Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antiélet tabletta fórum

Antiélet tabletta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Antiélet tabletta

1 2 3 4 5 6 7
42. CsillagTM (válaszként erre: 36. - 25800e2d09)
2013. márc. 26. 12:21
te tested, te életed.
41. CsillagTM (válaszként erre: 35. - Hannapanni)
2013. márc. 26. 12:21
na ez meg a másik...:)
40. CsillagTM (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 12:20
tisztelet a kivételnek, a legtöbb felnőttnek gőze sincs a tabik kockázatairól.
39. CsillagTM (válaszként erre: 33. - Ittmost)
2013. márc. 26. 12:19
egy 14 éves gyerek nem fog rákérdezni, h "ehhez nem kell vmi vizsgálat?", ha a doki csak úgy a kezébe nyomja a papírt. főleg, h - ahogy itt fórumon, és a való életben is tapasztalom - sokan feltétel nélkül hisznek az orvosuknak és bíznak benne.
38. Hannapanni (válaszként erre: 37. - Krisz42)
2013. márc. 26. 11:58
Látod, én már leszoktam az orvosokról. Egyedül a gyerekdokink van, de őt is sokszor úgy kérdezem,h előtte már végigolvastam a neten mindent ami elérhető. A legtöbb betegség házilag kikúrálható, sokszor hatékonyabban, mint kemikáliával. A többire lenne ott elvileg az orvos, de amikor szembesültem azzal,h fogalma sincs mi a bajom, tippelt, én visszakérdeztem, mert logikailag nem stimmelt az általa kiötlött diagnózis, aztán a tünetek elnyomására adott gyógyszert, na akkor eldöntöttem, hogy ennyi elég. Érdekes módon kevesebb bajom van, mint mikor gyerekkoromban anyukám állandóan orvoshoz vitt, meg adta az orvosságokat...
37. Krisz42 (válaszként erre: 35. - Hannapanni)
2013. márc. 26. 11:48
Ezt én is tapasztaltam.Most is,egyenként küld el vizsgálatora,holott vhova másfêl hónap múlva van időpont.Nem egyszerűbb,ha min.3helyre,aztán úgy megyek vissza hozzá?Nőgyógyászati +hormonvizsgâlat 4hónap volt.Időpont,vizsgâlat,vérvizsg.vârni míg megjön,lelettel új időpont 1honap múlva,aztán nincs semmi,vissza a körzetihez.Kicsit gáz ez így.
36. 25800e2d09 (válaszként erre: 25. - CsillagTM)
2013. márc. 26. 11:46
a gyerek téma nem érdekel... de másfél év alatt nem tudtam rendbe hozni magam... szerinted mennyi idő kell... inkább szedem...
35. Hannapanni (válaszként erre: 33. - Ittmost)
2013. márc. 26. 11:37
Egy ilyen szitunál azért megnézném a doki fejét... nem szeretik, ha a beteg okoskodik, meg utánanéz dolgoknak.
34. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - CsillagTM)
2013. márc. 26. 11:35
Én közvetlen felelősségemnek érzem, hogy egy 14 éves tini, akiért felelek, védekezik-e és hogyan. Nem lehet mindig fogni a kezét, de 14 évesen már értelmesen lehet vele beszélni, és lehet rá hatni. Persze ha valaki csak lecseszni tudja a kölyköt, hogy ennyi idősen ne szexelj, akkor majd stikában megoldja valahogy, és lehet, hogy épp fogamzásgátló tablettával, viszont ha nem kergeti el a pasikat messze a háztól, és akár vesz a gyereknek gumit, akkor nem fog úgy sunnyogni.
33. ittmost (válaszként erre: 28. - CsillagTM)
2013. márc. 26. 11:33

Saját észből is kérhet az ember beutalót májfunkciós vizsgálatra.

Ha szexelni képes,akkor legyen képes vigyázni a saját egészségére is,ha az orvos nem vigyáz helyette.

32. Krisz42 (válaszként erre: 20. - Manikácska)
2013. márc. 26. 11:31

Én sem engednêm a 14éves lânyomnak,h fogamzásgátlòt szedjen,főleg,h 14múlt,de még most nőnek a mellei,fejlődik.

Egyébként é most,42évesen,3gyerekes anyaként küzdök olyan problémákkal,amire nem tudják,mi van.Szerencsére én nem szedek semmit,viszont meg tudom érteni a cikk íróját,mert ha nincsenek komoly,látható tünetek,akkor főleg a környezet,de néha az orvos se vesz komolyan.Én is lassan egy éve mászkálok kivizsgâlásra,de hormonok rendben,nőgyógyászatilag rendben vok.Én allergiára gyanakszom,de remélem kiderül.Nekem hisznek-parom-,devolt már vakbélműtétem is,ami után 2nap múlva hazakönyörögtem magam,elláttam az 1éves legkisebb fiam,én emelgettem is,1hét múlva a játszótérre is mentünk,párom ismerőse meg 4hétig lábadozott.Szóval tudják,h ha azt mondom,akkor tényleg gond van.Viszont attól tartok ,nálam se találnak semmit.Lehet,h természetgyógyászhoz megyek,mert az már ismerősön,páromnak is segített,egy máik pedig ismerős nagypapájának,akinél az orvosok nem tudták kideríteni mi baja,már a halálán volt félig,de a term.gyógyász megmondta mi baja,segített is,azóta teljesen jól van,rendbejött,él és virul.És ha ismerősökkel családdal történik,akkor elhiszem,h tudnak segíteni.

31. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - Manikácska)
2013. márc. 26. 11:27
Én soha nem szedtem fogamzásgátlót.
2013. márc. 26. 11:27
hát én nagyon megbántam, de már nem tudom nem megtörténté tenni. Én ha olvastam volna ilyen történeteket, akkor biztos nem szedtem volna be,de utólag okos az ember.
29. ittmost (válaszként erre: 26. - Ittmost)
2013. márc. 26. 11:24
És szerintem sok esetben a fordítottja is igaz:aki valóban nem szeretne gyereket,annak megváltás a fogamzásgátló,és nem viseli meg annyira.
28. CsillagTM (válaszként erre: 23. - Ittmost)
2013. márc. 26. 11:24
akkor te a szerencsés kisebbségbe tartozol.
27. CsillagTM (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 11:23

1. a tini nem feltétlenül mondja el a szülőknek, h aktív szexuálisan, viszont a tiniambulanciákon kap cuccot

2. ott a gumi...

26. ittmost (válaszként erre: 1. - Noorah)
2013. márc. 26. 11:23

Háát..én ennyi baj esetén alaposan elgondolkodtam volna azon,hogy az életem nincs rendben. Vagy a párkapcsolatom:hogy nem szeretem páromat,vagy nem kívánom.

vagy:gyereket szeretnék,és biztonságot,ő meg nem.

Aki szeretne gyereket,de fogamzásgátlót szed,mert így állapodtak meg a partnerével,azon majdnem biztos(véleményem szerint),hogy szenved a fogamzásgátló mellékhatásaitól.

És ez erősen tudat alatti dolog lehet.

25. CsillagTM (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2013. márc. 26. 11:22
a bogyó akkor se megoldás. max. elnyomja a tüneteket, de amint abbahagyod, kétszeres erővel jön elő minden...inkább rá kéne szánni az időt, és rendbe tenni magadat. még most, amíg nem akarsz gyereket, mert utána már minden hónap kincset ér.
24. Manikácska (válaszként erre: 21. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 11:22
Ezt ironikusan érted?
23. ittmost (válaszként erre: 11. - CsillagTM)
2013. márc. 26. 11:18
Mifelénk évente zavarnak rákszűrésre,meg májfunkciós vizsgálatra az antibébihez.És előtte is kellett ezekre mennem,mielőtt először felírták.
2013. márc. 26. 11:13

Mélyvénás trombózist is csinálhat az antibogyó. Ha lehet kerüljétek....mert évekig majd a vérhigítót kell szedni...

igen, ördögi kör a gyógyszerszedés, a mellékhatásai teszik tönkre a szervezetet !!

21. bd55e3f068 (válaszként erre: 20. - Manikácska)
2013. márc. 26. 11:12
Köszi a tippet, ez eszembe sem jutott.
20. Manikácska (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 11:05
14 évesen nem kéne olyan helyzetbe kerülni, hogy teherbe essen. Meg van óvszer is, annak nincnsenek mellékhatásai.
2013. márc. 26. 11:04

Én 20 sem vagyok, de én is ebben a "hogy lehet ennyi bajod ilyen fiatalon?" cipőben járok. IR, PCOS, pajzsmirigy alulműködés. És mindez kívülről egyáltalán nem látszik, mert vékony vagyok, fitt és csak én látom, hogy mennyire megritkul a hajam. Nekem is próbáltak fogigátlót adni a problémámra, de visszautasítottam és elmagyaráztam szépen a doktornőnek, hogy az csak rátenne még egy lapáttal a bajaimra.

Nem tudom megérteni azokat, akik csak legyintenek az ilyen történetekre, mondván, hogy velük úgy sem történik meg, meg hogy mennyien szedik és semmi bajuk nincs. Miért kell a természet útjába állni?

18. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - CsillagTM)
2013. márc. 26. 11:02
Egy 14 évesnél felmerül a szülő felelőssége is, és ha már választani kell, még mindig jobb szerintem, hogyha egy kis tini fogamzásgáltlót szed, mintha teherbe esik.
17. Hannapanni (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 10:49

Ezzel teljesen egyetértek. Mindig elolvasom, közel húsz éve nem szedek antibigyót (sem semmilyen gyógyszert, max teát és homeopátiás szert)

A doki, mikor pontosan egy nőgyógyászati gond miatt felírt gyógyszerrel visszamentem,h mellékhatása volt, akkor azt mondta,h biztos ittam, mert ezzel nem lehet alkoholt inni. Nos amúgy sem szeretem az alkoholt, a papír elolvasása után pedig főleg nem ittam... szóval a beteg a hülye a végén, ők meg csak találgatnak... nekem ez a tapasztalatom, tisztelet a kivételnek.

2013. márc. 26. 10:36
Nekem a fogamzásgátló előtt rendszeres havi ciklusom volt. Szedtem 3 és fél évig. És most lassan két éve nincs rendszeres vérzésem. Teherbe estem kétszer az egyikkel elvetéltem a másik méhen kívül volt.Ja persze amikor rögtön az abbahagyás után terhes lettem mondta a nőgyógyász hogy vékony a nyálkahártya a fogamzásgátló miatt, és nem fog megmaradni a baba.Nem is maradt meg.A méhen kívülivel mikor megműtöttek mondta a dokim, hogy nem talált szűkületet, nem lehet hogy fogamzásgátlót szedtem? Mondom de igen, azt mondja ja akkor attól, mert az lassítja a csillók működését a petevezetőben. Nagyon szuper az első meg se viselt, a második, hogy egy élő (szívhangja volt) rendesen fejlődő babát veszítsek el emiatt.Na akkor már elég mérges voltam.egy éve volt a műtétem azóta megint volt vagy 3szor 4szer vérzésem, és nem jött össze a baba. Nekem nem volt semmi tünetem a szedése alatt.És nem hiszem, hogy egyetlen fogamzásgátló betegtájékoztatóján fel van tünetve, hogy ilyen következményi lesznek. Én csak azt hallottam előtte a dokiktól, hogy pihenteti a petefészket és amikor abbahagyod könnyebben fogsz teherbe esni, meg, hogy ha szedése alatt esel teherbe az se baj, nem veszélyes magzatra. Nagyon szuper és amikor a baj meg van, akkor megmondják, hogy na ettől van? Na jó és értékeljem, hogy nekem megmondták, sokaktól hallom, hogy még nekik meg se mondják.genetikára sem lehet nálam ezt fogni.Mi 4 en vagyunk testvérek, papámék is 4 en vannak testvérek. Mamáék 2en.apáék 2en. Akkor mi másért lenne a gond? Ha nem kezdem el szedni akkor lehet régen anya lehetnék, mert akkor rendszeres vérzésem volt. Ja és nem lennék tudatos felhasználó? Na én még az utolsó lázcsillapító betegtájékoztatatóját is elolvastam. Védőnő vagyok, és 3 évig nőgyógyászatot tanultam. Elhiszitek, hogy az egyetemenen se mondták el, hogy ilyen következményei lehetnek? Szóval ez van. Én is beleestem ebbe a hibába, és csak reménykedni tudok, hogy egyszer én is anya leszek majd.
15. Porcica (válaszként erre: 8. - Bowie)
2013. márc. 26. 10:33
Na ez engem érdekelne! Milyen teák? Megírnád kérlek?
14. 25800e2d09 (válaszként erre: 6. - Hannapanni)
2013. márc. 26. 10:09
volt egy ami nekem is szabira küldte a libidóm. a mostanival nincs ilyen gond :D
13. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - CsillagTM)
2013. márc. 26. 10:08
ha abbahagyom ezek azonnal előjönnek... (tapasztalat, volt egy röpke másfél éves szünetem és azalatt nem tudták egyik panaszomat se megszüntetni pedig végigjártam az összes orvost mindent... de mivel mással nem múltak el csak ezzel így "muszáj" szednem... ördögi kör... nem tudom meddig csinálhatom ezt.. előbb utóbb abba kell hagynom...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook