Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


7822. Csipkezsepi (válaszként erre: 7820. - Sylvia.Lilly)
2017. ápr. 23. 18:00
1 ampullában hány ml töltőanyag van?
7821. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 7820. - Sylvia.Lilly)
2017. ápr. 23. 17:26
Az kimaradt, hogy az Allergan kijött egy új hialuronsavval, amelyet kifejezetten a nazolabiális redőbe és a marionett ráncba ajánlanak. Juvéderm Vollure XC a neve.
7820. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 7818. - Ryana)
2017. ápr. 23. 17:16
A nevetőránc alatt a nazolabiális redőt érted? Ahogy a neve is mutatja, ez inkább redő, a kisbabáknak is van. :) Az évek során sajnos elmélyül a zsírvesztés, az arckoponya változása és egyéb szöveti sorvadás miatt. Az arcközép volumenvesztése miatt lelóg a felesleges bőr, mélyül a 'zárójel' a száj körül. Az alapszabály az, hogy az arc felső harmadára, felére szúrunk botoxot, de ez mára nem olyan merev. Persze a nazolabiálisba nem tesznek botoxot, hanem az okot korrigálandó, a járomívet kell feltölteni hialuronsavval vagy saját zsírral. Ez önmagában javít a következményen, azaz a nasolabiális redőn, s ha ez nem elég (sokszor nem), akkor töltenek még a redőbe is. Ha csak az arc egy részét kezelik, nem lesz szép, harmonikus a végeredmény, nem lesz elégedett a páciens, csalódás a vége. Az a véleményen, hogy inkább gyűjtsük össze a pénzt egy komplexebb kezelésre, máshogy nem érdemes belevágni (a spórolás, kuponozás és egyéb akciók a halálom, mikor a szépségünkről van szó). Tehát a te esetedben: pár ampulla Voluma az arcközépbe, s ha még kell, további hialuronsav a nazolabiális redőbe. Én tetetnék némi botoxot a szarkalábakhoz is, illetve a homlokba. Sokkal szebb, egységesebb lesz a végeredmény, ragyogni fogsz. :)
7819. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 7817. - 2af282e602)
2017. ápr. 23. 17:01
Köszi szépen, nagyon kedves vagy, de nem akarok zavarni, ha nem tudok hozzátenni a mások által jól leírtakhoz. Konkrét tippeket, orvosokat stb. nem igazán tudok ajánlani, legalábbis nem saját tapasztalatból. Az utóbbi pár hónapban itt vagyok ám rendszeresen, zugolvasóként. :)
7818. Ryana (válaszként erre: 7816. - Sylvia.Lilly)
2017. ápr. 22. 20:50

Eddig még csak a glabellába kértem botoxot, noha a nevetőráncom is elég erős. Ez utóbbit félek lezsibbasztani (szokták egyáltalán?), és nem is szeretném kontrollálni a nevetést, még a mosolygást se. Nemrég kértem bele némi hyaluronsavat, és most elkezdtem aggódni, hogy a változatlan intenzitású izommozgás gondot fog okozni, tehát hogy a ránc arrébb kerül, esetleg asszimetrikussá válok.

Létezik erre megoldás?

7817. 2af282e602 (válaszként erre: 7816. - Sylvia.Lilly)
2017. ápr. 22. 17:13
Szeretem amiket írsz, gondolom nem vagyok egyedül. jöhetnél sűrűbben.
2017. ápr. 21. 20:16

Sziasztok!

A ránc akkor tör utat magának botox mellett, ha nem szoktok le a túlzott mimikáról. Nem azt mondom, hogy faarccal kell élni, de majdnem: amikor csak lehet, igen. Így a botox is tartósabb és nem alakulnak ki újabb vonalkák "fura" helyeken. Csak eleinte igényel némi figyelmet a dolog, aztán rutinná válik.

Mélyebb ráncnál fordul elő, hogy már nem elég csak a botox, töltés is kell. Ilyenkor először a botoxot kell kérni, majd kb. 1 hét múlva mehet ugyanoda a hialuronsav, mert addigra "beáll" a botoxolt izom, nem fogja zavarni a hialuronsavat.

7815. Ryana (válaszként erre: 7813. - Negi)
2017. ápr. 21. 12:37
Szuper! :) A botoxot én is erre használom évek óta, hogy ne mélyüljön a ránc. Valamennyi sajnos már kialakult. Legalább tovább ne romoljon. Hyaluronsavval félnék feltöltetni, nehogy átrendeződést okozzon.
7814. 2af282e602 (válaszként erre: 7813. - Negi)
2017. ápr. 20. 08:48

Örülök hogy jó lett.

Jó dolgok.

7813. Negi
2017. ápr. 20. 05:31
Voltam drakulán és botoxon is, szerintem mind a kettő jó lett.:) Végre nem fogom tovább mélyíteni a homlokom a ráncokat.:))Legalábbis pár hónapig nem...:)
7812. peonia53 (válaszként erre: 7806. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 19. 22:29
Én ha jól emlékszem 59 évesen mert gyáva voltam nem vállaltam be a roacutant (írtam ezt már jó párszor) Így a mai napig problémás a bőröm 64 évesen.
7811. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 7810. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 19. 17:47
nekem úgy tűnik szakember vagy szeretnék kérdezni tőled. Nekem teljesen problémamentes és sima a bőröm még nevetőráncaim sincsenek. DE. nagyon régen egyszer szemöldök gyanta után megkérdeztem a kozmetikust szerinte mehetek e szoliba szerinte igen. Hát rosszul tudta mindegy ez már, de a lényeg, hogy évek során kezdett kialakulni emiatt két mélyebb nem tudom ráncnak vagy minek nevezzem egy mélyebb vonal.Egy ideig fel sem tünt mire pedig észrevettem már késő volt. Késes stb. beavatkozást és semmiképpen nem vállalnék be de esetleg tudsz valami csodakrémet vagy olyan kozmetikai műveletet amelyet egy kozmetikus is el tudna végezni (vagy esetleg egy huzamosabb ideig tartó kezelést?) köszi ha válaszolsz.
7810. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7809. - Ryana)
2017. ápr. 17. 22:23

Már vagy 20 éve egy kongresszuson több amarikai kolléga adta a szert már az anyatejes táplálás idején, amikor az orcán kijöttek a kis aknés göbök. 3 hónapos korban a mellbimbóra rácseppentettek a szétszedett kapszulából...Az európai orvosok a nyálukat nyelték a meglepetéstől.


Maradunk itt beszélgetni, a vacsora megmaradt.


Kolbi

7809. Ryana
2017. ápr. 17. 22:14

Anno mikor én szedtem, nagyon riogattak az orvosok, hogy tönkreteszi a májfunkciót és a vérképet. Nem tette, igaz, csak pár éven keresztül szedtem.


Az acne tényleg egy rémálom, maradandó hegeket okoz, nemcsak a bőrön, de a pszichén is. Sosem fogom elfelejteni a szörnyülködő, vagy épp utálkozó pillantásokat, vagy mikor összesúgtak az utcán a hátam mögött.

És amikor a kibicek próbálnak okosak lenni, az valami bicskanyitogató. Volt egy ismerősöm, aki előadta, hogy a ragyát az okozza, ha valakinek romlott a lelke, és a negatív gondolatai így törnek a felszínre: látszik rajta, hogy rosszra gondol, ergo csak a gonosz ember lehet pattanásos. Ezt amúgy valami tömeghülyítő ezoterikus előadáson hallotta, és rögtön el is hitte, hiszen ő sosem volt ragyás.

Valakinek volt pofája sajnálkozó, együttérzőnek szánt mosollyal megkérdezni: Amúgy mosakodsz te rendesen? Akadt, aki ugyanígy a szexről érdeklődött.

Az acne tényleg gusztustalan tud lenni, de közel sem annyira, mint a kibicek.


Elképzelhető, hogy az USA-ban az első pattanás megjelenésekor már felírják a Roaccutant? Rajtam hatévesen nőtt az első kis rohadék, és ez azért elég brutálisan korán lenne. Vagy mégse?

7808. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7807. - Andismilig)
2017. ápr. 17. 21:09

Így van, ahogy írod, mindenki maga dönt a saját teste, lelke felől. Az orvos feladata és felelőssége a helyes információt megadni. Nagyon sok félinformáció vagy dezinformáció, teljesen hamis “igazságok”, tudománytalan állítások keringenek. A fogamzásgátlókkal kezdődően, az ásványvizeken, a fényvédőkön és szépítészeti eljárásokon keresztül, csak azokat említve, amikről itt írogatunk.


Egy életen át küzdeni a pattanásokkal, a nyomokkal, a hegekkel, a stigmával, mely körbeölel és megbélyegez, a félelmekkel, az álláskereséssel, az alul házasodással, a kishitűséggel összevetve egy bő éven át tartó “méreg” beszedésével komoly válaszút elé állítva.

Ez a kedvenc témám!


Mit gondolsz, az USA-ban, ahol a külsőségnek (szépség) nagyobb szerepe van, milyen korban adják már a Roaccutant (Accutan)? Ha jó a válasz, meghívlak vacsorázni!


Kolbi

7807. andismilig (válaszként erre: 7806. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 17. 17:32

Először is szeretném leszögezni, hogy ne vonom kétségbe a tudásod Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy milyen formában próbál "szép" lenni. Szerintem ez egy kicsit felelőtlen magatartás a saját testünkkel és egészségünkkel szemben. Az, hogy a muszáj rávisz az más dolog.

Csak az fontos, hogy szalonképes legyen a bőr?!

Tisztában vagyok az előnyeivel is tudom a gyógyszer hámlasztó hatása segíti a faggyú kiülését a bőrből és csökkenti a gyulladásokat is stb. A 25 év nem semmi . Minden tiszteletem.

Én nem kérem ezt a mankót. Most még nem. Elvből

vagy félelemből ki tudja...

7806. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7805. - Andismilig)
2017. ápr. 17. 11:36

Sajnos, hogy egyátalán létezzünk, valamilyen mankó kell. Ki-ki mit vállal be, milyen a hozzáállása.

Édesapám nem vette fel a szemüvegét 60 évesen sem, mert szégyelte. Én 4 éves korom óta hordom, mert ha leveszem, úgy érzem, mintha meztelen lennék...12 éve folyamatosan vérnyomáscsökkentőt szedek. Most voltam Szegeden egy konferencián, Balogh Gyuri barátom 35 éve szed vérnyomáscsökkentőt, 8-10 évente váltja. Azért szedjük, mert gutaütést kapnánk.

Feleségem kisebb-nagyobb megszakításokkal Roaccutant szed 25 éve. Azért szedi, mert ragyás lenne az arca, ha nem szedné. Ehhez mit szólsz?


Kolbi

7805. andismilig (válaszként erre: 7792. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 17. 08:18

Lehetne egy véget nem érő folyamat is...

“pattanástalanítás”(rouc antibiotikum)nélkül nem jósolható meg sem a kimenetel, sem az ok fizikális vizsgálat, esetleges labor vizsgálat nélkül.

A faggyútermelés kiváltó okát nem lehet megszüntetni csak kezelni .

Köszönöm érthető voltál!

7804. SSszonja (válaszként erre: 7803. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 16. 17:48
Maradok az IPL nel..köszi.
7803. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7800. - SSszonja)
2017. ápr. 16. 16:08

A veinwave kezelésnél hasonló dolgok történnek, mint a glabella feltöltésnél. Túl gyorsan és erősen történnek az események és a ránc (és visszér) utat tör. A veinwavenél az ereket égetjük meg, így egyfajta torlódás miatt más erek, pár mm-re erősödnek fel.


Mindet kell égetni és lassan, legyen idő. A feltöltésnél is ez a lényeg, a glabellát többször, kis adagokban kell tölteni.


Kolbi

7802. SSszonja (válaszként erre: 7801. - SSszonja)
2017. ápr. 16. 16:01
Vagyis veinwave😂
7801. SSszonja (válaszként erre: 7800. - SSszonja)
2017. ápr. 16. 16:01
Vainwave helyesen leirva
7800. SSszonja (válaszként erre: 7798. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 16. 16:00

A vaiwaveről mi a véleményed?igaz ez inkább rosacea téma ott is írogattam róla.

Sajnos nekem nincs vele jó tapasztalatom,egy kezelesem volt es addig nem volt látható foltom na most ezutan van..olyasmi mint egy két regi pattanás helye.talan az őszi ipl leviszi ebben remenykedem.

Csak egyszerűen nem ertem mi történhetett? Kinyírtak pár eret egy teruleten es aztán azok "halottan"ott maradnak a bőrben?? Pont az lenne a lenyeg hogy elszallitja a szervezet a megégett vérsejteket.23 napja volt nem hinnem hogy kikopik nem ugy néz ki😞

7799. SSszonja (válaszként erre: 7798. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 16. 15:50

Igen egyetertek😊 es fontos a jó gép vagyis olcsó húsnak híg a leve.

A kozmetikusok ilyen szepontbol nem jók nyilvannincs elég tőkejuk rendes gépre beruházni ezert is olcsó náluk a kezelés.

A kuponok szinten felejtosek.

7798. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7785. - SSszonja)
2017. ápr. 16. 12:03

Ez a lényeg!

Egy jó teljesítményű, rendesen elvégzett IPL kezelés, különösen ELOS egy év múlva is dolgozik. A probléma lényegében azon áll vagy bukik, hogy milyen türelmes a páciens, hogyan dolgozza fel az adott információt. Úgy gondolom, hogy elég időt fordítok a kommunikációra, de sok páciensem van, aki pár kezelés után lelép, mert hatástalannak véli a kezelést. Pedig mindig elmondom, ha valaki csinál 20 felülést, nem lesz másnapra a hasa izmos. És ha csinálja 2 hétg? És ha két hónapg? Akkor sem lesz. De ha két évig, akkor bizony lesz!


Kolbi

7797. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7767. - Aff181865e)
2017. ápr. 16. 11:56

Erről nagyon sokat lehetne írni, nehéz pár mondatban érthetően leadni. Minél hosszabb a hullámhossz egy lézernek, annál mélyebbre hat. Az ipl 500-1 200 nm-re megy. Például a NdYAG 1064 nm, az erbium 2900 nm, míg a széndioxid 10 600 nm-en dolgozik. Azonban a mélybe ékszerűen hatol be, tehát ha mélyre megy, akkor gyorsan meg is égeti a bőrt kívül. Ezt hívják teljes arcmegújításnak, kórház, fájdalom, nyom, stb. Kifejlesztettek olyan széndioxid lézereket, melyek frakciókban (fraxel), kis adgokban, oszlopokban az égetett és nem érintett oszlpokban egymás mellett helyezkednek el. Mélység, erősség, terjedelem szabályozható.

Az egész egy nagy játék: ha erősen sugárzunk, erős a rejuvenálás, mély a hatás, de zsírt is bonthatjuk. Ha gyenge, úgy minden gyenge.

Erre való a vizit: ha a páciens bőre vastagabb, tömöttebb, jóbban formázható. A vékonyabb jobban összeseik. Lézer, villanófény, rádiófrekvencia, infravörös fény, ultrahang. Úgy dolgozni, hogy a bőr feszesebb, simább legyen, de a zsírt ne bontsuk le. Ezeket az eljárásokat szakszerűen variálni művészet. A bőr lassú, nem lehet gyorsan lépni, több év munkáját lehet egy rosszul megválasztott kezeléssel elrontani.


Kolbi

7796. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7737. - Runningrabbit)
2017. ápr. 16. 11:52

Az eredeti állapot sajnos már nem lesz elérhető semmivel sem. Szilikon tartalmú krém, nagyon vékonyan. A Cicatrix, Contratubex nem igazán jó.


Kolbi

7795. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7742. - Andismilig)
2017. ápr. 16. 11:50

Igazi tanmese az azelain sav. Kismértékben gyógyszer, nagymértékben méreg.

A feleségem heti 1x használja, a rozáceás betegeim pár hónap hozzászokás után naponta, míg a vékony bőrűek, ha bekenik magukat, jól megcsípi, kiszárítja a bőrt.


Igazából bőrtisztításra adom, kitisztítja a faggyúmirigy kivezető nyílását (a hiperkeratózist csökkenti). Halványító hatása elenyésző, arra nem adom.


Kolbi

7794. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7747. - -Riababa-)
2017. ápr. 16. 11:47

A bőrátültetés kétszeresen ront. A beültetett területen is lesznek széli részek, amik látszani fognak, míg az adó terület is örekre virítani fog. Bőrátültetést a szépészetben alig használják. A baleseti, korrekciós esetekre van fenntartva. Nagyon látszik a nyom!


Kolbi

7793. 8f8f3a827e (válaszként erre: 7753. - -Riababa-)
2017. ápr. 16. 11:47

Több ismert kollégám és jómagam is kezeltem családtagokat terhesen mindenféle olyan eljárással, amit amúgy terhesen tiltunk.


Egyszerű az ok: senki sem akar egy perbe beleszaladni, amikor a gyermeken lévő rendellenesség esetlegesen összekapcsolható a beavatkozással. Az orvosnak abból semmi baja nem lesz, ha mindent tilt. Meg van egy csomó eljárás, amit még az idő és a tudomány nem tesztelt.

Vannak persze anyagok, melyeket egyértelműen tilt az orvostudomány terhességben. Ilyenek pl. az A-vitamin derivátumok. Itt nincs mérlegelés, tilos!


Általánosságban elmondható, hogy terhesen tartózkodni kell minden gépi és vegyi eljárástól amennyire csak lehet.


Kolbi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook