Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcidegzsába fórum

Arcidegzsába (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3548. duenii
2013. máj. 17. 13:31

Sziasztok!!

Már évek óta vannak arcfájdalmaim, a arcüregemtől, a szememig, az állkapcsomban, és a fülemmögött, de mindig arcüreggyulladással kezeltek, vagy arra fogták, hogy rossza a fogam. Félévente, vagy még gyakrabban jön elő kb, és akkor tart kb 10napig, 2hétig. Emlékszem kislánykoromban is nagyon sokszor előfordult, hogy nagyon fájt, még olyan is volt, hogy anyu bevitt a kórházba éjszaka, mert nem birta nézni, hogy mennyire fáj. Most 21 éves vagyok, és kaptam végre beutalót a neurológiára, de most is csak azért, mert kértem. Utánaolvastam a neten, hogy nekem ez lehet a bajom, mert orrváladék nélküli arcüreggyulladás elég ritka szerintem…Nektek mitől szokott előjönni a fájdalom? Szerintek ezért vagyok érzékeny a huzatra?vagy csak bemesélemmagamnak?? Most is nagyon fáj, és nem tudom mit csináljak….

Előre is köszi mindent!

3547. sziti50 (válaszként erre: 3545. - Lucus81)
2013. márc. 3. 14:12

Arcfájdalom kezelési módszerei


1. Az arcfájdalom ritka tünet, és szinte mindig (a tartós idiopathiás arcfájdalmat kivéve) patológiaianatómiai

alapja van. A leggyakoribb és klinikailag legjobban ismert arcfájdalom, a trigeminus

neuralgia prevalenciája körülbelül 0,15 ezrelék.

2. A trigeminus neuralgia kezelésében a gyógyszeres terápia áll az elsô helyen. A carbamazepin az

elsôként választandó szer. A gabapentin és a pregabalin elsôsorban az idôsebb, multimorbid

betegek kezelésében használatos.

5. A tartós idiopathiás arcfájdalmat (korábbi nevén atípusos arcfájdalom) tapasztalataink szerint

elhanyagolják a differenciáldiagnosztika során. A diagnózist csak fül-orr-gégészeti, állcsontsebészeti,

fogászati és neurológiai vizsgálat után lehet felállítani. Az arc területén nem lehet érzészavar,

az arc és az állkapocs röntgenvizsgálata nem mutathat eltérést. A betegség jelentôsen különbözik a trigeminus neuralgiától. Az esetek több mint 50%-ában féloldali

az arcfájdalom. A fájdalomszindrómát gyakran elôzi meg orvosi beavatkozás. Kezelésére elsôdlegesen a triciklikus antidepresszívumokat ajánlják. Ha a tartós idiopathiás arcfájdalom

diagnózisa felállítható, a következôkre kell ügyelni.

 A műtéti beavatkozások (foghúzás stb.) szigorúan kerülendôk, mivel ilyen beavatkozások után felerôsödhet a fájdalom.

 A rendelkezésünkre álló kis számú adat alapján az elsôként választandó gyógyszerek a triciklikus antidepresszívumok (pl. amitriptylin, napi 75 mgig).

11 Egy kis esetszámú, kontrollos vizsgálatban a venlafaxin (napi 75 mgig) mérsékelten hatásosnak bizonyult.4

 Az antidepresszívumok hatástalansága esetén antikonvulzívumok (gabapentin, carbamazepin, oxcarbamazepin) jönnek szóba.


A gabapentin a perifériás neuropathiás fájdalmak, többek között a trigeminus neuralgia kezelésére engedélyezett gyógyszer. Hatásos adagja 600 mg-nál kezdôdik, maximális engedélyezett dózisa 3600 mg/nap. A gabapentin a májban nem metabolizálódik, és változatlan formában választódik ki a vesén keresztül.Mivel jól tolerálható, és más gyógyszerekkel

alig lép kölcsönhatásba, idôsebb betegek kezelésére különösen ajánlható.


Az oxcarbamazepin ugyanolyan hatásos,mint a carbamazepin. Egyik klinikai elônye a carbamazepinnel szemben az, hogy kevésbé vagy egyáltalán nem lép farmakokinetikai kölcsönhatásba például az alvadásgátló szerekkel.


Jó tolerálhatósága és farmakológiai tulajdonságai miatt, a gabapentinhez hasonlóan, a pregabalin is a másodikként választható szerek közé tartozik,s különösen az idôsebb, multimorbid betegek kezelésében jöhet szóba. A gabapentinhez képest gyorsabb a hatáskezdete

és hosszabb a hatástartama.

Adagja napi 2375 mg és napi 23300 mg között lehet, feltéve hogy a beteg veseműködése jó.


Az egyéb szerek közül a baclofen áll az elsô helyen a trigeminus neuralgia kezelésében.

A baclofent lassan kell titrálni (25–75 mg) a leggyakoribb mellékhatás, a fáradékonyság megelôzésére; a májfunkciós értékekre is ügyelni kell.

3546. amacska (válaszként erre: 3545. - Lucus81)
2012. okt. 24. 14:24
hát én passzolom,nem tudom sajnos
3545. Lucus81
2012. okt. 24. 04:10
Sziasztok! Nekem 2009 óta fáj folyamatosan a jobb szemem felett a szemöldökömnél. Kb. fél éve a jobb szemem "felülete" is fáj már, illetve az arcom jobb oldala, a szám jobb széle is néha. És olyan mintha a jobb kezem is zsibbadna. Szemészeti problémám a szemészek szerint nincs, voltam neurológusnál is. Szerintetek ez is idegzsába probléma lesz? Mit lehet tenni vele, hogyan és hol lehet kezelni? Nekem soha nem nyilall bele a fájdalom, hanem egy állandó fájdalmat érzek éjjel-nappal, de csak a jobb arcomban. Fájdalomcsillapító nem használ, gyógyteák sem. Vitaminokat is szedek. Pár hete elkezdtem lágylézeres kezelésre is járni. Köszönöm a segítséget előre is!
3544. Sámán
2012. júl. 29. 14:56

Az arcidegzsábával küszködőknek szeretnék segíteni, azáltal, hogy leírom a lehetséges, talán legfőbb okot, kialakúlásával kapcsolatban, mely saját véleményem, meggyőződésem. A legtöbb betegség okozó tényező a földből kisugárzó, egyedi, koncentrált energia kisugárzások. Ez nem Hartmann háló, és nem vízér. Igen, vannak olyan hangsúlyozom, egyedi földsugárzások melyek, arcidegzsábát, migrénes fejfájást, rohamos szem romlást, meddőséget és még sorolhatnám a legkomolyabb betegségeket idézik elő. Ezek a földből kisugárzó rezgések, minősége, illetve információ tartalma határozza meg a kialakult betegséget. Általában fekhelyünk, íróasztalunk vagy ahol sokat tartózkodunk ilyen sugárzásba esik, és ezért alakul ki, s egyben ezért gyógyul nehezen, mert a dózist rezgés formájában folyamatosan kapjuk. Csak ott kellene hagyni ezeket a helyeket, azaz, tarósan ki menni belőlle és a probléma magától megoldódna. Ezek könnyen

kijelölhetőek, de tenyerünkkel is kitapinthatóak, rutin kell hozzá, megtanulható! Jó hír, a természetben mindennek van ellenpárja. Így kijelölhetőek a gyógyító földsugárzások is, melyek vissza állítják egészségünket. Ezek mindenfelé megtalálhatóak.

3543. amacska (válaszként erre: 3542. - N.Anna)
2012. júl. 28. 07:02

köszi ara

nyos vagy

3542. N.Anna
2012. júl. 27. 22:05
HASZNÁLJON MINDENKI AZ ARCIDEGZSÁBÁRA kínai gyógynövények kivonatából készült fájdalom csillapító,ún.tigris tapaszt!!!Édesanyám 2010 óta szenved trigemimus neuralgiában,1 hónapja borzasztó fájdalmai voltak a gyógyszerek ellenére is,mire kitaláltam,hogy hátulra a nyakára ragasszon minden nap egy tapaszt! Ugyanis neki az alsó agytörzséből indul a baj. Majdnem 2 hete panaszmentes!!!
3541. D.Hajni
2012. jún. 30. 19:04
sziasztok!szeretnék valakitöl tanácsot kérni aki ugyanebben a betegségben szenved,hogy nekem kb 8 hete fáj a fogam amit ki is huztak de még mindig nagyon fáj minden fogam a nyakam az orrom töve a homlokom az orvosok de már vagy 6orvos azt mondta hogy sujos arcidegzsába de az is lehet hogy valami még lehet ott azon a ponton az agyamban ami engem aggaszt az a nyirokcsomó duzzanat azt szeretném megtudni hogy akik ebben a betegségben szenvednek volt e hasonló tünet!?
3540. Martina31 (válaszként erre: 3536. - 550ffd043a)
2012. máj. 25. 17:17

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és a jókívánságokat! Még 5 hét van a szülésig,szerencsére nem fáj az arcom! Bízom benne,hogy ez így is marad!!!!

A műtét óta nincs több fájdalmad? Leírnád pár sorban a történteket???? Előre is köszönöm!

Kívánok mindenkinek fájdalommentes, csodaszép nyarat és sok-sok pihenést!!!!

Üdv. Martina

3539. 550ffd043a (válaszként erre: 3538. - Márti54)
2012. ápr. 23. 14:24

Köszönöm,én is Neked!

Írtam privibe..........

3538. Márti54 (válaszként erre: 3537. - 550ffd043a)
2012. ápr. 23. 09:32

Szia kedves Betegtársam!

Előre is köszönöm, gyógyulást kívánok Neked!

Márti

3537. 550ffd043a (válaszként erre: 3533. - Márti54)
2012. ápr. 22. 22:46

Szia Márti54!

Én is túl vagyok rajta,hamarosan megosztom veled a tapasztalataimat csak most húz az ágy:-)

3536. 550ffd043a (válaszként erre: 3534. - Martina31)
2012. ápr. 22. 22:10
....nagyon jó egészséget kívánok nektek!!!!!!!!!!!
3535. 550ffd043a (válaszként erre: 3534. - Martina31)
2012. ápr. 22. 22:09

Szia!

Több mint egy éve tünetmentes vagy? Ez jó!!!Terhesség közben mikor kiújultak a fájások az arcomban,akupunktúrára jártam ami jó hatással volt a betegségre és szülés,vajúdás közben sem volt semmi gondom szerencsére. Majd mikor már vagy 3 hónapos volt a babám ,akkor kezdődött újra és rosszabb lett mint bármikor de a történetem alább olvasható. Végül műtét.......

3534. Martina31
2012. ápr. 19. 07:23

Kedves Sorstársaim!


Rég írtam már ide,de most szeretnék egy kis segítséget,jó tanácsot kérni! Van e esetleg köztetek olyan,aki arcidegzsába tünetmentes időszakában teherbe esett és szült is természetes úton? Én 2010.január vége óta vagyok fájdalommentes. Jelenleg a terhesség 30.hetébn járok. Egyre inkább foglalkoztat a kérdés,vajon vajúdás és szülés közben az erőlködés hatására előjöhet-e az a bizonyos kínzó,tűrhetetlen arcfájdalom,amit Ti is nagyon jól ismertek sajnos!:(. Aki tud,kérem segítsen! Köszönettel: Martina31.

3533. Márti54
2012. ápr. 10. 15:03

Kedves G.Réka!

Most találtam meg a hozzászólásaidat a fórumon,(igaz, hogy ezek még múltéviek.) Nekem ugyanez a problémám, mint ami a párodnak is volt (arcidegzsába). Ha nem jelent gondot szeretnék egy pár kérdést ezzel kapcsolatban feltenni Neked. A kivizsgálásokon már túl vagyok, egyértelmüen megállapítható, hogy az ér keresztezi az idegszálat. Műtétet javasolt az orvos, amitől én nagyon megilyedtem. Szeretném megkérdezni, hogy a műtét mennyire viselte meg a párodat (gondolok itt arra, hogy voltak-e utána fájdalmai, mennyi időt töltött kórházba stb.).

Ha másvalaki is átesett már ezen a műtéten,örömmel venném, hogyha megosztaná velem tapasztalatait.

Előre is köszönöm.

Márti

3532. G.Reka (válaszként erre: 3531. - 550ffd043a)
2011. nov. 4. 19:59

Szia! Igaz, hogy április óta nem írtam, de mindig megnézem ki mit ír. Minket az Erős doktor műtött, ő állapította meg, az MR alapján, hogy nyomja az ér az ideget. A műtét utáni első perctől nyoma sincs a fájdalomnak, azt mondták nagyon ritka, hogy visszatér, hiszen az ér és az ideg már nem érintkezik többé egymással, mivel a nyakból vesznek ki egy izomszövetet, amit beraknak közéjük). Igaz, hogy egy-egy ideg fut mindegyik arcfelünkön, így sosem tudni mikor indul be a másik oldal. Azt mondta az orvos, hogy valakinél egész életében nyomja az ér az ideget (más probléma miatt vizsgált beteg MR felvételén látják), mégis egész életében tünetmentes. Ez az a betegség, amit nem tudnak mi idéz elő (azon kívül, hogy nyomja az ér az ideget).

Készítettek nálad MR-t? Ha nálad is az ér nyomja az ideget, neked is a Janetta műtétet fogják javasolni, hiszen erre más végleges gyógymód nincs. Tudom mit érzel most, a mi életünk is elég borzasztó volt már a végén, hiszen te is tudod: beszéd, evés, ivás, puszi...FÁJDALOM!

A kórházban egy hetet kellett tölteni. Mi 150km-re lakunk, én is fenn voltam végig a párommal, ti szerencsésebb helyzetben vagytok, mivel helyben laktok. Tudom szörnyen hangzik, hogy koponya műtét, de sajnos ezt másképp nem tudják gyógyítani. A műtét kb. 3órás, utána 2 napig nem lehet felkelni, az OITI oldalán azt hiszem részletes leírják a műtétet.

Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj, mindig felnézek ide!

Kitartás!!!

3531. 550ffd043a (válaszként erre: 3532. - G.Reka)
2011. nov. 2. 20:53

Köszi,hogy írtál,már aggódtam,mert láttam,hogy ápr óta nem jártál itt,vagy rosszul láttam?

Igen az amerikai uton jártam,ott készitettek MR-is. Tegretolt szedtem 2010-ig és semmi ajom nem volt mellette de 2010 januártol nem szedtem mert babát vártam,már egy éves el is mult a drágám:-)Terhesség alatt akkupunkturáztak és nagyon jó volt tavaszig,akkor már kezdett nem hatni. Most szeptemberen kezdtem ujra tegretolt cr-t de egyre joban fájt. Szombaton kaptam sima tegretolt de emellett is nagyon fáj. nagyon el vagyok keseredve. A dr nő akihez jártam az amerikain,terhes lett ,nem tudom ujra dolgozik e már. mindenkivel igy járok,a dr nő aki akupunkturázott már nem rendel. Ki mütötte a párodat? Nekem is ezt a műtétet javasolta a dr nő,a többi nagyon kockázatos,de tudni kell,hogy ez sem egy életre szóló. Még 41 éves vagyok,gondolom a párod fiatalabb,borzalom ez a betegség:-( Drukkolok,hogy minél tovább tünetmentes legyen és boldogok legyetek!!! Én most nyüg vagyok és itt a baba aki 24 órás anyát igényel!

Meddig volt kórházban??? Minden érdekel,aztr hiszem alá vetném magam a mütétnek,most nagyon kellek a babának,de így semmire nem vagyok jó. Kérlek ha teheted írj! Köszönöm!

3530. Rocco21 (válaszként erre: 3526. - G.Reka)
2011. okt. 29. 20:57

Kedves G.Reka!

Netes keresgélés által találtam meg a hozzászólásodat ezen a fórumon. Elolvastam az utolsó két hozzászólásod, és ennyi pont elég is volt ahhoz, hogy felismerjem, a párodnak ugyanaz volt a problémája, mint ami most Anyukámnak van. Neki szeptemberben volt két éve, hogy elkezdett az arca fájni. Eleinte csak a fogánál fáj, ezért elment fogorvoshoz. A fogorvos nem talált semmit sem. Így hát nem tudott segíteni, de a fájdalom megmaradt. Aztán egyre rosszabb és rosszabb lett. Végül is megállapították, hogy arcidegzsábája van. Kapott rá Tegretolt. Szedte, de hiába, a fájdalom nem akart megszűnni. Azt mondta, olyan, mintha millió tűvel szurkálnák az arcát, vagy mintha áramot vezettek volna bele. Ez az állapot tart már két éve. Néha vannak jobb időszakok, de sajnos vannak rosszabbak is. A huzatra is nagyon érzékeny, enni is alig tud, néha még beszélni is. Minden mozdulattól, rágástól beleáll a fájdalom az arcába, és percekig nem múlik el. Borzalmas azt nézni, ahogy ilyenkor szenved. Voltunk magánklinikán is, de ott is csak annyit tudtak mondani, hogy szedje a gyógyszert, mert ennek a betegségnek jelenleg az az egy gyógymódja van, és az okát se nagyon ismerik. Kb. másfél évvel ezelőtt volt MR vizsgálaton is. Ahol készítették egy felvételt, ott írtak róla szakvéleményt is. Azt írták, hogy minden normális, nem látnak elváltozást. A felvételt megkapta egy cd-n. Elvitte az SZTK-ba az idegorvoshoz, akihez jár, de ő nem tudta lejátszani a régi számítógépén, így az írásos véleményre hagyatkozva azt mondta, hogy minden rendben van, szedje tovább a gyógyszert. A gyógyszer adagot folyamatosan emelték neki, mert nem nagyon használt, de a Tegretol a májra nagyon káros, így a májenzimek is megemelkedtek neki a vérképen. Emelett idén már a cukra miatt is gyógyszert kell szedni, és a szívére is szed gyógyszert évek óta. Próbálkozott az akupunktúrával is, de a magánklinikán azt mondta az orvos, hogy az erre a betegségre nem jó, így ne folytassa. Most kb. szeptember óta megint nagyon elviselhetetlen lett a fájdalom az arcában. Ezért elment az amerikai útra, amiről Te is írtál. Jó pár órát várakozott, de végül is fogadták. Sajnos az MR felvételt otthon hagyta, de aztán pár nap múlva visszament és vitte azt is magával. Az ottani orvos megnézte az MR felvételt, és kb. fél perc alatt megtalálta a fájdalom okát. Egy ér megvastagodott, és az nyomja az idegszálat, ami már a fél arcára kisugárzik. És ez a felvétel másfél évvel ezelőtt készült! És a másik orvos nem vette észre! Itt azt mondták, hogy meg tudják műteni, úgy hogy az idegszál és az ér közé betesznek egy izomszövetet. Valószínűleg hasonló műtét lehet, mint amilyen a párodnak volt. Anyukám jövőhéten megy vissza, beszélni az aneszteziológussal. Abban szeretném a segítségedet kérni, hogy bármi, amit a műtétről tudsz, kérlek oszd meg velem. És arra is kíváncsi lennék, hogy a párodnak voltak-e azóta fájdalmai. Nagyon szépen köszönöm a választ!

Üdv

Anita

3529. amacska
2011. jún. 28. 07:54
és te Pearl alakulgatsz már végre?
3528. muci5 (válaszként erre: 3527. - Pearl1975)
2011. jún. 27. 22:43
Hat igen... egy hete elojott ujra a fajdalom, de most nagyon erosen, mar 5 napja csak joghurtot eszek, folyamatosan kezelgettek januar ota egy fogam, 5 kura antibiotikum es megis folyton be van gyullada, ma delutan kivettek ezt fogam, 5 erzestelino injekcio majd eloszor kettevagtag hosszaban, utana pedig ropke 36 perc allat kicibaltak, recsegett ropogott!akarva akaratlanul folyt a konnyem.... kivetel utan lattuk hogy a fogam gyokeren ciszta volt! most nagyon remenykedek, hogy az nyomhatott vmi ideget, most nagyon faj a mellette levo fogam, de imadkozom hogy ez a mai huzas helye ami odasugarzik, az erom elfogyott, pedig most nagyon kell mert apukammal nagyon nagy baj van(tudorak) es annyira messze elek, hogy csak telefonon tudom batoritani! belolrol ossze vagyok omolva...
3527. pearl1975
2011. ápr. 27. 13:09

sziasztok



történt valakivel valami mostanában?

3526. G.Reka (válaszként erre: 3508. - Jenna8)
2011. ápr. 16. 14:37

Szia!


Nemcsak a párom élte meg nehezen ezt a betegséget, hanem mindenki a családból, legfőképpen én. Borzalmas volt nap, mint nap csak a fájdalmat látni az arcán, se egy mosoly,se semmi. Nem lehetett az arcához érni, vagy a szájához, ha a hajam ért hozzá, már attól borzasztó fájdalmai voltak, ugyanúgy, mint a beszédtől, evéstől, ivástól. Dolgozni nem tudott, mivel felszolgáló, és beszéd nélkül nem tudta csinálni. Már nagyon sokat olvastunk erről a betegségről, gondolom ti is, és tudjátok, hogy az arcidegzsábánál nagyobb fájdalom nincs (olvastuk, hogy valaki öngyilkos lett, mert nem bírta elviselni ezt a fájdalmat). Különböző helyeken jelentek meg az ideg vonalán triger pontok, így néha borotválkozni sem tudott, a kanalat pedig hónapokig nem tudta a szájához értetni, így szívószállal és kávéskanállal evett, hogy még véletlenül se érjen a szájához. Borzalmas betegség, mert hosszú út vezet a végéig. Amúgy a kórházban azt mondták, hogy rövid időn belül párom volt az 5. akit műtöttek mostanában ezzel a betegséggel.

Ne adjátok fel, van megoldás!!!!

Keressetek egy jó idegsebészt és mutassátok meg neki az MR-felvételt.

Jobbulást mindenkinek!!!

3525. Jenna8 (válaszként erre: 3522. - Muci5)
2011. ápr. 15. 19:25

Ebben a helyzetben jó,ha mutatja a gyulladást,hisz ez is lehet a baj!Mennyi ideig szeded az antibogyót?

Ilyenkor szoktak biopsziát csinálni,hogy a megfelelő antit adják,és 2 hónapig minimum szedni kell,nekem is kellett,bár nekem csak feltevés volt a gyulladás.

Ha esetleg nem múlik el a gyógyszertől,akkor kikaparják a csontot onnan,és pótolják,tehát gyógyítható,remélem csak ez a baj,és minél hamarabb meggyógyulsz!

3524. Jenna8 (válaszként erre: 3521. - Pearl1975)
2011. ápr. 15. 19:03

Pearl,ne bosszants fel!Igenis van kiút!Ezek tök ingyen vannak,csak a körzetidet kell felkeresned!A helyi kórházba Te is el tudsz menni vizsgálatokra,ahhoz nem kell több 1000ft!

Mondod,hogy érzel csomót is,meg mélyről jön a fájdalom,mint nekem!Akkor?Tessék erőt venni magadon,és menni tovább akkor is!

Ma mesélte pont a keresztanyám,hogy az egyik munkatársának mirigy rákja volt 27 évesen,nem állt mellette a családja,a felesége is lelépett,de egyedül végigcsinálta,és már meggyógyult!Te is képes vagy rá!

Nekem folyton azt szajkózták itthon is,hogy pszichésen van,hallani sem akartak az újabb fájdalmaimról,hogy én se gondoljak rájuk,de kötöttem az ebet a karóhoz,és hetente mentem a körzetimhez,hogy találjon ki valamit,keresgettem a neten,és kértem a vizsgálatokat,tessék Neked is ezt csinálni,a körzetid nem pattinthat le,ha kell sírj Neki,vagy hisztizz egyet,csak csinálj valamit!Ne nekem magyarázd,hogy mennyire nehéz,és mennyire eleged van,meg,hogy már erőd sincs tovább csinálni,mert én pontosan tudom miről beszélsz,hisz szinte a kezdetektől tartjuk a kapcsolatot,és azt ígérted,ha nálam találnak valamit,valami megoldást,akkor Te is elmész arra a vizsgálatra...hát tessék,mehetsz góckutatásra!

3523. pearl1975 (válaszként erre: 3522. - Muci5)
2011. ápr. 15. 12:59

nagyon sajnálom, ami Veled történik, olvastam a hozzászólásaidat. emlékszem az elején, mikor még én is azt hittem, hogy csak a fogam....

nem tudom, olvastad-e részletesebben a mi történeteinket itt. nálam a dolog pikantériája az, hogy 1.5 év után a fájdalom átment a jobbról a bal oldalra. még most is van a jobbon is valami, de az tűrhető, meg nem folyamatos. a bal oldal, az tűrhetetlen, mint egy folyamatos gyulladás, nyomás, szorítás, mintha lenne ott valami. néha mintha végigkarcolnák a fogaimat, olyan is van, meg beleszurkál valami.


Te tudsz aludni?

3522. muci5 (válaszként erre: 3521. - Pearl1975)
2011. ápr. 15. 12:37

Pearl!!!!!akar magamat olvasnam, ez a femes iz, neha meg leli a hideg hol alul hol felul, mindig a belso felen,foleg elol a metszo fogaim !

ugy hogy telefonalni sincs kedvem ha belehasit , le kell olyankor tennem egybol es csukott szajjal varni hogy muljon! a csomo nekem is ott van valahol ahogy benyomodik az ujjam az allkapocs csont mogé...

jenna, igen a csontra mutatja a rontgen a gyulladast! nagyon kivancsi vagyok, ha tul leszen mindezen mit hoznak a vizsgalati eredmenyek?

3521. pearl1975 (válaszként erre: 3517. - Jenna8)
2011. ápr. 15. 12:31

nem intézek semmit.


már sokszor írtam, hogy Te valamennyire szerencsésebb vagy, mint én, mert Téged támogatnak. a családod is (jobban, mint engem, mert engem konkrétan egy idegbetegnek könyveltek el), és ezek szerint a körzetid is.

nekem már anyagi lehetőségem sincs mindenfelé futkorászni, ezeket ellőttem az utóbbi 2.5 évben.

valahogy még elvegetálgatok egy ideig, aztán majd véget vetek ennek a dolognak, így felesleges élni.


nekem is van valami az állkapcsom alatt, a nyakamnál, "valahol mélyen". úgy érzem, onnan jön a fájdalom, de megfogni, kitapintani nem tudom. illetve bal oldalon mintha lenne egy csomócska, de lehet, hogy ott van a jobbon is, csak azt nem tapizom annyit.

nekem sokszor van egy rossz ízszerű is a számban, olyan fémes.

a fogaim váltakozva fájnak felül, alul.

3520. Jenna8
2011. ápr. 14. 18:52
Szerológiai vizsgálaton voltatok már?(vérvizsgálat)Nekem most kell mennem ilyenre.Ezzel kimutathatók,hogy mi ellen termel antitesteket a szervezet.Azok a vírusok,bacik,gombák is kimutathatók így,amik más vizsgálattal nem,és az idegek,bakteriális,gombás fertőzését,és vírus okozta megbetegedését is ki lehet mutatni
3519. Jenna8 (válaszként erre: 3518. - Muci5)
2011. ápr. 14. 18:46
A RTG kimutatta teljesen a csontgyuszit?Mert nálam is felvették,mint diagnózist,de nem volt kimutatható,talán ezért volt eredménytelen az antibogyós kezelés.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook