Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alvászavar, de mi is a neve? fórum

Alvászavar, de mi is a neve? (tudásbázis kérdés)


22. Muciska (válaszként erre: 21. - Gigi>)
2023. júl. 2. 16:19
Nem fedeztem fel ilyen összefüggést, ez tényleg csak álom....ébren.
21. gigi> (válaszként erre: 5. - Muciska)
2023. júl. 1. 16:55
Lehet előre látsz dolgokat, amik még nem történtek meg?? Bár amiket írsz inkább ne történjen meg.
20. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Muciska)
2023. júl. 1. 12:06
van ilyen.én egyszer úgy gondoltam,hogy nem álmodom,ha mellém teszem a kezem,ágyban vagyok.jéghideg föld volt mellettem.de hálistennek fölébredtem.
19. SipiAngi (válaszként erre: 17. - Muciska)
2023. júl. 1. 11:30
Rendben, ok.
18. Muciska (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2023. júl. 1. 11:18
Köszönöm, ez valami nagyon hasonló!
17. Muciska (válaszként erre: 15. - SipiAngi)
2023. júl. 1. 11:15
Értem én, de én nem szedek semmiféle gyógyszert.
16. Gumicukor√ (válaszként erre: 15. - SipiAngi)
2023. júl. 1. 10:05
Dettó! Teljesen egyetértek.
15. SipiAngi (válaszként erre: 13. - Muciska)
2023. júl. 1. 10:00
Hidd el, nem mindíg nyilvánvaló az ilyesmi. Sajnos tapasztalatból beszélek. Nekem kellett egy kis idő, mire rájöttem bizonyos dolgokra. Lehet, hogy ez ciki, de akkor is ez van. A lényeg, hogy most már jobban vagyok és elhatároztam, hogy próbálok segíteni másoknak is ha tudok.
2023. júl. 1. 09:32
Hipnopompás hallucináció?
13. Muciska (válaszként erre: 9. - Gumicukor√)
2023. júl. 1. 08:58

Ráadásul, ha így lenne, akkor nem kérdeznék ilyet, mert nyilvánvaló lenne az ok.

Ahogy írtam már, van ilyen fajta alvászavar, egyszer meg is találtam a neten, de azóta hiába keresem.

12. Muciska (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. júl. 1. 08:53
Nem nézek olyan filmeket, mert nem szeretem őket.
11. Muciska (válaszként erre: 9. - Gumicukor√)
2023. júl. 1. 08:52
Hát, erről biztosan tudnék. Nem szedek semmit.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Gumicukor√)
2023. júl. 1. 08:08

Szerintem is.


Vagy túl sok olyan filmet néz, amit nem kellene.

9. Gumicukor√ (válaszként erre: 1. - Muciska)
2023. júl. 1. 06:49
Én arra gondolok, hogy Te valamilyen nyugtató és/vagy altató rendszertelen szedésének mellékhatásaitól szenvedsz.
2023. jún. 30. 22:18

Egyszer megtaláltam tök egyszerűen és gyorsan ennek a dolognak a nevét, ami pontosan ezt írta le. Az agy álmokban illetékes területe nem ébred fel, míg a másik része meg igen. Így összemosódik az álom és az ébrenlét.

Valamiért nem találom meg újra, rossz címszavakkal keresem.

7. Muciska (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2023. jún. 30. 22:13
Annak is utána néztem, de ott tudatában van az ember annak, hogy álmodik...ezt a fiam csinálja 😅 családi vonás az alvászavar. De én ébren vagyok és annak vagyok tudatában, hogy amit látok, az nincs ott. Nincs történés vagy semmi folyamat, nincs mit irányítani. Csak képek vannak, az is mindig abban a környezetben, ahol alszom.
6. Muciska (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
2023. jún. 30. 22:08
Igen, azt megtaláltam, de nem az, mert simán tudok mozogni. A kép nem stimmel.
5. Muciska (válaszként erre: 2. - Gigi>)
2023. jún. 30. 22:08

Igen, ez lehet. Igazából nem annyira zavar a dolog, mert tényleg, annak ellenére, hogy fura dolgokat látok (üldögélt már öreg bácsi is a fotelünkben,csak úgy, és nézte, hogy alszunk, meg a férjem is volt már összeaszalódott valami mellettem...érdekes, hogy ő mondig valami hulla forma) nem annyira ijedek meg, mert tudom, hogy nem valódi. De az azért mindig bennem van, hogy inkább csukjam be a szemem, és aludjak vissza, mint hogy olyat lássak, amitől összetojom magam.

Meg nem bánnám, ha fel tudnám ébreszteni az agyam ilyenkor álmodó részét is, pont ezért.

4. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
2023. jún. 30. 21:55
Az alapján, hogy próbálsz magadhoz térni, de inkább visszaalszol, az is lehet hogy a mocorgást meg a pislogást is álmodod, csak ilyen éber álom (lucid dream). Főleg ha tudatában is vagy, hogy ez csak álom, ami meg ezeknek az éber álmoknak a jellemzője. Gyakorlással irányítani is lehet, tini koromban tökre rá voltam kattanva a témára. 😅
3. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Muciska)
2023. jún. 30. 21:51
Talán az alvásparalízisre gondolsz, de annak az az egyik jellegzetessége, hogy nem tudsz mozogni.
2023. jún. 30. 21:47
Nem tudom mi a neve. De talán azért álmodsz össze _vissza, mert napközben túl sok inger ér, és az agy próbálja "feldolgozni". Erre gondolok, de lehet butaság.
2023. jún. 30. 21:37

Néha éjszaka felébredek és azt látom magam körül, ami nincs ott...valószínűleg tovább látom az álmomat, miközben ébren vagyok. Ma éjjel például a szoba egy avarral borított erdő volt, teljesen teleszőve pókhálóval. A férjem mellettem teljesen be volt fedve az avarral, a kezei pedig nem voltak meg, a helyén véres kötések voltak. A szekrények dombok voltak...miközben mindenről pontosan tudtam, hogy igazából micsoda. Mindig valami abszurd és kicsit ijesztő dolgot látok, de soha nem ijedek meg nagyon, mert egyszer ezt a jelenséget megtaláltam a neten, teljesen elfogadható magyarázattal, ezért ilyenkor tudom, hogy igazából nincs ott, amit látok. Tudok forgolódni, mozogni. Felkelni még nem mertem egyszer sem ilyenkor, csak próbálok pislogni, magamhoz térni. Nem szokott sikerülni, így aztán tovább alszom. Ha ilyenkor becsukom a szemem, akkor ezeket a dolgokat nem látom, csak fura, zavaros formákat.

Más is szokott ilyet tapasztalni? Mi a neve ennek a jelenségnek? Tudom, hogy egyszer megtaláltam az alvászavarok között, de valahogy nem sikerül újra.

Olyan is volt már, hogy a hálószobából uszodára nyílt az ajtó, ahol apukám úszott

egy medencében....a plafonon.😅

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook