Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyós azt mondta, hogy adjuk el a gyerekünk kinőtt babakocsiját fórum

Anyós azt mondta, hogy adjuk el a gyerekünk kinőtt babakocsiját (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. jún. 16. 21:51
Az is lehet hogy sejt valamit és így akarta volna kicsalni belőletek mi is ezzel a helyzet!
32. Ágio8405 (válaszként erre: 29. - Babyapocakban)
2022. jún. 16. 19:07
Én úgy mondtam el hogy 9,5 évet vártam a kisfiamra.
31. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 18:32

Közel egy éve rágódsz egy olyan dolgon, ami egyszerűen nem is probléma.

Egymásnak ellentmondó mondataid vannak. Először azt írod, hogy anyósod valószínűleg nem tudja, hogy lombikkal próbálkoztok, és most szó szerint idézlek:

"... mert soha nem kėrdezett rá, valószínűleg tapintatból."

Igen. Valószínűleg tapintatból nem kérdezett rá. De akkor miért mondod azt, hogy érzéketlen amiatt, mert megkérdezte, nem akarjátok-e eladni az évek óta padláson álló babakocsit? Ez nem érzéketlenség. Távolról sem.


Igen, túl érzékeny vagy. A helyedben nem rágódnék ezen a dolgon közel egy éve. Anyósod nem beszólt neked. A beszólogatás - az egészen más. Semmi rosszindulat nem volt a javaslatában.

Tedd túl magad ezen! Ne görcsölj felesleges dolgokon, az nem segít!


Nyugodj meg, kívülállóként csak ennyi tudok javasolni.

Sok sikert az újabb babához! 🙂

30. babyapocakban (válaszként erre: 26. - Babyapocakban)
2022. jún. 16. 16:18
Cserébe van egy imádnivaló anyósom 🥰
2022. jún. 16. 16:17
Figyeljetek, a barátnőm is meddőségi kezelésre jár, ezért tudom, hogy ez egy teljesen más pszichés állapot. Ne bántsátok, anélkül is el lehet mondani a véleményt...
28. gigi>
2022. jún. 16. 15:56
Szerintem neked nagyon rendes anyósod van. De te mindenképp belé akartál kötni. S mivel probléma nincs,hát kreáltál egyet!
27. babyapocakban (válaszként erre: 20. - Bichi)
2022. jún. 16. 15:19
Nem tudjuk milyen a kapcsolatuk. Nagyon kevés az információ.
26. babyapocakban (válaszként erre: 25. - 5236d12e25)
2022. jún. 16. 15:17
Igen, nagyon gáz szerintem is.
25. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Babyapocakban)
2022. jún. 16. 12:08
Azért gáz ha az ember a saját anyjának sem tud ilyesmit elmondani..
24. kelep3
2022. jún. 16. 09:38

Sziasztok! Látom a közvélemény nagyon elment más irányba, de azért leírom, hogy én lehet hogy hasonlóan élnem meg a dolgot az anyósom részéről.

Azért egy ilyen szituációban nagyon számít az egész kapcsolatrendszer jellege ám!

Ahol eleve nem beszélnek olyan dolgokról, hogy terveznek-e meg gyereket ott azert nyilván nem olyan közeli és támogató a kapcsolat, ahol fel lehet vállalni a fájdalmakat és gyengesegeket.

Vannak emberek akik mindent hátulról kérdeznek meg, sőt ők maguk rakják ki a 'babakocsit' hogy lehessen az 'eladasarol' beszélgetni.

Ez azért lehet fájó, mert tulajdonképpen lehet hogy a meny beszélne róla, csak az anyósnak nincs kedve érzelmi támogatást nyújtani csak az 'eredmeny' érdekli.

Vannak sajnos nagyon beteg kapcsolati viszonyok.

Olvastatok már Mauriac regényt?

2022. jún. 16. 08:59
Ez egy jel arra, hogy túlzottan belefáradtál érzelmileg a próbálkozásba. Ha így folytatod, komoly pszichoszomatikus problémáid lesznek. Azzal nem kerülsz közelebb a terhességhez, ha belebetegszel. Ezzel kellene kezdened valamit, mielőtt még sírógörcsöt kapsz az utcán minden kisbaba láttán.
2022. jún. 16. 08:42

Szerintem az, hogy egy pár vállal vagy nem vállal gyermeket, vagy mikor vállal, az alapvetően magánügy. Az anyósod nem gondolom, hogy meg akart bántani, sőt...részéről ez csak egy praktikus kérdés volt, tárgyilagos, semmi több. Te másképpen fogod fel, mert Neked plusz infóid vannak (gyereket szeretnél még), Ő viszont valóban tapintatos, hogy ebbe a magánügybe sosem kérdezett bele face to face, viszont a babakocsi ott áll kihasználatlanul és csak foglalja a helyet. Praktikusságból kérdezett rá, hogy nem adnátok-e el. A legegyszerűbb válasz az lett volna, hogy Anyuka, hátha lesz még bele lakó, még nem szeretnénk eladni...És ennyi.


Kívánom, hogy sikerüljön a második Babácska!

2022. jún. 16. 08:34

Nekem három menyem van.

Egyik sem ilyen.

Ha valami van, elmondják.

Nem kéne ennek ekkora feneket keríteni, meg hisztizni.

20. Bichi (válaszként erre: 13. - Babyapocakban)
2022. jún. 16. 08:30
Nekem sincs ilyen menyem, de egy picit sem tudnám sajnálni, ha még nem is tudnék róla. Ha nem méltat arra, hogy megossza velem ezt az élete komoly problémáját, akkor ne várjon tőlem megértést, ennyi...
19. Soufflet (válaszként erre: 13. - Babyapocakban)
2022. jún. 16. 08:01

En kb. ugyanakkor estem heherbe, mint a tesom es a sogornom. Mi nem tsrtottuk meg, mert az volt a terv, de erzelmileg nagyonbmegviselt. Es nekem tapsikolni kellett volna mas oromenek.

Sokan voltunk mar szar helyzetben.

De embereknkost ez csak ugy megy, ha megbeszeljuk.

2022. jún. 16. 07:52

Túltolod rendesen.


Anyósod alkalmazza az őszinte és nyílt kommunikációt. Tanulhatnál tőle!


Menj el pszichológushoz, szükséged van rá.

17. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 07:44
Sztem túlreagálod. Honnan tudná, hogy mit szeretnétek, ha nem mondod! Nem gondoltolvasó. Ő csak azt látja, hogy 1 gyerek van, a baba kocsit meg ott porosodik a padláson.
2022. jún. 16. 07:15
Vannak ilyen családok, anyák és nagymamák. Ha lombikoztam volna, anyámnak nem mondtam volna el. Nem érzem, hogy a saját hibámból kellett volna így döntenem.
15. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 07:09

Ahogy sokan megírták már, vélhetően nem mondta volna, ha őszinte vagy/vagytok vele.

Nem is értem milyen család az, ahol ezek a fontos dolgok egy nagymama előtt titkoltak, mikor az ember még a barátjáról is tudja. És azt sem értem, hogy mikor itt volt a tökéletes pillanat, miért nem szóltatok neki a lombikról legalább most...

Nem ő érzéketlen, hanem nálad van valami baj fejben.

Remélem sosem lesz ilyen kapcsolatom a fiammal és a feleségével, hogy egy ilyen ártatlan kérdés miatt megorrolnak rám.

Kár hogy nem vallomás, mert jöhetne a "térdepelj kukoricára" :DDDDDDD

2022. jún. 16. 07:09
Az en babacuccaimat, ami vegigjarta a fel kornyeket megkapta az unokahugom, -ocsem.
13. babyapocakban (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. jún. 16. 07:08
Szerencse, hogy neked úgy sincs lombikos, érzelmeivel, fájdalmával küzdő menyed. Igy nem kell ilyen problémába ütköznöd anyósként.
2022. jún. 16. 07:08

En 22 evesen hazasodtam 4 ev utan, az anyam tolem varta az elso unokakat. En akartam kiszorni a vavacuccokat a padlasrol. Errol beszelve tudta meg, hogy nem akarok gyereket, azt remelte, meggondolom magam. Hat, nem. Ez volt a pont az i-re, hogy 28 evesen elvaltam.

Bar a kezdetektol azt mondtam, hogy nem akarok gyereket, a volt ferjem meggondolta magat. (Azota van gyereke mastol, es orulok,hogy boldog, bekesen valtunk el.

2022. jún. 16. 07:05
Anyósod csak praktikus módon szemlélte a babakocsit, te pedig érzelmi oldalról. Megértem, hogy neked ez fájó pont, ezért úgy érzed, megsértett. Nem hiszem, hogy direkt. Beszéljétek meg vele, hogy küzdötök a kistesóért! A babakocsi pont jó apropó erre.
10. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 06:58

Túl érzékeny vagy. Én megmondtam volna, hogy elhozzuk, ha útban van, de még tervezünk kistestvért a kislányunknak, neki jó lenne ez a babakocsi.

Ha nagyobb házba költöztetek, vigyétek át!

Semmi rosszat nem érzek az anyósod kérdésében.

Más esetben a későbbiekben ne filózz, - pláne egy évig,- hanem ott rögtön őszintén beszélj, kérdezz, és megkíméled magad a hosszú ideig tartó őrlődéstől.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 06:50

Hát, ha az elmúlt egy évben nem történt nagyobb tragédia, az szuper.

Amúgy anyósod nem beszólt, csak kérdezett valamit. Amit nem kérdezett volna, ha őszinték vagytok hozzá.

2022. jún. 16. 06:40

Na, az ilyen menyektől mentsen meg minden anyóst, aki tud...

Nevetséges!

2022. jún. 16. 06:07
Mond el neki, hogy lombikoztok és akartok még tesót.
2022. jún. 16. 06:06

😂🤦‍♀️

Semmi tapintatlan nincs ebben. Nem szimplán túlreagálod, ez már nevetséges kategória. Rengetegen nem gyüjtőgetnek, hanem eladják. Majd újat vesznek az érkező kistesónak.

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 05:57

Bolhàból elefántot csinálsz!

Egy ève nem hagy nyugodni??

Ugyan már!

Csak fröcsögni kell a mamàra.

4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 04:32
Szerintem is túl reagàlod. Mondjuk én soha nem is titkoltam senki előtt amíg vártunk a fiamra ( 9,5év után sikerült). Csomó kellemetlenséget megelőz vele az ember ha nyíltan beszél róla és nem szégyelli ( nincs is mit ezen) . Én legalábbis így gondolom és ezt is tapasztaltam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook