Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
992. bd55e3f068 (válaszként erre: 991. - D68b49c072)
2012. dec. 23. 19:16
Elég nagy a szórás, mint mindenhol.
2012. dec. 23. 19:11
Sziasztok!Ausztriába kb mennyi az albérlet?
2012. dec. 20. 20:05
Minden szerződés más. Nekünk az első albérletünk úgy volt, hogy igen 1 év letelte után 1 hónap volt a felmondási idő. Most viszont 3 éves a szerződés, de a negyedévet követő 3. hónapban lehet kiköltözni. Ez megállapodás kérdése.
989. Krilion (válaszként erre: 988. - Anni85)
2012. dec. 20. 15:32
Szia! Mi Németországban bérlünk lakást, és szerintem Ausztriában sem nagyon mások a szabályok. Esetleg , ha határozott időre bérelsz lakást, akkor lehet ilyen, de határozatlan időnél nem hiszem. Általában azt szokták kikötni, hogy 3 hónappal a kiköltözésed előtt kell szólni, hogy tudjon másik bérlőt keresni a tulaj. Illetve, arra is figyelni kell, hogy a rezsinél év végén vannak az elszámolások, és lehet, hogy a kautiot visszatartja addig a tulajdonos, hogy kifizesse a hátralékos számládat. :)
988. anni85
2012. dec. 20. 11:15

Sziasztok!

Kérdés: Ki mit tud arról, h ha albérletet akarsz kivenni, akkor a szerződésben mindenképp szerepel az h 12 hónapig kötelező vagy ott lenni, különben ha hamarabb felmondod akkor ki kell fizetni a hátralévő bérletidíjat.

Ez mennyire igaz?? Aki már kint lakik albérletben annak így van??????


Előre is köszi a válaszokat!!!

987. Veronika27 (válaszként erre: 986. - Kucerka katalin)
2012. dec. 16. 17:49

Szerintem akkor nézzél szét itt:


[link]


Magyarul tudsz rákeresni, de az állások németül vannak.

Még a www.ams.at helyen is szétnézhetsz, mindkét oldalon valós állások vannak.

2012. dec. 16. 17:33
Hat uyg beszelek németül, hogy megértem mit mondanak csak nem tudok helyesen vissza válaszolni. Sokáig dolgoztam olyan helyen ahova sok német vendég járt. övelük megérettem magam mindig.
985. Veronika27 (válaszként erre: 984. - Kucerka katalin)
2012. dec. 14. 21:39
Németül beszélsz?
2012. dec. 14. 18:42

Sziasztok!

23 éves szlovákiai lány vagyok. Kozmetikusnak tanultam ki. Segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék ki menni osztrákba dolgozni. Bármilyen munkát elvállalnék, legyen az takarítás, szobalánykodás, gyári munka, idősgondozás. ha tudnátok segíteni azt nagyon megköszönném.E-mail cimem: kucerka@freemail.hu Kucserka kati

983. Dolóresz88 (válaszként erre: 982. - Szoszilvi81)
2012. dec. 11. 22:53
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, nem is gondolnád hogy mennyit segítettél! :) További szép estét!
982. szoszilvi81 (válaszként erre: 980. - Dolóresz88)
2012. dec. 11. 21:27

Amikor kiköltöztünk bejelentkeztünk állandólakcímre, majd 3 hónapon belül jött egy levél, hogy be kell jelentkezni a városházán, és a bejelentkezés mellett tizenvalahány eurót is be kellett fizetni fejenként. Nálunk a férjem ugyan dolgozott, de nem kértek bérkimutatást. Az AMS-nél amikor bejelentkeztem, én nem emlékszem rá, hogy kérték volna. Ami szükséges az az e-card (ez a taj kártya), a férjemét a cég intézte, aztán amikor utána költöztünk akkor a mentünk a GKK-ba, születési és házassági anyakönyvi kivonatokat kértek a bejelentkezéskor. Utána megküldték a kártyákat, így mi a férjem által voltunk biztosítva.

Az anmeldebescheiningung-ot komolyan veszik, az egyik ismerősünk bejelentette a fiait, de azok nem költöztek ki, és mivel 3 hónap múlva nem jelentette be őket, késő este beállított a rendőrség és a fiait kereste, tévedésből hozzánk jöttek(egy házszám, csak másik emelet)így a mi papírjainkat is leellenőrizték. Fontosnak fontos, de az AMS tőlünk még sosem kérte.

Az ams honlapján vannak munkahelyek, énis ott találtam az enyémet, persze van nagyon sok munkaközvetítős hirdetés, de van közöttük valós is, csak szemezgetni kell közülük.

Kell írni egy jó önéletrajzot és kísérőlevelet, aztán küldözgetni minél több helyre.

Sok sikert az álláskereséshez.

Nem vagyok benne biztos, hogy sokat tudtam segíteni, talán egy kis morzsa. :)

2012. dec. 11. 20:35
Úgy tudom, hogy ezt a papírt 3 hónapos tartózkodás után kell kérni.
2012. dec. 11. 17:58

Sziasztok!


Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, hátha tudtok jó tanácsot adni.


A minap egy ismerősömmel ellátogattunk az AMS-hez, mivel eddig önállóan nem találtam munkát, így gondoltam itt biztosan mondanak valami okosat, munka vagy tanfolyam kapcsán, hát ez megtörtént. Az ember közölte hogy előbb menjek el a városházára és kérjek egy "Anmeldebescheinigung", majd ha ez megvan, akkor megyek vissza, na de ehhez a papírhoz meg kell 3 havi bérkimutatás, ami nekem nincs, tehát így meg vagyok lőve. Azzal sem vagyunk tisztában, hogy tulajdonképpen kötelező jelleggel milyen okmányokat kell beszereznünk. Jelenleg másfél hónapja élünk kint, és nem szeretnék egy papír hiánya miatt hazaköltözni. Mennyire veszik komolyan az "Anmeldebescheinigung" meglétét? Tényleg 3 hónap után ki kell kérni és három havi bérkimutatás szükséges hozzá? Ha a hiánya miatt büntetnek, akkor mennyire és mennyi idő itt tartózkodás után? Ha bárki tudna nekem jó tanáccsal vagy információval szolgálni, úgy az AMS-t, illetve az okmányokat illetően, hálás lennék neki!


Előre is köszönöm a segítségeteket!

979. Sylvia81 (válaszként erre: 978. - Szoszilvi81)
2012. dec. 7. 12:51

Hmm... Akkor csak velem kötözködnek. :)

Mondjuk okés, én hülye magyar vagyok, aki nemigen beszéli (beszélte) a nyelvet, a párom meg hülye német. :D És még csak össze sem házasodtunk... Mit is várok mást??? :)

Néha már várom a "leprás vagy!"-stigmát. :D

978. szoszilvi81 (válaszként erre: 975. - Sylvia81)
2012. dec. 7. 09:19
Nekem nincs utlevelem, csak kártyás személyim, 4,5 év alatt egyszersem szoltak, hogy gond lenne, minden hivatalos helyen elfogadták.
977. bd55e3f068 (válaszként erre: 976. - MKata32)
2012. dec. 5. 12:30

Kérdezd meg az iskolában, ahol csinálja! Ott biztos tudnak válaszolni.

Vagy pl. europass oldalon a képzésszám alapján rá tudsz keresni szerintem.


Amúgy kicsi esélyt látok rá.

976. MKata32
2012. dec. 5. 12:25

Sziasztok!

Férjemnek most végez itthon egy targoncás és egy autódarus tanfolyamot. Azonban nem adnak hozzá jogosítványt (új rendszer szerint jogsival együtt érvényes). Tudja-e valaki, hogy Ausztriában elfogadják-e csak a bizonyítványt ahhoz, hogy dolgozzon vele?

975. Sylvia81 (válaszként erre: 974. - Youlcsi)
2012. nov. 30. 23:15

Az elvek nagyon szépek, csak sajnos sokszor sz@rnak a közepébe... Amúgy a régi könyves személyiről már 2004-ben megmondták, hogy nem jó határátlépésre sem...


Én inkább az útlevelet ajánlom mindenhová, mert azt szeretik a legjobban. Nekem sem mindig fogadták el a személyimet, hiába kártyás.

974. youlcsi
2012. nov. 30. 21:12

sziasztok!

érdekes felvetéssel találkoztam a fb-on, de nem jött egyértelmű válasz. vagyis mindenkitől egyértelmű jött, de mindenki mást art.

itt hátha lesz egy újabb verzió.


szóval: régi személyi, plasztik személyi, útlevél.


melyik jó, melyik kell?

európa határok nélkül... elvben a személyazonosság igazolását bmilyen forgalomban lévő fényképes okirattal (akár jogsival is) megteheti az ember... ennek ellenére olvastam, hogy a régi papír személyi sehol nem jó, hogy pl bankszla-nyitáshoz útlevelet kérnek, stb...


hol az igazság?

973. balogh4
2012. nov. 30. 13:46

Sziasztok En dolgoztam a Gasthof Zweieselstain szalloban (Solden),de nem ajanlom senkinek ,a szallasod egy pinceszoba amiben nagyon hideg van ,es egy kis futotest van csak ami edes keves , en dideregve aludtam minden nap, a tulaj egy goromba ember amikor szoltam,hogy hideg van a szobamban es nemtudok aludni,mert vacogok egesz ejjel akkor elkezdett ordibalni es majd azt mondta pakoljak reggel es menjek haza. Amugy meg a wc et amivel pucolja a szobalany azzal torlik tisztara a tanyerokat es meg egy csomo gusztustalan dolog, peldaul a szakacs es a tulajok meg a gyerekeik es unokaik belesznek az etelben ami a vendegeknek keszult, markolnak bele az etelekbe es ugy teszik ki a tanyerba a kajat es meg sok mas dolgot irhatnek ,de nem szeretnem ,hogy a gyomrotok felforduljon.(Amugy az van irva a szerzodesben ,hogy 9 orat kell dolgozz,kozben 12 -ot kell es nem fizeti a tulorakat,sot meg munkaruhat sem kapsz)

Remelem segithettem nektek . Sziasztok ha meg van valami kerdesetek irjatok, szivesen valaszolok.

972. Évi 73
2012. nov. 21. 20:28

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.Férjemnek szeretnénk Ausztria-Németországi munkahelyet bármilyen betanított vagy segédmunka érdekelné."B" jogsíja és targoncás is van.Minimális nyelvtudása van,amit naponta fejleszt.Sajnos bepalizták munkahely szempontjából és kilépett a munkahelyéről most munka nélkűl van.Nem pénzért könyörgünk csak munkát szeretnénk a megélhetés végett.Köszönettel .Évi

2012. nov. 18. 14:51

Sziasztok!


Szerintetek melyik banknál érdemes devizaszámlát nyitni? Mivel mennék ki Ausztriába dolgozni, ezért gondoltam informálódok előtte.

970. Warnika (válaszként erre: 969. - Krilion)
2012. nov. 15. 16:09

klassz bruttó-nettó számoló..


[link]

969. Krilion (válaszként erre: 968. - StrangeJM)
2012. nov. 14. 21:21
Nem tudom, de nekem mindig alapból az a problémám, hogy honnan tudják előre pontosan a nettó bért? Mert általában az nem mindenkinek egyforma, még ha a bruttó bér ugyanannyi is. Nem értek az osztrák munkajoghoz, de valaki írhatna erről.
2012. nov. 14. 10:52

SZiasztok!

Kis segítséget kérnék tapasztaltaktól szezonmunkával kapcsolatban! Egy héttel a munkakezdés előtt még semmi adatot nem kért tőlünk a szálloda és kérésünkre sem küldte meg a szerződéstervezetet, csak egy pársoros ún. Arbeitsvereinbarungot, amiben adataim hiányában csak a nevem szerepel, a munkakör, munkakezdés és befejezés ideje, nettó bér. Ez normális? Egy rendes szerződéstervezetet én hiányolok, pláne hogy direkt kértem is tőlük. Nekik nem kell tőlem semmi adat még?

Köszönöm a válaszokat előre is!

967. era7
2012. nov. 13. 19:52

Sziasztok!

Szeretnek kimenni ausztriaba dolgozni teli szezonra, szobalanykent. Szerintetek milyen eselyem van erre ha a nemetet csak alap szinten beszelem mivel 2 honapja kezdtem el tanulni, viszont az angolom tarsalgasi szintu mivel angol nyelvu folyami hajon voltam 2 szezont szobalany.

Esetleg ha tudna valaki ajanlani megbizhato kozvetito irodat, akivel mar mentek ki emberek, azt nagyon megkoszonnem! nem tudom hogy melyikek a megbizhato oldalak ahol keresgelhetek. elore is koszonom. minden jot nektek.

2012. nov. 3. 19:23

Igen, "pár" éve. ;)

Nem mindenhol neznek utana az teny de tudom, hogy van ilyen. :)

De ha mar kamu, akkor ne kicsit, mert sokan vannak szobalanyok. :( Te kelljel! :)

2012. nov. 3. 19:00
Bevallom őszintén, hogy egy kint dolgozó ismerősöm javasolta, hogy kamuzzak. Próbálkozom továbbra is, hátha szerencsém lesz. Kedves FunThomas, Te kint dolgozol külföldön?
2012. nov. 3. 18:51

Csorike30!


Azzal szamolj mielott megirsz egy kamu oneletrajzot, hogy nagyon sokan, akiknek nincs vegzettseguk, takaritani stb. jonnek ki. Tehat ha kamuzol, akkor olyat kamuzz, amire a leendo fonokod is azt mondja, h Te kellesz! Azt viszont tudd, h mivel sok magyar dolgozik kint, eleg sok cegnek van magyar konyveloje, így es az adataid alapjan 2 perc megnezni a multad.

de legyen szerencsed! ;)

963. bd55e3f068 (válaszként erre: 962. - Csőrike30)
2012. nov. 3. 16:42
De mi a konkrét kérdésed?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook