Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állásinterjúra lehet szandálban vagy saruban menni? fórum

Állásinterjúra lehet szandálban vagy saruban menni? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. szept. 28. 12:03
Saru nálam lapos talpú fekete bőr kézműves szandál :)
10. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Utolsó betyár)
2023. szept. 28. 11:40

Ilyen körülmények között élni, dolgozni, nem gondolom, hogy akármelyik serpa is vállalná a melót saruban, szandálban:


[link]

2023. szept. 28. 11:32

Én, sosem figyelek ilyenekre. Mindig úgy öltözök, ahogy egyébként szoktam. Ha nyár van, akkor a ruhámhoz illő lábbelit veszem fel. Ha épp a saru a megfelelő, akkor azt.


Nem tudom, hogy milyen sarud van, de ha egy szandálhoz hasonló, akkor simán felvehető.


Én most, így szeptember 28-án már nem mennék szandálba és saruba sem, mert már nem nyári ruhákat hordok;)


Ja, én bankban szoktam interjúzni és ott is dolgozok. Nem igen foglalkozunk azzal, hogy az illemet betartja e a jelentkező a zárt cipővel;)


A lényeg, hogy tiszta legyél és szakmailag megfelelő.

8. michelle.r (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2023. szept. 28. 11:10
Mindegy mire jelentkezik. Egy állásinterjú minden munkahelyen üzleti megbeszélés. A laza elegancia nem jelent fehér blúzt és fekete szoknyát. De a saru tiszteletlen és slendrián. Majd az interjún megtudja, hogy a munkaköréhez milyen öltözéket várna el.
2023. szept. 28. 10:41
Ha serpának jelentkeztél, majdhogynem kötelező is ez a viselet.
6. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 5. - Kacsahercegno)
2023. szept. 28. 10:31

Túlöltözni sem tanácsos.

Michelle.r tanácsát fogadnám meg a kérdező helyében.

2023. szept. 28. 10:29
Inkább zártban mennék. Azért nem fognak kinézni ha "túl vagy öltözve" az állásinterjún, az ellenkezőjéért viszont simán.
4. Alnisa (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2023. szept. 28. 10:26
Nem biztos, hogy irodai munkára megy. Egy utcai fagyizóba vagy egy állateledel boltba nem hiszem, hogy elvárják az üzleties viseletet. Persze nem elegitő naciban menjen, de nem is kell fehér blúz, fekete szoknya kombóban menni.
3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 28. 10:15
Az első benyomást nem lehet megismételni. Úgy öltözz, hogy komolyan számba vehető jelöltnek tűnj. Egyszerű laza elegancia. A saru nem elegáns, és nem is üzleties viselet.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 28. 10:12
Saruban nem mennék.
2023. szept. 28. 10:11
A legtöbb munkahelyen elvárják, vagy kötelező a zárt cipő de gondolom, a jelentkezéskor még nem, hiszen még nem ott dolgozom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook