Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állásinterjúra lehet szandálban vagy saruban menni? fórum

Állásinterjúra lehet szandálban vagy saruban menni? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. szept. 30. 07:36
Nem-nem-nem
40. Hattori (válaszként erre: 37. - Pencil)
2023. szept. 29. 22:28
Sőt,meztelen is...egyes helyekre.
39. timycat (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2023. szept. 29. 21:50
Köszönöm, de nem igazán kellene vásárolnom, inkább rá sem keresek. Ha nem megyek üzletbe vagy neten nem keresgélek akkor nincs hiányérzetem, viszont ha bekeveredek egy üzletbe vagy webshopba akkor elvesztem, inkább kerülöm őket.
38. michelle.r (válaszként erre: 32. - Timycat)
2023. szept. 29. 13:46
Nézz körül a Sysco-ban. Kisszériás cuccaik vannak, nem jön szembe minden sarkon, és nagyon klassz maxi cuccaik vannak.
37. pencil
2023. szept. 29. 07:44
Lehet, akár mezítláb is lehet, de nem tanácsos.
36. globus
2023. szept. 29. 07:43
Én nem mennék, mondjuk eleve sem járok saruban :) Vasárnaptól október lesz, ha mindenáron nyárias, akkor inkább egy csinos vászoncipő.
35. Channa* (válaszként erre: 32. - Timycat)
2023. szept. 29. 07:39

Az a kötözős?

Na olyat én se vennék fel, és még sokat nem.


Ahogy rákerestem a sarura hozta az összes gumi szandált, amik olyan tangapapucs kinézetűek. Na, ilyet se vennék fel és balerina cipőt sem. Mi egyébként balett cipőnek hívnunk;)


A passzos ruhákat sosem szerettem és a nagyon bő ruhákat sem. Én mindent magara szabok. Szerencsére tudok szabni-varrni, így sok ruhámat én varrom. Nem kell variálnom, hogy a 38-as szűket vegyem, vagy 40-es bővet:DDDD


Én hordok nadrágot is, szoknyát is és ruhát is. Edzőcipőt csak piacra, sporthoz, munkába sosem. Bár mostanában tavaszra és őszre van olyan cipőm, ami fazonja kicsit tornacipős, csak kicsit platformos, hogy ne essek hanyat benne;)


Mamusz csizma? Na olyat sosem vennék fel. Szoktam nézni benne a nőket, hát mind csámpásnak néz ki benne, úgy eldeformálódik néhány alkalom után..

Nyáron szoktam ilyesmi rövid nadrágot hordani, ami nem farmer: [link]

Egy jó felsővel+szandál, elég csinos.


Maxin már én is gondolkodok, de még mindig nem tetszem magamnak és a férjem is jobban preferálja a rövidet.

Majd, ha már nem lesz szép a lábamon a bőr, addig viszont marad;)

34. timycat (válaszként erre: 33. - Hattori)
2023. szept. 29. 07:28
Széttépték, kilyuggatták a maxik alját. De az én hibám, nincs elég magasan az akasztó a gardróbban és a cicáknak mindenhova szabad bejárásuk van. Igazából csak idő kérdése volt mikor él vissza valamelyik a helyzettel.
33. Hattori (válaszként erre: 32. - Timycat)
2023. szept. 28. 23:18
Mit csináltak azok az ártatlan cicák?
32. timycat (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. szept. 28. 23:08

Számomra a saru a jézuskrisztus szandál.


Valóban nem attól csinos, nőies a cipő hogy magassarkú, bár én nagy magassarkú fan vagyok, 2 évvel ezelőttig nem volt edzőcipőn kívül lapos cipőm. Most kényszer lapostalpúzok vagy emelt talpú max, szerencsém hogy most ez is a trend, manapság vannak kecses, nőies lapos cipők, amik nem nyanyásak. Sőt vannak csinos, nőies edzőcipők is, amik simán húzhatók egy egyberuhához is. De remélem visszatérek a sarkakra, láttam az új Skechers kollekciót van már magassarkú csizmájuk is, állítólag habtalppal ötvözve, majd rápróbálok. Amíg a "mamusz csizmákban" kellett járnom hiába volt trend, hozzáöltöztem, dicsérték is én mégis roppant carul éreztem magam bennük, számomra undorító lábbeli, ahogy a vékony, sarok nélküli lapostalp sem jön be, pl a klasszik balerinától rosszul vagyok.


Drága ruhákat már rég nem veszek, nem a márka fog meg hanem pl a fazon, szín, anyag. Na meg kinek mi a drága.

Rövidnadrágot húzni hááát, edzeni, túrázni, strandra max. Semmilyen formában sem tartom nőiesnek. Volt 1-2 próbálkozásom, de nem éreztem magam jól bennük.

Kosztümben egyáltalán nem járok, én ruhás vagyok inkább, van néhány üzlet amiknek szeretem a ruháit, van néhány fazon amit minden mennyiségben, színben, mintában vásárolok, akár próba nélkül is.

Már elég öreg vagyok ahhoz hogy tudjam mi az ami hozza rajtam azt amivel tudok azonosulni, van benne dögösség, energia, cipővel, kiegészítővel lehet változtatni a stílusán és amiben nem lehet észrevétlenül beosonni sehova, de mégsem kelt "olcsó nő" benyomást.

Vannak kosztümjeim is, rám szabva, hogy úgy álljon ahogy kell, de zsákban pihennek, temetésre max. vagy ahol tényleg az a dresscode, de évek óta nem találkoztam ilyen előírással.


Nadrágot már alig hordok, külön szoknya, külön top/blúz/body is alig, egyberuhák jönnek be inkább.

Mostanában már nem annyira a passzos ruhákat veszem, elindultam a maxi irányba is, de a macskák a gyönyörű maxi cuccaimat lekukázták, idén pedig alig találtam kedvemre valót.

31. Hattori (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2023. szept. 28. 22:33
Ja csak el kell jutni arra a szintre, hogy Te lecarhasd a társadalmi normákat...
30. timycat (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2023. szept. 28. 22:20
Ilyen ismerősöm van, amíg "dolgozott" azért odafigyelt mit húz, mert muszáj volt emberként kinézni, most már csak hobbizik (még nincs 50), botrány milyen csóreszul néz ki, de ő ezt totál szándékosan teszi, polgárpukkaszt. Egy rakás trágyadomb ahogy kinéz, hiába drága a cucc igénytelen, ízléstelen, a feleségével ebből bőven akad konfliktusa aki tiptop csaj.
29. Channa* (válaszként erre: 26. - Timycat)
2023. szept. 28. 20:56

Sima nyári ruhába és szandálba is lehetünk csinosak és nőiesek.

Nem kell magas sarkú, ahhoz, hogy csinosak legyünk. És nem kell drága kosztüm se, hogy elegánsak legyünk.

Még rövid nadrágba is lehetünk elegánsak, ha olyan a rövid nadrág;)


Milyen manapság egy saru?


Ifjú lányka koromban ilyen sarum volt, csak bőrből:

[link]

28. michelle.r (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2023. szept. 28. 20:40
Ma találkoztam egy nagyon kedves barátommal, korábban főnökömmel, tolmácsoltam neki egy megbeszélésen. Csilliárdos ingatlanbefektető, fejben nagyjából összeadva közel egymilió volt a rajta lévő cucc, mégis úgy nézett ki, hogy adnál neki egy ötszázast a lámpánál. Szakad póló, szakadt farmer, az ülepéig lógva.Csak a szemüvege árából egy egész hétvégén héderelnék családostul a Spiritben. Borzzzzzalommmmm 😎
27. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 28. 20:12
Első benyomás számít. Lehet menni ezekben a lábbelikben, csak nem illik.
26. timycat (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. szept. 28. 20:10

Adminisztrátorként sem mennék máshogy, gyári melóra sem.

Valahogy nem, nincs indok, szeretek mindig csinos, nőies lenni, még itthon is, nincs is sarum, kopott vagy szakadt farmerem, T-shirt is max. ki a lovakhoz.

2023. szept. 28. 18:50
Szerintem a szandál még oké. De én balerinát vennék inkább fel.
24. Channa* (válaszként erre: 23. - Timycat)
2023. szept. 28. 18:33

De a foglalkozásod úm. megkövetel egy elég elegáns megjelenést, ellenben egy kis cég adminisztrátorával;)


Nálunk, a bankban a jogászok sem öltöznek fel jobban, mint mi, sőt, van olyan is, aki túlságosan leadott ebből (kopott farmer, kinyúlt póló).


Nem rég az egyik jogász elnézést kért a szettje miatt. Megkérdeztem, hogy mi a baj a ruhájával? Bár nem öltönyben volt, de egy laza világos nadrág volt rajta, inggel, megfelelő cipővel;)

23. timycat (válaszként erre: 22. - Timycat)
2023. szept. 28. 17:25
Én nem mennék saruban állásintetjúra, szandál esetében a fazonja válogatja.
2023. szept. 28. 17:24
En
21. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 28. 16:46
En nem mennék. Mivel ott szeretnel dolgozni, szerintem az vet rad jo fenyt, ha kb ugy oltozol, mintha mar ott dolgoznal.
20. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 28. 15:13

Én simán felvennék egy farmert vagy nyári nadrágot és az ahhoz illő cipőt és kész.


Régen, úm. elegánsan mentem interjúkra, de rájöttem, hogy felesleges, mert sokszor túlöltöztem az intarjúztatót, ami szintén nem túl jó dolog.

19. Channa* (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2023. szept. 28. 15:11

Ááá, nem, csak már fázik a lábam szandálban;)


Dolgozni már cipőt veszek fel, ha be kell mennem, mert 8 órát mezitláb végig ülni, már nem jó;)


Ha csak elugrunk vásárolni, még szandált kapok fel.

2023. szept. 28. 14:12
Akkor persze :)
2023. szept. 28. 12:50
Amúgy kis cég, adminisztrátor a pozi.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2023. szept. 28. 12:49
Előző munkahelyen is igaz, nem üzem de terepmunka, ott is így jöttek, hogy szandi, magassarkú, papucs és szakadt szűkszárú farmerok.
15. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. szept. 28. 12:37

Naptár szerint öltözöl? 😃

Én tegnap mentem fogorvoshoz és véletlenül a bundás belsejű fekete hosszú nadrágomat kaptam magamra, mert már elővettem a téli cuccaimat. Már a buszon jöttem rá, hogy mindenhol is izzadok. 😃

Mindegy, kibírtam, mert annyira ment a klíma, hogy nem is volt baj.

14. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2023. szept. 28. 12:34

Jajj hallod, anno 4 éve amikor jelentkezem gyári munkára, én betartottam mindent. Nem volt kinn a vállam, sem a lábujjaim, sem a hasam…én voltam az egyedüli. A mai napig úgy jönnek be felvételizni a 18 évesek, hogy haspóló, szakadt nadrág amiből kinn a fél seggük és vastagon smink, seprű szempilla. 😃

Amikor körbehozzák őket, már tudjuk melyik NEM fog nálunk dolgozni. 😃

13. Utolsó betyár (válaszként erre: 12. - Nancy Ann)
2023. szept. 28. 12:16
Sárga színű 5-ös kazánlemez vastagságú köröm, az biztos nyerő lenne. :))
2023. szept. 28. 12:07

Igen,ha nem sportos lábbeliről van szó,és illik a ruhàhoz.

Hacsak nem valami formális cég felsővezetői pozíciójáról van szó,elég lazák már a szabályok.

A ruhád legyen csinos,ne legyen nagyon kivágott,vagy nagyon mini,a lábad legyen ápolt-ennyi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook