Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, akik bármit megtesznek azért, hogy el tudják tartani gyermeküket! Gyertek beszélgetni! fórum

Anyukák, akik bármit megtesznek azért, hogy el tudják tartani gyermeküket! Gyertek beszélgetni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
112. 0a84e34983 (válaszként erre: 111. - Mothertiger)
2012. máj. 29. 11:59
Azt nem is mondtam,hogy te voltál..Csak te mondtad,hogy ilyet senki nem mondott,erre reagáltam..:)
111. mothertiger (válaszként erre: 110. - 0a84e34983)
2012. máj. 29. 11:57
De nem én voltam! :D
110. 0a84e34983 (válaszként erre: 109. - Mothertiger)
2012. máj. 29. 11:41

"Harmadik meg hogy sokszor pont azok ítélkeznek akiknek semmi joguk nem lenne, mert bár nem prostituáltak, de szépen kitartatják magukat a férjükkel, pasijukkal. Számomra ez inkább elítélendő!"



Az utolsó a kulcsmondat..De mondta...

109. mothertiger (válaszként erre: 107. - M0ncsa)
2012. máj. 29. 11:39
Ezt senki sem mondta.
108. 0a84e34983 (válaszként erre: 107. - M0ncsa)
2012. máj. 29. 11:32
:))ez jóóó!
107. M0ncsa (válaszként erre: 106. - 0a84e34983)
2012. máj. 29. 11:32
Hat ugy, hogy sokkal nemesebb dolog kiallni a sarokra, mint haztartasbelinek lenni :p
106. 0a84e34983 (válaszként erre: 89. - Cippora)
2012. máj. 29. 11:07
Kitartatják magukat a férjükkel???Házasságban létezik ilyen szó???Ezen már egy másik fórumban is felhúztam magam..Mégis hogy érted ezt?
2012. máj. 29. 10:04

Egyáltalán nem leszel tőle kevesebb...

Kár, hogy mindenki eltűnt amúgy. :P

2012. máj. 29. 09:07
no én lassan ilyen helyzetbe kerülhetek benne van a pakliban:))))
2012. máj. 28. 20:25
RESPECT!!!!!!!!
2012. máj. 27. 10:27
Valaki ajánlotta ezt a fórumot közületek és kiváncsi volt a véleményemre... Talán azért, mert ebben a fórumban olyan helyzetet vázoltak fel, aminek minden kicsi pontját már átéltem...nem akarok kérdésekre válaszolni, hiszen arra ott van a naplócskám... VISZONT! Egyet ki jelenthetek: MINDENT MEGTETTEM, MEGTESZEK és MEGTENNÉK a gyerekeimért és nemcsak a testem, de a lelkemet is eladnám annak a bizonyos ördögnek, ha ezáltal meg lehetne venni a boldogságot, egészséget az ő számukra!!! Ám ez kivitelezhetetlen, de az nem, hogy azon a pénzen amit keresek, olyan szép "pillanatokat vegyek" nekik, ami által a kis lelkük az egekig tud szárnyalni: pl.cirkusz, állatkert, vidámpark, játszóház, 3 hetes külföldi vakáció, ahol csak egymással vagyunk elfoglalva, ahol nevetünk és gondtalanul bolondozunk... Miattam jöttek a világra, felelős vagyok értük. Ők az én kis "szerelmeim". Miattuk és értük élek én is és soha többet nem hagyom, hogy valamiben is hiányt szenvedjenek!!! Különben egy anya és egy gyerek kapcsolata különös szimbiózis. Nem figyeltétek meg, ha ti boldogok vagytok akkor a gyerekeitek is sokkal többet mosolyognak ill. fordítva??? Akkor miért ne tegyem, hiszen a test csak test. Nem pedig a lélek!
2012. máj. 26. 16:09

Ezt mondom én is. A jelenlegi (jobb) helyzetében nyilván könnyebben kijelenti az ember, hogy "SOHA nem csinálok ilyet"!

De tudod mit?

Én még akkor sem mondanám ezt, ha tele lenne a seggem is pénzzel! A gyerekemért AKÁRMIT megteszek, ha úgy hozza a sors, és kész!

2012. máj. 26. 11:23

Ezen a környéken ez megy:((( egy kistérségben lakunk szóval képben vagyok a te lakóhelyeden is nagyvonalakban,koszorúztam már ott és effélék.....és ugye a naplódban is jól leirtad már milyen ott lakni milyen emberek laknak arrafelé.....

Én a kistérségi központi ngyvárosban lakok,ott is az általam leirt a helyzet...nagyvárosban akár Debrecenben hogy általam ismertet emlitsek azért gyorséttermekben és kifőzdékben vesznek fel részmunkaidőseket beugrósokat mosogatni akár ,aki tud egész napos melót vállalni és dekoratív az újonnan nyitott hiperszuperboltokban kaphat munkát,takaritani egy ott lakónak el lehet menni ha minden napra tud bevállalni simán megvan annyi mintha bejelentett munkahelyen dolgozna és mégis kötetlenebb...de ha én oda bejárok akár a szakmámban dolgozni a közel 35ezer ftos utiktg levonása után mi marad a minimálbérből?mert az elejére úgy vennének föl emellett nincs aki reggel elvigye és délután hazavigye a kicsimet és vigyázzon rá míg én esetenként este 10ig túlórázok természetesen annak megfizetése nélkül.....ha gyerekvigyázót veszek fel többért vállalja mint a maradék fizum.....szóval csak ne pattogjunk kérem nem olyan könnyű elmenni wct puculni mert öröklődnek a wcsnéni-bácsi helyek is,takaritani is sokan jelentkeznek,millióan kemény referencia kell oda is és utiktget nem fizetnek...kisvárosban meg nem szeretnek városbelit felvenni hogy ne lásson bele az életébe pl a városunkban.....szóval örülök aki talál efféle melót,komolyan,nekem még nem jött össze pedig erősen keresek....

99. mothertiger (válaszként erre: 98. - Életkezdés)
2012. máj. 26. 11:07

Értettem én a lényeget, és olyan szépen megfogalmaztad, ahogy dühömben én nem tudtam. Végigjártam jómagam is a közmunka általad leírt borzalmait. Én kis naiv azt hittem, milyen jó, hogy hasznomat veszik, hogy van értelme az életemnek...

Ja, arra volt jó az egész, hogy egy csomóan lábat töröljenek belém. Ugyanúgy megy az egész rendszer, ahogyan azt leírtad. Valakinek a valakije mindig jól jár!


Ráadásul akár hiszitek, akár nem: kaptam egy névtelen levelet is, hogy figyeljek, mert "valakik" engem figyelnek, hogy alkalmas vagyok-e a munkára, és alig várják, hogy elbukjak.

Később még egy levelet kaptam, hogy "figyelőim" elismerték a képességeimet.

Amikor szépen lassan kezdtek megjönni a szívatások, a gáncsolások, már nem érdekelt, kik figyelnek, visszaszóltam, ha valami nem tetszett.

És kiestem a "munka világából"...

98. Életkezdés (válaszként erre: 96. - Mothertiger)
2012. máj. 26. 07:58

off:csak az elején kezdtem neked írni,aztán már csak úgy általánosságban:)

beszéltünk már régi nevemen,és olvastalak régebben bevallom mostanában nem,ritkán vagyok,csak az utóbbi pár napban kerültem vissza....off vége:)

97. Életkezdés (válaszként erre: 96. - Mothertiger)
2012. máj. 26. 07:56

Nekem igazán azon a népfőiskolai előadáson változott a véleményem igazán,mikor feltették a kérdést amit itt sokan átugrottak....hogy mi az amit képes lennél megtenni az életben?ott nem a prosititúció hanem pl a képes lennél e embert ölni volt a kérdés....vannak emberek akik nem élnek ilyen szerencsés körülmények között ahogyan mi.Annak ellenére hogy iszonyatos jelenleg az anyagi helyzetünk még vannak olyan javaink amit akkor szereztünk be amikor jobban álltunk pl számitógép,net stb... írtam azt is lentebb mikből szerzek most pénzecskéket a párom aprócska fizuja mellé mert én jelenleg sem cspt sem gyest nem kapok tehát kizárólag az a jövedelmünk amit ő apránként megkap....hirdetem magam gyermekvigyázásra takarításra vasalásra most teszem majd fel a kertimunkák,fűnyírás vállalását a hirdetőtáblára hol öregecskék járnak pletyizni,hátha.....tudjátok hogy a közmunkások listára iratkoznak a munkaügyi kirendeltségeken?hogy sokszoros a lista mint amennyire szükség van?hogy oda is az ismerősöket hívják be akiket már kipróbáltak?hogy 99 százalékuk azok közül kerül ki nálunk akik magukat kisebbséginek vallották?jelenleg egy nőt tudok aki simán magyar?

a város csinált céget ahol város tulajdonában lévő földön termelnek zöldséget gyümölcsöt...tudjátok hogy oda is csak őket veszik fel?utánuk több támogatás jár,hiába vagyok regisztrált álláskereső....tehát sem utcátseperni sem kapálni nem kellek....azzal tisztában vagytok hogy azt mondták a munkaügyiben hogy a városban megüresedett helyeket akár irodában ,akárhol,is közmunkásokkal töltik fel,belső infó hogy hiába volt szakképzett odaillő végzettségű a listán a kedves kollegák szándékosan egy varrónőt választottak hogy legyen kin nevetni?

max ovikban iskolákban hirdetnek tanári,gyermekfelügyelői állást jelenleg is,mindent mást közmunkásokkal végeztetnek el de szűk körben azt is valaki ismerősével.....már név szerint kérik kit akarnak,és némelyik csapatban szemét módra szétalázzák őket a potompénzért?aztán meg ha nem nyal be eleget nem hívják be többet?az önkormányzati cégeket kivül kisvállalkozások üzletek vannak nálunk ahol a tulaj és családtagja dolgozik.....és pár férfimelós hely vasas szakma,autószerelés stb....vendéglátás hajnaltól éjszakáig tartó meló,próbáltam vállalkozóként két kisgyerek mellett,az sem volt összeegyeztethető minden segítség híján tehát oda nem tudok menni mert a kétévesem még nem lehet otthon egyedül hajnaltól délutánig míg a tesók suliban vannak és azt sem várhatom el hogy amikor ép nincs szabadnap ők neveljék esténként ...othoni melót nem emlegetek,mondjatok valós nem átverős céget azonnal megkeresem őket....szórólapozást legtöbbet ritkán fizetik mármint odaadják a pénzt amikor eszükbe jut esetenként többhavonta csak...és az is telitett van aki a fél városban hord iszonyatos mennyiséget hogy megéljen mindent felvállalt amit tudott,szórólapoztam,embertelen meló annyit otthon egybehajtogatni és kiszórni,de még az sincs szabad kapacitású....

wcpuculás....nyilvános klotyó nincs a városban,a többit közalkalmazottakkal pucultatják ahová már irtam én nem kerülhetek be konkrétan ,nagyon kevesen jutnak oda.....

meki gyorsétterem ahol be lehet állni mosogatni,nincs....ahol van esetleg azt megoldják a szakács-pincér tanulókkal a városi suliból...a bölcsik ovik keritését pl a suliból festik szintén gyakorlat gyanánt a tanulók.....egyéb ötlet????



nem,nem állok prostinak,nincs szándékomban sőt ahogy a hugom fogalmaz minden pasimhoz feleségül mentem:) és kifejezetten monogám tipus vagyok,,még táncolni is képtelen vagyok más pasival pl egy lagziban úgy mozgok mint egy darab fa.....de nem mondom hogy soha mert van három gyerekem több év korkülönbséggel és mindhárom úgy született hogy stabilnak tünt a jövőnk.....az hogy menetközben bejött egy több hónapig tartó munkanélküliség és azalatt felértük a tartalékokat kőkeményen az mindenkinél bejöhet váratlanul.....



egyesek baromian szűk látókörüek vagy olyan közegben élnek ahol a többi családtagtól várhatnak segitséget vagy a múltról beszélnek hogy anno én is tudtam csinálni és megéltem......most,jelenleg kicsit más mint pár éve és egyre rosszabb nehezebb lesz előreláthatólag.....

2012. máj. 26. 00:27

Még arra lennék kíváncsi, hogy mit tennél kedves anyuka - név nélkül, - ha otthon várna négy éhes kisgyerek, és már napok (hetek?) óta kilincselnél melóért (csak hogy tiszta és becsületes maradj), és mindenhol elutasítanának? Mivel etetnéd addig a gyerekeidet? Ahhoz lenne-e benned tartás, hogy elnézd, ahogy nyújtják feléd a kis kezeiket pár morzsáért, de ahhoz már nem, hogy megtedd értük, amit jelenleg el sem tudsz képzelni?

Végülis mindegy, nem?

A lényeg, hogy tükörbe lehessen nézni...


Nagy szavak röpködnek itt, de szerintem ezt bárki megtenné a gyerekéért. Csak most nem tudja elképzelni, mert apuci melózni jár, a folyószámlára havi rendszerességgel érkezik a családi pótlék meg a GYES, úgyhogy probléma egy szál se. Valószínűleg fingja sincs arról, hogy az életben vannak olyan csúnya buktatók, amiket senkinek sem kívánok.

Mint mondtam: láttam már ilyet, nem is egyet. Csak ezt nem kívánjátok tudomásul venni.

Attól még létezik a dolog!

95. mothertiger (válaszként erre: 86. - Életkezdés)
2012. máj. 26. 00:16

Szerintem itt sokan átugorják azokat a hozzászólásokat, ami ellenkezik a véleményükkel. Itt már leírtuk egy páran, hogy NEM MINDIG VAN MÁS VÁLASZTÁS, és akárhogy is fáj, ez az igazság!

TÖBB nőt is ismerek, akik ezt az utat választották, és nem azért, mert ez volt a könnyebbik lehetőség, hanem azért, mert ez volt az EGYETLEN.


Szavaimat sosem támasztom alá hazudozással; sem itt, sem máshol nem tartozom hazugsággal senkinek.

94. martin3 (válaszként erre: 74. - B552d52d06)
2012. máj. 25. 23:31
egyébként, ha még nem láttad, nézd meg demi moor tisztességtelen ajánlat c. filmjét, érdemes...
93. andi6020 (válaszként erre: 82. - B552d52d06)
2012. máj. 25. 23:30
Hol?
2012. máj. 25. 23:21

Hát én nem tudom.Van egy 9 hónapos kisfiam,nem egyedül nevelem a párom dolgozik van egy elég jónak mondható munkája.Mégis ha azt kéne néznem hogy basszus nincs mit enni adjak neki igen is inkább árulnám a testem mint sem hogy éhezzen a családom.Gyesen vagyok és ha nem akarom hogy azt a pénzt megvonják mást nem igen vállalhatnék ha úgy van hogy nincs mit enni,nem lesz cipője-ruhája..stb.

Aztán le lehet szólni nyugodtan.Én a gyerekemért megtenném.És utánna tükörbe tudnék nézni és végig tudnám nézni ahogy eszik,mert átfutna az agyamon hogy bassza meg ha nem csináltam volna most nem tudna enni és érte tettem.

Van ilyen ebben biztos vagyok.És ez nem azon mulik hogy ki mikor és milyen alapra vállal gyereket..

91. martin3 (válaszként erre: 38. - B552d52d06)
2012. máj. 25. 23:19

igazad van, nekem is volt ilyen évfolyamtársam az egyetemen, konkrétan tudtam róla, hogy ezt teszi. Én inkább a buli után a hányást takarítottam szaros 500ft-ért, hogy tudjak utána mit enni(mert a drága jó szüleim nem támogattak, pedig még tudtak is volna),de soha nem fordult meg a fejemben ez a lehetőség, hogy pénzért feküdjek le valakivel, soha.

de nem vagyunk egyformák, van akinek ez belefér, van akinek nem.

90. urbanszkyviki (válaszként erre: 89. - Cippora)
2012. máj. 25. 23:15
Egyetértek.
89. Cippora (válaszként erre: 87. - Urbanszkyviki)
2012. máj. 25. 23:05

Nyílván nekem sem jutott eszembe,de nem tudok ítélkezni ezeken a nőkön.Sem azon,aki tényleg rákényszerül,sem azon akinek lenne más,de a "könnyebbik" utat választja.


A másik a képmutatás.Kíváncsi lennék,hogy azok akik annyira hangoztatják,mennyire elitélendő ez,vajon mit mondanának egy mondjuk 20 milliós ajánlatra.Gyanítom,hogy 10-ből 9 igent!


Harmadik meg hogy sokszor pont azok ítélkeznek akiknek semmi joguk nem lenne,mert bár nem prostituáltak,de szépen kitartatják magukat a férjükkel,pasijukkal.Számomra ez inkább elítélendő!

2012. máj. 25. 21:36
Nem tudom, ha lenne egy olyan felmérés, amiben nem hazudik senki semmit, és ez lenne a kérdés, mármint, hogy árulnád-e-a tested csak hogy a gyerekednek legyen vacsorája, mi jönne ki eredménynek....?
87. urbanszkyviki (válaszként erre: 85. - Cippora)
2012. máj. 25. 21:33

Elhiszem, hogy néha adódik sajnos úgy az élet, hogy nők erre kényszerüljenek - de azért valljuk be, amit oknak megjelöltél, vagy megnevezett, az még nem egyenes út lett volna a teste áruba bocsájtásához. - persze ez megint szerintem, hiszen a könyvet nem olvastam, nem is hallottam róla, és attól még elismerem, lehet, hogy teljesen igaz, amit állítasz/állít.

Viszont: én is jártam főiskolára, engem sem támogattak a szüleim, nem tudtak, dolgoztam a fősuli mellett, direkt mentem levelezőre, és simán tudtam tanulni is. Ja, közben a 7. félévben született egy kislányom is, esküvőm volt, stb.stb. Persze a végén a baba miatt már nem dolgoztam, diákhitelt nyögöm azóta is vissza, de inkább diákhitel, a testem árulása nem jutott volna eszembe.....

86. Életkezdés (válaszként erre: 84. - Kira88)
2012. máj. 25. 20:45
most magadról beszélsz......mi/én pedig a gyerekről....gyerekekről...nem mindig van választási lehetőségés ne hidd hogy wcpuculónak olyan könnyű bejutni vagy takaritónak....ne csak nagyvásorban gondolkodjatok vidéken sokszor semmi meló nincs,max a közmunkásoknak ,de az utcaseprésen kivül nem sok helyre lehet bejutni...tudod hogy könyörögtem hogy utcát seperhessek?????oda sem vettek fel,mert utánam pont oda nem jár támogatás,és különben is....
2012. máj. 25. 20:11
Ajánlom Laura D - Szex és tandíj c. könyvét.Egy egyetemista lányról szól,akit a szülei nem tudtak támogatni,diákmelóból nem élt meg,teljes munkaidő mellett nem tudott volna tanulni,nem tudott még egy szobát sem kivenni magának,hát eladta a testét.Igaz történet,és nagyon nyomasztó.Végül halasztott az egyetemen,mert nem bírta...marháról nem arról szól a könyv,hogy hű,de jó,dugok egy-két palival,aztán minden szuper,lesz pénzem bulira!!!
84. Kira88
2012. máj. 25. 19:54

Na nehogy megmagyarázza a kedves topikindító, hogy semmi, de semmi alternatívája nincs a test árulásának.

MINDIG van választási lehetőség.


Lehet menni árut feltölteni, gyümölcsöt szedni, vécét takarítani, utcát seperni, @zart pucolni...


Ja, hogy ezek filléreket fizetnek, fárasztóak és megalázóak???

Ezerszer inkább alázom meg magam takarítással, mert akkor legalább a tükörbe bele tudok nézni!

83. mothertiger (válaszként erre: 81. - Urbanszkyviki)
2012. máj. 25. 19:49
Pedig elhiheted.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook