Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Általános iskolai beiratkozásnál mindkét szülőnek jelen kell lennie? fórum

Általános iskolai beiratkozásnál mindkét szülőnek jelen kell lennie? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. Borian (válaszként erre: 53. - Channa*)
2023. ápr. 22. 07:25
Tavaly és 4 éve, már írtam. Budapest.
53. Channa* (válaszként erre: 52. - Borian)
2023. ápr. 22. 07:09

Ez mikor volt?


A középiskolai jelentkezésnél valóban alá kell írni minkét szülőnek a papírokat, de személy jelenlétet nem igényel semmi;)

52. Borian (válaszként erre: 51. - Channa*)
2023. ápr. 22. 05:57
Nem tudom, nálunk nagy cécó volt belőle. Előtte a felvételi tájékoztatón is elmondták, hogy mindenki készüljön, hogy jelen kell lenni, aláírni, elváltaknak is, ha nem megy, pl. külföldön van apuka/anyuka, akkor gyámügy, nagykövetség, stb....
51. Channa* (válaszként erre: 50. - Timycat)
2023. ápr. 21. 22:16

Igen, nálunk is úgy volt, hogy haza vittük a jelentkezési lapokat, kitöltöttük és aláírták a szüleim, mindketten, majd bevittük a suliba és leadtuk (az általánosba az osztályfőnökünknek).


A fiamnál is pont így volt, azaz haza hozta, kitöltöttük, aláírtuk és ő bevitte a suli az osztályfőnökének.


Az általános iskolába teljesen egyedül irattam be a gyereket.

Otthon megbeszéltük, hogy melyik legyen, majd elmentem a gyerekkel és beírattam.

Ráadásul annyira béna voltam, hogy nem tudtam, hogy a körzetes iskolába be kell jelenteni, ha nem oda iratom be, így kijött a védőnő, hogy mi a tervem a gyerekkel, fog e iskolába járni?:DDDDD

50. timycat (válaszként erre: 45. - Borian)
2023. ápr. 21. 22:06

De ez még mindig csak aláírás és nem jelenlét.


Na mindegy, egy aláírás... abban sem vagyok biztos hogy anno nem kellett erre mindkét szülő aláírása, de azt megoldottam "okosba". Személyesen nem jöttek velem soha sehova suli ügyet intézni az tuti, volt hogy szülőin is én voltam, mert olyan téma volt hogy inkább elmentem és meghallgattam magam a teendőket hogy ne legyen semmi probléma.

49. Channa* (válaszként erre: 48. - Borian)
2023. ápr. 21. 17:55
De ott is 'csak' a jelentkezésnél kell mindkét szülő, ahhoz hogy beiratkozzon már nem kell.
48. Borian (válaszként erre: 47. - Channa*)
2023. ápr. 21. 17:47
nem, de többen vitatták, hogy a középiskolai felvételinél ez a helyzet...
47. Channa* (válaszként erre: 45. - Borian)
2023. ápr. 21. 14:05
Szerintem ez nem vonatkozik általánosra.
46. Borian (válaszként erre: 43. - Levarosbukta)
2023. ápr. 21. 13:50

"Mi a teendő, ha a másik szülő huzamosabb ideig külföldön tartózkodik, a felvételi lapokat

személyesen nem tudja aláírni?

Fontos megjegyezni, hogy a huzamosabb külföldi tartózkodás ténye, nem jelenti egyúttal azt is, hogy a szülő a jogai

gyakorlásában ténylegesen akadályozott. A felvételi lapokat tehát a huzamosan külföldön tartózkodó szülőnek is alá kell

írnia.

A huzamosan külföldön tartózkodó szülő aláírását a külföldön tartózkodó szülő által a másik szülő részére adott, teljes

bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozata (meghatalmazása) pótolhatja.

Amennyiben a külföldön tartózkodó szülő a felvételi lapokat nem tudja aláírni, abban az esetben javasoljuk, hogy az előző

bekezdésben megjelölt nyilatkozata (meghatalmazása) – a teljes bizonyító erejű magánokiratra előírt formai

követelményeken túl – tartalmazza az alábbiakat:

„Alulírott ………………………..(név) (anyja neve: ………………… születési helye, ideje:

………………………. külföldi tartózkodási helye: ……………………..), mint ……………………….. (név)

(anyja neve: …………. születési helye, ideje: ……….) jelentkező (a továbbiakban: Jelentkező) szülője

meghatalmazom ……………………..-t (név) (anyja neve: …………………………. születési helye, ideje:

……………………. lakóhelye: ………………………), mint a Jelentkező másik szülőjét, hogy a Jelentkező

vonatkozásában a …… évi középfokú iskolába történő jelentkezés, valamint a felvételi eljárás során

helyettem és nevemben teljes körűen eljárjon. Jelen meghatalmazás annak visszavonásáig érvényes.”

Általános iskola 8. osztályos tanulói esetén az általános iskola által előállított tanulói adatlap a huzamosabb ideig külföldön

tartózkodó szülő részére postai úton, vagy jelszóvédelemmel ellátva elektronikusan is megküldhető. Az aláírást követően a

dokumentum az általános iskolai részére postai úton, vagy szkennelve, elektronikus úton, elektronikus hitelesítést  AVDH

szolgáltatás igénybevételét  követően visszaküldhető. Fontos, hogy az elektronikus megküldés mellett a tanulói adatlap

eredeti aláírt példányát is juttassák vissza az általános iskolának."

45. Borian (válaszként erre: 43. - Levarosbukta)
2023. ápr. 21. 13:49

"A másik szülő aláírása csak abban az esetben hagyható el a felvételi lapokról,

- ha a szülői felügyeletet a bíróság megszüntette (például abból az okból, mert 1. a szülő felróható magatartásával

gyermeke javát, különösen testi jólétét, értelmi vagy erkölcsi fejlődését súlyosan sértette vagy veszélyeztette VAGY

2. a gyermeket más személynél helyezték el vagy nevelésbe vették, és az a szülő, akinek szülői felügyeleti joga

szünetel, a gyermek elhelyezésére vagy a nevelésbe vételre okot adó magatartásán, életvitelén, körülményein

önhibájából nem változtatott VAGY 3. a szülőt a bíróság valamelyik gyermeke személye ellen elkövetett szándékos

bűncselekmény miatt szabadságvesztésre ítélte), vagy korlátozta (a bírósági határozat egyértelmű rendelkezést

tartalmaz arra vonatkozóan, hogy a másik szülő a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben – ideértve a

továbbtanulást – a szülői felügyeleti jogait nem gyakorolhatja)

- ha a szülői felügyeleti joga szünetel a cselekvőképtelensége vagy korlátozott cselekvőképessége okán

- ha a másik szülő ismeretlen helyen tartózkodik

- ha a másik szülő jogai gyakorlásában ténylegesen akadályozott (pl. büntetésvégrehajtási intézetben tölti a

büntetését)

- ha a másik szülő elhunyt

- ha a születési anyakönyvi kivonaton fiktív szülőként van feltüntetve."


[link]

44. tumbo2
2023. ápr. 21. 13:31
hányan nevelik egyedül a gyereküket?
43. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Borian)
2023. ápr. 21. 13:07
Ott sem kellett! Azért azt megnézném, hogy ha az egyik szülő mondjuk Timbuktuban dolgozik hogyan megy be. Vagy nem igaz, vagy túlkapás!
42. Channa* (válaszként erre: 41. - Timycat)
2023. ápr. 21. 08:01

Röhej!


A fiam negyedikes korától járt egyedül suliba, 1 szerviz úton kellett átmennie. Akkor teljesen rendben volt, ma már talán ez veszélyeztetésnek tűnik;)


Mi meg a bátyámmal már oviba ketten jártunk;)

Jó, akkor még 3 hetente járt arra 1 autó:DDDD

41. timycat (válaszként erre: 40. - Channa*)
2023. ápr. 21. 07:40

Én azért vagyok car, mert a gyerekem önállóan jár suliba, kisváros, nincs messze a suli, 1 nagyobb kereszteződés van az is lámpás.


A gyerekemmel beleegyezéssel már bárki szexelhetne legálisan, az senkit se érdekelne, de hogy nem kocsival cígeljük suliba az felháborító... beteg világ

40. Channa* (válaszként erre: 39. - Timycat)
2023. ápr. 21. 07:21

Régen, mi simán hazahozhattuk egymást suliból, oviból, stb., azaz mi mentünk a húgunkért és vittük haza. Most 14 éve aluli, ha jól tudom, nem viheti haza a kistesót.


Teljesen visszafejlődtünk...

39. timycat (válaszként erre: 38. - Borian)
2023. ápr. 20. 22:10
Jézusom... ha ez a szüleimen múlt volna... na lett volna nekem elit gimi azt hiszem... Hál Istennek anno nézték még annyiba a népet, hogy egy jelentkezési lapot ki tud tölteni, be tudja adni mellé amit kell, ha meg nem akkor valószínűleg az volt az "előrosta".
38. Borian (válaszként erre: 37. - Timycat)
2023. ápr. 20. 15:59
jelen kell lenni, mert a suli nem meri hazaküldeni, nagyon sokat dolgoznak vele
37. timycat (válaszként erre: 27. - Borian)
2023. ápr. 20. 15:11

De jelen lenni kell 2 szülőnek? Gondolom csak az aláírás kell.

Meg gondolom csak a gyerek felvételizik.

36. Eszti79 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. ápr. 20. 14:23
Most már tudom, az oviba el felejtették odaadni a papírokat!
35. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Timycat)
2023. ápr. 20. 14:23
én átiratkoztam másik suliba,mert a telekit utáltam,én kellettem hozzá,senki más.1973?
34. Eszti79 (válaszként erre: 23. - Borian)
2023. ápr. 20. 14:22
Arra még ráérünk, de azért köszönöm!
33. Eszti79 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. ápr. 20. 14:22
Tudtommal úgy van, hogy nem kötelező a körzetibe íratni! Másik iskolába is lehet, ha belefér a keretbe (vagy van protekciója)!
32. Eszti79 (válaszként erre: 21. - 8d00a82c06)
2023. ápr. 20. 14:20
Köszönöm!
31. Borian (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2023. ápr. 20. 13:51
nem a beiratkozáshoz, a felvételi lapokhoz kell mindkét szülő
30. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. ápr. 20. 13:45
Valószínűleg, ők a nem körzetesek. A körzetieket kötelező felvenni.
29. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Borian)
2023. ápr. 20. 13:42
Ez mióta van így? Fiam 2014-ben lett középiskolás, az apja intézte egyedül a beiratkozást.
28. Eszti79 (válaszként erre: 21. - 8d00a82c06)
2023. ápr. 20. 13:12
Már beirattam, a gyerek papírjai se kellettek!
27. Borian (válaszként erre: 26. - Timycat)
2023. ápr. 20. 13:08
Én tavaly és 4 éve felvételiztem a gyerekeimmel.
26. timycat (válaszként erre: 23. - Borian)
2023. ápr. 20. 13:04

Középiskolába én magam iratkoztam be, anyám aláírta a papírokat és én vittem be, anyám húgommal volt kórházban, apám gondolom valamelyik kocsma mélyén. Nem volt gond.


Mondjuk ez 96-ban volt.

25. Borian (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. ápr. 20. 13:00
szerintem a nem körzetisek állhatnak sorban
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook