Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Altatás vs. gerinctáji érzéstelenítés fórum

Altatás vs. gerinctáji érzéstelenítés (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 14. 20:28
Megoldódott,az orvos nem változtat a gyógyszeren,így altatás.
2014. ápr. 12. 18:48
Altatást választanám,nekem szörnyű érzés volt,hogy nem éreztem semmit deréktól lefelé.
2014. ápr. 12. 18:30
Kellett nekem megtudni,hogy magas rizikójú...
2014. ápr. 12. 18:28
sokat gondolkodom rajta,megbeszélem magammal,hogy nem is fáj a térdem!Ez igaz is,csak időnként csuklik meg nehezen nyújtható.
2014. ápr. 12. 12:07
Én biztos,hogy altatást választanék.
2014. ápr. 12. 11:45
Nekem is volt mind a kettő.A császár altatással.Na mire azt a valamit felbírtam köhögni,az volt a pokol.A hasmütétnél előtte fel ment a vérnyomásom igy jött a gerinc érzéstelenítés.Semmi szurkálást nem éreztem,pedig hasműtétem volt,nagy darabot kiszedtek.Olyan kába voltam,de volt,hogy aludtam is egy nagy időt.Utána nem volt gondom,s fele annyira sem volt fájdalom,mint a császárnál.Lehet,hogy jó volt a doki,én a köhögéstől féltem,mert mig nem jön fel az a valami,az nagyon rossz.
15. Lara1984 (válaszként erre: 2. - 3532273647)
2014. ápr. 12. 11:40

Ha nekem kellene választanom, én csakis az altatásra voksolnék. (A gerincemhez pedig egy ujjal se érjenek!) Persze, ez az én véleményem; a döntés a tiéd.

Mielöbbi gyógyulást kívánok neked!

14. elbb (válaszként erre: 9. - 3532273647)
2014. ápr. 12. 09:19
Melyik vérhígítót szeded amúgy? Én az érzéstelenítést választom, szerintem az altatás rizikósabb.
2014. ápr. 12. 08:59
Nekem is volt mindkettő, az altatást választanám.
12. Vykusz
2014. ápr. 12. 08:37

Én is az altatást választanám.

Volt mindkettő, gerinctáji 2×. Mindkétszer rosszul lettem, nyugtatóztak, majd jött az 1 hetes iszonyatos fejfájás. Arról nem is beszélve, hogy 12 órát feküdni kellett.

Az altatásból meg csak felébredtem és ennyi....

2014. ápr. 12. 08:23
bocs a hibákért, most látom csak....
2014. ápr. 12. 08:22

nekem is volt mindkettő, de nekem a gerincközelivel csak negatív tapasztalatom volt.


2x térdműtét, abból 1x műtét közben egyik pillanatról a másikra kiment elkezdett kimenni az érzéstelenítő.... másodiknál rosszul lettem miután beadták, kábítottak ezmiatt majd 1 hétig tartó szörnyű fejgörcs+hányás következett... 3, térdműtétnél nem vállalták..

1. császárnál féloldalasan hatott, éreztem a bal oldalam mikor felvágtak, szerencsére elhitték

2. nál nem vállaltam, emiatt a műtőben 2 tolófájás között összevesztem az aneztessel, aki lehülyézett...


nem bánom az altatásokat, bár nagyon félek tőle, rossz tapasztalatom 1x volt az állkapocsműtétem után, ami a leghosszabb műtét is volt, kb 3 óra altatás után 1 napos hányinger következett...


+az, hogy miután ébredsz, egyből jön az iszonyú fájdalom...de inkább az altatás

:)

2014. ápr. 12. 08:05

4altatásom és 7hátbabökésem volt eddig-probléma nélkül,ill.egyszer zavartan ébredtem,de azt a gyógyszert azóta nem kapom.

Remélem,azt mondja a doki,hogy nem cserélhető a vérhigitó gyógyszerem,akkor nincs kérdés..csak altatás.

Ha másfél éve ezt tudják,hogy cserélhető és rábólintanak,nincs min gondolkodnom,így csak motoszkál...

Ezt a műtétet kétszer spinálban,egyszer altatásban csinálták eddig.Most fogok egyenlíteni?

2014. ápr. 12. 07:30
Nekem csináltak gerinc érzèstelenítèst,soha többet nem szeretnék. Nekem félrebökték,ennek hatására a fele végbèl műtétemet éreztem. Meg a mai napig ha front van meg tudom mutatni hol böktek meg. Meg a tudat h ébren bennem turkàlnak... Ettől még rosszul is voltam. Én az altatást választottam volna,de az anesztes belekényszerített az érzéstelenítésbe. Altattak többször utána és szerintem sokkal barátságosabb aludni,mint ébren lenni. Ha egyszer odakerülök ne adj Isten császárral kell szülnöm, én akkor is az altatást fogom kérni. Az a doki nem született meg aki engem még egyszer hàton bök.
2014. ápr. 12. 07:19
Nekem is volt mind a kettő.3 műtétem volt altatásban,abból 2 után hánytam,hasi műtét után csodás volt.De még mindig a hányást választom.Császárral szültem,spinális érzéstelenítéssel.24 óra fekvés,egy hét kitartó írtózatos fejfájás lett a vége.Igaz h csodás érzés volt h láthattam a lányomat miután kiemelték,de egyébb műtétet biztos nem vállalnék gerinctáji érzéstelenítéssel.
2014. ápr. 12. 06:46

Nekem is volt mindkettő, nekem egyiktől sem volt semmi bajom. A fiamat kb. egy hete gerinctájban érzéstelenítették atroszkópos térdműtéthez. Neki annyi gondja akadt, hogy utána nem tudott pisilni, így katéterezték.

Ha neked sincs egyiktől sem semmi bajod, akkor tényleg mindegy melyiket választod. Válassz kedvedre.

2014. ápr. 12. 06:18
Mindkettőben volt részem, és a gerinctájit választanám. Nem a "mozi" miatt. Az altatás után én mindig szenvedtem, napokig köhögtem-fulladoztam a tubus miatt. És utáltam, hogy semmiről nem tudok, kiszolgáltatottnak éreztem magam emiatt. :S (2 gyerkőcöm altatásban végzett császárral született - a nemüket is én tudtam meg utoljára.)A gerinctájival a világon semmi problémám nem volt - meglepve olvasom az előző hsz-eket.
2014. ápr. 12. 01:09

pilussal teljesen egyetértek.

Volt nekem is mind2, tapasztalatból beszélek.

2014. ápr. 12. 00:17
Az altatást választanám inkább.Volt már gerinctájim.Egy nappal tovább bent tartottak,mert nagyon fájt a fejem és adták az infúziót.Utána még 1 hétig szenvedtem otthon.Az altatástól semmi bajom nem volt sosem.Én ezért döntenék az altatás mellett,ha már úgyis egyforma a rizikójuk.
2014. ápr. 11. 23:19

Egyiktől se félek(mindkettő többször volt már),most térdtükrözésem lesz.

1,5 éve volt egy térdtükrözésem,sajnos altatásban,aneszteziológus csak így vállalta.A mostani beavatkozáshoz természetesnek vettem,hogy altatnak,így készültem.Érdekel,mi van belül,doki mutatja és magyaráz is.Bedumáltam magamnak,hogy ugyan nem látom,de nem kell másnap reggelig feküdni,járókerettel és egylábazva a mellékhelyiségre is kimehetek.

Tegnap voltam vizsgálaton,megleptek,ha a szedett komolyabb vérhigítómat le lehet cserélni egy gyengébbre+hasszuri,akkor megcsinálják gerincközeliben.Amúgy mindkettőt "magas rizokójúnak" írjak.Hétfőn megyek neurológiára,hogy cserélhető-e gyógyszer,amennyiben igen,rám fogja bízni a doktornő.

Melyiket választanátok? 30perc "mozizásért" másnap reggelig fekvés,ágytál, vagy alvás,de 2-3 óra múlva viszonylagos szabadság...

2014. ápr. 11. 23:08
Altatás vs gerinctáji érzéstelenítés -írom a részleteket

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook