Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Apám kórházba került, rám egy sor fájdalmas/kellemetlen... fórum

Apám kórházba került, rám egy sor fájdalmas/kellemetlen... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

20. Regin_a (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 7. 19:43

Orvos ne gynakodjon!

CT valami erős foltot láttak a tücőmön. Körzeti szerint "hááát erz bizony erősen daganat gyanús"

Van itt kemo vagy sugárterápia, mérdeztem. Csak Bp. Onkológia

Én biztos nem megyek oda be, mondtam.

Aztán a tüdőgyógyász szerint COPD. Kaptam is oxigéhfejlesztőt tb-re.

Két év múlva másik tüdőgyógyász nem adott receptet erre a készülékre, mondván semmi baja a tüdőmnek

Nem udvariasan váltunk el, mert a COPD soha nem jön helyre, a tüdődaganat csak nagyon ritkán operációval


Úgyhogy nyugi, az orvosok nem Istenek

19. Puncsos (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 7. 13:43
Lehet valami hormonalis dolog is közrejatszott hogy hiztal. Most meg elkezdtel fogyni mert idegeskedsz meg jobban figyelsz arra mit eszel. Lehet semmi gond nincs. De majd a doki megmondja. ;) Azert a legjobbakat!
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Puncsos)
2023. máj. 7. 13:05
A háziorvos szerint is a stressztől fogytam. Csak az a fura, hogy előtte edzés+diéta kombóval sem ment le egy deka sem (TSH tökéletes) és a korábbi stresszes időszakaimban inkább híztam. Aztán egyszer csak a semmitől elkezdtem fogyni... ez ijesztő. Főleg, hogy a puffadás és annak kísérő jelenségei gyakorlatilag mindennaposak. A kenyér-nemfogyasztást és az olajban sült, rántott ételek + a csoki (durva refluxos tünetek miatti) elhagyását nem nevezném diétának. Mindig is egy túlsúlyos **sznó voltam 29-es BMI-vel, milyen ironikus/fura, hogy végre tudtam fogyni...
2023. máj. 7. 10:03
Maga a stressz is okozhat egyebkent ilyen mértékű fogyást. Ha más tüneted nincs, nem kéne szerintem se nagyon pánikolnod. Egy agyvérzés hamarabb elvisz mint a rák. Nekem refluxom van, allandó garatgyulladas, ibs meg minden sz*r, 50 kilónál nem vagyok több, de még én se pánikolok ennyit. Pláne a súlyom miatt. De te még fogyoztál is ahogy látom. Úgyis kiderül hamarosan minden, ne pánikolj előre! ;)
16. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 7. 09:44
Szerintem nem nagyon van olyan család ahol nem volt még daganatos megbetegedés senkinek. Úgyhogy ez, hogy volt ilyen sajnos manapság természetes. De ettől nem törvényszerű hogy neked is van vagy lesz. Ne a legrosszabbra gondolj rögtön. Az orvosok hajlamosak mindig a legrosszabbat feltételezni, csak hogy utána ne az legyen hogy miért mondta hogy jaj biztos semmi komoly ha esetleg az lesz valakinek. Egyébként a vastagbél daganatra van tumor marker vérvétel. Anyukámnak pl az volt anno emelkedett, ezért volt a tükrözés. Szerencsére semmi gond nem volt. Volt 1-2 apró polip azt eltávolitották, de azt mondták az 50 fölött szinte mindenkinek van. Nem lehet tudni miért volt emelkedett az érték. Az ő esetében tényleg felmerült, hogy akár lehet daganat is, de mégsem az volt szerencsére. De pl kiderült a helico meg enyhe reflux amikre semmi tünete nem is volt.🤷‍♀️
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
2023. máj. 7. 06:59

Az a baj, hogy az orvosnak nagyon is a rák ugrott be róla. Főleg mikor mondtam neki, hogy a családban is volt ilyen (70+ éves, nem egyenesági de vérrokon aki azóta szerencsére tünetmentes).

Szóval nem nagyon tudok mit tenni... max annyit, hogy altatásban kérem a két vizsgálatot, nem vagyok hajlandó máshogy. Szerencsére van egy kis megtakarításunk és legalább nem fogok emlékezni a potenciálisan életmentő de attól még megalázó procedúrából kvázi semmire :( elég lesz a diagnózissal szembesülni.

14. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 6. 22:20
Nekem ennyi tünetböl tuti nem a rák ugrana be. Kivánom hogy ne is ilyen oka legyen. Reflux, hisztamin intolerancia de tényleg akár egy étel allergia, helikobakter fertőzés is okozhat ilyet vagy egy jó kis hashimoto. Egyik barátnőmnek pl 30 évesen derült ki hogy durván tejfehérje allergiás ami ugye születéstől van. Addigra már olyan tüneteket produkált hogy már mindenki temette. A tükrözére próbálj meg kérni bóditást. Van ahol lehet úgy is. Anyukámnak pl úgy csinálták tb alapon, egyszerre a kettőt. Az előtte levő tisztitókúra volt az egyetlen kellemetlenség az egészben.
13. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 6. 20:41

Ne fesd az ördögöt a falra, már maga a stressz is borzasztó dolgokat tud okozni. Persze tudom, könnyű a pálya széléről bekiabálni, de azért fogadd meg.

Jó egészséget kívánok!

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2023. máj. 6. 20:36
Étel intolerancia 46os panel, lisztérzékenység, laktózintolerancia kilégzéses teszt, hasi uh és a két rémálom, a gyomortükrözés és a kolonoszkópia (utóbbi a javasolt életkor előtt tizen-iksz évvel mert miért ne.... lenne olyan krva "szerencsém" h ilyen "fiatalon" rákot találnak 😣) Alap laborom 3 hete volt, "békés" a gasztros doki szerint, 1-2 minimális eltéréssel, éhgyomri cukor is teljesen jó.
11. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 6. 20:27
Alap laborod volt már? “Sima” cukorbetegség is okozhatja ezt. Az sem jó de ha kezelve van nem halálos. Milyen vizsgálataid lesznek?
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Ancsika81)
2023. máj. 6. 20:19
Köszönöm, nagyon aranyos vagy ❤. A gyerekeim előtt nem mutathatom ki milyen lelkiállapotban vagyok, de sajnos itt nem lehet "erősnek" lenni... Főleg mikor a férj is totál tagadásba helyezkedik. Szerinte azért fogytam ennyit mert nem fogyasztok fehér kenyeret (tényleg szinte nullára redukáltam) , este 7 után semmit nem eszek másnap 9-ig (azelőtt is próbáltam ilyesmit, hát b...ott csökkenni a súlyom) és amúgy se eszek olyan mennyiséget mint azelőtt (ez igaz, mert sokszor nem tudok) A háziorvos ráfogta a stresszre (ami tényleg nagyon durván rongálja az életem) amellett 3 hónapig szedette velem a savcsökkentőt (az első hónapban a normális adag dupláját) Ez amúgy segített... amíg szedtem. Bár igazuk lenne 😣
9. Ancsika81 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 6. 18:58

Kedves FI!

Tudom, nehéz..

Bízz magadban!

Legyél erős!

Szorítok!!!!

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Tünci3)
2023. máj. 6. 18:33
10 hónap alatt mínusz 9 kg nem a jóindulatú folyamatokat szokta jelezni. 5-6 hízlaló étel elhagyása és a 3 hónapja tartó stressz (azóta gyorsult fel a súlycsökkenés) nem indokolna ekkora fogyást... Előtte nem tudtam fogyni ha beleszakadtam se. Szóval nem sok jóval számolok, az orvos is ledöbbent mikor említettem neki a többi tünet mellett. Olyan volt mint egy rossz filmjelenet... Rámnézett (addig észre se vettem milyen szép szeme van. Mindegy, "kinőttem" az ilyesmiből) és rögtön sorolta milyen vizsgálatokat javasol a "saját érdekemben" . Mintha nem is velem történne ez az egész rémálom...
2023. máj. 6. 12:31
Kedves FI! Tényleg igaz,az egészség a legfontosabb. reméljük,az derül majd ki neked hogy jóindulatú a dolog. addig is próbáld élvezni az életed. a legjobbakat!
6. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 6. 08:47
ez nagyon igaz mondás..-)
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Semleges)
2023. máj. 6. 08:25
Köszönjük...valóban az a legfontosabb, ha egészség nincs, semmi nincs.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Burrit0)
2023. máj. 6. 08:24
Köszönjük. Szerencsére nem olyan súlyos a helyzet, mármint Édesapámmal, ma már hazamehet. Pár éve ugyanezen a napon kerültünk kórházba a gyerekkel mert befulladt 😣 most pedig közli velem az orvos, hogy nálam mire gyanakszik (nem jóindulatú dolog)... úgy pár hónap múlva kiderül, igaza van-e 😣 Egyszerűen gyűlölöm ezt a hónapot...
3. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 6. 02:52

Vigasztaljon, hogyha egy korhazban van minden, be tudsz ugrani meg akkor is, ha elotte, utana melo. Neha az a kicsi nagyon sokat segit annak, aki bent fekszik, percre meg nincs kicentizve minden egy rendeles. Veszel egy ujsagot, beugrasz dumalni par percre. Ennyi "logas" belefer, meg ha bevallod is a munkahelyeden.

Vagy ugyis el kell utni az idot a tomegkozlekedesig.

Ha setalni kell ide-oda, fel tudod hivni, ha nem tul zajos.

...mar ha tudatanal van, es nem rosszabb.


Megcsinaljak, ami neked kell, legalabb nem kell tovabbb varni, felni a nem tudod mitol. Vegre meglesz! Juhhu!


Jobbulast mindkettotoknek!

2023. máj. 6. 01:49
Pedig még csak 6.-a van. Jó egészséget nektek mert az a legfontosabb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook