Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Altatási szokások fórum

Altatási szokások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 53. - Csajjszika)
2010. jan. 10. 13:33
Szia!Én 3 hónapos koráig aludtam vele.Én ezt nem vettem problémának.Amint átaludta az éjszakákat átkerült a kiságyba.Aztán 7 vagy 8 hónapos kora óta ismét mellettem köt ki éjszakánként szopizni.Igazából ha visszatenném aludna tovább,de mivel egyedül vagyok(a babával) senkit nem zavar ,ha velem alszik.Átgurul a fal felöli oldalra,nem bújjik hozzám,nem zavarjuk egymást(franciaágyam van).A sírásra nerm tudom mi lehet a megoldás.az én lányom max dumálni szokott több órán keresztül a vak sötétben:). no,persze azért ez nem olyan vicces amikor csinálja,mert olyankor még az ágyába sem tudom berakni,mert akkor kezd el sírni.Ez idáig 3 egymáskövető éjszaka fordult csak elő. Lehet a foga miatt,mert ma kijött és nem is dumált éjjel.
2010. jan. 10. 09:30
Sziasztok! Akkor itt valamit én jól csináltam!:) Eleve nem lett alváshoz ringatva,a cummi nem kellet(el is felejtettük odadni neki az elején,meg hát nem is volt sírós)és max amiről le kell szoktatni az a cici.:)A babakosi tologatásnak sem voltam a híve.Van olyan ismerősünk aki az éjszakákat az tcán töltötte tologatással,mert emeletes házban laktak.De sajnos még mindig nem iszik így a cici marad,de ragaszkodásről itt sem írhato.szerintem minden gyereken más jön be és még az sem kellene elfelejteni,hogy a sírósabb,nehezebben alvó gyerekek vannak.Én is az voltam és vagyok ma is. A lányom jó alvó mint az apja:)Az meg ,hogy mi szoktatjuk rá a cumira és rongyikra is igaz lehet,mert az én lányom nem ragaszkodik semmihez sem:),soha nem is tettem semmit a kiságyába alváshoz.A barátnőm kisfia 3 és fél éves és a babáját mindenhova magával viszi....persze nagyon aranyos ahogy ragaszkodik,de mégsem bánom,hogy nekünk nincsen semmi vigasztárgyunk éjszakára.
61. erababa1111 (válaszként erre: 57. - Csajjszika)
2010. jan. 9. 18:45

Nem feltétlenül kell átvinni a kiságyat! Sőt! Inkább szerintem hagyd a szobájában, ha nem akarod majd később újra átszoktatni az egyedüllétre! Egy gonddal kevesebb lesz később :)


Azt megfigyelted már esetleg, hogy milyen körülmények között alszik jól a babád? Vannak olyanok, akik csak teljes csendben tudnak nyugodtan aludni (ehhez szoktak hozzá?!). Gergőmnél úgy működik az alvás nappal is, hogy ha teljes csendben alszik el, akkor bármilyen apró neszre felébred. Ha pl. szól a tévé halkan, vagy megy a számítógépen valamilyen halk zene, akkor lehet mellette bármit csinálni halkan, nem zavarja. Szóval figyeld a babócát, és Ő "megmondja", mit szeretne! :)

60. erababa1111 (válaszként erre: 59. - 8aef124269)
2010. jan. 9. 18:27
a következetesség tényleg jó és megéri a fáradtságot! :)
2010. jan. 8. 17:13

Sziasztok!


Nálunk 6hetes kora óta átalussza az éjszakát.Az elején mindig ringattuk és mikor letettük felébredt.Úgy döntöttünk, h ez így nem mehet és szépen lassan egy hét alatt leszoktattuk erről és azóta egyedül és csakis az ágyában képes elaludni.Volt üvöltés, de megérte.Erősnek kell lenni:DEgyébként a cumi dolgot is így rendeztük le:Dsírt két napig érte aztán belátta, h nem ő diktál:DJa és 2hónapos korától külön szobában van.Én azt vallom, h következetesnek kell lenni, tudom néha olyan mintha az anyukák kő szivűek lennének, de megéri mert meg lesz az eredmény:D

2010. jan. 8. 16:19
a kiságyba helyett-estét akartam sorry
57. csajjszika (válaszként erre: 54. - Erababa1111)
2010. jan. 8. 16:18
köszönöm a segítséget,megpróbálom berakni,sőt át is hozzunk a kiságyat hozzánk...de először nappal teszem be aztán majd szép fokozatosan a kiságyba....
56. erababa1111 (válaszként erre: 55. - Manilu)
2010. jan. 6. 18:26
Én is olvastam, nekem pici korában bejött néhány dolog belőle, de mostmár nem... :(
55. Manilu (válaszként erre: 53. - Csajjszika)
2010. jan. 5. 19:39
Suttogó könyvet ajánlom figyelmedbe,én sem hittem benne,de működik!!!
54. erababa1111 (válaszként erre: 53. - Csajjszika)
2010. jan. 5. 14:24

Szia csajjszika!

Nálunk a köztünk alvás csak sokkal később következett, és csak 2-3 alkalommal fordult elő. Elvből nem tettem meg ezt a lépést, hogy ne szokjon rá!

Nálunk a mai napig az jött be, hogy este cicin alszik el, és úgy teszem be az ágyába. Ezt nem próbáltad? A cumit mi sem szerettük, sosem használta...

Azt hallottam egy bölcsis gondozótól, hogy elvileg a babáknak nem kell semmi "pót-dolog", csak mi, szülők szoktatjuk hozzá őket. Pl. Gergőmnek nincs semmi alvós állata, kendője, stb., mégis alszik rendesen.

A tippem az lenne, hogy szerintem mindenképpen napközben szoktasd először a kiságyba, ne éjszaka. Hagyd ott, és csak akkor simizd meg, mikor nyöszörög. Elvileg az "okosok" azt mondják, hogy nem szabad kivenni, mert ezzel pont a lényegét veszti el a szoktatás. Ha úgy jobban marad, akkor maradj mellette. Én úgy csináltam a dajkálásról való leszoktatást, hogy mindig egy kicsit korábban tettem be az ágyba. Végül oda jutottunk, hogy ha látom rajta az álmosság jeleit, akkor beteszem az ágyikóba, és ügyesen elalszik magától. Ha ott vagyunk, az sem zavarja, ha nem, úgy is jó Neki. Ha esetleg átesett a holtponton és már nem tud elaludni, akkor hagyni szoktam nyűglődni, sírni is az ágyában, és előbb-utóbb sikerül elaludnia (elfárad a forgolódásban).

Hát, ennyit tudtam írni. Remélem, tudtam valamit segíteni! Majd írj, hogy hogy álltok! :)

2010. jan. 2. 00:52

Sziasztok!

Nekem 2hónapos a kislányom.

amikor hazajöttünk a kórházból hiába raktam a kiságyba,főleg este sírt..vártam,vártam egy kicsit,de sírt és mindig felvettem..a vége mindig az lett,hogy bevittem az ágyunkba,hogy köztünk aludjon.Ha nyüszörög van, hogy csak odafordulok hozzá és cicit adok és alszunk tovább...de van mikor elkezd nyüglödni is és hiába minden...

Mit ajánlotok??Hogy szoktassam be a kiságyba?Éjszaka van mikor berakom és elvan 30percet max. aztán sir..probáltam már cumit..kiköpi folyton,amugy sem szereti..

odaraktam a polom,érezze az illatom...semmi..zenélős kütyüt is beindítottam ami az ágyán van..semmi...mi lehetne a melodás,vagy valami tipp v.kinek???

2009. aug. 24. 10:01
En 6 honapos koraig este a karomban ringatva altattam a kicsimet. Sokan mondtak, hogy nagy butasagot teszek, de ugy gondoltam, ahogy az ido mulik mar kepes lesz siras nelkul egyedul elaludni az agyikojaban.Ez nem igy van. Minel hamarabb megtanitjuk onalloan elaludni annal jobb mindenkinek.Amikor eljott a szundi ideje letettem az agyikojaba, persze sirt, hiaba vigasztaltam.Szerencsemre ez csak 2/3 este volt igy; azota, mint egy kis angyal asitozva nezelodik, es bent sem kell maradnom csak neha raneznem.Pedig elmondhatom, hogy eleg problemasak voltunk, mert nem cumizik a kicsi, es a tejcsi is meg 1 ora mulva is visszajohetett neki. De ezek a problemak szepen orvoslodnak. Ilyenkor pl egy un. szopikendot adok neki amit nagyon szeret es ezzel alszik el.Minden babanak es szuleinek a legjobbakat.
2009. aug. 13. 10:21

Sziasztok!

tütüke! Nem hagytam itt a fórumot, csak naponta kb.1X, max.2X tudom megnézni (átolvasom, és ha van időm, írok is hozzászólást)... inkább a kisfiammal vagyok, minthogy sokat legyek a gép előtt :)

Amúgy teljesen igazad van azokban, amiket leírtál, hasonlóan gondolkodom én is a legtöbbnél. Annyi a különbség, hogy én nem vagyok annyira parás :))) Eleinte én is az voltam, és a védőnő barátnőm jól le is tolt érte mindig, hogy "már megint miért parázol olyan dolgokon, amiken nem kell aggódni!". Szóval leszoktam róla. Láttam, hogy a gyerekem teljesen jól fejlődik, egészséges (hál'Istennek nem is volt még beteg, csak 1X lázas), tehát nincs miért aggódnom - egyenlőre :) Majd ha felnő, lesz még okom eleget aggódni...


Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást! Tényleg jó, hogy meg tudjuk osztani a tapasztalatainkat, mivel ötleteket meríthetünk belőle, ill. egymás "hibáiból" is tanulhatunk.

Szerintem kiderült már eddig is, hogy mivel minden szülő más, másképp gondolja jónak a különböző altatási rituálékat, úgy minden gyereknél is más-más módszer válik be. Még az ugyanazon a napon született babák sem egyformák! Ezt tapasztalatból tudom :)


raczne-gabriella! A Te hozzászólásod is tök jó! Megláthatjuk, hogy egy 2 gyerekes anyuka hogyan oldja meg a "kicsi és a pici" gyerek együttes altatását. És ami nagyon tetszett: "az is altatási forma ha csak letesszük aludni a gyereket, hisz MI tesszük szülők". Teljesen egyetértek, csak ez nekem ilyen formában nem jutott eszembe! :)

2009. aug. 13. 07:19
Nálunk a délelőtti alvás magától megy, a kiságyban játszás közben egyszer csak elszunnyad. Ebéd után a hordozót hintaszéknek használva hintáztatom, nekünk ez nagyon bevált, max. 6 perc alatt elalszik, pláne ha cumit és puha játékot / takarót is adok neki. Este, beteszem a kiságyba, bekapcsolom neki az egyik "Tudatos Szülő" vagy mese dvd-t, lehalkítom egész halkra, odaadom neki az esti tápszerét, ugyanazokkal a mozdulatokkal takargatom be, ugyanazokat a játékait teszem mellé. Ha nem alszik el evés közben, akkor egy ideig cirógatom az arcát, karját, lábát. Ha ezután is fenn van még, esetleg nyűgös, kiveszem, megölelgetem, körbe hordom a lakásban és még (kb. féltucatszor) megismétlem a betakargatós "ceremóniát".
49. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 48. - Raczne-gabriella)
2009. aug. 13. 06:35
Köszönöm szépen az infót :)
48. raczne-gabriella (válaszként erre: 47. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 12. 21:46

hali

utána néztem és nem kap a gyerek vesekövet a kakaótol. az tény hogy bizonyították, hogy a kakaóban vannak olyan anyagok, amitől megnyugszik a baba és jobban alszik, de ugye 2éves korig nem ajánlják a tej adását. én bettem folyékony tápszert és abból csináltam a nagyfiamnak kakaót, de sajnos ennek is megvan a hátránya: ha vigyázni akarunk szemünkfénye fogaira, akkor bizony ivás után érdemes fogat mosatni vele, ha bealszik ivás közben, nekem a védőnő azt javasolta, hogy egy géz darabbal, vagy textilpelussal töröljem le a gyerek fogáról a lepedéket. Inkább leszoktattam a kakórol, mert nagyon színezte a fogát és féltem, hogy tönkre megy neki, mert így is van két csúnya foga a fluor hiánya miatt.

47. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 46. - Micsuned)
2009. aug. 12. 18:07

akkor csak 3 nap van köztük :) Valahol olvastam, hogy a kakaótól veseköve lehet a későbbiekben a babának, igy kihagyom a kakaós ételeket italokat. Még kap anyatejet, igy feleslegesnek látom a tej, tápszer, és társai adását. Inkább az anyatejet egye :)

Egyébként ahogy megszokja a baba, úgy alszik kényelmesen, és jól. Ha franciaágyon alszik, és megszokja, nem esik le, vigyáz magára. Én mégegész pici korában hagytam egyedül a franciaágyon aludni, de akkor még megfordulni sem volt képes, nemhogy leesni :D

46. micsuned (válaszként erre: 45. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 12. 15:58
Velem alszik a franciaágyon.De nappal egyedül alszik, nem esik le.Ha felébred lemászik az ágyról és kijön a szobából.Régebben ágyneművel falat raktam az ágy szélére.A külön szobában pedig csak ágybetéten fog aludni, hogy nehogy leesen.Látom, hogy majdnem egyidősek a gyerekeink.Az én Bazsim 2008.ápr.11-én született.Kakaót én 13 hónapos kora óta adok neki, de nem baj, hogy te nem adsz, mert inkább 2 éves kortól javasolják a tejet.Én is féltem őt, de leküzdöm magamban.Pl.nagyokat esik, de ha csak annyit mondok neki hogy semmi baj, nem is veszi fel.
45. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 44. - Micsuned)
2009. aug. 12. 15:38
Ő már rendes ágyon alszik? vagy ki van véve a rács a kiságyból? Én nem merem igy kivéve altatni, mert annyit bolyong az ágyában, félek kipottyan félálomban. Na meg ne kóboroljon a lakásban, ha felébred. Ja, még nem is mondtam, igazi paraanya vagyok, féltem mindentől :) Kakaót sem adok még neki...
44. micsuned (válaszként erre: 42. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 12. 15:33
Én is annyira imádok összebújni vele.Jó érzés vele aludni, bár nem alszom nyugodtan.Januárban megszületik a kistestvére, és most szeretnénk ha külön szobába aludna.Úgy fogom megpróbálni, hogy az ő szobájában lefekszem vele, és amikor elaludt átmegyek az én ágyamba.A szobaajtót nyitva hagyom, hogyha felébred át tudjon jönni.Általában átalussza az éjszakát, remélem sikerülni fog.Valami ötletetek van esetleg?
2009. aug. 12. 15:29
Sziasztok!Az én kisfiam az esti kakaótól nyugszik le általában.Van úgy hogy mire megissza, már alszik is.Csak az a fontos, hogy sötét legyen és csend.Akkor tudja, hogy aludni kell.Nappal is így alszik, csak kakaó nélkül.
42. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 41. - Erababa1111)
2009. aug. 12. 15:28
Nekünk is folyamatosan változott az alvási szokásunk. Mikor pici volt, szopira minidg bealudt. Később a fotelben ülve picikét ringattam, és énekeltem neki. Volt, hogy délutánonként együtt aludtunk a franciaágyon. Az ő igényei folyamatosan változtak, és ehhez sztem alkalmazkodni kell. Van olyan ismerősöm, aki a 16 hónaposát még mindig az ölében cipeli fel- alá, kb egy órán keresztül, és úgy altatja. Közben a gyerek sikít, menekül, játszanak kicsit, majd ujra cipelés.... rettenet hallgatni is, mikor mondja, de nem tud mást tenni, sok mindent próbáltak már, egyet kivéve: összebújva elaludni együtt. Azt mondja, nem akarja odaszoktatni magukhoz. Végül is mindenki úgy csinálja, ahogy tudja. De jó beszélni róla, mások tapasztalatait meghallgatni. Nekem legalábbis.
41. erababa1111 (válaszként erre: 28. - C42aaaac41)
2009. aug. 12. 15:22
Nagyon igazad van! Én is sokféleképp altattam/altatom a kisfiamat. Volt, hogy magától elaludt a kiságyban (3-4 hónapos korában), de ez mostanság nem megy! Annyira szeret "szabadon" lenni, hogy teljesen felpörög a játék hevében, és muszáj vagyok felvenni, dajkálni kicsit, hogy lenyugodjon. Amikor már teljesen k.o., akkor is képes az ágyikóban össze-vissza mászkálni, ficeregni, és csak nyűglődik. Ekkor szoktam megsajnálni... lehet, hogy nem kellene, de én ezt nem nyűgből csinálom! Hála Istennek nem rossz alvó a gyerekem, és az ölemben max.10-15 perc alatt elalszik :)
40. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 39. - Erababa1111)
2009. aug. 12. 15:21
Hát igen a hangsúly a végén van, sajnos nem mindenki igy gondolja, de mindenkinek mások az igényei. Nagyon jó ez a topik, kár, hogy mindenki itthagyta :( Egyébként a kisfiam a hangomat hallva, ha szépen összebújunk, mindig lenyugszik. Pedig alvás előtt még pörög ezerrel. Jön- megy játszik, sztem nagyon hasznos egy ilyen összebújás :)
39. erababa1111 (válaszként erre: 16. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 12. 15:13
Szerintem is tök jó dolog ez! Olyan jó, amikor a mellkasomon szuszog és érzem, ahogy lenyugszik... :) És igazad van abban is, hogy ezt nem csak a gyerek igényli, hanem a szülők is - jobb esetben.
38. erababa1111 (válaszként erre: 15. - Mariann7533)
2009. aug. 12. 15:09
napközben is cicizéssel alszik el? Nekem este nem szokott gond lenni, csak napközben nehezebb...
2009. aug. 11. 21:06
Kb.10 perc szopi után bealvás.Fél óra,óra múlva berakom a kiságyába reggel 6 óráig ott alszik.
2009. aug. 11. 17:10

Sziasztok! Nálunk az esti elalvás így műküdik: leülök nagyfiam (3éves) ágyának a szélére, szopiztatom a picit(12hónapos), közben egyik kezemben tartom a mesekönyvet, olvasok, másik kezemmel simogatom a nagy lábát. Ha a pici abbahagyja az alvást és nem alszik még, beteszem a kiságyba(L alakot zár be a két gyerek ágya), leülök a földre, leteszem a könyevet, egyik kezemmel a picit, másikkal a nagyot simizem.

Tény, hogy vannak nagyon jó és nagyon rossz alvó babák. Nekem nagyfiamat szinte letenni sem lehetett a karunkból: óránként váltottuk férjemmel egymást, hogy valamennyit tudjunk aludni. Nem bántam meg, mert mint később kiderül a hasa miatt volt rossz alvó, illetve mivel császáros baba, vannak olyan gyerekek akik nem tudnak úgy alkalmazkodni a "kintléthez", mert egyszerűen csak kivették őket, nem volt idejük a vajúdás alatt "felkészülni. De már kinőtte, nyugodtan alszik. A pici a jó alvó gyerekek sorába tartozott, evett-aludt, ám nekem bűntudatom volt, hogy egyszerűen csak beteszem a kiságyba és otthagyom. Elaludt úgy is, de éjszaka nyugtalanabbul aludt még ha nem is ébredt fel. Most viszon jobban alszik, igaz felkel még szopizni egyszer, de nappal is érezhető a nyugodtabb alvás. Szerintem nincs gond azzal, ki hogyan altatja el a gyermekét, a lényeg az, hogy ne maradjon a gyerekben kétség és félelem, bizonytalanság, mert ha most nem is de később biztos a felszínre kerül(tanulmányi, viselkedési zavarok formájában.)

Kedves Nortonkati, csak megjegyzésképp, nem beszólásnak, de az is altatási forma ha csak letesszük aludni a gyereket, hisz MI tesszük szülők! Szerintem akkor nem beszélünk már altatásról amikor a gyerek az esti rituálék után fogja magát besétál a szobájába, lefekszik egyedül és elalszik. Remélem nem értette félre senki írásomat és nem szűr le negatívumokat belőle, mert nincs benne, csupán a véleményemet fogalmaztam meg.

Üdv mindenkinek :-)

35. 43287dec91 (válaszként erre: 33. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 11. 16:58

értem. hozzáteszem soha nem hagytam síni egy percre sem, sőt 3 hós koráig velem aludt egy ágyban, 3 óránként szopizott és aludt is tovább, nem sírt hogy éhes, csak nyöszörgött, így apát soha nem ébresztettük fel. aztán mellettem aludt de már külön ágyban, így éjjel nem kellett mászkálnom hozzá, csak kiemeltem és visszaettem szopi után, aztán 15 hós koráig velünk aludt egy szobában, mivel csak egy szobánk volt. most 2 hónapja alszik külön szobában csak, mert elköltöztünk és neki is lett egy szobácskája. amúgy őt zavarta az, hogy egy szobában van velünk, zavarták a hangok, meg a szuszogásunk, sokkal éberebben aludt akkor, mint most. mióta külön alszik semmi ilyen gond nincs. én már éreztem olyan 8-9 hós kora körül, hogy ez van, csak akkor még nem tudtunk mit tenni.

az ajtónk nyitva van, amint nyekken egyet, megyek és megnézem mi van vele, szerencsére nincs sose komoly baj, csak néha nem találja a cumiját:o)


mindezt csak azért írtam le, hogy védekezzem egy kicsit, bár írtad, hogy nem nekem szántad, mégis úgy éreztem...és tényleg igaz amit leírtál, úgy van, csalódik a gyermek...

2009. aug. 11. 16:19

Az éjszakai alvással nálunk sincs baj. 1 hónapos kora óta átalussza az éjszakát (most 5 hónapos múlt), előtte is csak 1szer kelt.


Este 8-9 óra körül elalszik és reggel 7-8-9ig nyomja. Csak nappal problémás az alvás. Összesen 1-2 órát alszik vagy egyszerre vagy 2 részletben. És így délután már elég fáradt, nyűgös és nem lehet vele bírni. Ezért próbálom napközben elaltatni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook