Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósról vagy jót, vagy semmit?... fórum

Anyósról vagy jót, vagy semmit?... (beszélgetős fórum)


1 2 3
27. golfáramlat (válaszként erre: 24. - D89d9f2f77)
2010. febr. 1. 14:21

Sziasztok!


Liliom! Nem értem, hogy tud bemenni a házatokba??


Nálunk kezdettől fogva (20 éve) úgy van bevezetve, hogy szólunk egymásnak előtte ha látogatást teszünk.

Köztünk 20 km távolság van. Nyilván senkinek nem érdeke, hogy elkerüljük egymást, vagy éppen ne legyen otthon senki.

Ráadásul csak hétvégente szokott jönni Anyósom (Apósom és Apukám már sajnos nem élnek), de akkor is megbeszélés után.

Anyum itt lakik a városban, de Ő is mindig szól előtte. Amúgy is gyakori telefonkapcsolatban vagyunk.

2010. febr. 1. 14:16
Hozzánk nem tudna bajutni:)))))
25. ef1191cb08 (válaszként erre: 24. - D89d9f2f77)
2010. febr. 1. 14:05

Na,az enyém pont ezzel a lendülettel mehetne is kifelé,akár köszönés nélkül:-)))

Nem szeretem a pofátlan tolakodó embereket.

2010. febr. 1. 14:02

Sziasztok!

vissza olvastam!Hát nem semmi ami veletek történik.Neketek szerencsétek van hogy legalább hív elötte hogy jön.Az én anyósom úgy jön be a házunkba mintha otthon lenne.Kopogás,köszönés néklül:(

23. 1929f865b9 (válaszként erre: 22. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 1. 13:52
Na pont ez az! Hogy sokszor az anyósok (tisztelet a kivételnek) azt nem fogják fel, hogy mennyire meg tudják keseríteni a gyerekük életét, hiszen sok feszkót okoznak azzal, hogy bele akarnak szólni a dolgokba. Ha meg nem tehetik, akkor ősszedől a világ. :P
2010. febr. 1. 13:47
Ja és még annyit,hogy hallom ahogy a saját lányáról beszél az unokája elött.(az anyukája a kisfiúnak)Én ebből nem kérek! nem szeretném,ha a lányom pár év múlva ugyanezeket a szitkokat hallgatná rólam!Sőt gyanítom azok cifrábbak lesznek,mert én nem ott élek náluk,hogy beleszólhasson a dolgaimba és minden rossz lesz neki.sőt,már régóra rossz neki minden amít teszek.Arról,hogy ő elhagyta az első fiát(bármi oka is volt rá)mindig megfeletkezik.Én sosem tudnám elhagyni a gyerekem!!!A legcifrább az ,hogy még ő van megsértődve az elhagyott fiúra,mert nem közeledik felé."sajnos" a párom"vakon" imádja és már szétmentünk pár hónapja.Persze nem ez volt az oka,de a feszültségnek amit köztünk okozott szerepe volt.Szerintem.
2010. febr. 1. 13:43

A feleség ajtót nyit.

Az anyós áll az ajtó előtt a zuhogó esőben.

- Csókolom anyuka! Nem is mondta, hogy jön hozzánk... Éppen készülőfélben vagyunk, meddig tetszik maradni?

- Hát amíg szívesen láttok.

- Jajj, akkor hozok magának egy esernyőt...

2010. febr. 1. 13:41

Az én anyósomnak is van kulcsa a házunkhoz. Én adtam neki. És pontosan azért, mert megbízom benne, és tudom, ott jó helyen van.

A férjemmel egyikőnknek sem ez az első kapcsolata, így azt is tudom milyen a borzasztó anyós, de valahogy vele is ki tudtam jönni. Nem jó, ha családon belül viták vannak, megkeseríti az ember életét.

2010. febr. 1. 13:39

Bocsáss meg,ha nyers leszek,de egész egyszerűen nem normális.

Az én anyósom ugyanez,ők azt szokták csinálni,hogy 10 perccel érkezés előtt telefonálnak,és kijelentik,hogy 10 perc múlva érkeznek,úton vannak.

ez csak egy fokkal jobb.Sőt,az ernyém azt is kijelentette,hogy ha nála van a gyerek,azt csinál,amit akar,attól függetlenül,ami itthon elvárt lenne,értsd: konnektorba nyúlkálás,disznózás az ételle,stb..Mert a nagymama azért van,hogy ott mindent lehessen..

2010. febr. 1. 13:36
Mi az anyósommal szemben lakunk. Szerencsére szeretjük egymást, bár nem az a barátnős kapcsolatunk van, egyszerűen kedveljük egymást, jókat beszélgetünk, minden nap átmegyünk a másikhoz, bármikor számíthatunk egymásra, de soha-soha nem alkalmatlankodunk. Úgy gondolom, hogy a kölcsönös tisztelet és tapintat meg van mindkettőnkben és ez nagyon fontos.
17. 000Évi000 (válaszként erre: 2. - Kacsamami)
2010. febr. 1. 13:33
szia, ezt a kérdést ő írta be oda? Csak futólag olvastam, de akkor ott már páran rendbetették, nem? Egyébként ez Nekem annyira képtelen elvárás. Anyu a "szomszédom" de ha akar valamit, megcsörget mobilon, hogy nézzek ki. Van annyi esze, hogy se magát, se minket nem akar kellemetlen helyzetbe hozni. Pedig kulcsa is van hozzám. Ill. éppen azért van kulcsa hozzám, mert ilyen diszkrét. Nincs titkom előtte, és nagyra értékelem a hozzááállását. De ha feltette ezt a kérdést, legalább szeretné rendezni, biztos ő is szenved emiatt, talán szeretné megérteni, és régen minden olyan más volt, segítsetek neki.
16. ef1191cb08 (válaszként erre: 7. - Rolvisa)
2010. febr. 1. 13:27

Te biztos,hogy anyós vagy???:-)))

Mert el sem hiszem,hogy egy anyós így is gondolkozhat.

Nekem miért nem ilyen jutott???:((((((

Én úgy gondolom,hogy minden család élje az életét a neki tetsző módom,ha lehet legyünk jóban a családdal a rokonokkal,de ne menjünk egymás agyára semmilyen módon.Tartsuk kölcsönösen tiszteletben egymást.Én elfogadom,ha mások máshogy akarnak élni mint mi,ha másoknak más a jó.Az én anyósom miért nem tudja elfogadni,hogy nekünk nem feltétlen úgy tökéletes minden ahogy ő akarja,annak látja???Pedig én esküszöm sem az ő,sem más életébe nem dirigálok bele....

Jó lehet a gyerekeidnek és a családjuknak.

Én is olyan anyóst szeretnék,akit szeretni lehet...

2010. febr. 1. 13:22
Ismerős probléma ... 5 év alatt nem sikerült anyósommal közös nevezőre jutni, kígyót-békát kiabált rám, gyalázott fűnek-fának, úgy gyűlölt. Viszont a halálos ágyán az én kezemet fogta...
14. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 10. - Roni24)
2010. febr. 1. 13:22
Igaz:)
2010. febr. 1. 13:21
Valamit én félre olvastam:)
2010. febr. 1. 13:20
Szerintem nálatok sincs minden rendben a menyed körül.De ott legalább a fiad a felesége mellé állt.Nálunk én vagyok a hibás és szídnak a hátam mögött,a szemembe sosem.valahogy mindig is éreztem ,azért em szerettem odajárni.Most,hogy unokájuk is lett elmérgesedett a helyzet és már ugyan nem a szemembe,de ki is mondják,hogy utálnak.Én lerázom magamről,mert látom hogy ők miben másabbak mint én.nem rosszabbak ,de nem is jobbak.Mások ,és nem értünk egyett.ha jön akkor jelentkezzen be,mert lehet nem is vagyunk otthon.
11. 1929f865b9 (válaszként erre: 9. - Klarika5)
2010. febr. 1. 13:19
Én is így gondolom. Ez lenne a normális.
10. Roni24 (válaszként erre: 1. - Kacsamami)
2010. febr. 1. 13:19

Szia!


Hát, elég önző természete van a nagymaminak!

Úgy tűnik ő egy ilyen típusú ember, változtatni csak saját magán tudna, ha akarna, de valószínűleg egyátalán nem érzi, hogy bármit is rosszul csinálna.

Gondolom az unokája születése előtt sem ment hozzátok akkor amikor akart, és ezek után sem fog akkor beállítani amikor akar, hacsak nem akarja, hogy nem kívánatos vendégnek tekintsétek. Egyszerűen, érthetően de normálisan el kell neki magyarázni a tényeket, aztán vagy sértődözik tovább, vagy beletörődik és alkalmazkodik a tényhez, hogy senki nem ugrál úgy, ahogy ő fütyül, nem ő dönti el, hogy mikor állít be hozzátok!

Ha szereti az unokáját nem az a megoldás, hogy besértődik, hogy "na, akkor nem megyek többet hozzátok", hanem elfogadja és megpróbál alkalmazkodni!

2010. febr. 1. 13:18
Ma, a mobiltelefonok világában a legtermészetesebb dolog, hogy EGYEZTETÜNK-s ez mindenkinek kölcsönösen érdeke. Nem?
2010. febr. 1. 13:17
Sziasztok! Ez az én problémám is. Örülök, ha jönnek, viszont állandóan fogják magukat és csak úgy beállítanak. Férjem szólt, hogy azért szóljanak már ide előtte, erre múltkor mit csinál? Felhívja páromat, hogy bejöhetünk -e hozzátok,mondja a férjem, persze gyertek, erre leteszi a telót, egyből csengetnek, na kik voltak?! Na jah...ennyit arról, hogy megkértük.
2010. febr. 1. 13:17

A gyerekeink is akkor jönnek hozzánk, ha nekünk alkalmas.Már csak ilyen az élet.Két fiam van, így két menyem.a fiaim sem egyformák, a menyek is különbözőek.

ALKALMAZKODÁS!!

ne akarjuk őket átnevelni.fogadjuk el az ők értékrendjüket.meglátod, milyen hálásak lesznek.Nem szabad duzzogni, és a gyerekünkkel üzengetni a menyek felé.Nálunk az a szokás, mindenki megmondja a véleményét,és azt megbeszélhetjük.Nem kell mindenben egyetérteni, de el lehet fogadni.

Én tőlem tanultak a menyeim(ők mondták).

Én is sokat tanultam tőlük.Nagy a korkülönbség,meny és anyós között, és bizony a világ fejlődik.Engem tegeznek, nem kell "anyukázni".Anyja mindenkinek csak egy van.

A nyitottság nagyon fontos.

2010. febr. 1. 13:17
Egyet értek hugicacicával. Nem feltétlenül kell egyből rosszindulatot feltételezni, azért mert ezt kérik. Én is mindig mondom hogy szóljanak, mert szeretem, sőt jogom van tudni hogy mikor jönnek. Hogy ne kelljen pucéran ajtót nyitnom, hogy esetleg egy kicsit összekapjam a lakást előtte meg ilyenek. Ugyanúgy ahogy mi is szólunk ha megyünk. Minden váratlan dolog elkerülése érdekében. Meg valahol muszáj is mert lehet hogy épp vannak náluk vendégek és elég fárasztó egyszerre egy hadsereget szórakoztatni és a babának se jó ha túl sokan lihegnek körülötte.
5. ef1191cb08 (válaszként erre: 2. - Kacsamami)
2010. febr. 1. 13:15

Bocsánat,azt hittem te vagy anyós:-)))

A véleményem ugyan az,igazad van,hogy elvárod ne zavarjon anyuka bármikor.Teljesen normális,ha szeretnétek,hogy a magán életetek a tiétek egyen.

4. sitecom (válaszként erre: 1. - Kacsamami)
2010. febr. 1. 13:10
anyosod?
2010. febr. 1. 13:08

Húha,én nem értem mi ezzel a baj,hogy megkérdezed nekik mikor alkalmas a látogatásod?

Szerintem ez így természetes.

Mi mindig egyeztetünk minden egyes család taggal ha látogatni szeretnénk őket,és tőlünk is mindig megkérdezik mikor nem zavarnak.

Az meg,hogy anyósnak kellene ugráljon a menye...nonszensznek tartom.Mindenkinek megvan a magán élete,amibe nem kell bele avatkozni senkinek,még anyósnak sem.

Remélem nem bántottalak meg vele,de ha valóban szereted a gyerekedet és annak családját,akkor legyél kicsit belátóbb,és kevésbé önző.

2010. febr. 1. 13:04
2010. febr. 1. 13:03

Véleményekre, tapasztalatokra, javaslatokra lenne szükségem, a párom édesanyjával kapcsolatban. :

[link]

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook