Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2016. febr. 18. 21:41
Szomorka, nekem nem tette tönkre, hanem nem hatott. Visszaállt az eredeti állapot fél év alatt teljesen.
2016. febr. 18. 21:35
Napraforgó téged nem igazán értelek,fotóidat látva gyönyörü szép az arcod,nem látszik,hogy a Hifu tönkre tette????!!!!!
6230. szédült-napraforgó (válaszként erre: 6228. - NNelly)
2016. febr. 18. 18:28
Pff Nelly, igazad lehet... sőt, nem is kellett volna a Hifu, csak a krém és a masszázs....mi nagyon hülyék vagyunk. Ilyen banánhéjon elcsúszni.... Amúgy biztos, ami biztos alapon ,minden este le kellett volna menni pár órát alfába, vagy jógázni, meditálni, segítségül hívni a lelki béke öngyógyító erejét. Azt hiszem letöltök a youtube-ról egy kis vízcsobogást és madárcsicsergést. 1 hónap és telt mosolygós képpel mosolygok rátok.
6229. szomorka56 (válaszként erre: 6213. - Velvet67)
2016. febr. 18. 16:43
Csak azt szeretném mondani neked,nem érzem,hogy feleslegesen kérdezősködök,hiszen érdekel a véleményetek!!! Azért jöttem ide!!!! Lehet,hogy hisztinek tűnik,mert megszeretném kapni azt amit szeretnék,de itt sokan megcsináltatták,vannak vélemények és mérlegelek-Orvos által végzett kezelések sem jobbak ,mint amit kozmetikus csinál,ezt is olvastam itt,mivel soknak doki csinálta,tehát akkor a géppel lehet a baj....
6228. NNelly (válaszként erre: 6226. - Xellex)
2016. febr. 18. 16:34
Lehet, hogy itt rontottuk el, nem serkentettünk, se krémmel, se masszázzsal. A bőrünk meg nem tudta, mit kell tenni...
6227. szomorka56 (válaszként erre: 6226. - Xellex)
2016. febr. 18. 15:51
Igen tanácsolta, (nem éppen ezt) de Hifu előtt és után is javasolt krémet-
6226. xellex
2016. febr. 18. 15:39
Ismét hifu: tanácsolták orvosaitok, hogy touch up frissítő masszázzsal serkentsétek arcotok illetve bőrötök öngyógyító hatását - esetleg fokozzátok ezen öngyógyulást bizonyos krémekkel? - erre választ kérek ha lehet,T
6225. szomorka56 (válaszként erre: 6208. - 8f8f3a827e)
2016. febr. 18. 15:31
Kedves Kolbi!"Felelősen gondolkodó orvos, kozmetikus nem teszi rá az életét "...tudom,esze ágában sincs életet tenni semmire,nem is kérne ilyet egy beteg,vagy szépülni vágyó paciens sem.Nem az élete kellene,csak egy kis útba igazítás a várható kezelés hatásáról,de orvos és kozmetikus mindegyik többet ígér a vártnál-!!
6224. xellex (válaszként erre: 6219. - Smoochie)
2016. febr. 18. 13:35
Szerintem pedig szemfényvesztés, a doktori címre elhisszük, hogy valóban gyógyít és szépít - pedig csak a pénzünket szipolyozza....
6223. rozella25
2016. febr. 18. 12:17
Jó ez a fórum,na. Mindig feldobjátok az ebédszünetemet, és sokszor nyomnám én is a like-ot ha lehetne :)
6222. Smoochie (válaszként erre: 6221. - Szédült-napraforgó)
2016. febr. 18. 12:04
Korosodó tyúkot tudok még ajánlani :D
6221. szédült-napraforgó (válaszként erre: 6219. - Smoochie)
2016. febr. 18. 11:34
Én korosodó csirke szeretnék lenni....:DDD Bár annak sincs több esze.))
6220. szédült-napraforgó (válaszként erre: 6219. - Smoochie)
2016. febr. 18. 11:29
persze, ez szolgáltatás, ami sokkal több szakértelmet és tudást igényel.
6219. Smoochie (válaszként erre: 6211. - Szédült-napraforgó)
2016. febr. 18. 11:05

Elég nagy baj, hogy itt nem lehet lájkokat nyomni egy-egy hozzászólásra, mert kétkézzel nyomnám :)


Egyébként nemtom gondolt-e már valaki arra, hogy az orvos, amikor korosodó libák ráncait kezelgeti fénnyel/hővel, akkor nem gyógyít, hanem szolgáltatást nyújt. Ez nem medicina, szerintem.

Ez kozmetika, csak nagyobb rizikóval, a nagyobb rizikót csökkentő anatómiai ismeretekkel, és ennek megfelelően (elvileg) jobb eredménnyel.

6218. xellex
2016. febr. 18. 10:08

A szépség belülről fakad. Igen! A kiegyensúlyozottság, a boldogság alapvetően meghatározza megjelenésünket is.

Légy boldog és akkor már nem kell a hifu sem...

6217. szomorka56 (válaszként erre: 6213. - Velvet67)
2016. febr. 18. 08:13
Igen tudom....csak vártam a csodát,de hiába-
6216. makrancoskata (válaszként erre: 6215. - Grizus)
2016. febr. 18. 05:12
dedede melle volt mindig...emlékszem, mert nagy szó volt annak idején, mikor az Oroszlán ugrani készül..c filmben megmutatta....mellesleg az egész filmböl csak erre emlekszem...na meg a Kiskabosra :DDDD
6215. grizus (válaszként erre: 6145. - Szomorka56)
2016. febr. 18. 02:22

Én nem örülnék, ha ilyen alakom lenne, tök lapos, mindig is az volt, se csípője, se feneke, a melle meg mű, mit irigyeljek ezen?

Azt tudom, hogy az arcára vizeletet tesz, a fene tudja, én nem tennék... mondjuk sima is, de valamivel kezelik, az tuti.

A nyakán viszont jól látszik a korosodás.

6214. grizus (válaszként erre: 6208. - 8f8f3a827e)
2016. febr. 18. 02:15
Medveczkyt mivel kezelik?
6213. Velvet67 (válaszként erre: 6183. - Szomorka56)
2016. febr. 18. 01:17

szomorka56!

sokan kipróbáltuk itt a fórumon a HIFU-t, de akkor még nem volt tapasztalat. Nyilván el kellett telnie több hónapnak, hogy érdemben tudjunk nyilatkozni.

Ne haragudj, de már többször mondták neked, hogy az okos más kárán tanul... te meg itt olyan vagy megbocsáss, mint egy óvodás, aki hisztizik, hogy megkapja amit akar... ha ennyire mindegy neked mi lesz veled fél év múlva, nyugodtan csináltasd meg...ha nem hallgatsz ránk felesleges ennyit kérdezősködnöd. Hidd el mi örülnénk a legjobban, ha jól sikerülne!

6212. szomorka56 (válaszként erre: 6208. - 8f8f3a827e)
2016. febr. 17. 22:13
Köszönöm szépen a válaszát!!!!
6211. szédült-napraforgó (válaszként erre: 6208. - 8f8f3a827e)
2016. febr. 17. 21:09
Szia Kolbi! Akkor ha jól értelmeztem, aZ IPL gép nem jött be. De ilyenkor mit tesz egy orvos - üzletember? Ott van egy több milkás gép de rájössz, hogy egy lufi. Ott a dilemma, mert a páciens sem hülye.... neki nem kell mély bőrgyógyászati szakismeret, csak egy tükör, hogy levegye a semmiért fizetett. Ha úgy döntesz használod tovább, mert legalább az árát hozza be... az még több elégedetlen pácienst generálhat, ami valóban a vendégkör elvesztéséhez vezethet. Mert ugye miben lehet még reménykedni? Abban, hogy ok, egy elment, de van egy frankó honlapom: büdös a szappan, de szép a csomagolás elven ... úgyis mindig lesz aki megveszi. Tegyük hozzá, hogy bizony léteznek azok a szolgáltatók, akik ez utóbbit választják. Na de visszatérve az eredeti kérdésre, ilyenkor mi van? Fogod és a sutba vágod a több milliós gépedet ? Amúgy itt van ez a HIFU, Ultherapy... azért már nem egy orvos csinálja . Jártok külföldi konferenciákra is. Ott sokkal régebb óta elérhető. Nem lehet odamenni kollégákhoz és megkérdezni, hogy mondd már el légyszi őszintén.... mik a tapasztalatok? Mit gondolsz? De talán már itthon is ki lehetne cserélni a VALÓS tapasztalatokat. Vagy még egymással sem biztos, hogy őszinték lennének? Nem ismerné el egyik sem, hogy repedezik a cukormáz? Tuti ciki, hogy ott a 20 milkás gép, de hamis a baba.... Ami nincs meg nálatok, és nagyon kellene, az a visszacsatolás. 1 év múlva, 2 év múlva... Főleg azoknál a kezeléseknél, ami nem hoz azonnali eredményt, hanem majd valamikor a szervezetem fogja magát és beindít valamit. Kellene tudni, hogy valóban azt adtam, amit ígértem? Merjem ezt ígérni továbbra is gond nélkül? legtöbb esetben még fél éves kontroll sincs. Valamit ki kellene találnotok arra, hogy ez meglegyen. Valamivel elérni hogy visszamenjen a páciens és megmutassa magát. Azt mondani, ha visszajössz egy kontrollra, visszatérítek a pénzedből, vagy nem is tudom.... Ebből rengeteget lehetne profitálni szakmailag. Bizony még az eredménytelenségből is, mert az is tudást ad. Az elégedetlen betegek döntő többsége nem reklamál.. nem megy vissza , nem csap az asztalra, nem kéri vissza a pénzét. Egyszerűen nem megy vissza. Ennyit tesz csak. Nem tudom, hogy pl ti olvassátok-e a realself.com-ot ... legalább azokat a témaköröket, amelyek benneteket is érintenek. Tele van olyan szövődményes , súlyos mellékhatásos esetekkel. Mi ezekről miért nem hallunk? Ha felmegyek egy honlapra, max azt olvasom, hogy : bepirosodhat a bőre, enyhe ödéma, de az is hamar elmúlik. Pedig vannak idegi és egyéb maradandó károsodások . Fenn áll a veszélye. Jó, feltételezem, hogy nagyon megcsappanna a kereslet, ha ezek mind el lennének mondva. Nem azért ruházunk be egy gépbe, hogy elijesszük a vendégeket, főleg úgy, hogy mégis csak ez utóbbiaknak van kisebb esélye. Magyar oldalon nem is találunk olyat, ahol negatív esetekről lehetne olvasni. Csak a szép, csak a jó....Lehet, hogy azt mondják, nem a gép a rossz, hanem nem megfelelően használták. nem mind1 ez a páciens szempontjából, akinek lézerrel szétégetik az arcát? Szóval az a bajom az egésszel, hogy nem kapunk meg minden infót ahhoz, hogy teljes felelősséggel dönthessünk belevágunk-e vagy ne, mert mindenki arra felé tol, hogy perszeeee. lehet, hogy ez nem szándékos, és a fent említett kontrolleredmények hiánya miatt ti, orvosok sem vagytok ezzel tisztában. megkockáztatom, egy kozmetikusnak nagyobb esélye van erre, hiszen hozzá azért 1 év múlva is vissza mennek ezért vagy azért, így láthatja,h mit alkotott. Jól teszed, ha a jobb félni, mint megijedni elvet követed és kivársz...
2016. febr. 17. 20:42
Sziasztok! A HIFU-val kapcsolatban szeretném megosztani a véleményemet. Igaz, hogy én kérdeztem mindenkitől az elején, hogy kinek van tapasztalata e téren, de nagyon örülök hogy hezitáltam és nem szántam rá magam. Akkor még nem volt negatív tapasztalata senkinek, de azt sem hallottam hogy mennyire jó. És talán épp ezért nem mentem kezelésre. Gyanús volt, hogy "kuponos oldalakon" 80-90 %-os engedménnyel végzik a kezelést. Ahhoz, hogy valaki 10 évet "fiatalodjon", egy ilyen gép által, ahhoz bizony komoly gép kell. Már pedig ha komoly a gép, akkor szerintem komoly szaktudás is kell hozzá. Én itt döntöttem el, hogy csak orvos keze által vállalkozom bármi nemű kezelésre. Azóta már azt is tudom, hogy bárki bérelhet kozmetikai gépeket bagatel összegért (néhány tíz ezer forintért havonta). Szerintem ez a magyarázat arra, hogy manapság már több kozmetikus kezel géppel, mint a nélkül. Természetesen tisztelet a kivételeknek. Én senkit nem szeretnék sem lebeszélni, sem rábeszélni, de gondoljátok át! Egy arcunk, testünk van...
6209. kori54
2016. febr. 17. 18:55
Hát ha akartok horrorisztikus HIFU-s képet teszek fel, de csak erős idegzetűeknek. (nem magamról)
6208. 8f8f3a827e (válaszként erre: 6180. - Szomorka56)
2016. febr. 17. 17:47

Nem hifu ellenes vagyok, hanem orvos. Másodsorban meg üzletember. A tapasztalatom az, hogy a kozmetikusok sokkal gyorsabban döntenek, mint a kozmetológusok (orvosok). Amíg az ember azon morfondírozik, hogy a vajon beszálljon-e egy gép megvásárlásába vagy sem, azon elmélkedik, hogy van-e elegendő információja egy eljárásról, addig a kozmetikus már kezel is. És itt most tényleg nem a kozmetikusok ellen vagyok, hanem „kapkodás ellenes” vagyok. A bőrnél is azt hiszik sokan, hogy ha nem ők lesznek az elsők, akkor vége mindennek. Pedig nem.


Amikor az első gépemet vettem, akkor előtte 2 évig alkalmazásban dolgoztam egy kisebb teljesítményű géppel. De az összes kollégám így kezdte: Pfeiffer dr. a Bársonyt vezette vagy 10 évig, Balogh Gyuri barátom (aki Medveczkyt és az édesanyját /!/ kezeli) a SkinCare alkalmazásában dolgozott, Szabó Gábor egy francia-magyar cégnél lézerezett és a többi is. Mindegyikünk szerzett valamilyen tapasztalatot, de még így is nagyon sok gondolkodás, emésztés kellett ahhoz, hogy az ember a vásárra vigye a bőrét.

Egy gép és annak tudása, paraméterei határozzák meg majd a további életünket! Szép, kemény mondat.

Amikor megkaptam az első Shraplan villanófény gépet, egy működött még az országban és tapasztalat alig volt elérhető. Walde Laci sebész mellé kerültem az akkor induló lézertanfolyamra. Az ő cégéé volt az első Shraplan. 20-an voltunk, én egyedül bőrgyógyász, ő sebész, a többi fogorvos. Senki sem hallott a villanófényről, az előadást tartó fizikusok sem. Mi meg már pár hónapja kezeltünk. Ő Pesten, én meg Sopronban. Vak vezet világtalant.

Én úgy kezdtem el, hogy 10 régebbi páciensemet, barátomat meghívtam, hogy egy 5 kezelésből álló, ingyenes kúra alatt megszerezzem a tapasztalatokat. Ezt 5-en végezték el. Annyira féltek az újdonságtól, pedig engem már mind ismert az évek alatt. Az izgalmas az volt, hogy azt ígértem, éveket fognak fiatalodni, aztán meg alig látszott valami. Voltam kint külföldön két tanfolyamon, és lassan körvonalazódott, hogy mire is képes a gép. Nagyon észnél kellett lenni, mert ha nem lesz meg az eredmény, akkor a szép lassan felépült pacientúrám is beleborulhat a bilibe. Egy gép tudásának kitenni magam, óriási felelőtlenség. Elsőnek lenni meg óriási előny. De hol legyen az egyensúly? És akkor jött be az ELOS. A Bársonyba vitték le először a gépet egy szlovák-magyar cég, és egyből két gépet is rendelni akartak, de nem rendeltek, valamilyen okból kifolyólag, talán mert annyira egyszerű és primitív volt, ugyanakkor meg drága. A két gép 50 millió, 2002-ben. Vagy 20 orvos látta a bemutatójukat, de én nem, csak később mesélték el. Egy barátom révén kerültem velük kapcsolatba, és jutottam ki Pozsonyba, ahol egy Sremenkova nevű doktornő mutatta be a gépet. Leesett az állam a profizmusától és a géptől. Innen már egyenes út vezetett, hogy beszálljak egy ilyenbe, és jól tettem.


A feleségem ruhatervező mérnök és hogy mellettem dolgozzon, elvégezte a kozmetikus képzőt két év alatt. Egy lány bukott meg vizsgán, aki nem tudta a bőr rétegeit, de a férje már vett egy másfél millás villanófény gépet és azzal kezelt Szigetszentmiklóson minden papír nélkül. Lehet kommentálni.


A fókuszált uh később fejti ki a hatását. Felelősen gondolkodó orvos, kozmetikus nem teszi rá az életét egy olyan eljárásra, ami még nem bizonyított! Lehet, hogy majd én is veszek valami hasonlót, de most úgy néz ki, hogy erre sokat fogok várni. Nem baj, ha lemaradok, a páciensek a biztonságot sokkal többre becsülik.


Kolbi

6207. szédült-napraforgó (válaszként erre: 6206. - Smoochie)
2016. febr. 17. 14:40

Nekem nem száraz a bőröm, jó volt rá emiatt is. Szerintem mézzel keverve, sőt , önmagában is jó. Volt, h nem volt itthon tej, így csak picit megpuhítottam és felmázoltam.

A méz eleve egy csodaszer szerintem, tuti, h csak pozitívan hathat.

6206. Smoochie (válaszként erre: 6132. - Szédült-napraforgó)
2016. febr. 17. 14:31

Napraforgó, az élesztős pakolásról kérdeznék. Köszi a tippet egyrészt, másrészt meg persze rágugliztam, hogy milyen változatok vannak még, és mindenütt azt írták, hogy az élesztős pakolás szárít. Pont ezért jó pattanásos, gyulladt stb arcbőrre.

Nomármost jó ötlet-e kísérletezni vele, ha eleve száraz az ember bőre, nyilván konkrétan a sajátomra gondolok :)

Mit gondolsz arról a változatról, amikor tej (tejszín és társaik) nincsenek benne, hanem az élesztőbe csak egy kis mézet kevernek, és úgy kenik fel? Mint ez itt: [link]

6205. szomorka56 (válaszként erre: 6203. - Aff181865e)
2016. febr. 17. 12:00
Bizony szépülni szeretnék-
6204. szomorka56 (válaszként erre: 6201. - Noralux)
2016. febr. 17. 11:59
Van fent fotó-
2016. febr. 17. 11:36

Szomorka56! Te biztos, hogy egy szépülésre vágyó páciens vagy? Nekem van egy olyan érzésem, hogy a másik oldal képviselője vagy, aki mindenáron be akarja bizonyítani, hogy márpedig a HIFU az jó, csak itt a hoxás csajok valamiért összefogtak a csodagép ellen és rontják az üzletet.

Ha kezelésre váró, kíváncsi ember lennél, már rég megértetted volna, hogy nem éri meg kockáztatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook