Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Altatási szokások fórum

Altatási szokások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 30. - 43287dec91)
2009. aug. 11. 16:15
Szerencséd van, csak ennyit tudok mondani. Amikor jöttek a kisfiam felső metsző fogai, egyszerre 3, akkor volt, hogy fél óránként ébredtünk, mert bizony fájt neki nagyon! Olvastam valahol, hogy ha sirni hagyod a gyermekedet, és sirva alszik el egyedül, másnap megint, és megint, aztán láss csodát, már szépen elalszik egyedül, akkor nem arról van szó, hogy megtanult egyedül elaludni, hanem arról is lehet szó, hogy csalódott az édesanyjában, hogy megtanulta, nem lehet rá többet számítani, hogy hiába sír, nem segít neki senki. Én ezt a módszert nem tartom helyesnek, bennem egy pár hónapos baba ne csalódjon, hiszen pont azért szerettem volna gyermeket, hogy törődjek vele, gondolkodjam róla, és ha sír, bizony nem kedvtelésből teszi, hanem mert valamilyen igénye nincs kielégitve! Ez nem pont neked szól, csak leírtam.
32. Manilu
2009. aug. 11. 16:12
Nállunk is volt 3-4kemény éjszaka,de megtanulta.Azt kiemelném,hogy nem hagytam ordítani egyedül,bementem hozzá,de soha nem kezdtem el gagyogni neki,csak normál hangon mondtam neki,hogy éjszaka van,mindenki alszik...stb. Abban teljesen igazatok van,hogy nincs 2egyforma gyerek,de mindegyik pici képes erre ,hogy megtanulja az 1000%,és nem okoskodni szeretnék,ezt nállam sokkal okosabbak találták ki.
31. Manilu
2009. aug. 11. 16:09
Ami még nagyon hasznos lehet szerintem,a borostyán lánc.Persze lehet,hogy ez is gyerekfüggő,de nekem ahány ismerősöm gyerekének van,mind alszik.Én elég későn hallottam róla,csak olyan 9hónapos kora körül vettem neki,de elvileg 2-3hónapos korától kell a nyakában lenni.
30. 43287dec91 (válaszként erre: 19. - Manilu)
2009. aug. 11. 16:02

teljesen egyetértek az utolsó bekezdéseddel, meg kell tanítani elő perctől egyedül elaludni a gyerekeket.

az én fiam lassan másfél éves, 6 hós koráig szopott, 4 hós korától már csak 1x éjjel, aztán szépen lassan arról is leszoktattam. vizet kapott ha megébredt és ez nem igen tetszett neki, inkább átaludta az éjszakát, aztán elkezdett enni is és nem volt gond az éjjeli átalvás. a mai napig iszonyatos mennyiségeket alszik, sokszor már benézek a szobájába, hogy mi van?

este elég későn alszik el, 10 körül, de reggel 10-11-ig egyben nyomja, nem ébred egyszer sem, 6 hós kora óta...szerencsém is van, mert nagyon nyugodt gyerek, és nagyon jó fiú...:o)

2009. aug. 11. 16:01

Én is úgy gondoltam régen, hogy tanuljon meg egyedül elaludni és hogy minek altatni. De ez csak kb. 3 hónapos koráig működött. Játszott a hátán, amikor elfáradt nyafogott kicsit, akkor hasra fordítottam és elaludt. Én meg elégedett voltam magunkkal.


Aztán egyszer már nem működött. Csak sírt, meg nyafogott. Akkor a hátát kellett simogatni pár percig. Aztán már ez sem működött, ölben volt csak hajlandó elaludni.

Most újra működik a hát simizés, meg néha magától is elalszik. Most 5 hónapos a lányom.


Mindez a nappali alvásra vonatkozik. Este fürdés, esti szopi, kis játék az ágyban és alszik magától.


Szerintem az, hogy beteszem az ágyba és alszik NEM működik minden gyereknél, és minden korszakában.

És igenis néha segíteni kell nekik elaludni, ha igénylik.

Amikor már látom, hogy olyan fáradt, hogy nem bírja a fejét tartani, vörös a szeme stb és ordít 10 perce, fél órája, egy órája, akkor én (lehet, hogy elrontom, de) felveszem, megnyugtatom és elaltatom. Akár helyes, akár nem.

28. c42aaaac41 (válaszként erre: 19. - Manilu)
2009. aug. 11. 16:00
Ez tök jó,csak épp nem minden gyereknél megvalósítható!hidd el én is kipróbáltam,de a végeredmény mindig az lett,hogy másfél órán keresztül ordított a gyerek.Ami az egyiknél beválik,nem biztos hogy másnál is.Mint ahogy mi felnőttek sem ugyanúgy alszunk el,így nem lehet egy sémát ráhúzni a gyerekekre sem!
27. Manilu (válaszként erre: 24. - Csibefalat2008)
2009. aug. 11. 15:58
Én olvastam,szerintem szenzációs,legalábbis nállunk működik ez az alvásos sztori.Amúgy nem vagyok egyáltalán a könyvből való nevelésnek a híve,de vannak jó dolgok benne.
26. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 24. - Csibefalat2008)
2009. aug. 11. 15:56
szoptatsz még? nem iszol véletlenül reggel kávét, bár bármilyen élénkítő teát? az okozhat ilyen tünetet. De az esti fürdéstől is túlpöröghet sajnos, és hiába fáradt, nem bír elaludni. Persze lehet hasfájás is. Doki, védőnő mit mond?
2009. aug. 11. 15:54
nagyon jókat írtok! :) veszek is majd egy pár ötletet, hátha bejön Gergőmnél is...
2009. aug. 11. 15:52
Kisfiam 3 hónapos lesz,üvölt a fáradtságtól de akkor se akar aludni.Olvasta vki a Suttogót?A szivem szakad meg ha ennyire sir a fáradtságtól-van hogy kézben is sirva alszik el.Ha nagyon sir felveszem de mikor leteszem újra kezdi.
23. erababa1111 (válaszként erre: 12. - Nortonkati)
2009. aug. 11. 15:49

A menyed is így gondolkodik az altatásról/alvásról?

Ezt most nehogy bántásnak vedd, de igenis vannak problémás gyerekek alvás terén! Én pici korában letettem aludni, de csak ordított. Panelban lakunk, nem akartam, hogy az egész ház azt hallgassa, hogy ordít a gyerekem, így hát felvettem, dajkálam...

2009. aug. 11. 15:45

Sziasztok!


Az én kisfiam két éves volt májusban.

Nálunk kétféle elalvási módszer létezik.

Ha a férjem teszi le aludni,akkor paskolni kell a fenekét:)

Ez eltarthat akár fél-egy óráig is:)

Erre én nem vagyok vevő,én leteszem aludni,és kész.Nincs sírás,nincs hiszti.Ha álmos,elalszik,ha nem akkor meg kár a gőzért.

De nagy zsivány a fiatalúr,mert nagyon tudja,hogy kinél mit lehet.Nálam sosem várja el a fenékpaskolást:)

21. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 17. - Micsuned)
2009. aug. 11. 15:44

Én egy szóval sem mondtam ilyet, hogy elrontottad.... Amúgy apa nem fér el mellettetek? Ha elalszik nem lehet átvinni? Nekünk este 7-re már mindig alszik. Igy marad időnk kettesben is lenni, beszélgetni, filmet nézni, bármit.

Kinek mikor alszik el a babája?

20. erababa1111 (válaszként erre: 11. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 11. 15:44
de jó nektek!!! :)))
19. Manilu
2009. aug. 11. 15:43

Nállunk az a szokás,másfél éves a kisfiam,hogy vacsorázik,fürdés,még egy picit összebújnak apával,felöltöznek,addig én elkészítem neki az esti turmixot.Legkésőbb 9kor összeszedjük a rongyait,kisállatait amikkel alszik,beteszem a kiságyba,jó éjszakát kívánok neki,elmondom ,hogy reggel találkozunk,és ő tudja,hogy aludnia kell.

Nem akarok senkit bántani,de szerintem minden picit megkéne tanítani már a legelején,hogy hogyan kell egyedül aludnia.Az anyukáknak is könnyebb,és kell egy kis "szabadidő".Este 9től reggel8-9ig alszik,amíg nem keltem.

18. 19ba18c379 (válaszként erre: 6. - Erababa1111)
2009. aug. 11. 15:42
a lakásban ... van egy szobakocsija :D szinte a kezdetektől benne alszik.
17. micsuned (válaszként erre: 11. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 11. 15:39
Igen én elrontottam, hogy magam mellé vettem, de 8 hónaposan megmakacsolta magát és nem volt hajlandó többet az ágyában aludni.Úgyhogy a gyerek jött mellém az ágyba, apa meg a nappaliba.
16. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 12. - Nortonkati)
2009. aug. 11. 15:39
Az alváshoz nekünk kell egy kis összebújás, mesélés. Nem csak ő igényli, hanem én is. Levezetjük az egész napi hancúrozást. Lenyugszik, megpihen az ölemben. Szeretek vele esténként még összebújni, hogy nyugodt, szép éjszakája legyen.
2009. aug. 11. 15:39
Nekem is úgy alszik el,hogy cicizik,beájul,és beteszem a kiságyba.Egyébbként Kamillám is 11hónapos.A kát nagyobb tesó,most hogy szünet van,a többi szobák valamelyikében játszanak addig,míg Milli el nem alszik.
2009. aug. 11. 15:36
Patrik 2 és fél éves.Esti mesék,aztán lekapcsolja a villanyt egy kis éneklés utána vagy a hátát kell simogatni,vagy a kezét fogni.10 perc és másfél óra között van az idő míg elalszik.néha hullik a hajam tőle,mert nem akar aludni!
13. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 9. - Erababa1111)
2009. aug. 11. 15:36
Én szoktam neki mesélni, vagy verselni. néhány mondatban elmesélem, hogy mit csináltunk, együtt, majd amikor apa is hazaért hármasban mit játszottunk, mit ettünk finomat, stb. Mikor mi volt. Ha véget ért a mese, és ő még kéri, hogy beszéljek, akkor szoktam különböző meséket elmondani neki, illetve verseket. Amik megvannak kiskönyben, és nap mint nap ezerszer mesélem neki :)
2009. aug. 11. 15:36

Sziasztok!


Régimódi anyuka vagyok, de én ilyent, hogy "altatás", nem ismertem. Három felnőtt fiam van, 32, 29, 26 évesek. Annakidején úgy működött a dolog, hogy szopizás,evés után letettem őket aludni, és aludtak. Egyszerűen nem értem, mi a gondotok. Ilyen, hogy "altatás", ismeretlen fogalom volt. Drága Apósom erre azt mondta: "Macska való nektek, nem gyerek!" Egyszer bement elaltatni az unokáját. 150-szer mondta, hogy "csicsika", a gyerek egyre jobban röhögött és felébredt, egyre éberebb lett. Mi a csudának kell altatni? Ha a gyerek álmos, alszik! Most jön az első unoka, akkor is ehhez fogom magam tartani!

11. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 5. - Micsuned)
2009. aug. 11. 15:31

Mi akkor szoktuk magunk közé venni, ha nyűgös a foga, vagy front miatt. Akkor elforgolódik köztünk, végül elalszik. De mindig bekerül a saját ágyába, ha elalszik.

Nemrég vette fel azt a szokását, hogy beáll a nagyszoba ajtajába, és elkezd apának integetni. Kérdezzük tőle, hogy álmos vagy, menjünk aludni? ő gyorsan odaszalad apához, ráteszi a fejét a mellkasára, ad neki puszit, és jön utánam a szobájába, hogy most már alhatunk anya :) Olyan édes :)))

2009. aug. 11. 15:30
18 hónapos Sára és 2 hónapos Maja beteszem őket a kiságyba, bekapcsolom a zenélő forgót és 5 percen belül alszik mindkettő. De hosszú utat jártunk be idáig Sárával!!!
9. erababa1111 (válaszként erre: 7. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 11. 15:28
Az ölbeülős figura ezek szerint jó lehet. Mondjuk nálunk ez apával ment, nálam nem. Állandóan ficergett, forgolódott. Úgy csinált, mint aki szabadulni akart, aztán mikor letettem, azonnal sírás, hogy vegyem vissza...
8. erababa1111 (válaszként erre: 5. - Micsuned)
2009. aug. 11. 15:25
Ez nálunk nem működik, mert bármilyen fáradt, képes össze-vissza mászkálni :(
2009. aug. 11. 15:25
Az én kisfiam is 16 hónapos. Vagy szopiba belealszik, vagy odabújik a mellkasomhoz az ölemben ülve, és úgy szunyókál el, de úgy is szokott, hogy berakom az ágyába, és pár percen belül belealszik a nagy játékba :) Ez akkor van, ha kellően fáradt, de túl meleg van összebújni.
6. erababa1111 (válaszként erre: 3. - 19ba18c379)
2009. aug. 11. 15:21
Hű! A lakásban is tologatod? Vagy csak kint alszik el? Kezdettől fogva így alszik?
2009. aug. 11. 15:21
Az én kisfiam 16 hós.Én nappal is és este is lefekszem mellé az ágyba, besötétitek és ha álmos 10 perc alatt elalszik.Ha nem akkor lemászik az ágyról, én meg kb fél óra múlva újra próbálkozom.Régebben én is ringattam a kezemben, de aztán leszokott róla, meg hát már nehéz.
4. erababa1111 (válaszként erre: 2. - Koperta)
2009. aug. 11. 15:20

:)

Nekem a csuklóm van ki teljesen! Érdekes altatási forma, de ha Nálatok bevált, akkor épp megfelelő :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook