Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Árverezés, gyerektartás fórum

Árverezés, gyerektartás (beszélgetős fórum)


24. Charlize (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. ápr. 6. 19:19

Nincs főkövetelés! Sorban állnak a követelések, rangsor szerint.

Először a gyerektartást kifizetik. Utána jönne a követlező, a költségek, de már arra sem lesz fedezet, mert a 2/8-ad részt vehetik figyelembe.

A volt sógornő tartozása külön rangsor az ő 6/8-ad részéből! Lehet, hogy onnan indult az egész, nem?

23. 3922e0e3cc (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. ápr. 6. 18:40
Nem tudom hogy megkapja-e? Szerintem ha a sógornőnek is van tartozása ( mert szerintem csak így lehetett árverezni ) akkor nem biztos. Én annyit tudok,hogy nálunk hiába jegyezték be a végrehajtási jogot mivel csak 1/2 hányadban tulajdonos Apuka így soha nem árverezték az ingatlant. Nálunk is az volt hogy "első a tartásdíj" a sorban,de mivel közös tulajdon így nem került sorra :)
22. Channa* (válaszként erre: 18. - 3922e0e3cc)
2023. ápr. 6. 18:25

Valóban sántít az egész.

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy megkapja e a gyerektartást.

21. Channa* (válaszként erre: 17. - Globus)
2023. ápr. 6. 18:24

Igen, még egyéb szereplők is jöhetnek.


Ha kapott 2 milliót és nem fizette, akkor késedelmikamatot számolnak, lesz kamatoskamat+végrehajtásköltségek, így simán lehet sokszorosa a tartozásnak.

20. ssueB (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. ápr. 6. 18:23

Ha a végrehajtás során befolyt összeg nem fedezi a végrehajtás során behajtani kívánt valamennyi követelést, a hatályos jogszabály a követelés jogcíme szerint sorrendet állít fel:


A kielégítési sorrend - a következő:


1. gyermektartásdíj,

2. jogszabályon alapuló egyéb tartásdíj,

3.munkavállalói munkabér és a vele egy tekintet alá eső járandóság


Ha az ingatlan, továbbá a vízi, illetőleg a légi jármű értékesítéséből befolyt összegből jelzálogjoggal biztosított követelést is ki kell elégíteni, az ilyen követelést a fent 1.2.3. pontban megjelölt követelés kiegyenlítése után kell/lehet kiegyenlíteni.


Tehát pl. a gyermektartásdíj követelés megelőzi a jelzálogos követelést!


Az ezt követő sorrend:


4. polgári perben vagy büntetőeljárásban az adóssal szemben a bűncselekmény következtében keletkezett és a természetes személy sértett javára megállapított polgári jogi igény,

5. a büntető- és a büntetésvégrehajtási, valamint a szabálysértési eljárásban az adóssal szemben megállapított, az állam javára fizetendő összeg, a vagyonelkobzásból eredő követelés (a polgári jogi igény kivételével),

6. adó, társadalombiztosítási követelés és más köztartozás,

7. egyéb követelés,

8. a végrehajtási eljárásban kiszabott rendbírság.


HA NEM ELÉG A BEFOLYT ÖSSZEG


Mindig a sorrendben előbb álló követelés teljes kielégítése után lehet a sorrendben hátrább álló követelést kielégíteni. Ha a befolyt összeg nem fedezi az azonos sorrendben felsorolt valamennyi követelést, akkor a követeléseket arányosan kell kielégíteni.

19. 3922e0e3cc (válaszként erre: 17. - Globus)
2023. ápr. 6. 18:11
Szerintem is kizárt,és nekem sántít is a történet :-)
18. 3922e0e3cc (válaszként erre: 4. - Charlize)
2023. ápr. 6. 18:09

Csak nekem szúrja a szemem,hogyan árverezték el az ingatlant,hogy nagyobb hányadban a sógornőé volt a tulajdonjog? Nekem volt hasonló ügyem anno Apukával,de mivel csak 1/2 volt a tulajdonjoga így sosem árverezték csak bejegyezték rá a végrehajtási zálogot. Szerinted nem sántít az FI kérdése? Nem hiszem hogy el árverezték volna az ingatlant ha "csak" apukának lenne sara... :-)

Félre ne érts,nem kötegszem,csak nem értem....

17. globus (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. ápr. 6. 16:24

Channa, beszállhatnak egyéb közüzemi szolgáltatók is. 4.5 milliót érő házon hogyan lehet 9 millió tartozás? Kizárt, hogy banki hitel mind.

Amúgy FI kérdésére nem tudom a választ, bizonyára létezik prioritás, ha van mit elosztani.

16. Channa* (válaszként erre: 13. - Charlize)
2023. ápr. 6. 16:14

Nem hülyeség.

Olvasd el a jogszabályt és gondold át egyszerű paraszt logikával és ne anya és/vagy gyermektartást váró fejjel!


Tehát, mint kiderült egy jelzálog miatt van az árverés, azaz valószínű, hogy hiteltartozás miatt.


Tegyük fel, hogy a bank követel 2 milliót, a végrehajtásnak van egy 2 milliós költsége + van a 2,4 milliós gyerektartás.


Ha minden jól megy, akkor ez mind kifizetésre kerül, ha nem kapják meg a 6,4 milliót, csak 5 milliót, akkor szerintem, ha jól értem a törvényt, akkor ki lesz fizetve a 2 milliós főkövetelés+2 milliós VH költség és 1 millió a gyerektartásból a fennmaradó 1,4 milliós gyerektartás pedig megy tovább, mint letiltás, stb.


Én így értelmezem ezt:

A végrehajtási költség elsőbbsége


164. § * (1) * A végrehajtás során befolyt összegből mindenekelőtt az adott végrehajtási eljárásban érvényesített - az eljárás kezdeményezésével, elrendelésével és foganatosításával felmerült - végrehajtási költséget, és abból elsősorban a meg nem fizetett végrehajtási illetéket és az előlegezésre kötelezett szerv által előlegezett költséget kell kielégíteni.


(2) * A gyermektartásdíj-követelés, a 4/2009/EK tanácsi rendelet, valamint a hágai tartási egyezmény szerinti tartási igény végrehajtására indult ügyben a tartásdíj-követelést - ide nem értve a 165. § (2) bekezdése szerinti, közjegyzői okiraton és a fizetési meghagyáson alapuló tartásdíj-követelést - az e végrehajtási ügyre jutó végrehajtási költségeket megelőzően kell kielégíteni.


(3) * A végrehajtás során befolyt összegből az ügygazda végrehajtót illeti meg a tevékenységéért járó 254. § szerinti díj, költségtérítés és behajtási jutalék.

Kielégítési sorrend


165. § * (1) * Ha a befolyt összeg nem fedezi a végrehajtás során behajtani kívánt valamennyi követelést, a kielégítési sorrend - a követelések jogcímét alapul véve - a következő:


a) gyermektartásdíj,


b) jogszabályon alapuló egyéb tartásdíj,


c) munkavállalói munkabér és a vele egy tekintet alá eső járandóság (65. és 66. §),


d) polgári perben vagy büntetőeljárásban az adóssal szemben a bűncselekmény következtében keletkezett és a természetes személy sértett javára megállapított polgári jogi igény,


e) a büntető- és a büntetésvégrehajtási, valamint a szabálysértési eljárásban az adóssal szemben megállapított, az állam javára fizetendő összeg, a vagyonelkobzásból eredő követelés (a polgári jogi igény kivételével),


f) adó, társadalombiztosítási követelés és más köztartozás,


g) egyéb követelés,


h) a végrehajtási eljárásban kiszabott rendbírság.


(2) * Egy összegben előre vállalt tartásdíj behajtása esetén - ide nem értve a közjegyzői okiraton és a fizetési meghagyáson alapuló tartásdíj-követelést - a tartásdíjnak a felosztási terv elkészítéséig tartó időszakra eső, időarányosan kiszámított hányada elégítendő ki az (1) bekezdés a) vagy b) pontja szerint; a tartásdíj ezt meghaladó része, valamint a közjegyzői okiraton és a fizetési meghagyáson alapuló, egy összegben előre vállalt tartásdíj-követelés az egyéb követelések között elégíthető ki.


166. § A követelés érvényesítésével és behajtásával felmerült, a bíróság (hatóság) által megállapított költséget és a követelés egyéb járulékait a követeléssel azonos sorrendben kell kielégíteni.


167. § A 165. § szerinti sorrendben előbb álló követelés teljes kielégítése után lehet a sorrendben hátrább álló követelést kielégíteni.


168. § Ha a befolyt összeg nem fedezi az azonos sorrendben felsorolt valamennyi követelést, e követeléseket arányosan kell kielégíteni.


Ha a gyerektartás miatt indult volna az eljárás, akkor tuti, hogy ő lenne az első a VH költségek előtt, de így én nem vagyok benne biztos...

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. ápr. 6. 15:39
Jelzálog miatt árverezték!
14. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 15:20
Arra vigyázz, hogy ha időközben állam általi megelőlegezés történt, akkor azt a részt megkaptad, ha így az árveréssel duplán kapod meg véletlenül, akkor te válsz kötelezetté és rajtad hajtják be kamatostól!
13. Charlize (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. ápr. 6. 15:12
Ez hülyeség! Mindegy ki indítja, a törvény szerinti sorrend a sorrend! Ezért nem indítják sokszor, mert költsége van és a végén semmi sem jutna az indítónak.
12. Charlize (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. ápr. 6. 15:11
Törvény mondja ki, hogy az az első, még a végrehajtási költségeket is megelőzi.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - SsueB)
2023. ápr. 6. 15:07

Ha a tartásdíj miatt van, akkor igen, de ha egyéb végrehajtás miatt, akkor a végrehajtást kérő az első, illetve a végrehajtási költségek, ha marad, akkor az első a gyerektartás.


Ha nem így lenne, akkor pl. egy bank sem indítana végrehajtást, ha az abból befolyt összeg, csak a gyerektartást elégítené ki.


Vannak itt jogászok, majd ők megmondják a tutit.



FI ne ringassa magát abban, hogy meg lesz a pénze. Egy végrehajtót és senkit nem érdekel, hogy az egyszerű ember jól járjon. Ha az árverezés sikeres lesz és nem marad arra, hogy a gyerektartást is kifizessék, akkor kezdődik elölről minden, azaz munkabér letiltás, stb.

10. ssueB (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. ápr. 6. 15:01

Mindig a gyerek az első, ha tartásdíj miatt van végrehajtás.



Fórumindító, a végrehajtásról értesítést kellett kapj a végrehajtótól, mert amíg vh jog van bejegyezve az ingatlanra, nem is tudták volna eladni. Miben egyeztetek meg?

Tudnod kell ügyszámot, az alapján ha felhívod a végrehajtót, adniuk kell tájékoztatást a kifizetés menetéről, idejéről, és hogy milyen összeget is fogsz kapni.

Nyilván csak az apa tulajdonhányadának arányában fognak kifizetni, a sógor részét nem érheti kár.

A gyerektartást pedig tovább kell vinni jövedelemre, de ezt mind egyeztetni kell a végrehajtóval.

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Bichi)
2023. ápr. 6. 14:52

Én ezt nem tudom, de ha az árverezést pl. egy banki tartozás miatt indították, akkor szerintem megelőzi az, aki a főkövetelő (bank), aki az árverezést indította/kérte, ha jól tudom, a fő követelőt a végrehajtói költségek megelőzhetik, de más nem.

Ha ez meg van és van maradék, akkor valószínű, hogy a gyerektartás az első, de igazából nem tudom...

8. Bichi (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. ápr. 6. 14:45
Miért, mi tudná megelőzni szerinted? Csak mert még a NAV sem...
7. Channa* (válaszként erre: 2. - Bichi)
2023. ápr. 6. 13:07

Nem vagyok benne biztos, hogy a gyerektartás lesz az első helyen.

Miért lett árverezve?

6. Bichi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 12:38
Igen, úgy tényleg más, csak a férj részének megfelelő összeg az övé, értelemszerűen a sógornő részéhez semmi közöd...
2023. ápr. 6. 12:18
Köszönöm szépen a segítséget. Még annyi kérdésem lenne, hogy ez mennyiidőbe telik ha az árverés ma valósult meg?
4. Charlize (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 12:12

Szerintem akkor csak a befolyt összeg 2/8-adát kaphatod meg, azaz 4.500.000x2/8=1.125.000,- Ft-ot.

Esetleg az árverés költségét is levonhatják az felosztás előtt, de ez nem biztos.

2023. ápr. 6. 11:31
A tulajdonosi rész úgy alakul, hogy a volt férjem 2/8 a 6/8resze pedig a volt sogornome.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 11:16
A kielégítési sorrendben az első helyen van a gyerektartás, szóval meg kell kapnod...
2023. ápr. 6. 10:51
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a volt férjem házát elárverezték. Rá van terhelve a gyerektartás ami 2m200ezer Ft. A házat 4,5milliora becsülték és ennyiért is kelt el. De ez mellett még kB 9millio Ft tartozás is van a házon. Akkor ez hogy működik? Megkapom a gyerektartás teljes összegét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook