkoztam olcsóbbal. Azonkívül nem tudom, hogy oda be lehet-e jelentkezni.

4. "zur Zeit" -ra hirdetett lakást bérelni, ez olyan lakás, amit csak meghatározott időre ad ki valaki, mert éppen máshova megy egy időre. Ezek általában szintén csak lakásbérlők, akik albérletbe adják ki a lakást. Itt ugyanúgy meg kell fizetni a kautio-t.


Ezenkívül maradnak a panziók, hotelek, amik elég drágák.


A lakásbérléssel az a gond, hogy a kezdésnél elég sok pénzt felemészt.

1. kaltmiete (lakbér, rezsi nélkül)

2. warmmiete (lakbér + rezsi, de sok helyen a fűtést külön számolják)

3. kaution (általában 2-3 havi kaltmiete, amit a tulajdonosnak kell adni, ezt a bérlés végén köteles visszaadni, miután levonta az esetleges kárát)

4. provision (ezt akkor kell fizetni, ha közvetítő által bérlünk lakást, ez maximum a kaltmiete 2,38 szorosa (nem százaléka!)

tehát, ha megnézel egy hirdetést, ki tudod számolni, hogy mennyi az annyi.


Az a baj a németországi (és valószínűleg az ausztriai) lakásbérléssel, hogy szép szóra nem adják ki a lakásukat. Igazolni kell, hogy miből fogod neki fizetni a lakbért, illetve a rezsit. Azonkívül nagyon sok hirdetésnél előírják, hogy kinek akarják kiadni, pl. fiatal párnak, idős párnak, gyerekesenek stb. Illetve megszabják, hogy az adott lakásba hányan jelentkezhetnek be. A bejelentkezés pedig elengedhetetlen a munkavállaláshoz, mert az alapján kapja meg az ember az adószámot. A szobaszámnál pedig figyelembe kell venni, hogy egy kétszobás lakásnál csak egy hálószoba van, és egy nappali. Ezt már nem biztos, hogy kiadnák egy gyerekkel.

Ha nincs ismerősöd, aki befogad, akkor elég esélytelennek látom, hogy egy család befogadjon. Ha van kiadó lakrésze valakinek, akkor esetleg kiadja, de a feltételek ugyanazok, mintha különálló lakást bérelnél. A két család egy lakás dolognál meg megint előjön a bejelenthető emberszám probléma, és mire akkora lakást kibérelnétek, ahova mindenkit be lehet jelenteni, akkor már ott jársz, mintha külön bérelnél.


Nem akarok elkedvetleníteni senkit sem, én is ugyanebben a cipőben járok, viszont ha tudom mi a felállás, akkor tudok gondolkozni azon, hogy hogyan lehetne megoldani. Kitartás mindenkinek! :)

808. Orsi 1979 (válaszként erre: 807. - Judy08)
2012. aug. 4. 16:18

Mi is készülünk a közeljövőben,vagy Ausztria vagy Németo.-ba...most a mérleg nyelve Németo. felé billen...úgy tűnik,ott könnyebb...sok szempontból.

Majd meglátjuk...

Ha sikerül nektek valami,kíváncsi lennék a tapasztalataitokra...

807. Judy08
2012. aug. 4. 14:52
Nem tudom hogy megy ez!Csak hallottam hogy mennek ki dolgozni párok is gyerekkel.Nem feltétlen Ausztriába szeretnénk.Jó lenne németbe is.Vagy magyar családhoz.Nem igaz hogy nincs megoldás!Az is az lenne ha 2család fizetné ugy csak a fele lenne minden kiadásnak.Nem szeretnék hónapokig a férjem nélkül lenni!Volt már benne részünk.
806. Krilion (válaszként erre: 804. - Judy08)
2012. aug. 3. 16:23
Mi is készülünk ősszel kiköltözni, igaz nem Ausztriába, hanem No.-ba, és nézzük gőz erővel a bérlakásokat. Nem tudom, hogy próbáltatok-e már provízió mentes lakásokat nézni, mert ott legalább azzal a nem kevés pluszköltséggel nem kell számolni.
805. e5bfff55e3 (válaszként erre: 803. - MKata32)
2012. aug. 3. 13:16
Sajnos nem létezik olyan albérlet, sőt a legtöbb helyen még a maklernak is fizetni kell. Úgy nem tudjátok megoldani, hogy Ti még egy pár hónapot otthon maradtok, amíg a férjed egy kis pénzt gyűjt albérletre? Iszonyú drágák itt kint az albérletek sajnos, mi éppen a költözésen törjük a fejünket (egy másik albérletbe), de nagyon meg kell gondolni, mert az ember nem szívesen fizet ki csak úgy többszáz/ezer eurót, amit aztán vissza sem kap. Szerintem ez az albérlet dolog sokkal nehezebb itt, mint otthon.
804. Judy08
2012. júl. 31. 18:20
Mi is szeretnénk a férjemmel és a 2éves kislányunkkal ki költözni!Esetleg 1-2 hónapig idös házaspárhoz.A párom minösített hegesztö.Én meg segítenék a háztartásba meg esetleg fizetnénk is!Megbízható emberek vagyunk!Aki tud segitsen nekünk!!Köszike)
803. MKata32 (válaszként erre: 801. - Warnika)
2012. júl. 31. 13:27
Családdal szeretnénk kiköltözni Bécsbe. Férjem már kapott is munkát, neki lenne szállása. Én a gyerekkel még nem találtam szállást. Jelenleg pénzünk nincs, annyit tudnék kölcsönkérni, hogy az első hónapot ki tudjam fizetni. Létezik olyan albérlet is, ahol nem kell kauciót fizetni?
802. Warnika
2012. júl. 31. 09:57

Burgenlandba keresek váltótársat otthon ápolási munkára, havi váltásban, BARANYA MEGYÉBŐL.


Alapfokú német nyelvtudás szükséges, pár soros bemutatkozást lehetőleg fényképes e-mail-ben kérek.


E-mail: v-gyongy@freemail.hu


Telefon: 06303495737

801. Warnika (válaszként erre: 799. - Orsi 1979)
2012. júl. 30. 16:43

szia,

lakás: igényektől függően átlag 10 EUR/nm és ebben sokszor a rezsi nincs benne csak a közös ktg. Az elinduláshoz pedig egy kisebb vagyon kell, mert biza elkérnek 3-6 havi kauciót plusz ha közvetítőn keresztül bérelsz akkor ő is lehúz 1-2 havi bérleti díjjal, ráadásul a kaucióval ellentétben ezt vissza sem kapod.


Mi most jöttünk ki májusban, kérdezz nyugodtan, szívesen segítek :)

800. Warnika
2012. júl. 30. 16:38

PUTZFRAU für 10 Std/Woche GESUCHT. Nur mit Anmeldung!

Anrufe nach 16 Uhr: 0664 540 98 50 oder Mail: mmi@prochema.com

2012. júl. 30. 12:44

Sziasztok!

Férjemmel és kislányunkkal készülünk kb. jövő évben kiköltözni,szeretnék érdeklődni,mennyi kb. egy átlagfizetés,én ápolónő vagyok,férjem szakács.

Illetve,hogy egy 3 szobás bútorozott lakás mennyiért tudnánk bérelni?

Minden infó,tapasztalat jól jönne!

Előre is köszi!!!

798. kwon
2012. júl. 26. 15:26
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni munka ügyben. A téli szezonra keresnék magamnak munkát. Középfokú német nyelvvizsgám van,tehát eladni nem lehet.:) Vendéglátással foglalkoztam.Minden megoldás érdekelne(szobaasszony,pincér stb.) Az állásközvetítő oldalakat ismerem és azért érdeklődöm itt,mert olyan helyre szeretnék menni,ahol lenne magyar kolléga,aki tudna közvetlenül segíteni az adott helyen. Ha valaki tud bármilyen lehetőséget,kérjem írjon nekem(foszto.judit@gmail.com)Köszönöm előre is!! Üdv: Judit
797. renCsix
2012. júl. 26. 12:59

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

A párommal szeretnénk Ausztirában dolgozni, szobalány/fiú, mosogató, ilyesmi.

Német nyelvtudással nincs probléma, viszont a közös elhelyezkedés nehézkesebb. Tudna esetleg valaki ajánlani helyet, oldalt, esetleg közvetítőt? Természetesen, ahol előre kell fizetni,azt hanyagoljuk...Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

796. kiscsillag73 (válaszként erre: 795. - Brillen)
2012. júl. 25. 13:37
Nagyon szívesen,remélem,sikerül:)
795. brillen (válaszként erre: 793. - Kiscsillag73)
2012. júl. 24. 20:16
Köszi szépen :)
794. brillen (válaszként erre: 791. - MKata32)
2012. júl. 24. 20:15
KÖszönöm :)
793. kiscsillag73 (válaszként erre: 789. - Brillen)
2012. júl. 24. 15:09

Szia!

Steiermark tartományban Bad Waltersdorf-ba keresnek egy kávézóba pultost.Voltam ott,jó hely,egy ismerősöm dolgozik ott.4 nap meló,2 szabad.OMV-Tankstelle Café /Jagerhofer Gmbh.Mindkét ott dolgozó pincérnő magyar.

792. Veronika27 (válaszként erre: 789. - Brillen)
2012. júl. 23. 21:17

[link]

Lehet tartományt is választani. Többezer van...

791. MKata32 (válaszként erre: 789. - Brillen)
2012. júl. 23. 14:12
Én mindenképpen azt mondom neked, hogy a munkaközvetítőknek küldd el az önéletrajzod, mivel minden rajtuk keresztül zajlik.(manpower, powerserv,trenkwalder,apsgroup)
790. MKata32
2012. júl. 23. 14:08

Sziasztok!

Elvileg augusztusban megyünk ki a családdal (férj, és a 12 éves fiam)dolgozni. Fiam ott fog suliba járni. Kérdésem lenne, hogy itthon be kell-e jelentenem valahova, hogy a gyerek kint fog járni suliba, vagy kell-e valami engedély. Apeh-nak vagy tb-nek kell-e valamit jelenteni, hogy kint fogunk dolgozni.

Köszi a segítséget előre is!

789. brillen
2012. júl. 22. 21:16

Sziasztok !!!!

Szeretnék érdeklődni hogy esetleg nem e tud valaki Burgenland / Steiermark tartományba bármilyen munkakörbe ( szakácsot kivéve ) álláslehetőséget ????

A válaszokat előre is köszönöm szépen !

Szép estét :)

788. Veronika27 (válaszként erre: 787. - Pettka)
2012. júl. 19. 16:38
Alap nyelvtudás a minimum.
787. Pettka
2012. júl. 19. 15:12
Sziasztok!Férjem nevében érdeklődnék.Több éve dolgozik itthon mezőgazdaságban,erőgép vezető(régen traktoros-de ma már minden féle géppel menni kell:)-ezzel kapcsolatosan mindenféle jogsival,képesítéssel rendelkezik.Szeretné megpróbálni Ausztriában a munkát.Ezzel kapcsolatban szeretnék infókat gyűjteni,ha valaki tudna segíteni.
2012. júl. 18. 14:42
Döller Heurigenschenkében (Katzelsdorf) felmondott egy szakács. Az állás még meg sincs hirdetve. A kijáráshoz autó szükséges, és jó német tudást várnak.
2012. júl. 18. 11:09
13 évig tanultam németet, de már 2 éve kb. nem nagyon használom. Viszont jönnek fel az emlékek, miközben az angolt tanulom. :)
784. Veronika27 (válaszként erre: 782. - A563337a80)
2012. júl. 18. 10:39
Nyelvtudásodtól függ nagyban!
783. c906e7f5a1 (válaszként erre: 781. - Vyzlo)
2012. júl. 17. 22:08
www.tiroliallasok.hu
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook