Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Állandóan szédülök! Mit tehetnék ellene? fórum

Állandóan szédülök! Mit tehetnék ellene? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
15. ti7
2008. febr. 6. 12:54
velem is megtörtént már, hogy 2-3hétig szédültem és egyik napról a másikra elmult.ezidő alatt egyszer volt erős fülzúgásom(ájulás is környékezett).pár percig tartott majd elmúlt.az orvos azt mondta a jo laboreredmény után ,hogy valószinüleg idegi eredetü.
14. HeckGina (válaszként erre: 12. - Roni24)
2008. febr. 1. 10:42
A fülem egyeltalán nem szokott zúgni, úgyhogy szerintem nem ez a gond, de azért köszönöm, hogy utánanéztél!
2008. febr. 1. 10:41
Az a helyzet, hogy legalább két hónapja tart, és hol jobban, hol kevésbé szédülök. Az orvos nem talált semmit. Legalábbis ezt mondta. nem tudom mit csináljak. A szememmel sincs gond, úgyhogy nem értem. De néha elég ilyesztő a dolog. mert van hogy fekve is szédülök.
12. Roni24
2008. jan. 31. 22:05

[link]


"A Meničre betegség tünetei igen jellegzetesek. Cochlearis részrôl hirtelen fellépô erôs, búgó, mély hangú fülzúgás jelentkezik. A hallásromlás idegi jellegű, és inkább a mély hangok területén észlelhetô. Ha a betegnek már többször volt rohama, a rohamok között a fülzúgás maradandó, magas hangú, sziszegô. A rohamok alatt ehhez társul a búgó fülzúgás. Vestibularis részrôl pár órán keresztül fejmozdításra fokozódó heves, forgó jellegű szédülés jelentkezik, hányingerrel, hányással. A labyrinthus kiesési tüneteként ép oldalra irányuló I-III. fokú nystagmust észlelünk. Ha a beteg a roham alatt egyáltalán vizsgálható, a Romberg próbában a beteg a kóros oldal felé dôl, vakjárásnál erre deviál, Bárány próbában félremutatás a kóros oldalra. A típusos Meničre-es roham 2-4 óra alatt lezajlik, és a beteg _ a rosszullét miatti fáradtságtól eltekintve _ panaszmentessé válik.


Összefoglalva: A Meničre betegség rohamokban jelentkezô belsôfül megbetegedés. A rohamok 2-4- órán át tartanak, általában féloldali fülzúgással, füldugulás-érzéssel, hallásromlással, heves forgó szédüléssel, és hányingerrel járnak."


Nézz utána, bár én azért nem gondolnék rögtön erre.

11. winny
2008. jan. 31. 16:55
Nem akarlak megijeszteni de a "meniere" betegség tünete az állandó szédülés.
2008. jan. 31. 16:30
A B1, magnéziummal szerintem is jó ötlet. Nem gondoltál még esetleg pszichés eredetre? Nálam akkor volt ilyen probléma, amit nem igazán lehet gyógyszerrel kezelni, mert "csak" egy tünet:(
2008. jan. 31. 16:26

Mióta tart ez neked? Volt már ilyen máskor is?


Nekem volt egyszer egy ilyen időszakom régebben, hetekig tartott, és azt sem tudtam mit csináljak. Velem B6 vitamint szedettek akkor ha jól emlékszem. Azóta sem tudom mitől volt, de már megmozdulni sem mertem, teljesen kétségbe voltam esve. Aztán egyszercsak elmúlt és azóta sem volt ilyen.

A vérnyomásom mindig is alacsony volt, de ez csak akkor nyilvánult meg, ha pl. nyáron, nagy melegbe, evés-ivás nélkül, útnak indultam, folyadék nélkül. Akkor mindig ájulás környékezett!

8. HeckGina (válaszként erre: 7. - Tinendo)
2008. jan. 31. 16:21
Hát az orvos is azt hitte. De nem. tényleg félek, mert sokszor kell lépcsőn is vinnem a picit, és nem mindig tud mellettem lenni valaki.
7. tinendo (válaszként erre: 6. - HeckGina)
2008. jan. 31. 16:19
Pedig a másik tippem a vas lett volna.
6. HeckGina (válaszként erre: 3. - Tinendo)
2008. jan. 31. 16:18
Néha alacsony, de csak ritkán. Egyébként normális. A vasam meg még magas is lett.
2008. jan. 31. 16:16
Vérnyomás probléma szerintem. Állandó ellenőrzést igényel, és gyógyszerrel kezelhető. Persze ez csak a személyes véleményem, a háziorvos jobban tudja!
2008. jan. 31. 16:16

Szia!

Anyukám is hasonló cipőben jár.Már mindenfelé voltunk,csak azt állapítják meg hogy kevés a vasa.Vagyis nem tudja megkötni a szervezete a vasat.

Kapott mindenféle tablettát inyjekciót,de nem segített semmi. Aztán rájöttünk,hogy a vörösbor elég jól megemeli a vasat,azóta minden nap iszik egy pohárkával!

3. tinendo (válaszként erre: 2. - HeckGina)
2008. jan. 31. 16:16
Vérnyomásoddal minden oké?
2008. jan. 31. 16:15
Állandóan szédülök és már nem tudom mit csináljak! Félek, hogy egyszer elveszítem esetleg az egyensúlyomat. A véreredményeim jók lettek és a szememmel sincs gond. Mit tehetnék??
2008. jan. 31. 16:13
Állandóan szédülök! Mit tehetnék ellene?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook