Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák napja az oviban és a suliban. Miért visznek egyes szülők virágot az óvónéninek, illetve a tanárnéninek? fórum

Anyák napja az oviban és a suliban. Miért visznek egyes szülők virágot az óvónéninek, illetve a tanárnéninek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 9. 20:04

Most ezen elgondolkodtam... nyalizás lenne...? Fene tudja. Szerintem sok szülő bármit megtesz, hogy a gyermekét jobb pozícióban tudja, és ha ez egy csokor virágba kerül, hát istenem...

Nem tudom, hogy én vinnék-e. Alapból szeretek ajándékozni, virágot meg pláne, úgyhogy elképzelhető, hogy vinnék, ha az illető pedagógus megérdemli, és tényleg szereti a gyerekemet.

14. timycat (válaszként erre: 7. - Pandamama3)
2012. máj. 9. 20:04
Erre szolgál a pedagógus nap... most ebből kiindulva minden jeles alkalommal meglephetném a sarki boltos nénit valami aprósággal, mert mosolyogva szeli a szalámimat, amit aztán a gyerekem eszik meg... az óvónő egy hivatás, kap érte pénzt... kb ugyanez a felfogás szüli a hálapénzt az orvosoknál csak az ugye megvetendő
13. b81fcd1219 (válaszként erre: 8. - Pethoevi)
2012. máj. 9. 20:03
Már bocs,de az én gyerekem én nevelem,mert én vagyok az anyja!Az óvónője,meg tanítja.Ez óriási különbség!
2012. máj. 9. 20:02
Nekem miért nem hoz senki virágot, mikor becsületesen végzem a fizetésemért a munkám?
11. b81fcd1219 (válaszként erre: 7. - Pandamama3)
2012. máj. 9. 20:01

Baromira nem így gondolom.Minden alkalomnak megvan az apropója.Az anyák napjának,mi köze van a pedagógusokhoz?


Azért van a pedagógus nap,hogy ha elégedett vagyok a munkájukkal,akkor kifejezem a hálámat.


Ez pusztán seggnyalás,ha valaki egy oda nem illő alkalomkor is ajándékot visz!

2012. máj. 9. 20:01

Teljes mertekben egyetertek pethoevivel :)

Pontosan errol van szo!!

2012. máj. 9. 20:00

Hehe,nezem,hogy kozben erdekes hozzaszolasok szulettek.

Hat akkor nalunk altalaban az egesz osztaly nyalizott ezek szerint annak idejen...

Hat igen,most mar mas vilag, sokan mar nem nevelik ilyesmire a gyerekeiket :(


Pedig talan nem artana ezt is megtanitani nekik, hogy lehet igy is elni.

Halasnak lenni,tisztelni,szeretni ßzt'aki egesz nap huzza veluk az igat.


A ti gyerekeitek talan majd nektek sem visznek viragot,amikor mar nem lesz "kotelezo", Mert mar nem lesz szervezett anyak napja az oviban,suliban.

(amit mellesleg szinten nem Kis munkaval szerveznek meg az ovonok'tanarnok'gondolom...)

2012. máj. 9. 20:00

Hát azért,mert a gyereket nevelik a szülő helyett neveli és sokszor anyja az anyja helyett.Napi 8 órát tölt vele,vagyis többet,mint a saját anyja...

Ez nem jutott még eszedbe???!!!

Szomorú :-(((

2012. máj. 9. 19:57

En is ugy nottem fel, hogy vittunk viragot a tanarneninek,ovoneninek minden alkalomra,mikor kifejezhettuk a halankat,vagyis a szuleim halajat, hogy egesz evben szepen,turelemmel,szeretettel foglalkoztak velem (es tarsaimmal) az ovonenik,tanarnenik.

Szerintem "jogos" felkoszonteni anyak napjan pl egy ovonot,aki odaadoan,szeretettel nevelgeti a gyermekemet ,mondhatjuk masodik anyjakent.

Lehet,hogy tul szentimentalis vagyok, de ha jol vegzi az az ovono a munkajat (es ehhez az kell,hogy megfelelo palyat valasztott maganak, tudja es akarja is szeretni a csoportjaban a "gyerekeit"),akkor valoban meg is erdemli, hogy megtiszteljuk annyival,hogy kimutatjuk, tisztelem es halas vagyok a munkajaert, es mindazert,amit a gyerekemert tesz.


Te nem igy gondolod?

2012. máj. 9. 19:55
Én kedvességből vittem. Mindenkinek más jut eszébe...
2012. máj. 9. 19:55
?? sose tapasztaltam még ilyet!!
2012. máj. 9. 19:53
nyalisok...a virág pedagógus napra való nekik... (már ha megérdemlik, nem azért, mert kötelező)
2012. máj. 9. 19:53
passz, nekem eszembe se jutna... ez nem kedvesség, ez... (inkább nem írnám le mi)
2012. máj. 9. 19:50
Kedvességből.
2012. máj. 9. 19:46
Anyák napja az oviban és a suliban. Miért visznek egyes szülők virágot az óvónéninek, illetve a tanárnéninek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook