Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amici első négy hónapja fórum

Amici első négy hónapja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amici első négy hónapja

1 2
2009. aug. 13. 08:59

:))) Noémi szerintem nagyon is büszke lehetsz magadra és a családodra! Aki nem érzi át azokat az érzéseket amiket írtál, az valószínű még nem érzett ilyet. Az ember csak "nyálasan" tudja megfogalmazni, ha mindent imád maga körül és úgy érzi, hogy nem is lehetne ennél boldogabb. Te tudod, hogy mekkora kincsnek vagy birtokosa. Ha más szerint ez nyálas, hát szegényke, csak remélheti, hogy egyszer ő is érezhet legalább hasonlót!

És azoknak akik félreértelmeztek: Egyáltalán nem úgy gondoltam hogy a nőnek a kinézetével kell megdolgoznia azért, hogy szeresse a férje!!! Azt írtam, hogy ha HOSSZÚ ÉVEKIG elhanyagolja magát egy nő, akkor bizony meg van rá az esély, hogy a férje kiábrándul belőle, mert nem egy loncsos "nő"-be szeretett bele, hanem abba, aki valami miatt elcsábította őt. Ez a valami tuti biztos, hogy nem a tréninggatyó. És természetesen nem is arra gondoltam, hogy amint hazaér baba-mama a korházból, egyből húzzon fel estélyit és sminkelje ki magát... Biztos, hogy idő kell míg belejön az ember az anyaságba, de így egyelőre tapasztalatlanul úgy gondolom, hogy max 3 hónap kellhet ahhoz, hogy végre magára és a férjére is odafigyeljen, ne csak a babára. Elvégre is ha szépnek, csinosnak érzed magad, akkor a világ is megszépül és sokkal türelmesebb és energikusabb tudsz lenni, aminek a családod nagyon is hálás lesz. És ezt minden nőnek megkéne adnia magának és a családjának. Talán kevesebb elkeseredett, begyepesedett, a sztereotípiának megfelelő háziasszony lenne.

29. Dorottya84 (válaszként erre: 28. - Noémi 23)
2009. aug. 13. 08:20

Szia Noncsi!


Előszőr is gratulálok a cikkedhez!Én minden nap ha bekapcsolom a gépet már nézem is hogy írtál e a blogodba :0) olyan ez nekem mint egy kis napi sorozat :D azzal meg ne is foglalkozz hogy ki mit mondd rólad egy pillanatra se gondolkozz el rajta és ne legyél ettől szomorú.....lehet hogy csak irigykednek hogy ennyire boldog vagy.Az hogy az ember ennyi meg annyi kiló lett kinek mi köze van hozzá.....lehet egyes embernek nincs gond a súlyával de lehet hogy a családjában van......szóval mielőtt bárkit is leszólunk előbb nézzünk már körbe a saját pórtánkon

Sok ember páldát vehetne Noémiról.Lehet hogy már túlon túl negédes a megfogalmazása de ő ezt szívéből írja .

Nagyon szép Tündér Manó Ami baba(szerintem tiszta Ádus :0)

Puszi Nono!

U.I:Mindig maradj ilyen, sose változz meg!

2009. aug. 13. 07:32

Na csajok nem már!!!!!! Ne csunyáskodjunk...semmi értelme. Nem ezért született a cikk.


Lehet szirusop, lehet nyálas...én ilyen vagyok. Imádom a családom, a gyerekem. Ők a midneneim igy tudom megfogalmazni az érzéseimet, ez van.


Én tettem magam ilyenné. 98 kg-sá. Most 86 kg vagyok 2 hó alatt lement 12 kg és a maradék 16 is simán lefog.


Így is tetszettem a férjemnek, csak magamnak nem. Mindig tetszeni akartam...de jól esett mikor terhes volna végre egyszer a kalóriákat és kilókat figyelni csak élvezni h pocakos vagyok, ehetek ami jól esett és nagyon jó volt...nem bánom. Ádus akkor is imádott.


16 kg hiztam a terhesség alatt nem hiszem h az olyan nagyon sok...de 80 kezdtem...soha nem voltam gebe, de már akkor volt rajtam a versenysulyomhoz képest jó pár kg. Pont diétába akartam kezdeni az esküvőre, amikor terhes lettem.


A szoptatás alatt rám felugrott 5 kg....én minden szopi után éhes volt, 2 órákat szoptattam, semmi erőm nem maradt utána.


Én nem magyarázkodni akarok, le kellett adnom sürgősen 28 kg-t....mert 24 évesen én nem fogok 98 kg élni!!! És már lement 12...és a többi is lefog:)))


El fogom érteni...mert szeretnék büszke lenni nem csak a családomra hanem magamra is. na ez volt igazán nyálas:))))


Ja és aki szerint nyálas vagyok..az jó is ha nem olvassa a blogomat...na az az igazi nyál!!!!!!!

27. 1f9774333a (válaszként erre: 23. - 3bfe537d39)
2009. aug. 13. 07:04
De vágdosodsz, hogy ki hány kg. Rólad miért nem látni képet... ?
26. 1f9774333a (válaszként erre: 20. - 3bfe537d39)
2009. aug. 13. 07:02

Babám, azt tudod, hogy kép nélkül nagy a szád:)

100 kg lehet bármitől egy ember. én kapásból 80kg többel kezdtem a szülést, s bőven 100kg felett végeztem.. attól független, egy csinos nőnek érzem magam..

2009. aug. 12. 22:48

Nem egyaltalan nem erzekenykedek, mert az ilyen hozzaszolasok nem nagyon hatnak meg- tudod inteligensebb vagyok annal:-)))

Es igen en is erintett vagyok, nem szegyellem, viszont teszek ellene.

24. 8f52b86abb (válaszként erre: 23. - 3bfe537d39)
2009. aug. 12. 22:42

Igen, ducin szexisek a gyerekkel otthon töltött első héten, vagy vékonyan nem adnak magukra annyit, és azt hajtogatják, hogy a férjük így is szereti őket... és féltékenyek másokra.(!?)

Sokakat utolér a depresszió, ő pedig erős, túllépett mindenen (pedig aki követi a naplóját, tudja, hogy nem volt minden egyszerű) és boldogabb mint valaha.


És természetesen Nonó mindent megadott magának és Aminak is, ez is hozzájárul a boldogságukhoz. Ez volt az első szülése és sok tapasztalatot szerzett. Legközelebb még ügyesebben irányítja majd a dolgokat, de szeretnék én az első babámmal olyan ügyesen belekezdeni a saját életünkbe mint ő, és emellett ilyen okosan és megfontoltan fogyizni...

23. 3bfe537d39 (válaszként erre: 21. - Zelzele)
2009. aug. 12. 22:23

Látom, te is érintett vagy, nem csoda, hogy érzékenykedsz. :)

Azért alkattól függően sem kellene egy 24 éves kismamának 100 kilósnak lennie a szülés után, akkor sem, ha nem 50, hanem 70-80kilóról indult. Noémi sem csak az alkati résznek köszönheti ezt, nem a levegőtől hízott majd 100 kilóra, ő maga írta, hogy mekkora mennyiséget evett, na annyitól 10-ből 9 nő elhízna... Nagyon sokan elengedik magukat, aztán mindenre rákenik, pedig a sovány nők többségének sem ingyen adják azt, hogy nem kövérek.

22. 5e4054bb06 (válaszként erre: 19. - Noémi 23)
2009. aug. 12. 22:10
Aranyos a történet, meg a család is, és jó, hogy ilyen boldogok vagytok, csak a megfogalmazásod valóban nagyon "szirupos".
2009. aug. 12. 22:06

Nono en tenyleg nem teged akartalak bantani:-))))))))))

Szabianak tok igaza van.

Marsa kurva sok oka lehet, h miert lett akkora amekkora. Arra nem gondoltal, h beteg volt, vagy h ilyen alkat? Nem mindenki 50 kilosan kezdi es 55-el vegzi. Mellesleg ha regen olvastad a babanaplojat megfigyelhetted, h vegig milyen jol tartotta magat es milyen jol nezett ki. Sok naplot megnezel es a kismamak kb a 0. hettol ugy neznek ki mint a mosott fos azzal a kifogassal, h ok varandosak.

20. 3bfe537d39 (válaszként erre: 19. - Noémi 23)
2009. aug. 12. 22:01
Ha ennyire fontos neked az, hogy csinos legyél magad meg a férjed miatt is, akkor hogy hagyhattad, hogy annyira elhízzál, pláne, hogy még a szülés után is magadra rántottál 10 kilót és 2 kiló híján 100 kilóssá etted magad? Nem bántásból, csak ez valahogy olyan ellentmondásosnak tűnik nekem.
19. Noémi 23 (válaszként erre: 5. - Bebe82)
2009. aug. 12. 21:32

akarod mondani nyálas????:))))


Hát imádjuk egymást, és a gyerekünket. lehet ez nyálas, lehet ez normális....


de aki ismer személyesen az tudja, lehet túl édes....de mézes:)))))


És még annyi, nekem sem kell tenned azért h a férjem szeressen, az már rég rossz lenne, de én tenni akarok érte, hogy újra és újra belém szeressen:)

2009. aug. 12. 21:28

Még annyi én is hordok tréninget, csak ahogy Vanianyu írja, a sexisebbeket:)))


Lehet idézőjelbe kellett volna írnom a tréninget, mert én itt nem szó szerint a tréningre gondoltam, hanem az egész megjelenésre....

2009. aug. 12. 21:26

Sziasztok:)))


Köszi a sok sok hozzászólást.:) Tündérek vagytok:)


Érdekes mennyit írtma, és mégis midnenki az öltözködére tért ki:)))) nem baj:)))


Lehet rosszul írtam le, én nem a Férjemnek akartam megfelelni, hanem magamnak. Jól akartam érzeni magam a bőrőmben, és ehhez társult a tetszeni akaráson Ádusnak. Terhesen is mindig csinosan öltöztem, még itthon is.


Én nem voltam bezárva, 1 hetesen már sétáltunk a gyerekkel, ezzel nem azt mondom h mielőtt kimegyek az utcára teljesen kirenoválom magam.


Engem is szeret a Férjem tréning gatyában. Én nem szeretem magam.


Bebe én max magamnak akarok görcsösen megfelelni, mert nekem fontos, hogy jól érezzem magam. Mert ettől vagyok boldog és teszem boldoggá a családomat is.


Nem vagyunk egyformák. Ez így van jól. Nekem nem erőfeszítés odafigyelnem magamra, nekem ez a normális.


Imádok tetszeni Ádusnak, és élvezem hogy tetszem neki. Ettől még hogy adok magamra és ez is fontos az életmeben, nem kevésbé fontos a Kislányom. Sőt Ő a legfontosabb és az hogy lássa, igenis Nőnek lenni jÓ:)))))) És én szeretek igazi Nő lenni:)))

16. zuzmika (válaszként erre: 10. - Vanianyu)
2009. aug. 12. 20:20
Ja, én sem voltam egyértelmű.Persze , hogy nem kell farmerban lenni...főleg nem kánikulában.Sokszor egy egyszerű ruci is lehet szép, vagy elegáns, vagy hódító.
2009. aug. 12. 20:01
és nem Nonót akartam ezzel megbántani..
2009. aug. 12. 19:59
De tudod, én az első héten a kórházba jártam be a gyerekhez, talán azért nem volt időm, de most 4 hónapra rá is szeret a férjem, pedig itthonszakadt gatyában vagyok, s polóban..
13. 1f9774333a (válaszként erre: 7. - E3e5c810b9)
2009. aug. 12. 19:58
Te rögtön az első hetekben ki tudtad magad otthon csípni? Én örültem, hogy két fülem van, s jól vagyok...
2009. aug. 12. 16:39

azert szep lett volna, ha azert abrandult volna ki belole a ferje, mert az elso par hetben melegitoben es festetlenul van. Ez vicc nem? En is adok magamra, de azert nekem kurvara nem az volt az elso par hetben a legfontosabb, h kifessem magam minden egyes nap (amikor amugy is be voltunk zarva).

Mellesleg en is szeretem Nono naplojat es blogjat is rendszeres olvasotok vagyok. Nem is akartalak megbantani, inkabb malna hozzaszolasara reagaltam.

puszi nektek, Ami nagyon edes:-)))))))))))))

2009. aug. 12. 16:09
bocs sexi fazonok
2009. aug. 12. 16:08
Zuzmika teljesen egyetértek veled,de viszont szabadidöbe is vannak sex fazonok. Én is szeretem,és ahhoz is lehet sminkelni. Farmert ki nem birnám egész nap.
2009. aug. 12. 12:43
Nagyon szép lett amit írtál.Mindig olvasom a naplódat meg a blogodat.Az én lányom 2 napja volt 3 hónapos, és az a tapasztalatom/ ő a második lányunk/ hogy nem szabad elhanyagolni magunkat.Felöltözni minden nap fel kell, szóval az nem vesz el időt a babától, hogy most egy melegítő helyett egy csini nadrágot vagy egy felsőt veszel fel.A smink meg már szerintem mindenkinek rutin, hiszen majdnem mindenki festi magát.És igenis kell hogy az ember lánya foglalkozzon a párjával, mert ha nem figyelünk eléggé, akkor könnyen oda a varázs.Hiszen ne feledjük, hogy arra hivatkozni, hogy itthon vagyok és nevelem a gyereket...már eléggé elavult, ők meg értünk dolgoznak, és értünk fáradtak el a munkában.
2009. aug. 12. 11:38

Teljes mértékben egyetértek veled, amiket írtál. Mindig adódnak nehézségek és mindig egyre könnyebb és könnyebb.

Nekem a harmadik babám született 5 hete, de olyan nekem ő mintha az első lenne. Sokkkal több bajom akadt vele igy az első 5 hétben, mint az első kettővel együttvéve.

Mindig leküzdöttem az akadályokat és nekem is egyre könnyebb, ahogy egyre nagyobb.

Abban is igazad van, hogy igenis fontos csinosnak lenni akár itthon vagy a babáddal, akár nem. Én is felöltözök farmerbe és topba, nem csak tréningbe és pólóba. Sokkal jobb az én közérzetem is, mert igy nőnek érzem magam.

Szerintem mindig akad a napból egy pár perc arra, hogy kifesd a szemed és másképp fésüld a hajad.

A kislányod egy gyönyörűség, már a terhességed elejétől olvasom a naplód és nyomon követem a blogod.

Látszik, hogy Ami baba kiegyensúlyozott és boldog kislány, mert mindig mosolyog és ezt neked is köszönheti, attól függetlenül, hogy anyatejes vagy tápis. Az én kislányom is tápszeres, de attól még én is ugyanolyan jó édesanyja vagyok, mint bárki más. Sajnos nekem sem adatott meg, hogy rengeteg tejem legyen, de nem keseredem el ezen sem, mert az első kettővel is pont ennyi volt és mégis felnőttek. A lényeg, hogy szépen fejlődjön és boldog legyen.

Kivánok jó egészséget és sok örömet a párodhoz és a csodálatos hercegnőhöz.

2009. aug. 12. 11:28
Én egyetértek Noémivel, hogy igenis egy nő adjon magára szülés után is. Ne kényelmesedjen el. Mibe telik egy nőnek néha kicsípnie magát ha otthon van? És neki is jót tesz ha szépnek látja magát, nem egy slampos bemcsis "cumisüvegnek" hónapok óta. Persze ha a férje igazán szereti, akkor bemcsisen is szereti, legalábbis egy jó ideig. Mert ha ellustul a nő, az azt jelenti, hogy nem olyan már mint mikor beleszeretett a férje, szóval egyáltalán nem biztos, hogy a férje hosszú évek után nem ábrándul ki belőle.
2009. aug. 12. 10:47

Dréga Barátnőm!


Meghatódtam a cikkeden! Nagyon szépen leírtad! :-)))

Kivánok sok szépet, és boldogságot Nektek!!


Puszilunk Benneteket!!!

2009. aug. 12. 10:46

én is boldog vagyok, és nem kell tennem "semmit" azért, hogy a férjem szeressen.

Persze, én is örülök, hogy ilyen boldog családjuk van, hiszen valljuk be, manapság már olyan ritka ez. Csak nekem egy kicsit már "túl édes".

2009. aug. 12. 10:40

Nagyon szép lett a cikked, egy igazi csoda vagy, Ami és Ádus nagyon büszkék lehetnek Rád és meg is érdemled. :)


Úgy gondolom, hogy ez nem görcsös megfelelés, ahogy bebe írta, hanem egyszerűen 'csak' egy óriási belső erő és ettől is ilyen boldogok, és sokan irigyek rájuk... nem véletlenül :)

2009. aug. 12. 10:34
Szerintem ne akarj ennyire görcsösen megfelelni. A férjed biztosan szeret tréning alsóban is, egy 1 hete szült anyukának ne az legyen az első, hogy a férje csininek lássa. Szerintem. Én igenis melegítőben voltam szülés után, sőt, nekem most is az a kényelmes és a férjem így is szeret, nem kell azért csinibe öltöznöm.
2009. aug. 12. 10:12
Szia Noémi! Olyan szépen leírtad, tisztára meghatódtam! Irigyellek nagyon, mert már mi is szeretnénk babát, csak nekünk egyelőre még nem lehet. Csodálatos érzés lehet, hogy egy család vagytok. Legyetek örökre ilyen boldogok! A kislányokot meg tényleg gyönyörű!:)
2009. aug. 12. 10:03
Írtam már két cikket is. Az egyiket arról, hogy mennyire boldog lehetek, hogy rátaláltam Ádusra (férjem) és mekkora boldogság nekünk, hogy állapotos lettem. A másikat a terhességemről és a szülésemről olvashattátok. Hát...bizony annak már négy hónapja, és a mi Pici Hercegnőnk már egy nagy, okos, szép, kedves, mosolygós Tündérke...én pedig egy büszke Anyuka, akinek a mindene a Lánya és a Férje.

Ugrás a teljes írásra: Amici első négy hónapja
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook