Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyám, én nem ilyen lovat akartam...! fórum

Anyám, én nem ilyen lovat akartam...! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. ápr. 23. 13:19
És mi van a férfiakkal? Lehet, hogy ők is feltehetnék a kérdést: én nem ezt a lópokróc, elhízott, undok, ápolatlan, házsártos nőt szerettem meg! :)
2012. ápr. 23. 13:15
lányok.... az is előfordulhat, hogy a számunkra tökéletes lovat mi lovagoljuk rommá egy idő után :(
93. csgybzs (válaszként erre: 92. - C3f39fd03b)
2012. ápr. 23. 13:12
Akkor nagyon mellélőhettél eddig..... :D
92. c3f39fd03b (válaszként erre: 89. - Noarashi)
2012. ápr. 23. 13:08
Ha nagyon belegondolok,tulajdonképpen ez a rózsaszín köd rész a legszebb az egészben :-).Mert a többi már csak illúziórombolás.
91. c3f39fd03b (válaszként erre: 87. - Jessejames)
2012. ápr. 23. 13:07

Én azt hittem,hogy csak a nőknél van meg az,hogy ha eltelik pár év,mindig azt a humoros,udvarias,jóképű pasast akarjuk viszont látni,akibe a kapcsolat elején beleszerettünk...:-)


Igazából nem is a gondolkodással van a probléma a szerelem kezdetekor...Egyszerűen csak változik az ember (főleg,ha tizen- vagy huszonéves,olyankor akár 1 év alatt is olyan személyiség változáson tud átmenni az ember,hogy a fal adja a másikat...): amiket a kezdetekkor még aranyos szokásnak találtunk,valószínűleg pont attól fogunk pár év múlva a falra mászni.Az idő dönti el,mi lesz a párokból.

90. Mazsinka (válaszként erre: 89. - Noarashi)
2012. ápr. 23. 12:56

Az már csak az ő baja. Én is voltam elvakultan szerelmes, de szerencsére kinőttem. Van, aki nem növi ki, és ha nincs szerencséje, hibát hibára halmoz. Persze egy házasság tönkremehet félúton, nem azt mondom, hogy nem. Csak vannak tévedések, amiket el lehetne kerülni már a kezdetek kezdetén.


Pl. ha látom, hogy szeret inni, ígérget, hogy leteszi, de mégsem, akkor nem megyek hozzá. Ha egyszer megüt, ígérket, hogy nem teszi, majd ismét bekövetkezik, nem megyek hozzá. Ha vannak idegesítő tulajdonságai, amik annyira zavarnak, hogy nem tudnám elviselni, akkor nem megyek hozzá, abban bízva, hogy majd megváltozik.


Ugyanez vonatkozik minden másra is: ha idegbeteg, agresszív, nemtörődöm, ápolatlan, tehetetlen, önző stb. és nem tesz ellene, nem megyek hozzá, mert racionálisan belátom, hogy nem fog változni, ahogy eddig sem tette. Ez ilyen egyszerű. Ha mindezt el tudom viselni, lelkem rajta.


Volt erre Csernusnak egy jó kis kínai közmondása, nem tudom pontosan, de az volt a lényeg, hogy a legtöbb nő keresi a sötét szobában a fekete macskát egy életen át, de a szíve mélyén tudja, hogy nincs is macska a szobában. Erre nem lehet közös életet alapozni. De ez csak az én véleményem.

89. Noarashi (válaszként erre: 88. - Mazsinka)
2012. ápr. 23. 12:47
Azért ha az ember igazán szerelmes , akkor nem nagyon gondolkodik racionálisan. Hiába, csak rózsaszín az a köd.
88. Mazsinka (válaszként erre: 87. - Jessejames)
2012. ápr. 23. 12:42
Aki hosszú távra tervez.
87. jessejames (válaszként erre: 84. - C3f39fd03b)
2012. ápr. 23. 12:33

Ez így van, ezt nem is nagyon lehet kivédeni. Velem is előfordult ez, még régen mikor fiatalabb voltam, beleszerettem egy 18 éves lányba aztán 5 évvel kásőbb csodálkozva néztem hogy ki ez itt mellettem én azt a "kislányt" akarom visszakapni akit megszerettem.

De hát ki gondolkozik ezen előre mikor szerelmes?:-)

86. csgybzs (válaszként erre: 82. - Mazsinka)
2012. ápr. 23. 12:10
Teljesen egyetértek az első bekezdéssel. Az embernek valóban magát, az elvárásait, az igényeit kell ismerni, és ami fontos, szeretni. Elfogadni magunkat és egyensúlyba kerülni fontos. És ha megvan a kellő önismeret, a vágyakat is könnyebb felállítani, észérvek alapján is!
2012. ápr. 23. 12:04

Sajnos én mindig mellé nyúltam és most is.


Természetemből adódóan vonzom a pasikat akiknek én kellek,hogy nyomorult én képüket helyre tegyék és tele legyenek a végén önbizalommal és mehetnek és jöhet egy következő nő akit aztán istennőként tisztelnek mert én kineveltem őket:-))


Persze kapálóznának néha még vissza,de addigra mellettem is van már valaki és rájönnek hogy ez a kis nő már elment.


Anyum pedig értetlenkedve néz és nem is érti ,hogyan csinálom ezt.

Őszintén ? Én sem.


Talán pasinak készültem és nő lett belőlem.

Talán a mostani Párom értékel és lesz belőlünk valami,de tény ő is beállt a sorba és elkényelmesedett..én mindig mindent megoldok(anyagi)..elintézek..

Sőt néha ritkán főzök is:-)


Leszek-e valaha feleség és anya? Hmm..nemtom reméljük a legjobbakat:-))

84. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 23. 11:50
Nem gondolom,hogy magunkat minősítenénk azzal,ha "rosszul választunk".Nekem normális párom volt,magamat is normálisnak tartom,egyszerűen csak ahogy teltek az évek,rájöttünk,hogy túl sok mindenben különbözünk ahhoz,hogy erre közös életet,családot lehessen alapozni.Lehet,hogy amikor két ember összekerül,tök jól megvannak,meg minden,de sajnos azt nem lehet kikerülni,hogy az ember változik az évek során,ki ilyen,ki olyan irányba.Ha a kettő nem fedi egymást,akkor nincs mit tenni.
83. jessejames (válaszként erre: 78. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 23. 11:47
igen, ez akkor történik ha az álomképbe szeretünk bele és nem a valódi személybe. utána jön hogy ó miért nem vagy te legalább egy kicsit olyan mint amilyennek én téged látni szeretnélek:-)
2012. ápr. 23. 10:25

Kemény dolog ez a párválasztás. Szerintem pusztán szerelemből nem lenne szabad párt választani. A szerelem nélkülözhetetlen egy kapcsolathoz, de vannak még egyéb dolgok, amikkel hozzá kell járulni ahhoz. Hideg fejjel és racionálisan kell dönteni: együtt tudok élni ezzel az emberrel? A hibáit is el tudom fogadni? A bajban is vele tudok majd maradni? Kell hozzá jó sok önismeret, és persze a másik fél maximális kiismerése.


Volt pár barátom a férjem előtt, és többször is voltam szerelmes. Az első szerelmem egy olyan fiú volt, akibe úgy szerettem bele, hogy még csak nem is beszéltünk egymással, száguldozott motorral az utcában, és én rajongtam érte, később összejöttünk. Odáig voltam. Mondanom sem kell, nem ő lett a férjem. Csak humorral tudok visszagondolni akkori önmagamra, színvonalon aluli választás volt.


Ő ma harmic éves, egyedülálló, van már gyereke, de annak anyjával nem él együtt. Az életben nem sok mindent ért el, még otthon lakik. A legszörnyűbb az egészben az, hogy sok lány úgy megy férjhez, hogy illúziókat ringat, mint én anno. Azt hiszi, az első szerelem a nagy szerelem, lázad, és hozzámegy tizenévesen, huszonévesen,jönnek a gyerekek, majd egyszer csak elmúlik a rózsaszín köd, és szétnéz egy nap: ki ez itt velem, és én mit akarok tőle, hová lett az életem? De ekkor már nincs visszaút.

81. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 80. - Spinneli)
2012. ápr. 23. 10:19
Várok én még azzal a másik lóval. Ki kéne előtte pucolni az istállót, az meg baromi nagy meló...:)
80. spinneli (válaszként erre: 79. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 23. 10:13

nem egyszerre kell, lehet ez a megoldás.

:)

79. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 73. - Noarashi)
2012. ápr. 22. 21:01
Én nem az a fajta vagyok, aki egy seggel két lovon tud ülni. Ahhoz az én seggem nem elég nagy:)
78. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 47. - Jessejames)
2012. ápr. 22. 20:58

Én is sokat olvasok Poppert, imádom (imádtam)!

Igen, azt hiszem, ennek kapcsán írta, hogy hozzámegy valakihez, akire rávetíti az érzelmeit, aztán amikor eloszlik a lila köd, akkor a másikat hibáztatja, hogy miért nem olyan, amilyennek ő megálmodta...:))

2012. ápr. 22. 18:02
Van még a piacon ...:DD
76. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Pan Dóra)
2012. ápr. 22. 17:58
Dettó... Sajnos az ember lánya néha kénytelen korrigálni a gellert :D
75. csgybzs (válaszként erre: 72. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 22. 15:18
Olyan ami jó, nincs... szerintem.
74. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 72. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 22. 14:47
Persze, sok más lehetőség van. Egyik se jó.
73. Noarashi (válaszként erre: 72. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 22. 14:40
Van. Beszerezni egy másik lovat is :)
72. 6e647e0d82 (válaszként erre: 70. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 22. 14:29
amikor az fordul meg a fejemben, hogy anyám, nem ilyen lovat akartam, van más lehetőség a váláson kívül?
71. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 22. 14:24
Hajaj, akkor te már gondoltál válásra is...
70. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2012. ápr. 22. 14:17

Nem tudom.

(Kár, hogy nincs vállvonogatós jel, mert akkor küldenék egyet:)

69. 130454e42d (válaszként erre: 68. - Csgybzs)
2012. ápr. 22. 13:17

"Ha valakit szeretettel is szeretünk, becsülünk, felnézünk rá, megbízunk benne, társ és barát egyben, szerintem csak az lehet hosszútávú társ, a rózsaszín köd után is."

Ez nagyon igaz :)

2012. ápr. 22. 13:15
Így visszagondolva a férjem előtt az összes választásom durva mellényúlás volt. És utólag úgy is gondolom, hogy látható volt. Mégis akkor, abban az élethelyzetben az volt a helyes döntés. Meg kellett tapasztalni, oka volt. És igen, már a legelején lehet látni, hogy mik azok a tulajdonságok, szokások, amiket még a köd hevében elnéz az ember, de x év múlva hisztériás rohamot vált ki. Na meg ugye az érzések. Ha valakit csak erősen kívánunk, nagyon erős a kémia és belekezdünk a "majd évek alatt összecsiszolódunk" című történetbe...... gáz. Ha valakit szeretettel is szeretünk, becsülünk, felnézünk rá, megbízunk benne, társ és barát egyben, szerintem csak az lehet hosszútávú társ, a rózsaszín köd után is. És ehhez kell tudatosság is.
67. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2012. ápr. 22. 12:41
Igen, ebben az esetben kommunikációs probléma van, ami mindig meg volt.
66. spinneli (válaszként erre: 56. - F16feffa10)
2012. ápr. 22. 11:28
Ez csak megerősített az állításomban, maximum rátromfolok azzal, hogy akkor kommunikálni és képtelenek egymással a felek.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook