Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antiélet tabletta fórum

Antiélet tabletta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Antiélet tabletta

1 2 3 4 5 6 7
132. bd55e3f068 (válaszként erre: 131. - Mazsinka)
2013. márc. 27. 14:07
Jajj, jajj, szegény elnyomot nők! Aki nem tud magáért kiálni, az nyelje csak a bogyókat, mint kacsa a nokedlit!
2013. márc. 27. 14:04
Én se szedtem soha antibébit, és nem is fogok. Nem hiszem, hogy túl egészséges dolog a szervezet működésébe ilyen-olyan szerekkel bekavarni. Az óvszer is tökéletesen megteszi. Valahol a férfiak kényelmének tartom mindezt. Majd a nő elmegy, megveszi, beveszi, ha terhes marad, elveteti. Meg ugye ki szeret zokniban lábat mosni? Még annyi áldozatot sem képesek hozni, hogy időben kihúzzák, inkább a nő bedobálja a bigyókat, és el van rendezve. Tudom, kismillió ember máshogy gondolja, nők is, de nem érdekel.
130. bd55e3f068 (válaszként erre: 129. - 569a7df0cf)
2013. márc. 27. 14:04
Tudod, ez olyan, mint a köcsög élelmiszeripar (akik a gyógyszergyáraknak dolgoznak), kontra szent Szendi, akinek a fos, összehányt könyveit brahiból adják ki, neeeem, nem a pénzért, és a kinyilatkoztatásnak semmi köze az eladáshoz.
129. 569a7df0cf (válaszként erre: 126. - Krisz42)
2013. márc. 27. 14:00
Erdekes, hogy a mocskos profitorientalt gyogyszeripar mindig elokerul, bezzeg szegeny Gyuri bacsi mintha ingyen adna a teait, meg a petroleumot, amivel agydaganat eseten kenegetni kell a fejet...
128. bd55e3f068 (válaszként erre: 126. - Krisz42)
2013. márc. 27. 13:44

"Viszont most azért nincs a fejlett országokban túlnépesedés,mert sok nő meddő és sok ffi is az."

Azért nincs túlnépesegés, és azért csökken a népesség sok helyen, mert NEM AKARNAK, vagy csak egy, max. két gyereket akarnak sokan. Afrikában meg Indiában nem azért nő olyan frankón a népesség, mert "hála a jó istennek" nem mérgezik magukat mekis kajával meg fogamzásgátlóval.

2013. márc. 27. 13:38
Vannak olyan ismerőseim akik ilyen tablettától kaptak cisztát. Nekem az egyik nőgyógyászom még régebben azt mondta, hogy a rendszertelen mensire ez a tökéletes megoldás. Mondtam neki, hogy nem szeretném, inkább vizsgáljon ki, hogy mitől van. Mondtam neki ezt a cisztás dolgot is meg hogy nem szeretnék semmi hormonosat szedni. Erre ő, hogy neki meg a betegei még soha nem panaszkodtak ilyenre. A kivizsgálásról meg hallani sem akart. Most másik városban másik nőgyógyitól egészen egy célzott hipofízis MR ig jutottunk, amire jövőhéten kerül sor, ugyanis mint kiderült a hormonokért felelős agyrészemben (nem tom jobban megfogalmazni) van egy folt. Ezt nézik meg MR-rel, valószínűleg ez felelős mindenért. Szerintem ezt még az első doki által mondott bogyó nem oldotta volna meg...
126. Krisz42 (válaszként erre: 121. - M0ncsa)
2013. márc. 27. 13:21
Neki hibá volt a meglátása.Régen nem azét volt magas a gyermekhalálozás,mert pl.akkor is volt allergia,hanem mert rosszabb körülmények között éltek.A gyerekek télen is mezítláb jártak,a tüdőgyulladás gyakoribb és halálos volt.Viszont most azért nincs a fejlett országokban túlnépesedés,mert sok nő meddő és sok ffi is az.Én pl.nem szedtem fogamzásgátlót,de nekem most lettek problémáim.És a fog.gátló,ami vízelettel kikerül a szervezetből,a sok ösztrogén,ami az âllatok takarmânyában,můanyagbancsomagolásban mindenhol jelen van,ezek mind bekavarnak,a sok szemétről nem is beszêlve.De ez nem elég,nemsokára be akarjâk szabâlyozni,h gyógynövényes készítmênyeket se vehess,csak gyógyszertárban,így viszont pl.Gyuri bácsi teafüveihez se jutunk hozzâ,mert ők nem tudják engedélyetetni.
125. Noorah (válaszként erre: 124. - Noorah)
2013. márc. 27. 12:47
Ja és itt nem csak az ételallergiára gondolok. Van már olyan orvos, aki ha orrdugulása van az embernek, rákérdez, hogy nincs-e emésztőrebdszeri problémája.
124. Noorah (válaszként erre: 121. - M0ncsa)
2013. márc. 27. 12:45

Teljesen egyetértek!


Még annyit fűznék hozzá, hogy - bár engem nem érint -, ma már köztudott, hogy az allergia is szinte mindig a táplálkozástól függ. Vannak diéták rá és szépen helyre lehet jönni.

Az utóbbi száz évben pedig a finomított élelmiszerek dominálnak, ami sokat jelent egy nem ezekre specializálódott gyomornak, bélrendszernek. Nemhiába hozzák vissza a kölest, lenmagot stb-t. Már a tej és tejcukorérzékenységre is van ésszerű elmélet, persze most nem akarok ebbe a témába belemenni, csak eszembe jutott.

123. Csipkerózsika (válaszként erre: 106. - Ittmost)
2013. márc. 27. 12:42

Igen, előfordulhat, hogy valakinek a nemiségével kapcsolatos pszichés problémája fizikai tüneteket ölt.

De amikor épp gyógyszerszedés alatt jelentkeznek súlyos tünetei valakinek, akkor nem erre gyanakodnék elsődlegesen, hanem inkább a gyógyszerre, ami egyenlő a kémiai kasztrálással.

122. M0ncsa (válaszként erre: 106. - Ittmost)
2013. márc. 27. 12:32

Jajo, azt mar nem jegyeztem meg, ki irta :)


Abban amugy igazad van, hogy sok nyavalyanak lelki oka van. Sajnos ilyen testileg-lelkileg beteg tarsadalomban elunk. Nem lehet viszont mindent visszavezetni a lelki okokra, mint azt egyesek (nem te) hajlamosak tenni, ha nem talalnak mas magyarazatot.

121. M0ncsa (válaszként erre: 101. - J357)
2013. márc. 27. 12:30

Azert mas, mert ha valaki mondjuk pajzsmirigy-alulmukodesben szenved, es kap kiegeszito hormont, ami a NORMALIS allapotott hivatott visszaallitani, nyilvan nem lehet egy napon emliteni egy olyan tablettaval, ami egy tokeletesen mukodo hormonrendszert hivatott megeroszakolni.

Persze, hogy szedheto szoptatas alatt tabletta, ami nem art. Ugyanugy nem art, mint az osszes tobbi hormontabletta, ugyebar, kulonben nem lennenek engedelyezve. Ennek ellenere nezd meg, hanyaknak okozott problemat.


Szerinted karosabb a dohanyzas, mint a vegyszeres etel, szerintem meg forditva. Az allas egyelore dontetlen.


Azt meg nem mondtam, hogy eljunk MINDEN SZEMPONTBOL ugy, mint 150 evvel ezelott, most sarkitasz, ennek semmi ertelme. Lehet, hogy akkor is volt allergia (bar, mint kiderult, az emberek azota lettek tomegesen allergiasak arra a szerencsetlen parlagfure, amiota drasztikusan nott a levegoszennyezettseg, nahat, mik vannak...)


Szerintem mi most a hormontabletta VS _mas vedekezesi modszerekrol_ beszelunk, es nem hormontabletta VS _semmifele vedekezesrol_.

120. Noorah (válaszként erre: 119. - Ittmost)
2013. márc. 27. 12:26

Nem. Azért is írtam a cikkben, hogy egyedül küzdök. Nem is kértem, hogy álljnak mellém, csak jól esett volna, ha legalább nem támadnak, mert így még nehezebb. De kezdek rendbejönni, szóval csak megerősítettek és legalább már tudom, kire számíthatok...


A leki elméletre meg néha azért reagálok hevesebben, mert - ahogyan ezt is beleírtam - néha már olyan hülyének néztek, hogy lassan én is elkezdtem ezt hinni, még szerencse, hogy a belebolonduláshoz túl erős vagyok. Náluk a betegség az, ha valakinek mondjuk folyik az orra és egy hét alatt rendbejön, vagy magas a vérnyomáa, de szed rá gyógyszert és minden "ok".


Viszont sajnos nem egy ember lesz így valóban bolond. Bezárják, mert meg akarnak tőle szabadulni, vagy nem értik a problémáját és végül tényleg bele fog zavarodni.

119. ittmost (válaszként erre: 116. - Noorah)
2013. márc. 27. 12:05

csak ezért írtam,hogy érdemes erre is gondolni.ha már megtetted,akkor az jó.


Nem áll melletted a környezeted?

118. Noorah (válaszként erre: 113. - Hannapanni)
2013. márc. 27. 12:02
ez is igaz
117. ittmost (válaszként erre: 115. - Hannapanni)
2013. márc. 27. 12:01

Offnak tűnhet,de szerintem nagyon jó,hogy leírtad!Legalább már kettőnknek van egybehangzó ilyen tapasztalata is.

Erőt kívánok,hogy mihamarabb meg tud oldani a problémát.

116. Noorah (válaszként erre: 112. - Ittmost)
2013. márc. 27. 12:00

Ismerem ezt az elméletet, legelőször én is erre gondoltam. Csakhogy engem ma is nyomaszt az, ami akkor, mégsincs már savam. Szóval ha most segítene is, már nincs min. :)

Ha néha volt is kis savam a tabi után, az szintén menstruáció előtt jelentkezett.


Pl. migrén is lehet idegtől, nálam az is miatta volt (bár csak a legutolsó egy évben), hisz azóta egyáltalán nincs.


OK, fel lehetne úgyis fogni, hogy bebeszéltem magamnak, hogy a tabi okoz mindent és ezért lett minden jó, mikor abbahagytam, de ez elég naív lenne. Bebeszélni sokmindent lehet, de néha csak önáltatás.


Tudtam, hogy biztosan itt is lesz olyan, aki pszichés dolgokat vél felfedezni, de nme mindegy az irány. Van, akinél a lelki bajok váltanak ki ilyne tüneteket, de olyan is van, akinél a tünetek váltanak ki lelki bajt (vagy a környezete, akik nme állnak mellette.)

115. Hannapanni (válaszként erre: 114. - Ittmost)
2013. márc. 27. 11:52

Én pl elég tudatosnak tartom magam, főleg az átlaghoz képest (nem kimondottan spiri körökre gondolok), de nekem is van olyan problémám, amit nem tudok megoldani. Azt mondtam,h nem megyek kés alá, mert amit ezügyben az orvostudomány kínál, abból köszi nem kérek (elrontanak valami mást műtétileg és az eredő 0 lesz...köszi). Már tudom mi volt az okozó trauma gyerekkorban, azt is tudom, hogyan lehetne meggyógyulni, de egyelőre nem tudom megcsinálni. Viszont rajta vagyok és nem hagyom magam gyors és hülye módszerekkel "meggyógyítani", hiába mondják azok, aki megműttették magukat,h milyen jó. Aha, csak nem tudom, milyen tüneteltolásom lenne, ami aztán még rosszabb...

És a lényeg: kerültem olyan szituációba, amikor tudtam, hogy ha most ezzel szembenézek... nem tudtam megtenni, pedig ezer%, hogy egy pillanat alatt jött volna a gyógyulás.


Bocs, ha ez most off volt!

114. ittmost (válaszként erre: 113. - Hannapanni)
2013. márc. 27. 11:41

Szép kereken leírtad,és is ezt tapasztaltam,csak nem tudtam ilyen flottul leírni.

Több olyan lelki dolog van,amivel tényleg borzasztó nehéz szembenézni: végülis nem csoda,ha inkább "csőbe húzzák magukat" az emberek,vagyis betegségbe.

113. Hannapanni (válaszként erre: 112. - Ittmost)
2013. márc. 27. 11:31

Abban egyetértek,h MINDIG ott van mögötte a lelki ok, de sokszor ezt nem lehet aggyal megoldani és az ember tudat alatt húzza csőbe magát a megoldás érdekében. Ilyenkor pedig simán "segít" egy ilyen tabletta, mert ennek hatására minden borul és mire megoldódik, addigra az ember megtanul egy csomó leckét, mint azt a cikkíró is tette.

Sokszor belefutok spiri körökben,h megpróbálnak az emberek mindent aggyal megoldani, mondván ha megtalálom az okát... de nem tudja meglátni az ember a háta közepét és akkor bizony jön a segítség, akár baleset formájában, akár betegséggel.

112. ittmost (válaszként erre: 111. - Noorah)
2013. márc. 27. 11:25

Nem tudom,segít-e, de leírom:nekem pszichés dolgoktól volt savam,hónapokig,refluxos tünetekkel(nem mentem orvoshoz,mert egész biztos voltam benne,hogy ezt is,-mint az évek során pár egyéb bajomat-lelki gondok okozzák).Amint kimondtam,mi bánt,szinte másnapra jobban lettem,azóta nincs ez..kb 2 hónapja.(oylan dolgok voltak,amiket csak a legvégső esetben akartam kimondani,mert tudtam,hogy nagyon megbánthatok vele nekem fontos embereket)

Nem tudtam "megemészteni" azokat a dolgokat,amiket tároltam magamban,így az emésztőrendszerem sínylette meg.

111. Noorah (válaszként erre: 106. - Ittmost)
2013. márc. 27. 11:20

Lehet, hogy a 20-as éveim fele ráment erre, de remélhetőleg általa lesz szebb az összes többi.


És ha nem is mindennek volt köze a tabihoz, pl. tegyük fel, hogy nme attól volt savam. De legalább megtanultam, hogy a gyógyszer nem megoldás, mert több kárt csinál, mint hasznot, így abbahagytam a savlekötőt és nincs is már ilyen gondom.


HOsszú, nehéz, drága tanulóidőszak volt, de remélem még nem későn és a gyermekeimnek legalább már nme kell majd ezen átesniük, mert tudom mivel etessem őket és mit kerüljek nagy évben már gyermekkoruktól kezdve.

110. Porcica (válaszként erre: 108. - Bd55e3f068)
2013. márc. 27. 11:09

Mert akkor épp jó megoldásnak tűnt Drága, és pozitív tapasztalatokat hallottam róla ismerősöktől.

Amúgy meg te biztos nem döntöttél még úgy, hogy később rájöttél volna, rossz ötlet volt igaz???

109. Hannapanni (válaszként erre: 104. - 569a7df0cf)
2013. márc. 27. 11:04

Az lehet, de attól még nem feltétlenül van benne minden olyan, amit sokaknál okoz.

A libidócsökkenés nekem egyik gyógyszer papírján sem volt, de azért volt annyi ilyen problémás nő,h a védőnő nővérem kiszúrta az összefüggést.

Procedúra ide, komoly vizsgálatok oda...

108. bd55e3f068 (válaszként erre: 105. - Porcica)
2013. márc. 27. 11:04
Én az ilyet nem értem. Nem jó egyik sem, másik sem, akkor utána miért lövettél be egy három hónapos szert? Ha egy tabletta nem jó, akkor abbahagyhatod a szedését. Ha a hülyegyűrű nem jó, akkor leveszed, ha a hormonos spirál nem jó, leveteted. Az injekciót viszont nem lehet kiszűrni a véredből.
107. Hannapanni (válaszként erre: 103. - Bd55e3f068)
2013. márc. 27. 11:02
Arról az isten tudja hány nőről, aki rájön,h nem jó és abbahagyja, de a statisztikákban sehol nem jelenik meg. Egy vagyok közülük.
106. ittmost (válaszként erre: 98. - M0ncsa)
2013. márc. 27. 10:52

Igen,pl.én írtam:)

Továbbra is csak azt tudom mondani,ezeket kiegészítve,amivel kezdtem a hozzászólást kb. a topik felénél,hogy én lelki okokra is gyanakszom,nagyon,ha valakinek a nemiséggel kapcsolatos testi működésekkel probléma van.Vagy oda tudja visszavezetni a problémáit.

(Nekem bőven elég lesz 50-55 év,mert azt legalább ilyen szempontból gondtalanul élhetem le.Nem cserélném el egy hosszabbra,ami már fiatal kortól tele van betegséggel.vagy a teherbe esés körüli aggódással)

Nem kampányolok a tabletta mellett,nyilván az a jó,ha minél kevesebb olyasmit viszünk a szervezetünkbe,ami nem oda való.Mindenki csinálja,ahogy neki jó.Csak azért írtam,h ne legyen már olyan egyoldalú a topik,legyen benne néhány másféle tapasztalat is.

105. Porcica
2013. márc. 27. 10:47

Csatlakozom!

Az elejétől fogva olvsaom a beszélgetést, minden hozzászólást elolvastam.

Egészségesen élő, műkajákat a legkevésbé sem fogyasztó, káros szenvedélyektől mentes 35 éves vagyok. Anno huszonpár éves koromban szedtem fogamzásgátlót 2-3 évig. Aztán abbahagytam jópár évre, különböző nem egészségügyi problémák miatt. Aztán úgy 6-8 éve próbáltam volna elkezdeni újra szedni, de nem ment, mertmindentől rosszul voltam. Jó néhányat kipróbáltam.Najd néhány év szünet után, nagyjából 4 éve beoltattam magam Depo proverával, ami 3 hónapig hat. Na az volt a vége úgymond mindennek. Onnantól kezdve még rosszabbak a dolgok. A szexuális aktivitásom teljesen lezuhant, és nagyon erős PMS-em van. Sőt! Túl sok a hangulatingadozásom (pedig sosem voltam egy depressziós fajta). Pár hónapja bemutatkozott a közti vérzés is, amire kaptam gyógyszert, de ebben a hónapban megint volt.

Emellett petefészek ciszták jönnek-mennek.

Levontam a következtetést: A hormontabletták megborították az amúgy tökéletes ciklusomat.

Mindig nagyon görcsölős típus voltam, ez nem változott most sem. Az orvos állandóan csak lepasszol, nem hajlandó hormonvizsgálatot csinálni, és most tartok ott, hogy betelt a pohár.

Ja írtátoka pajzsmirigy alulműködést. Hát... nekem is van, sőt a bal oldalon nemrég találtak valamit ultrahanggal, most megyek további vizsgálatokra, jelzem háziorvosi beutalással, mert a nőgyógyász leszarta.

A májam nehezen bontja a méreganyagokat.

Mi kell még?

Én mindig is tudatos embernek tartottam magam, de nem jutott eszembe huszonévesen, sőt még 5-6 éve sem, hogy a tabletta nem jó megoldás. Sehol nem olvasni ennyi mellékhatást, a betegtájékoztatóban sem!

Gumióvszert használok, és eddig teljesen elégedett vagyokvele. Soha többé nem akarok hormont szedni!

Már csak az a kérdés, hogy a ciklusomat mi mással lehetne helyre hozni... (mert a fogamzásgátlóval biztos nem!)

104. 569a7df0cf (válaszként erre: 95. - Hannapanni)
2013. márc. 27. 10:42
Egy gyogyszer engedelyeztetese tobb eves procedura, komoly vizsgalatok elozik meg, ahol onkentesek tesztelik a tablettat, akik beszamolnak az esetleges mellekhatasokrol.
103. bd55e3f068 (válaszként erre: 95. - Hannapanni)
2013. márc. 27. 10:39
Ezt nem igazán értem. Miről nem hallunk?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook