Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apás szülés hatása a férfiakra fórum

Apás szülés hatása a férfiakra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
223. lolli (válaszként erre: 220. - F758a7200f)
2013. ápr. 4. 19:36
mire én megszültem a placentát apa már a jányával volt elfoglalva:) nekem nem mutatták meg, pedig érdekelt volna:)
222. lolli (válaszként erre: 218. - Spinneli)
2013. ápr. 4. 19:33
Pedig utóbbi lehet fájni fog:)) Előbbi meg igen kínos:) Szerintem mindenki parázik ettől. legalábbis én is ezt tettem. de egy ügyes szülésznő ezt észrevétlenül le tudja rendezni, gondolom. bár ez nem olyan téma amit a szüléstörténetekben megosztanak a népek:)))
221. Mazsinka (válaszként erre: 218. - Spinneli)
2013. ápr. 4. 19:29
Láttak ott már ezt-azt. :) Szóval, ha a férjed nem lesz bent, nem tökmindegy?
220. f758a7200f (válaszként erre: 218. - Spinneli)
2013. ápr. 4. 19:27
Nekem 3 szülés alatt egyszer sem fordult elő, van akinél 1 is elég, de sztem a placenta is elég gusztustalan látvány, az utsó kettőnél kösz, nem voltam rá kíváncsi, az elsőnél úgy odatolták az arcomba, hogy jé, de szép placenta, na ezektől óvjon meg az isten, lyányom! (pedig ők biztos kedveskedni akartak ám nekem):)
219. Mazsinka (válaszként erre: 216. - Lolli)
2013. ápr. 4. 19:26

Könnyen lehet, hogy hazudik, ugyanis ezt állítják itt olyan nők, akik nem is ismerik a férjedet, de meggyőződésük, hogy amelyik pasi pozitív élményekről számol be, az nyomás alatt füllent.


Nagyon várom már, hogy valaki ellenpéldát is írjon első kézből, mert kezd részrehajlónak tűnni a történet. :P

218. spinneli (válaszként erre: 217. - Lolli)
2013. ápr. 4. 19:18

Vazz, hót hülyeség, de én ettől jobban parázok, mint a szüléstől.

:)

217. lolli (válaszként erre: 213. - Spinneli)
2013. ápr. 4. 19:12
nálam sem volt idő egyik szülésél sem erre, de semmi nem történt. a szobatársam meg kapott beöntést, mégis betojt:) semmi sem biztos, de az ellenkezője sem:)
216. lolli (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 19:11

Én megkérdeztem a férjemet ma, mire emlékszik.

Azt mondta, mivel szerettem volna bejött, ha nem szerettem volna nem jön be. De az meg sem fordult a fejében, hogy valamelyik résznél kimenekülne. Sajnálta, hogy nem tud érdemben segíteni (főleg az volt a dolga, hogy elintézze, hagyjanak békén), de nekem már az is sokat jelentett, hogy ott van.

Nem látott a szülés alatt fosba-vérbe fagyva, de a terhesség elején sokszor hallhatta, hogyan dalolászok a nagy fehér fajanszba... Sőt, mikor a gyerek hazahozta az oviból a hányós-fosóst itthon maradt rohangálni hármunk közt. Szóval szerintem nem kell szülőszoba, hogy az embert a párja "ocsmányul és kiszolgáltatottnak" lássa.

(Engem pl sokkal jobban zavart, hogy elhíztam a terhesség alatt).

Ha nem akart volna bejönni, sem lett volna semmi, erre van az embernek a legjobb, és ő bejött volna.

Szóval nálunk nem volt csalódásélmény. De lehet hazudik ....:)

215. Mazsinka (válaszként erre: 213. - Spinneli)
2013. ápr. 4. 19:03
:)
214. Mazsinka (válaszként erre: 212. - Krisz42)
2013. ápr. 4. 19:02
Jaj, hát régen nem volt divat a nőknek élvezni a szexet sem, e szokás tekintetében ne menjünk vissza az időben, mi? :P
213. spinneli (válaszként erre: 184. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 19:00

A testvérem kolléganője a megbeszéltek ellenére kiküldte a férjét.

Nagyon gyorsan tágult, és kezdődött a szülés, nem volt idő se beöntésre, sem egyéb előkészületbe, így nem akarta, hogy ott legyen, és olyat is lásson, ami ilyenkor előfordulhat a gyerek megszületésén kívül.

212. Krisz42 (válaszként erre: 191. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 18:47
Régen azért nem volt apás szülés,mert a férfiak többségét csak az eredmény érdekelte.Szinte minden házasság édekből volt,teljesen más volt a hozzáâllás,ráadásul a férfiak nem akarták elismerni,h egy nő is ér valamit.Az állatok eletésénêl nem bâba volt,hanem férfiak.Erről ennyit.Ja,doki is csak később volt,mert nem láthatta másik ffi a nőt,néha még a saját férje sem.
211. gotoau (válaszként erre: 210. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 18:34
Látom nagyon a szívedre vetted. Ne haragudj.
210. Mazsinka (válaszként erre: 209. - 04ff23dd29)
2013. ápr. 4. 18:20

:DDDDD

Nem tudom, valaki frusztrált lenne itt? Áhh...:DDDDDDDD

2013. ápr. 4. 18:14
A topic címét kérném megváltoztatni, mert ez nem minket frusztrál, hanem pár hölgyet...
208. Mazsinka (válaszként erre: 207. - F758a7200f)
2013. ápr. 4. 18:01
Ezt én is így gondolom.
207. f758a7200f (válaszként erre: 180. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 17:56

Az undor részéhez hozzátenném, hogy rengeteg császármetszéses szülés-es házasság, vagy normál szülés apuka nélkül is szétmehet, szóval ha tényleg létezik ilyen undor (azok után, hogy valaki önként ment be, szóval tisztában volt vele, mi várja), és nem a 2 ember karaktere számítana, akkor akik császárral szülnek, ott semmi válás, vagy szex téren lanyhulás nem lenne, ergo egész Anglia, vagy Olaszország déli része (3ból 1 szülés az császár) is talán mind csupa összekovácsolt, szuper szexuális életű párokból állna.


De nem így van, még ha soha nem is szül valaki, akkor is megutálhatja a párja és akkor is undorodhat tőle valamiért. DE jó kifogásként, önostorozásként ezt biztos be lehet tenni a listára, hogy valaki miért ment szét.

206. f758a7200f (válaszként erre: 178. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 17:45

Én megbántam mert nekem mindig is ciki lesz, mert nem vagyok ilyen kitárulkozó, mindegy mit mond ő utólag, hogy neki "tetszett" ez az egész, nekem meg nem. És ha rajta múlt volna, felvette volna videóra is, hogy megmutassa a családnak. Én ez ellen már végképp tiltakoztam, nekem nem lesz amcsi típusú szülésem, és pont.


És az undor téma, nem tudom, több olyan elvált párt ismerek akiknél császár volt, vagy apu bent sem volt, mint olyat akik a szüléstől undorodtak volna el, de biztos van ilyen is, akit bevezényelnek, és nem akart bemenni. Ezért mondom, nem kell sugallni a másik félnek, hogy mit csináljon, ha akar, úgyis megmondja, hogy bent szeretne lenni

205. Zebra25
2013. ápr. 4. 17:38
Nálunk is apás szülés volt. Megkérdeztem, hogy akar e bent lenni? rávágta, hogy igen. Nem faggatam Én, hogy és mennyire nagyon és társai. Felnőtt ember, el tudta dönteni, hogy akar e vagy sem ott lenni. Akart. Hosszú vajúdás volt és végig velem volt. Nekem rengeteget segített, nem volt fogadott szülésznőm és az ügyeletes rám se nézett. A férjem maszírozgatott végig. Maga a szülés az számára egy nagyon nagyagyon nehéz volt. Nehezen vislte, hogy nem tud rajtam segíteni, pedig nem örjöngtem, meg nem sikítoztam vagy ilyenek. De amikor meglátta a fia fejét kibőjni és elvágta a köldökzsinórt az számára mindennél többet ért. Szóval a férjem szerint a szülész nem egy mézes mázas dolog(maximum magzatmázas), de a vége, amikor meglátta a fiát az csodálatos volt. Nem változott semmi köztünk negatív irányba(inkább csak pozitív irányba) és azóta már rengetegszer elmondta, hogy büszke rám és Én is rengetegszer elmondtam, hogy mennyire köszönöm, hogy ott volt. Iszonyat nagy lelki támasz volt Ő nekem akkor.
204. f758a7200f (válaszként erre: 177. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 17:36
Volt beöntés előtte de stimm. Erről beszélek én, basszus, nem merek előtte hányni,vagy mást, de így meg úristen milyen egy fennkölt dolog...Mert az nem, a szülés közbeni az nem számít
203. gotoau (válaszként erre: 202. - 1fbc7619c9)
2013. ápr. 4. 17:33

Számomra egyáltalán nem dob egy pasi férfiasságán, hogy könnyeket morzsol szülés után. Sőt.

Ááhhh hagyjuk is, ahányan vagyunk, annyi vélemény, részemről egyáltalán nem összeegyeztethető a szülés és a férfi nem.

202. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 200. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 17:29
Csak uccsó mondatomra hivatkozhatok,a többit fenntartom.
201. Charlusz (válaszként erre: 200. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 17:25
Én is ismerek olyan kigyúrt, tetovált apukát, aki benn volt a szülésnél. (S a Harley-jával jár az anyatejért :) )
200. Mazsinka (válaszként erre: 198. - 1fbc7619c9)
2013. ápr. 4. 17:17
Elgyengült papucsok, mi? Unokatestvérem egy kigyúrt, kitetovált, hosszú hajú, motoros, sötét alaknak kinéző Gangsta2, és mindenkét szülésnél jelen volt-önszántából. Én sem néztem volna ki belőle, de azóta is csodálatos apa, ami persze nem következik az első állításból, de pl. ezt sem néztem volna ki belőle, úgyhogy ne általánosítsunk!
199. forrika (válaszként erre: 191. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 17:17

Kettőnk döntése volt, hogy bent marad a szülés végéig. Abban egyeztünk meg, hogy addig lesz ott, amíg mind a ketten azt akarjuk.


Arról meg, hogy évezredekig kizárták a szülésből az apukákat, az a véleményem, hogy a mai világban sok minden más is másként működik.

A nő nem alárendelt már, nem csak a gyereknevelés a feladata stb. Mióta a nők dolgozni járnak, azóta a férfiaknak is be kell(ene) segíteni az otthoni feladatokban. A szex sem házastársi kötelesség már (szerencsére) stb. Miért ne változhatnának a "szülési szokások" is?

198. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 191. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 17:15
Igazad lehet ,ez is a kötelék erősítésére szolgál egyes nőknél./nézd mit tettem értünk,és milyen áron/.Igen,mert ez csak a nők dolga volt évszázadokon ,évezredeken át.S mint tudjuk őseink nagyobb tudással bírtak, mint mai utódaik,ez ügyben biztosan .Mert hallgattak a természet szavára.A férfiak mára már elgyengültek.Valami érdekes mutáns lett belőlük.Tisztelet a kivételnek.
197. guppy (válaszként erre: 195. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 17:12
Hát érdekes. Lehet hogy hihetetlen de Nő és ANYa is
196. guppy
2013. ápr. 4. 17:11
Elköszönök, mert most a legkisebb gömböcke felébredt és anya most kimenőt kapott, úgyhogy a feladatom adott lesz estik. szia mindenkinek, majd megpróbálok holnap is benézni. üdv
195. gotoau (válaszként erre: 190. - Guppy)
2013. ápr. 4. 17:09
És innentől felejtik el egymás keresztnevét és kizárólag apa meg anya van, nem? Amúgy szép sztori. amúgy azóta a feleséged inkább nő vagy inkább anya a te szemedben? A kérdésem csak részben költői.
194. guppy (válaszként erre: 186. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 4. 17:07
Szerintem a születés pillanata a legmeghatóbb! 9 hónap után meglátni ki is az a pocaklakó.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook