Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antiélet tabletta fórum

Antiélet tabletta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Antiélet tabletta

1 2 3 4 5 6 7
102. Noorah (válaszként erre: 99. - J357)
2013. márc. 27. 10:00

És az sem mindegy, hogy kik vesznek bennünket körül, milyen a munkák, van-e munkák, hisz a lelki oldal is épp olyan fontos. DE ennek a lónak is van másik oldala, erre sem lehet fogni mindent. Nekem pl. mindenki azt akarta bedumálni, hogy lelki problémák miatt dagadtam, ne foglalkozzak vele és elmúlik. Mikor letettem a tablettát, csak néztek, hogy elmúlt, pedig foglalkoztam vele…


Amúgy 3 éve nem dohányzom, már lassan azt sem tudom, milyen az alkohol íze, falun élek, mindent mi termelünk magunknak és soha nem vittem túlzásba semmi finomított dolgot,. Mozgok is eleget, mert itt van munka és amúgy is mindig nagy volt a mozgásigényem. Ezért is idegesít most annyira, hogy szinte semmi erőm.

101. j357 (válaszként erre: 98. - M0ncsa)
2013. márc. 27. 09:52

A hormonpótlás miért más?

szoptatás alatt van egyébként olyan tabletta ami szedhető, nem lesz tőle semmi baja a gyereknek.

Nem értem a dohányzásos példádat,a dohányzás káros biokertészet mellett is, károsabb mint a nem bio zöldségek szerintem.

ha nem akarsz belenyúlni semmilyen rendszerbe, akkor szüljünk megint 10-15 gyereket, nagyanyáink is azt tették, nem?És abban az időben csak 5-6 nőtt fel, szóval lehet hogy akkor is volt allergia, csak esetleg súlyosabb betegség vitte el a gyereket akinek esetleg az allergia miatt az immunrendszere is gyengébb volt.

100. M0ncsa (válaszként erre: 99. - J357)
2013. márc. 27. 09:48
Ajanlom figyelmedbe a 104. sz. hsz-emet, pont errol irtam.
99. j357 (válaszként erre: 97. - M0ncsa)
2013. márc. 27. 09:47
olvasd el a hozzászólásokat: dédnagymamáink életében nem volt stressz, szmog, mesterséges kaja,nem nagyvárosokban éltek és mozgtak eleget és még sorolhatnám.Szóval nem a tabletta itt a legfőbb gond, hanem az életmód megváltozása, persze nyilván nem lehet visszatérni a régi időkbe, de mozogni, kevesebb műkaját enni lehet!
98. M0ncsa (válaszként erre: 88. - Ittmost)
2013. márc. 27. 09:26

Valaki irta, hogy nagyon kozrejatszik az eletmod is, es en ezzel nagyon egyetertek. Valahol, azt hiszem, ki is fejtettem, hogy nem mindegy, hogy tiszta levegon, biokerteszettel a hatad mogott mereszelsz dohanyozni terhesen, vagy ezt nagyvarosban teszed, tescoban vasarolt kajakon elve. Mert nagyon nem mindegy, minden mereg halmozodik. Nem csoda, hogy a fiataloknak minden bajuk van, hiszen meg ki sem bujtak az anyamehbol, mar egy csomo karos anyagnak vannak kiteve (nemreg olvastam peldaul, hogy anyuka fogamzasgatlot szedett a szules utan, szoptatas alatt. Aztan meg o volt felhaborodva, amikor megjegyeztem, hogy ez annyira nem jo otlet, mindegy).

Nade, a hormonrendszer azert kicsit mas teszta, ez egy iszonyu finoman kiegyensulyozott rendszer, amibe NEM LEHET kovetkezmenyek nelkul belenyulni! Most itt nem a hiany eseten potolt hormonokra gondolok, hanem egy egeszseges rendszerre.

Ittmost, tokjo, hogy kutya bajod, es remelem, nem fog 20-30 ev szedes utan elvinni valami, mert azert az meg mindig eleg keves ev (50? 55?). En speciel ennel azert tovabb szeretnek elni :D

97. M0ncsa (válaszként erre: 90. - J357)
2013. márc. 27. 09:18

Lettek gyerekeik, valoban, es a drasztikusan eso szuletesi ratat sem lehet eppenseggel a tablettak eredmenyenek irni.

De azt senki ne mondja, hogy egeszsegesebbek, mint dednagymamaink (nem mondom, hogy nagymamaink, mert ok mar az iparosodas koraban eltek, DDT, stb.) AZ elettartam ugyan nem csokken (allitolag), nade az eletminoseggel mi van? En nem emlekszem ra, hogy a dedim zacskoszamra hordta volna haza a gyogyszert, mint manaspag az oregek, megis 93 evet elt. A nagymamam meg 84, es teljesen demens. Anyu 60, es nincs jol. Dednagymamam 60 evesen meg olyan virgonc volt, mint manaspag a 30-asok.

96. Noorah
2013. márc. 27. 09:11
És soha nem gondoltam volna, hogy egyszer még azért fogok imádkozni, hogy újra dőljön belőlem a Niagara és görcsölhessek.
2013. márc. 27. 09:09
Tulajdonképp aza kérdés, hogy csak néhány nőnél probléma avagy soknál, csak nem tudnak róla. Nekem több év szedés után a védőnő nővérem mondta,h más anyukák is panaszolták,h tabi mellett megszűnt a szexuális érdeklődésük, és próbáljam ki a spirált. Teljesen jó is volt, de erről sem az orvosok, sem a gyógyszergyártók nem tudnak, mert én speciel örültem mint majom a farkának és nem vertem nagydobra... Nagy eséllyel 100 ilyenből egyet sem hallunk...
94. Noorah (válaszként erre: 93. - Krisz42)
2013. márc. 27. 09:09

Ők max csak nem tudták, hogy attól van...


Egyébként meg nem feltétlenül az a rossz, ami magasabb hormontartalmú. Nekem egyszer ajánlották, hogy váltsam le a Milligestet, mert a három fázisa miatt ezt 3. gyógyszernek szokták felírni. Ajánlottak helyette valami újat, de nem váltottam, mert csak rossz tapasztalatokat írtak róla.


A meddőségről annyit, hogy szerintem a nők legalább fele ettől nem esik teherbe szedés után sem! Nemhiába ajánlják, hogy utána - ha lehet - ne vállaljanak nmég egy évig gyereket. Bár ennek a fordítottját is szokták mondani sajnos.

Én örülök, hogy még most kiderült, mert még pár évig nem szeretnék szülni.

93. Krisz42 (válaszként erre: 90. - J357)
2013. márc. 27. 09:02
Édesanyáinknak semmi baja,pedig ők még nagyobb hormontartalmút szedtek?Az enyém 57évesen halt meg.Ahhoz képest,h semmi baja nem lett.A testvére állandóan nőgyógyászhoz járt,ciszta,stb. miatt.Párom anyukája is beteg.Tényleg pont arròl volt szò,h lassan nincs nyugdíjas,de azért senkinek sincs baja.
2013. márc. 27. 08:38
Na szóval az hogy valaki nem esik teherbe fogamzás gátló után az nem egyedi tünet. Nagyon sokan vannak így vele.Még ha sokan ezt nem is vállalják fel, mert mai társadalmunkban is szégyellik a nők ha nem tudnak tehrbe esni. Tudni kell, hogy én 10 éves korom óta kézilabdázok,tehát aktívan sportolok. Soha alkoholot nem fogyasztok. (Nem is szeretem, meg sajnos láttam hogy tönkre tudja tenni az embert) A ciginek azt se tudom, hogy milyen az íze, vagy mije füstje nem tudom, mert még csak bele se szívtam soha.Gyors éttermi kajákat a sportolás miatt nem ehetek, és az energia italoknak se tudom milyen az íze.Egyébként én még a szagától is rosszul vagyok. (szerintem olyan mű szaga van nem tudom ki hogy tudja meginni). Saját termelésű zöldséget gyümölcsöt eszek, mert mamámék gyerekkorom óta egy nagy farm szerű gazdálkodást vezetnek, mióta elköltöztem azóta nekem is meg van a saját házi kertem.Soha nem permetezünk, és a trágyát is ismert forrásból hozzuk. Persze tartósítószeres kajákat kénytelen vagyok enni, mert a boltokban nyilván van bennük ketchup egyebek. De alapvetően nem mérgezem magam szerintem.És mielőtt tabit szedtem minden hónapban rendszeres vérzésem volt még amikor 10 éves koromban először megjött akkor is egyből beállt még akkor se volt összevissza. és 20 évesen kezdtem el szedni. Szerintetek 10 év alatt nem jelentkezett volna ha valami gond van a hormonjaimmal? És érdekes szedtem a gyógyszert 3 évig, és mikor abbahagyom akkor 4-5-6 havionta van vérzésem. Semmi más nem változott az életemben. Akkor ez se a gyógyszer miatt van? Érdekes mert a dokik is megmondták nekem hogy a vetélés és a méhen kívüli hátterében is ez állt. De lehet nekem nincs igazam, és egy egyedi eset vagyok. Ja és én is Milligestet szedtem. és annak idején azt mondta a dokim hogy ez egy alacsony hormon tartalmú semmi bajom nem lesz tőle, hát köszönöm. De mondjuk lehet ne fogjuk erre mert vagy fél évig a 3 évből szedtem triregolt meg a két gyógyszer között egy harmadikat aminek nem tudom a nevét sem, mert egy hónapig szedtem, mert egész hónapban véreztem mellette.Na jó erről ennyit.Én senkinek nem ajánlom. De az hogy meddőség nincs közte a mellékhatások között.
91. Noorah (válaszként erre: 90. - Bd55e3f068)
2013. márc. 27. 08:05

Nem térítés, tanács. :)


Amúgy számomra a mellékhatás azt jelenti, hogy valamit szedsz és azért produkálsz tüneteket (mint nekem a dagadt has volt), tehát az eredeti hatás mellett vannak nem vártak is. De a lényeg ígyis-ugyis ugyanaz, mindegy, hogy nevezzük.

90. bd55e3f068 (válaszként erre: 89. - Noorah)
2013. márc. 27. 07:54
Ezek szerintem mellekhatasok, nem elvonasi tunetek, mert nem egy addiktiv szert tettel le. De legyen igazad, nem allok a terites utjaba.
89. Noorah
2013. márc. 27. 07:34

Elvonási tünet = felborult hormonháztartás, nulla vérzés, gyenge pajzsmirigy, idegesség (ami szintén hormonális), viszketés is volt az első pár hónapban. De ide tartozna az is, ha kipattogtam volna, mint sokan, akik szedték, vagy cisztáim lennének, kemény elgombásodásom és még sorolhatnám. Nagyon sok emberben okoz kárt, sokan nem is merik mondani, vagy elismerni.

Én csak most, a legvégén tudtam teljesen elhinni, hogy a hormonoktól lehet szelesedni, de így van. Mindig menstruáció (vagy az aszerű érzések) környékén jönnek, ételtől függetlenül. Ez van.


De nem értem a támadó hangnemet. Leírtam, amit tapasztaltam, azérz is, mert utánaolvasásaim során rájöttem, sokan vagyunk még így. Ezért nem árt figyelmeztetni másokat is, hogy ha hasonló tünetei lennének, ne keringőzzék végig az SZTK-t eredménytelenül, hanem célirányosan cseledjenek... Akinek nem okoz gondod, örüljön, ne azt kóstolgassa már, aki megjárta vele... :)

88. ittmost (válaszként erre: 84. - M0ncsa)
2013. márc. 27. 07:07

Igazad van egyébként,ezért is írtam,h ezek szerint oltári szerencsés vagyok.


Már csak elmélet:de én nem bánnám,ha 20-30év problémamentes szedés után vinne el egy bármilyen tumor,vagy infarktus.

Nekem volt előtte ezidáig 40,normális évem,amit megélhettem ilyen fajta betegségek,meg rosszullét nélkül.Mások huszonévesen is mennyi bajjal küzdenek( :()

87. Noorah (válaszként erre: 86. - 33a6bf503b)
2013. márc. 26. 21:07
Ez pontosan így van, hisz a májbetegnek is a hasa puffadt. És köszönöm szépen!! :)
86. 33a6bf503b (válaszként erre: 85. - Noorah)
2013. márc. 26. 20:56
A májat mellékhatásként bombázó, méregtelenítést b@szogató gyógyszernek amúgyis ingenis köze lehet emésztési problémákhoz, csak mondom, mert valaki kifogásolta, Neked meg így tovább, mihamarabbi teljes egészséget!!!
85. Noorah
2013. márc. 26. 20:43

Köszönöm szépen mindenkinek, aki elolvasta a cikket, a kedves szavakat, jeleket!

Azért a legtöbben nagyjából értették, miről írtam. :) Persze, hogy lettek pszichés problémáim, ezek után kinek ne lennének? De a sav, a nagy has megszünt tabi szedése után. Amik pedig jöttek, azok elvonási tünetek, de küzdök ellenük és ha már nem mérgezem magam semmivel, helyre kell jönnie a rendszeremnek.

Azért sem lehettek más miatt emésztési gondjaim, mert mindig odafigyeltem, mit eszek, ahogy most is. Csak amikor szedtem a bogyót, mellette is voltak gondjaim, mióta nem, már ilyenek nincsenek. Mégsem állítom, hogy mindent maga a készítmény váltott ki, de ez egy láncreakció, egyik kiváltja a másikat és így rovább. Ezért nem elég egy orvos, mert az csak a saját maga területén gondolkozik. Ja és nemrég az urológustól és a nőgyógyásztól is megkaptam: "ha ilyen gondjai vannak, miért ahgyta abba a szedést?" ....


Nekem a gyógyszer elkezdése előtt nem voltak nagy problémáim. Igaz, "bővérű", sokáig menstruáló, ráadásul görcsölős típu vagyok (ezért furcsa, hogy most szinte semmi), de nem amiatt vállalkoztam a szedésre. Mikor felírták a Milligestet, meg sem vizsgáltak...


Aki pedig azt írta, hogy gyógyszer mellett mennyivel jobb: Igen, nekem is az volt, 2-3 évig meg pláne, hisz akkor még nem gondoltam, hogy a kezdődő tüneteket mi is okozza. Beállt a ciklusom napra pontosan, nem véreztem annyit, max 5 napig tartott és a mellem is nagyobb lett. Szóval nem feltétlenül azonnal jönnek a problémák. A hasdagadás már markáns jelzése volt a szervbezetemnek, még szerencse, hogy rájöttem, mert ha az egészségügyön múlna, még ma is álterhes lennék...

84. M0ncsa
2013. márc. 26. 20:15

Az, hogy valakinek (itt es most) nem art, meg nem jelenti azt, hogy nem artalmas, csak azt, hogy kevesbe erzekeny az illeto. Mindenki masra erzekeny. Az izfokozoval teletomott kajakat is teljesen legalisan aruljak a boltokban, es az emberek veszik. Pedig artalmas, csak errol senki sem hajlando tudomast venni, mert egyszerubb egy kanal vegetat belezuditani a levesbe, mint megvenni, megtisztitani, es feldarabolni 6-8 fele zoldseget.

Mas meg allergias az izfokozora, es rogton hany tole.


Hat igy van ez a fogamzasgatloval is. Lehet, hogy 20 (30) evig "nincs tole bajod", aztan 60 evesen elvisz egy tumor, vagy agyverzes, vagy infarktus.

Persze azt varhatjuk, hogy beismerjek a gyogyszergyartok, hogy ez lehetett a muhormonok fogyasztasanak eredmenye, ugysem bizonyithato, ha nem akut a betegseg.

83. j357 (válaszként erre: 65. - Csipkerózsika)
2013. márc. 26. 20:00

Azért nem egészen a terhességet imitálja, én is szedtem tablettát aztán abbahagytam, azóta született 3 gyermekem, és a tabletta egyáltalán nem hasonlítható ahhoz az állapothoz amikor baba fejlődik a pocakban!!!

Nem tüntetik fel hogy konkrétan hány esetben fordul elő valami, de vannak szabályok, hogy pl. ha 1000 esetből 10 esetben előfordul akkor fel kell tüntetni.

A leírtak alapján itt inkább szerintem pszichés probléma van (pánik hatására reflux, stb.)

82. Krisz42 (válaszként erre: 78. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 17:48
Bocs,nem szó szerint értettem,csak szemlêltetni akartam.Most jöttem rá,h félreérthető.
2013. márc. 26. 17:41

Hú,mekkora oltári mázlista vagyok.Több mint 20éve szedek.Viszont rendszeresen járok nőgyógyhoz,nem itthon kezelgetem,ha van valami,

és rákszűrésre,meg májfunkcióra is mindig elmegyek.

80. Csipkerózsika (válaszként erre: 77. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 26. 17:23
Nincs ezen annyi csodálkoznivaló, ha egy jól működő hormonrendszert teljesen felborít és kicsinál a gyógyszer, valamit javul a helyzet, ha azt abbahagyják, de ez nem jelenti azt, hogy automatikusan egyből helyreáll az eredeti jó állapot. Sajnos korántsem jelenti azt...
79. bd55e3f068 (válaszként erre: 75. - Csipkerózsika)
2013. márc. 26. 17:22
Kérdezni kell :o) Csak úgy rám se öntötték az információt, de értelmes kérdésre értelmes választ is kaptam.
78. bd55e3f068 (válaszként erre: 74. - Krisz42)
2013. márc. 26. 17:20
Te miről beszélsz? Mi bajom lett nekem?
2013. márc. 26. 17:20

Ha jól értelmezem a cikket, voltak bajai, abbahagyta a fogigátlót, elmúltak majd visszajöttek?

Csak mert akkor nem a fogigátló volt a ludas..

76. bd55e3f068 (válaszként erre: 73. - Csipkerózsika)
2013. márc. 26. 17:19
Mindegyik fogamzásgátlási módszernek van előnye meg hátránya és kockázata is. Jó esetben ennek tudatában dönt az ember, és szerintem természetes, hogy azzal a tudattal vág bele, akármelyikkel is él, hogy csak nem esik a kisebb százalékba.
75. Csipkerózsika (válaszként erre: 72. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 17:11

A fiatalokról el tudom képzelni, hogy felelőtlenek és nem járnak utána a dolgoknak. Rábízzák magukat a dokira.

De én pl. nőgyógyásztól információt még sosem kaptam, pedig nem mai csirke vagyok. Amit tudok, annak mind magam olvastam utána innen-onnan.

Sőt, inkább néha úgy tűnt, hogy ők maguk is a sötétben tapogatóznak és fogalmuk nincs dolgokról...

74. Krisz42 (válaszként erre: 72. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 17:09
Csak azt nem tudtad,ami bajod lett.Mert nem az a durva,h azok előfordulnak,hanem az,h olyan baja lesz,ami nem volt leírva.Az sincs,h meddő lehet tőle,h hormonproblémái lehetnek,h meg is halhat.
73. Csipkerózsika (válaszként erre: 71. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 17:07

Inkább arról van szó, hogy nem veszik komolyan, nem akarják komolyan venni. A tinik meg főleg nem.

De elég, ha itt elolvassa az ember az erről kiírt fórumokat, ott is mindig egy csomóan megkérdőjelezik a leírt tapasztalatokat, mert hogy biztos nem attól, meg csak az az egy ember túlérzékeny, másoknak mért nem okoz semmit, stb.

Holott az ilyen fórumokon aztán tízesével jelentkeznek azok is, akik hasonlóan pórul jártak. Csak akiknek épp nincs komoly bajuk, azok nem akarják elhinni.

Az az igazság, hogy mindenki hinni akar a gyógyszerben, ez a lényeg. (Én sem vagyok kivétel, én is hinni akartam benne...) Mert nagyon egyszerű és kényelmes. És mindenki el akarja hinni, hogy jó is. Egyszerűen azért, mert szeretjük a dolgokat egyszerűen és kényelmesen megoldani. Pedig nem jó az egészségre nézve, függetlenül attól, hogy valakinek komoly tünetei, vagy épp "csak" egy kis migrénje van tőle.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook