Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjú kérdések, válaszok fórum

Állásinterjú kérdések, válaszok (beszélgetős fórum)

1 2
8. michelle.r (válaszként erre: 1. - 2c5f60da64)
2015. aug. 4. 13:16

Ez nagyon sok mindentől függ, leginkább attól, hogy milyen munkára jelentkezel. Mást kérdezünk egy jogásztól, mást egy ügyfélszolgálatostól.


Nálunk pl. tilos feltenni a gyerekre vonatkozó kérdést - jó tudom, viszonylag kevés cég működik normálisan :) De olyan mindegy is mit válaszolsz, mert nyilván azt, amit hallani akarnak, aztán meg lesz, ami lesz :)


Sokkal fontosabb pl. egy, a majdani munkával kapcsolatos szituáció, hogyan oldanál meg egy helyzetet, stb. Ugyanakkor az interjúztató nem arra kiváncsi amit a száddal mondasz, más jelekből olvas, ha profi.


Tudom, Magyarországon az általános vélekedés, hogy esélyed sincs, ha nem vagy csókos. Ugyanakkor egy, a versenyszférában működő vállalatnál senki sem kockáztat azzal, hogy hozzá nem értő rokonait, barátait veszi fel.

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 4. 12:49

csak szépen elköszönnek, ha nem válaszolsz


AMúgy a kérdésfeltevő nyugodtan mondhatja, hogy nem terveznek gyereket, mert a párjával nem gyerekesen képzelik el a jövőjüket, ez köztük egy amolyan megállapodás.

2015. aug. 4. 12:45
Tudomásom szerint magánéleti kérdéseket nincs joguk feltenni (férj, gyermek, idôs szülô, stb.).
2015. aug. 4. 11:42
Amúgy ez is mekkora szemétség már ha egy nő gyereket akar szóba se állnak vele.. Ilyen mélyre süllyedtünk :(
2015. aug. 4. 11:39
Köszi!:) Bízom benne, hogy úgyis a megfelelő, nekem való helyre vezet az élet, nem is görcsölök rá, és önmagamat adom. Csak nem mindegy, hogyan sikerül mindezt tálalni, megfogalmazni.
2015. aug. 4. 11:31
Sajnos én is azt veszem és vettem észre minden állásinterjún, hogy egyáltalán nem családcentrikus egyik munkahely sem. A legjobb korosztály vagyok most, 42 évesen 18 éves gyerekkel és már nem akarok több gyereket. Ha nem hiszik el akkor az az Ő bajuk, nem mindenkinek kell gyereket vállalni, mert ezt várja el a társadalom - főleg a mai világban!A két fontos kérdés egyébként biztos a fizetés és a gyerek! Ha pl. minimálbérrel is megelégszel akkor hülyének néznek, ha több igényed van ( persze miért ne lenne?) , akkor is! A pillanatnyi helyzet fog dönteni és hogy milyen bugyi van rajtuk! Ha fényezed magad az sem jó! Pl sok-sok jót mondani magadról nem biztos,hogy jó pont: pontos, magabiztos, türelmes, stressztűrés szuper, empatikus, 12 órát is tudsz egyfolytában dolgozni! Pedig tényleg ezt várják mindenhol!!!
2015. aug. 4. 11:24

Pszichopatán nem hangzik, semmiképp.

Szerény véleményem szerint ez a kijelentésed még változhat. Ha felteszik ezt a kérdést, esetleg válaszolhatod: nem tervezek gyereket. Csak másképp hangzik a nem tervezek, mint a nem akarok.

2015. aug. 4. 11:13

Megyek a héten állásinterjúra. Nyilván van már tapasztalatom e téren, ami foglalkoztat, az az, amikor a családról érdeklődnek. Persze, meg szokták kérdezni, akarok-e gyereket... mert nyilván nem vesznek fel olyat, aki egy éven belül elmegy 9 év táppénzre, mert sorban dobálja ki a babókat.


Szóval 35 vagyok és nem akarok gyereket. Valóban nem. Csak ezt sokan nem hiszik el. Ez nagyon pszichopatán hangzik? Mi a megfelelő válasz egy ilyen kérdésre?


Illetve volt valaki már olyan állásinterjún, ahol számára nagyon meglepő kérdések fordultak elő? Mik voltak azok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook