Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
697. 82d830a160 (válaszként erre: 696. - Guruljka)
2012. máj. 15. 16:27
Köszönöm! Nehéz döntés volt! De végül úgy döntöttem protézissel is lehet "élni". Igazán egy társra vágyom. Na nem itt keresem,csak leirom. Nem tudom Ők,hogy állnak a sérült lányokhoz. Egy ismerősömnek pont egy ilyen forumon sikerült megtalálniamÉlete párját,pedig az is csak baráti,ismerkedési üzengetésnek indult.
696. Guruljka (válaszként erre: 695. - 82d830a160)
2012. máj. 15. 16:17

Sára, itt legalább tudunk beszélgetni. Jó, hogy nem fordulsz magadba! Hátha sikerül majd a lakóhelyeden néhány emberkét magad köré gyűjtened!

Mi nemrég voltunk egy baráti talákozón, ott a "kétlábúak"-kal sikerült beszélgetni a kerekesszékről is. Néhányukon azért érződött, hogy nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy a székben ülő nem beteg, nem pátyolgatni való.Én azt is megfigyeltem már, hogy kényelmetlen egy kerekesszékessel beszélgetniük, mert le kell nézni rá. Amint a kétlábú szintén leül, már nincs gond. Igaz, találkoztam már kerekesszékessel, aki megkeseredett, szinte harapós volt, és elriasztotta a jó szándékkal közeledőt is. Ebben a témában is nehéz okosnak lenni, de az empátia mindenképpen fontos.

2012. máj. 15. 14:12

Sziasztok!

Régóta olvasgatok a fórumon de csak most regisztráltam. 3 éve volt egy balesetem ahol elvasztettem a lábszáramat. 32 éves vagyok. Nem tagadom az első gondolatom az őngyilkosság volt. De azóta megtanultanm így élni. Dolgozom egy irodában,egyedül élek,társaságba járok. De szeretnék ismerkedni akár barátságból is lányokkal,fiukkal. Akiket nem riaszt az állapotom.

Sára

694. 17cd776858 (válaszként erre: 674. - Thorwald)
2012. máj. 14. 21:36
Ez tutira igaz. Fő a pozitiv hozzáállás! Anélkül "eláshatjuk magunkat!"
693. oneleg (válaszként erre: 691. - Thorwald)
2012. máj. 14. 12:52

Igen, amikor megláttam, mi lett a lábamból (mi maradt) akkor elöször én is ki voltam akadva.

Alig vártam, hogy lábra állhassak, és megtudjam, mit tudok megcsinálni. Pár nap alatt már a lépcsőket jártam a kórházban. Aztán hónapokkal késöbb a protézis. Én állandóan menni akartam. Fájt, nyomott, de akkor is...

2012. máj. 14. 09:42

"...hogy a családunknak nem csak teher vagyunk."


Úristen, mennyi ideig éreztem ezt... :/

Teljesen egyetértek veled. Engem is ez motivált leginkább, hogy minél előbb összeszedjem magam.

691. Thorwald (válaszként erre: 676. - Mothertiger)
2012. máj. 14. 08:30
Igen ez már teljesítmény, méghozzá igen tiszteletre méltó! Ahogy írtátok, az akaraterő diadala! De! (és most lehet nem leszek népszerű)semivel sem nagyobb eredmény mintha meglenne mind a két lába. Az egyedüli nehézséget az okozza hogy elbattyogjon egyik géptől a másikig. Csak azért írok ilyeneket, mert régebben is és most is járok (nem régen kezdtem el)konditerembe. Igazából nekünk való sport, hiszen a gyakorlatokat fekve ill. ülve lehet csinálni. A másik dolog ami nekem a képről eszembe jut, hogy vajon, hogy nézne ki ez a fiú, ha nem vesztette volna el a lábát? Vajon akkor is szeretett volna e bizonyítani magának és másoknak, ha nem történik vele ez a tragédia? Hiszen mind ezzel kűzdünk nap mint nap, hogy megmutassuk érünk annyit mint előtte, sőt ...! Először mikor mankóval felállunk, majd megkapjuk a művégtagot és egyre jobban megy a mászka, mikor lerakjuk a mankót és félve felülünk a bringára. Mikor újra elmegyünk dolgozni és talán akkor hisszük el először hogy a családunknak nem csak teher vagyunk. ... és vannak akik itt nem állnak meg, hanem a bizonyítási kényszer tovább viszi őket és talán olyan dolgokat is bevállalnak amit előtte nem tettek volna meg.
690. oneleg (válaszként erre: 689. - Ear)
2012. máj. 13. 22:07

Szerencsére erre kicsi az esélyed, ha mindent betartasz.

Egyébként teljesen más lelkileg. Nekem gyorsan megvolt, Te meg évekig "készülsz" rá.

689. ear (válaszként erre: 685. - Oneleg)
2012. máj. 13. 16:03
Mindenképpen inspiráló a hozzáállásod a dologhoz, hiszen fiatalon vesztetted el a lábadat. Azt hiszem, nagyjából hasonló korúak vagyunk. Mivel 1,5 éve derült ki, hogy cukorbeteg vagyok (egyelőre minden szövődmény nélkül), tudat alatt bennem van, hogy én is elveszthetem a lábamat. Többek között ezért látogatom ezt a topicot, nem mintha már készülnék rá... :)
2012. máj. 13. 13:54
Igen, és ez azért kiemelten tiszteletre méltó, mert akik ebben az élethelyzetben vannak, sokszorosan többet kell küzdeniük, mint "egészséges" társaiknak, ugyanezért az eredményért! RESPECT!
687. Gyöngybagoly (válaszként erre: 676. - Mothertiger)
2012. máj. 13. 10:22
HÚÚÚ!! Ez nem semmi! Fantasztikus, hogy akaraterőve, kitartással mi mindent el lehet érni!
686. mothertiger (válaszként erre: 684. - Vicuska79)
2012. máj. 12. 21:59
Ez hogy jön ebbe a fórumba? :O
685. oneleg (válaszként erre: 683. - Ear)
2012. máj. 12. 21:07

Vonatbalesetem volt, sajnos már a helyszínen levágta a lábam. Ne lehetett visszavarrni, a kórházban csonkolták.

Hogy éltem meg? Rettenetesen féltem, milyen lesz így élni. Aztán megtanultam a kisebb-nagyobb trükköket, módszereket. Aztán műlábam is lett!

Ma már elég jól és problémamentesen használom és élek.

2012. máj. 12. 02:55
Fájó szájpadlás mitől?
683. ear (válaszként erre: 136. - Oneleg)
2012. máj. 11. 22:29
Ha szabad megkérdezni: hogyan vesztetted el a lábadat, és hogyan élted meg ezt?
682. mothertiger (válaszként erre: 679. - Pinea)
2012. máj. 10. 12:08
Én sose nézem meg a kommenteket. :)
681. pinea (válaszként erre: 680. - Guruljka)
2012. máj. 10. 08:47

Nem mintha sokat vesztenél vele, de próbáld úgy, hogy először ezt bemásolni a felső címsorba:

[link]

Ez az "eztfigyeld.com" oldalon a kilencedik lap. Ott lefelé görgetve keresd a "Nincs lehetetlen!" című képet.

680. Guruljka (válaszként erre: 678. - Mothertiger)
2012. máj. 10. 01:04
Sajnos a link másolva sem nyílik meg, erről lemaradok, úgy látom.
679. pinea (válaszként erre: 678. - Mothertiger)
2012. máj. 9. 22:28
A kommentek viszont sajnos többnyire a szokott színvonalon érkeznek. :(
678. mothertiger (válaszként erre: 677. - Guruljka)
2012. máj. 9. 22:11
Kijelölöd, és bemásolod a böngészőbe. Csak egy kép, de szerintem többet mond minden szónál...
677. Guruljka (válaszként erre: 676. - Mothertiger)
2012. máj. 9. 21:52
Már akartam kérdezni, hogyen lehet itt megnézni a bemásolt linket? Mert közvetlenül innen nem sikerült.
2012. máj. 9. 19:47

Ne haragudjatok, de ezt be kell másolnom:


[link]

675. mothertiger (válaszként erre: 674. - Thorwald)
2012. máj. 9. 10:46
Tudtam, hogy te is érteni fogod, mert te már döntöttél. :)
2012. máj. 9. 10:27

"Vagy egy sarokban ül, és élete végéig sajnálja magát, hagyja hogy mások is sajnálják, vagy küzd, és megtölti élményekkel az életét. "


Ez egy nagyon fontos mondat!

673. mothertiger (válaszként erre: 669. - Thorwald)
2012. máj. 9. 09:23

Nekem csak a bal bokám van elmerevítve, szóval megvan még mind a két lábam.

De tudom, milyen érzés az, hogy "vannak jó, és rosszabb" napok...

Van olyan, hogy egyik nap kitakarítom a lakást, és másnap nem tudok járni, esetleg még harmadnap is csak segítséggel.


Az ember maga dönt arról, miként éli le az életét. Vagy egy sarokban ül, és élete végéig sajnálja magát, hagyja hogy mások is sajnálják, vagy küzd, és megtölti élményekkel az életét.

Igaz, nekünk kétszer-háromszor annyit kell keccsölni mindenért, éppen ezért dicsőség, ha felülkerekedünk a dolgokon. Még ha csak annyi is az egész, hogy megváltozott állapotunkban újra megtanuljunk segítség nélkül egy-két lépést tenni, vagy újra biciklizni.


Mindenkinek jó egészséget, szép napot kívánok! :)

672. Thorwald (válaszként erre: 671. - Ea010c7029)
2012. máj. 9. 08:37
Köszönöm! :)
671. ea010c7029 (válaszként erre: 669. - Thorwald)
2012. máj. 9. 00:49
További jó egészséget kívánok!:)
2012. máj. 9. 00:39

Baleset után nyilván más, hiszen valahogyan magát az odavezető bajt is fel kell dolgozni, legyen az baleset vagy betegség.

Nekünk annyival már könnyebb, hogy a járásképtelenség nem most kezdődött, hanem már régebben fennálló állapot.

2012. máj. 8. 20:38
Szertném én is leírni a tapasztalataimat, hátha valakinek segít egy kicsit. Tavaly április végén műtöttek, akkor is kerültem ide erre a fórumra. Kétségbeesetten kerestem, hogy van élet az amputáció után is. Azóta eltelt egy évben sok nehézséggel, fájdalommal találkoztam. Nemrég újra kellett műteni a csonkom mert elkezdett szétnyílni a heg. De azóta újra elértem, hogy járok dolgozni, (oda két busz, vissza két busz)járok a barátaimmal bringázni. Reggel öt órakor felhúzom a lábat és este nyolc kilenc körül veszem le. Persze nem minden nap egyforma van mikor nehezebb, van mikor nagyon jól megy a járás. Egy sétabotot hordok magamnál, az elég segítséget ad ha esetleg délutánra fájna. Múlt hétvégén 2-3 km-es sétát tettem itt a környéken, domra fel, domról le. Szóval elszánsággal és kitartással, ha egyébb egészségügyi probléma nincs igen jó eredményeket lehet elérni. Szóval, fel a fejjel, nincs veszve semmi.
2012. máj. 8. 00:14

Én ismerek egy férfit, akinek baleset miatt amputálták a lábát. Olyan szinten összeszedte magát, hogy senki nem mondaná el róla, hogy végtaghiányos!

Kutyákat tenyészt, ő maga hordja - kerékpárral!!! - futtatni a kutyát, és felvették az edzőterembe, ahol edzi a fiúkat. Nem tudom, mennyire vannak fájdalmai, mert tapintatlanságnak éreztem megkérdezni tőle. Viszont szerintem ezek feldolgozásában rengeteget segíthet az is, hogy az ember mennyire erős lelkileg, és mennyire akar beilleszkedni az új életformába.


Guruljka, minden jót kívánok nektek! Én úgy érzem, hogy a férjedben is megvan az erő, hogy a körülményekhez képest teljes életet éljen!

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook