Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apás szülés hatása a férfiakra fórum

Apás szülés hatása a férfiakra (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
313. f758a7200f (válaszként erre: 303. - Mazsinka)
2013. ápr. 5. 23:13

Lehet hogy olyat mozog amit mas nem nevez sportnak, ezert mondtam, hogy szamit az aktiv eletmod is, van aki rengeteget lepcsozik mert otthon az van, van aki. cipeli a dog bevasarloszatyrot, allatokat nevel, csupa olyan dolog ami erot kivan. De tudod, azt mondom ne, ne tornazz! Minek az??? Erolkodesnek nyoges a vege:) ha neked igy kenyelmes, oke, leirtam hogy en hogy csinaltam es szerintem milyen sztereotipiak vannak, es en is ismeros anyukakrol vontam le kovetkeztetest. Nekem mondjuk "megeroltetobb" pihenni mint mozogni mert a mozgasban oromet lelek:)


En szivos fajta vagyok igen, 3. baba 4 nyomassal szuletett (persze, utana elajultam tobbszor de abba a 4-be mindent beleadtam, mindent), ezt nem tudtam volna veghezvinni jo kondi nelkul. A termeszet is annyit rasegit, hogy minden kovetkezo szulesnel a nyomasi szakasz az fele annyi az elozonek (ertsd a kozepsonel is keves, max 10 nyomas kellett mert odakoncentraltam, az elsonel valahogy nem ereztem ra de az sem volt egy tragedia). A vajudas lehet ugyanolyan hosszu mindegyiknel.

312. Mazsinka (válaszként erre: 311. - Pmjudit)
2013. ápr. 5. 21:32
Megosztanád velünk, miért tartja ezt nagy élménynek? Mi benne a nagy élmény? Az érdekel, mi játszódik le benne, ami ilyen hatással van rá... kérdezem ezt másoktól is, akik hasonló véleményen voltak.
311. pmjudit
2013. ápr. 5. 21:06
Férjem élete legnagyobb élményeként emlegeti mindkét szülésemet, most várjuk a harmadikat - nem szeretné ezt sem kihagyni:)
310. Mazsinka (válaszként erre: 307. - Charlusz)
2013. ápr. 5. 21:03
Tényleg mázli. :)
2013. ápr. 5. 20:49

Hát én nem ragaszkodtam hozzá, de mivel császár volt, így meglepetésemre a férjem megjelent, lebeszélte az orvossal....

A mellkasomnál lévő paraván miatt nem láttunk/látott semmit, így jól elbeszélgettük az időt.:)Aztán gyönyörködtünk picit a gyerkőcökben.Persze, mikor"kész" lettem,pucolásnál, varrásnál(ikrek után)kizavarták, engem pedig tudattalan állapotba küldtek.Ennyi.

308. forrika (válaszként erre: 303. - Mazsinka)
2013. ápr. 5. 20:46

Mindkét gyerekemet ugyanannyi idő alatt (4 óra), kb. ugyanolyan "nehezen" szültem. Mindkét gyerek 4 kiló körüli volt.

Az első előtt semmit nem sportoltam. A második előtt közvetlenül sem túl sokat mozogtam, de 15 kilóval könnyebben és fittebben kezdtem a terhességet.

Semmi különbséget nem jelentett, hogy mennyire voltam vékony, vagy fitt.

307. Charlusz (válaszként erre: 301. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 20:45
Akkor én mázlista vagyok :) Nem igazán sportoltam terhesség előtt sem, így közben sem nagyon mertem. A kisfiamat 4 óra alatt szültem meg, 3,6 kg volt. (Mondjuk tény: közel 180 cm vagyok.) A kórházból hazaérve 1 kg-al voltam több, mint előtte. 1 hónappal a szülés után már 3 kilóval nyomtam kevesebbet, mint a terhesség előtt.
306. andi6020 (válaszként erre: 294. - 8c6cd0e7da)
2013. ápr. 5. 20:43
like
305. timycat (válaszként erre: 301. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 20:17

én futkároztam, előtte is alatta is, ici-picit kondiztam; aztán a vége felé leadtam szapora sétára az edzést; inkább már csak torna volt, mint edzés ja meg sok-sok nyújtás, és kívántam a hasizomgyakorlatot, ami ugye terhességnél "üldözendő" ahogy a futás-rázkódás is, de esküszöm jól esett, aztán mikor eljött az idő éreztem is hogy hasznát veszem hogy nem hagytam tunyulni az izmokat.


A védőnő, többi nő h.lyének, önveszélyesnek, felelőtlennek minősített, mert a poz teszt után nem zuhantam seggre 9 hónapig csak hogy hízzak; a dokim bátorított, hogy jó lesz majd az a kondi mozogjak csak amit és amennyi jól esik; igaza volt, benyargaltam szülni, majd kinyargaltam és 3 hónap után egy medencebulin a kutya nem hitte el, hogy nem csak úgy loptuk a gyereket

304. Mazsinka (válaszként erre: 302. - M0ncsa)
2013. ápr. 5. 20:17
Ja, én is hallottam, mekkorát koppant.
303. Mazsinka (válaszként erre: 301. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 20:11

Próbálom ezt kivetíteni a környezetemben lévő nőkre, akiknek hallottam a vajúdós/szülős történetét...


Az egyik valamilyen testmozgást oktatott, nem emlékszem, hogy mit, talán aerobicot. Mindig nagyra tartotta a sportot, és magát, hogy ezáltal milyen jól néz ki. Végül azt mesélte, annyira kifáradt szülés közben, hogy elaludt, csorgott a nyála, majd végül két doki nyomta ki belőle a gyereket.


Aztán volt egy másik nő, se sovány, se kövér, sportolni nem sportol, kettőt se szól, bement és simán lezavarta.


Egyik rokon keskeny csípőjű, nagy gyereket várt, ezért alapból megcsászározták.


Volt egy másik nő, hasonlóan vékony, de ő meg simán megszülte, kicsi is, keskeny is, törékeny is, sportolni nem sportolt.


Barátnőm sem sportolt, viszont rettentően meghízott terhesség alatt, végül diétára fogták, és gyors és könnyű szülése volt, viszont ő elég szívós, nem nyavajgós fajta.


Anyám három gyereket szült simán, pedig ha elvágja az ujját, elájul.


Anyósom két gyereket szült simán, pedig nem bír begyúrni egy tésztát, mert megfájdul a keze.


Elhiszem én, hogy jó, ha valakinek van kondija az egészet végigcsinálni, de az én tapasztalataim nem azt mutatják, hogy 100 nőből, aki nem mozog, csak egynek van szerencséje a szülésnél...de meg lehet cáfolni.

302. M0ncsa (válaszként erre: 298. - Mazsinka)
2013. ápr. 5. 20:05

Olvasd vegig a hsz-t, es ertelmezd, kerlek. Leirom meg egyszer, egyszerubbek kedveert hangsulyozva a dolgokat: Szoval AZOKNAL a paroknal, ahol EROLTETIK a nok az apas szulest, all fenn az altalam felvazolt szitu, SZERNTEM. Hol irtam azt, hogy csak a no vetheti fel, es eroszakos vege lesz a dolognak? Pont ellenpeldakent irtam a mi esetunket, hogy ilyen is van, amikor a ferfi ragaszkodik az apas szuleshez.

A mondandom lenyege meg a kotodes kialakulasaval kapcsolatos vegszo volt, meg szerencse, hogy masoknak leesett...

301. f758a7200f (válaszként erre: 299. - Mazsinka)
2013. ápr. 5. 19:53

Nekem 85-os a csipom es 48kg vagyok. Vekony, szikar. Viszont mindig sulyzoztam a terhessegek alatt es valahogy mindig ugy jott ki a lepes hogy nagyon sokat kellett cipekedni is. Nem jartam soha futni vagy zotykolodos dolgok de nagyon sok torna es nyujtas, sulyzozas.


Elsosorban a sulyzo annyit segit, hogy edzi a kitartasodat, erositi azokat az izmokat amikre sok szukseg van a nyomashoz ugy altalaban (mert ez egy csapatmunka az osszes izomtol). Akik sulyzoznak rendszeresen azok kitartobbak a szulesnel is mert a sulyzozasban is van olyan pont hogy na meg egy kicsit ki kell birni.


De van, akinek mindez megadatik sport nelkul is 1 a 100-bol igen, leteznek gumi-nok, elasztigirl-ok, a tobbi 99-nek meg jo megdolgozni erte.


Akik tobb evig komolyan sportoltak gyereknek de aztan abbahagytak es terhesseg alatt semmi, azok kozott elofordul kotottebb izomzat es ezert ok mar erolkodnek mint az atlagno de ha kicsit is aktivabbak a hetkoznapokban es nem hagytak el teljesen a sportot, akkor ok is konnyebben.


Most igy nem mondanam ra, hogy mekkora feje legyen a gyereknek meg mekkora csipo, az enyem mint mondtam keskeny es a gyerekek ahhoz aranyosak voltak (3,3-2,8-3,2kg)


Logikus, hogy magasabb, eros testalkatu, szeles csipoju noknek elfer a 4kilos baba is. De ok aranyosan ugyanannyit erolkodnek csak, mint en a 3 kilossal. Ha pici vekony nonek van 4 kilos baba akkor szinte mindig kiderul, hogy vagy cukorbeteg volt vagy valami mas betegseg van a hatterben.


A terhesseg alatt sportolo nok 70%a 2 honap mulva ugyanugy nez ki mint elotte (terhesseg elott). A nem sportoloknal ha ez megtortenik akkor csak qrva nagy mazli (sztem)

300. forrika (válaszként erre: 294. - 8c6cd0e7da)
2013. ápr. 5. 19:37

Kívánom, hogy majd minden simán menjen nálatok.


De az eslő szülésemet én egyedül oldottam volna meg, ha nincs ott a férjem. Kórházban szülésznő és orvos nélkül.

A férjem rohangált amikor jöttek a tolófájások, hogy találjon valahol egy egészségügyi dolgozót. És neki kellett erősködnie, hogy végre vizsgáljon meg valaki. Végülis miért hinnék el egy szülő nőnek, hogy mindjárt kint lesz az a gyerek?! Aztán rohangáltak össze-vissza.

Akkor mindkét szülésznő bunkó volt, akihez "szerencsém" volt. A hozzáállásukkal és az elkövetett hibákkal elrontották az egészet és rettegve vártam a második gyermekem születését.

Nem mertem volna egyedül nekivágni.


De szerencsére akkor csupa pozitív élményem volt (másik kórházban). A szülésznő végig ott volt és maximálisan figyelt ránk, az orvossal együtt.

299. Mazsinka (válaszként erre: 292. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 18:54

Szerinted milyen testi adottságú nőknek könnyebb/nehezebb a természetes szülés? Van valami a sztereotípiákban? Széles csípő/vékony alkat, esetleg elhízás/sport, menstruációs görcsök korábbi tűrésének milyensége...


Mostanában le szoktam döbbeni ilyen vékony kis szürke egér nőkön, azt hinné az ember, hogy egy bolhacsípésbe is belehalna, aztán csak úgy kipottyantja a gyerkőcöt, pedig halvány gőze sincs a sportról.

298. Mazsinka (válaszként erre: 293. - M0ncsa)
2013. ápr. 5. 18:51
Miért gondolod, hogy azoknál, akiknél felvetődik az apás szülés kérdése, csak a nő vetheti fel, és csakis erőszakos vége lesz a dolognak? Biztosan van olyan is, bár nem értem meg azt a nőt, aki a párja negatív véleménye után még győzködni, erőltetni próbálja... Te magad és a férjed cáfolja meg, hogy nemcsak a nő agyából pattanhat ki mindez, bár kétségtelen: gyakoribb eset az ilyen.
2013. ápr. 5. 18:47
Érdekes módon az apás szülés kapcsán az utolsó dolog, ami eszembe jut, az az, hogy lássa ő is, mit szenved el egy nő.
296. gotoau (válaszként erre: 294. - 8c6cd0e7da)
2013. ápr. 5. 18:36
Pacsi!
295. gotoau (válaszként erre: 293. - M0ncsa)
2013. ápr. 5. 18:36
Ez nagyon érdekes hozzászólás. Számomra hitelesebb is mint a sok csillagszórós, vattacukros szüléstörténet ahol állítólag attól lett jó apa a férfi mert elvágta a köldökzsinórt. Nekem nincs gyerekem de úgy gondolom hogy talán az lenne a lényeg, hogy az apákat ne vonják ki a gyerek körüli feladatok alól, mert akkor éli át igazán, hogy mivel jár egy gyerek ellátása, nevelése, míg a szülésből mit sem érez....csak a tehetetlenséget, ami a férfiakat alapból irritálja.
2013. ápr. 5. 18:32

én eddig mindig azt hallottam, hogy a férfi kényszeríve érezte magát arra, hogy bemenjen. az asszonyka tökéletesen természetesnek vette ezt, kijelentés szintjén kezelte, a férfi pedig tisztában volt vele, ha ellenkezne, ott megfojtaná, úgyhogy balhémegelőzési szándékkal belement, azaz bement :) jó élményként csak 1 ember említette


ha én szülök majd, oda tuti nem jön be az emberem, se anyuka, se anyós, se senki, se kamera, se fényképező... majd én meg az egsügyi dolgozók megoldjuk

293. M0ncsa
2013. ápr. 5. 18:26

Na, mar a 7. oldalon tartok, nem olvastam vissza az osszes hozzaszolast. De bepotolom :)


Szoval szerintem ez az apasz-szules-dolog eroltetese a nok reszerol kicsit olyan, mintha juszt is meg akarnak mutatni a zembornek, hogy nezd, oreg, mit szenvedek en itt a kozos utodunkert! Egyfajta onigazolas, kicsit a masik buntetese.

Mas kerdes, hogy vannak ferfiak, akik mindenaron bent akarnak lenni. Az en ferjem is kerek perec kijelentette, hogy marpedig o ott akar lenni. Probaltam lebeszelni, hogy folyni fog a ver meg gusztustalan lesz meg minden, de egyik fulen be, a masikon ki.

Mas kerdes, hogy vegulis surgossegi csaszar lett a dologbol, ugyhogy kinnrekedt a muto elott, de a gyereket o kapta meg eloszor (merthogy en ugye aludtam).


Viszont az igazi kotodes kettojuk kozt nem ettol alakult ki, es szerintem ezen egy apas szules sem valtoztatott volna. Igazan kotodni akkor kezdett, amikor en egyszer csunyan lebetegedtem, es ott maradt a 2 honapos kolokkel, a nap 24 orajaban kenytelen volt ellatni, raadasul engem is patyolgatott :D Na ONNANTOL erezhetoen megvaltozott a viszonyuk. Erdekes volt konstatalni a kulonbseget :)

292. f758a7200f (válaszként erre: 291. - Zebra25)
2013. ápr. 5. 17:48

Nekem igen:)


De hamar túlestem rajta amikor megláttam a többieket...Onnan tudtam, hogy nekem könnyű volt. Az első is, de másképp nem is lehetett volna, mert azt is végig sportoltam, erőnlét az megvolt és lehet, hogy ennek köszönhetem, lehet, hogy genetika, nekem segített a sok sport

291. Zebra25 (válaszként erre: 290. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 17:31
Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy Nekem van a világon a legnehezebb szülésem és Én szenvedek a legjobban. Akkor és ott fájt és ennyi. Nem volt energiám semmin se gondolkodni.
290. f758a7200f (válaszként erre: 284. - Zebra25)
2013. ápr. 5. 17:20

Erről már nagyon sok topik létezik, de a császárok egy része ma elkerülhető lenne, viszont az egészségügy 3x annyit fizet a kórháznak egy császárért mint egy simáért.


Plusz egy csomó anyukát rábeszélnek, hogy a gyereknek így lesz jobb (van amikor tényleg), más anyukák félnek a szüléstől (lehet, hogy simán meg tudták volna, de nem akarják), más anyukák ahogy timcat mondja, valamikor teherbe sem estek volna, tehát ott nem lett volna császár. De van amikor ilyen esetekben is megszülik simán, csak van az a tényező is, hogy ha már eleve nehéz volt teherbe esni is, akkor ugye jobban féltik a magzatot és megint egy rábeszélés keretében meggyőzik az anyákat.


Valamikor normálisan táplálkoztak és nem lettek ilyen nagyok a babák, azt ették csak ami volt, annyit, amennyire szükségük volt, ma a bőség zavara, valamikor a terhes nő, ha kellett, aratni is ment, természetes szelekció révén ilyenkor is előfordult vetélés, de sztem ha azt vesszük, a legtöbb császár elkerülhető.


Tévedés, nem a császár ellen vagyok, hanem végsősoron egy nehéz szülés után is, babád jól van, te jól vagy, tehát megszülted anélkül. Tehát testileg te képes voltál/képes leszel rá. Így érthette az a szülésznő is. Hogy ezt mondhatta finomabban is, azzal egyetértek, de most már tudod te is, hogy meg tudtad csinálni, persze, első babánál lehet, hogy úgy mentél oda, hogy semmiben nem voltál biztos (én is), mégis azért ő láthatta rajtad, ha nap mint nap ezt látja

289. timycat (válaszként erre: 262. - Krisz42)
2013. ápr. 5. 17:08

Ez nem általános és külföldön is tudnak horrort művelni az egészségügyben.


Nekem most több külföldi ismerősöm -például echte németek- itt műtették meg magukat, állami kórházban, csak ugye fizetve; mert itt jók az orvosok és nem carnak telibe ahogy sok országban meg igen.

Több ismerősöm orvoskodik külföldön, összesen 3 országban, egyöntetű a véleményük, hogy lazábbak az orvosokra vonatkozó szabályok mint itthon. Szóval itthon az orvosnak bőven nehezített a pálya, nem elég a car körülmény, az őket semmibevevő -de persze visszafele tiszteletet elváró- beteg, éhbér, még a szigorúbb protokollal, a tuti biztosra menéssel is terhelik őket.

288. timycat (válaszként erre: 282. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 17:03
A természetben benne van a természetes szelekció, ma már számtalan olyan nő szül, akinek a természet nem adott volna gyereket, ma már számtalan nő és baba úgy éli túl a szülést/születést, hogy a természet ha rajta múlik "leselejtezte" volna
287. Zebra25
2013. ápr. 5. 16:28
Nekem az orvosokkal szerencsém volt. Igaz, hogy fogadott orvosom volt, aki folyamatosan nyomon követte az eseményeket és meg sem tudom számolni, hogy hányszor jött be megvizsgálni(január 1. volt), de az ügyeletes orvosok is nagyon nagyon rendesek voltak.
286. Krisz42 (válaszként erre: 285. - Mazsinka)
2013. ápr. 5. 16:23
Az a kiakasztò,h amíg benn voltam,egyetlen normális nővérrel találoztam,orvossal eggyel sem.Ezért van a negatìv vélemény.Ja,bocsánat,egy normális orvos volt,az a fiatal dokinő,aki a váltásnâl megmentett.Csak ennek kellene lennie a normálisnak.
285. Mazsinka (válaszként erre: 282. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 16:10
Nem feltétlenül gondolja azt, hogy neki volt a legnehezebb, és nem is feltétlenül kell, hogy másokhoz hasonlítsa magát, és nem is feltétlenül kell ebből kiindulni, hogy hányan és hogy bírták ki. Mindenkinek a saját jóléte a legfontosabb, nem másé. Így el is várja, hogy akkor, ott, az adott pillanatban ő legyen a fontos, nem az előtte már szült többmillió nő. Hisz ha a nővérnek rossz napja van, akkor csinál egy vacak napot az anyukának is, aki neki egy a többmillió közül, de annak az egynek ez az első vagy második ilyen élménye, és gyakran maradandó és örökre meghatározó.
284. Zebra25 (válaszként erre: 282. - F758a7200f)
2013. ápr. 5. 16:04
Ezt nem értem. Akkor miért van olyan sok császár?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook