Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apás szülés hatása a férfiakra fórum

Apás szülés hatása a férfiakra (beszélgetős fórum)


73. timycat (válaszként erre: 70. - 569a7df0cf)
2013. ápr. 3. 22:32
Elméleti síkon az "én pasijaim" is abszolút kalapukat emelték előttem, meg szült nőtársaim előtt; no de a férfiak vizuálisak, sokkal inkább mint mi nők és a vizuális élmény jobban bele is ég az agyukba
72. timycat (válaszként erre: 69. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:31

Megint nem érted :) Erőlködő nő :DD nem egy 10 kilós zsákot kell megemelni


Mindegy, mindenki azzal szül akivel akar, na de egy pasit nemtörődömnek mondani, mert nem megy be a szülésre baszott gáz... ellenben a nők szerencséjére sikerült sok pasit kiherélni, aki még azt sem meri megmondani, hogy ő inkább kint maradna, bemegy lesz ami lesz alapon aztán kijön úgy ahogy, úgy él együtt az élménnyel hogy a háta közepére sem kívánta, na de ugye ki mer ellent mondani egy terhességtől "megzavarodott" nőnek.

71. bd55e3f068 (válaszként erre: 69. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:26
Mivel csak a meghatódottság van megengedve, ezért biztosan az lesz.
70. 569a7df0cf (válaszként erre: 37. - Timycat)
2013. ápr. 3. 22:26

Van egy egeszen szurrealis elmenyem. Par eve egy motorostalalkozon a sorsatorban egy egesz asztalnyi, talpig borbe oltozott kemeny motoros szajtatva hallgatta a szulesem tortenetet, kerdezoskodtek, nagyon erdeklodoek voltak, eppen csak nem emeltek szobrot a tiszteletemre. :)

Remelem tudtam nekik segiteni az ehhez hasonlo kardinalis kerdesek eldonteseben.

2013. ápr. 3. 22:24
Akkor hol itt a gond, az elborzadás tárgya? Lát egy erőlködő nőt, aztán a lepedő alól egy magzatmázas gyereket emelnek fel. Most őszintén: nem első dolga a meghatottság, mint inkább az undor?
68. bd55e3f068 (válaszként erre: 65. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:23
Hogy ne éljen abban a tévhitben, hogy a tündérkeresztanya előveszi a varázspálcáját, és hipp-hopp kivarázsolódik anya pocakjából a gyerek :P
67. timycat (válaszként erre: 59. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:22

Ez még csak nem is gyomor kérdés. Én mint írtam lentebb lefagytam barátnőm szülésénél is, közben meg játszva bírtam ki jó néhány boncolást - és volt közte olyan is mikor a boncmester is "hátrébb lépett" - szóval maga a kín, tehetetlenség az ami megmarad


Persze az megint más, hogy egy okádós-fosós szülésnél a látvány se lehet semmi; szerintem nem a vér a legdurvább

66. 325d3a7c83 (válaszként erre: 65. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:21
De.Nem is engedik lejjebb.
65. Mazsinka (válaszként erre: 64. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 3. 22:20
Egyébként nem úgy van, hogy a pasi szépen ellavírozik a nő fejénél, azt lát meg, amit akar? Miért kell neki nagyítóval néznie miként reped szét a gát?
64. 731e5b9ffb (válaszként erre: 56. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:18
Kompromisszumos megoldásnak azt tudnám elképzelni, hogy a vajúdásnál bent van(hogy figyeljen a nőre, lelkiekben támogassa), viszont a szülésnél amikor a csúnya dolgok történnek ott alul, már kimegy és csak a köldökzsinórt elvágni jön vissza.
63. 130454e42d (válaszként erre: 58. - Timycat)
2013. ápr. 3. 22:18
Akkor se bánnám, ha ott lenne, csak az rövidebb ideig tart.
62. timycat (válaszként erre: 57. - Spinneli)
2013. ápr. 3. 22:18

Te tudod, én örültem, hogy még a szülőszoba-látogatásról is lemaradtam anno (lehetett ilyenre jelentkezni a védőnőnél). De te ismered magad, hogy tudod jobban kezelni a helyzetet.


Én belevágtam mint totál ismeretlen dologba, direkt nem hallgattam meg senki élményeit, így nem volt időm betojni, amikor meg már helyzet volt, akkor nem volt mese, meg kellett oldani, vagy én végigcsinálom vagy senki nem tud rajtam segíteni. Feladatként fogtam fel

61. bd55e3f068 (válaszként erre: 51. - 130454e42d)
2013. ápr. 3. 22:17
Nekem ez kínai. Mindkét irányból. Stressz helyzetben zavarnak a szituációban fölösleges személyek, vagyis akik segíteni nem tudnak. Mindez igaz addig, amíg a tudatom ki nem zárja őket. Ha pedig én vagyok a tehetetlenség miatt felesleges, szintén nem szeretek szereplő lenni. Vizsgára, stresszes melóba sem viszek kabalát. Emlékeim szerint ilyen puffer élményben nem volt nekem részem.
60. spinneli (válaszként erre: 56. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:16
Nem csak a férj lehet ott azért, mint támogató, hanem bárki más, aki lerendezi ezeket.
59. Mazsinka (válaszként erre: 54. - Timycat)
2013. ápr. 3. 22:15
Ez nem feltétlenül történik így. Aki pedig hajlamos rá, hogy elborzadjon, az inkább maradjon távol, de ne azért, mert nincs kedve ott ücsörögni, hanem mert nem bírná a gyomra.
58. timycat (válaszként erre: 51. - 130454e42d)
2013. ápr. 3. 22:15
A foghúzás is stresszes
57. spinneli (válaszként erre: 53. - Timycat)
2013. ápr. 3. 22:14
Én nem passzióból, hanem felkészülés gyanánt gondoltam-nekem könnyebb, ha tudom, hogy kb. mi várható.
56. Mazsinka (válaszként erre: 50. - Timycat)
2013. ápr. 3. 22:13

Csak azt lehet belerángatni, aki hagyja magát.


Pl. húgom jövő hónapban szül, a férje kijelentette kérés nélkül, hogy ő szívesen benn lenne. Nem tudom, miért lehetetlen elképzelés az, hogy egy férfi saját akaratából akar jelen lenni.


Pl. legjobb barátnőm is így szeretné, a párja is. Sőt, a férje kiakadt azon, amikor feljött az apás szülés, és a férjem tesója benyögte egy vacsinál, hogy az hülyeség, mert szerintük szép dolog.


Én nem vagyok terhes, és nem is tudom még, mit szeretnék, de amint mondtam, a mi kórházunkban erre nemigen van lehetőség, és még csak nem is divat, vagyis inkább: mostanában kezd feljönni.


Ami mellette szól: barátnőm szült két éve, gyors szülése volt, jöttek a tolófájások, és senki nem nézett rá. Kivánszorgott szólni a nővérnek, hogy úgy érzi, jön ki a gyerek, de elhajtották azzal: ugyan, még nincs ott az ideje. Vagy háromszor szólt, hogy úgy érzi, nézzék meg! Akkor nehezen, de megnézték, és hopp, már szültek is. Azt mondja, bár ott lett volna a férje, hogy helyretegye a nemtörődöm nővéreket, aki miatt majdnem egyedül kellett szülnie.

2013. ápr. 3. 22:12
Amelyik férfi rosszul van még a gondolatától is,nem szabad erre kérni.Nem egyről hallottam,hogy utána nem tudta a gyermekét úgy szeretni,mint egy igazi apa,mert átvitte a gyerekre azt a haragot,hogy a szeretett felesége "miatta" annyit szenvedett.Durva, de tényleg van ilyen! Ám,ha magától be szeretne menni, és az anyuka is szeretné akkor miért ne?
54. timycat (válaszként erre: 47. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:07

"Az egy dolog, hogy megviseli-mármint megijed, és elborzad, de konstatálja, hogy ez van, és továbblép."


Miért kell ennek kitenni egy férfit, akit állítólag szeretsz?

53. timycat (válaszként erre: 47. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:05

Az már szerintem beteg-kategória aki más szülését nézegeti passzióból


Gúnyolódásról pedig sehol nem volt szó

52. bd55e3f068 (válaszként erre: 49. - Spinneli)
2013. ápr. 3. 22:03
Én nem fogok szülős videókat nézegetni. Ez az életemből egészen ki fog maradni.
51. 130454e42d (válaszként erre: 50. - Timycat)
2013. ápr. 3. 22:03
Mivel már nem lesz több gyerekem, csak elmélet: a szülés eléggé stresszhelyzet, ilyenkor a páromnak mellettem a helye. Ezek az ő szavai, idéztem.
50. timycat (válaszként erre: 44. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:02

de miért kell ebbe feltétlen belerángatni egy férfit, akinek funkcionálisan épp ott semmi keresnivalója? Azonfelül, hogy "divat". Erre még soha senki nem tudott értelmes választ adni.


Azt pedig sehol nem írtam, hogy kiábrándultak az asszonyból, legalábbis ezt nem mondták... bár batyim kifejtette, hogy ő onnantól már nem tudott úgy nézni a feleségére, mint ahogy előtte, a második gyereknél pedig mindketten jobbnak látták, ha ő csendben kívül tipródik

49. spinneli (válaszként erre: 47. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 22:00

Nem, a gúnyolódás tényleg gáz, az, hogy ez kiben okoz maradandó nyomot fene tudja, ha megszületik az első gyerek, ugye sok férjnek az új szereppel is meg kell birkóznia, ha anyuka nem figyel, kiszorulhat a családból is az apa...de ez már más téma.


Én most gyűjtöm az erőt, hogy hosszú idő óta mint leendő élményt nézek meg egy szülést.

:P

48. bd55e3f068 (válaszként erre: 47. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 21:59

Ha nem megy be, akkor nemtörődöm, ha bemegy és nem lelkesedik, pardon, ha csak visszaemlékezni mer, vagy belegondolni, akkor meg egy szemét. Nem sok választástási lehetőséget adsz szerencsétleneknek.

Akkor gondolom nálatok apás szülés lesz.

47. Mazsinka (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2013. ápr. 3. 21:56

Az egy dolog, hogy megviseli-mármint megijed, és elborzad, de konstatálja, hogy ez van, és továbblép. Így tudom elképzelni. Nem kezd el aztán azon filózni, hogy fú, de undorító volt, amikor ez és ez történt.


Mégis mit gondol a pasi, hogy a tündérkeresztanya előveszi a varázspálcáját, és hipp-hopp kivarázsolódik anya pocakjából a gyerek? Na, az ilyen akkor tényleg ne menjen be, ha meg bemegy, aztán vessen magára, és ne gúnyolódjon a haverokkal, meg ne játssza a lelki sérültet.


Felkészítésképp meg lehet nézni pár videót. :D

46. spinneli (válaszként erre: 44. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 21:51

Szerintem nem feltétlen az eltorzult fej ami elborzaszt egy pasit, jó esetben egy szeretetben élő pár egyik tagja sem várja el, hogy mindenkor, minden helyzetben tiptop legyen a másik.

Nem tudom láttál-e szülést már premier plán, nekem, mint nőnek sem volt túl épületes látvány, nyilván nem is ez a lényege, de én el tudom képzelni, hogy egy még oly szerető férjet is megvisel ez.

45. bd55e3f068 (válaszként erre: 44. - Mazsinka)
2013. ápr. 3. 21:48
Sejtettem, hogy elég költőiek a kiírt kérdések.
44. Mazsinka (válaszként erre: 41. - Timycat)
2013. ápr. 3. 21:41

Őszintén sajnálom azt a nőt, akinek olyan férje van, hogy képes a feleségéből kiábrándulni csak azért, mert annak szülés közben eltorzul az arca, nincs rajta smink, ráng a teste, és van méhlepénye, ami ki is jön, miután kipréselte a KÖZÖS és mindkét személy által vágyott babát a szűk kis micsodáján. Nem kell, hogy lelkesedjen érte, nem kell, hogy végigtapsolja az egészet, de talán elnézhetné neki, hogy épp aznap nem volt abban a passzban, hogy eltorzult fej nélkül toljon ki egy görögdinnyét.


Ehhez igazibb, mélyebb kapcsolat kell, ami a külsőségektől távolabb kezdődik...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook