Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állandóan éhes csecsemő fórum

Állandóan éhes csecsemő (beszélgetős fórum)


2013. nov. 14. 23:08
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a válaszokat, totál megnyugodtam. :-)))
2013. nov. 14. 11:11
Büfizetés után adjál még neki tápot,ő is még éhes volt utána,volt hogy 150-et megevett ennyi idősen..
23. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - PradaAngel)
2013. nov. 14. 11:09

Mintha én írtam volna:-)

4 hónapos a kisfiam és első naptól fogva tápos.3200gr-al született és az első 2 hónapban 300gr-ot hízott hetente.Alig bírt ki 2,5 órát evés nélkül,éjszaka pedig 3 óránként kelt.Ez ment 2,5 hónapos koráig,majd egyszercsak leállt és drasztikusan csökkentette a kaját,meg is ijedtem,de kiderült a gyerek csak feltankolt.Olyannyira,hogy 2,5 hónapos korától este f8-kor elalszik reggel 6kor fel kel enni és alszik 8-ig.Napközben kb 3óránként eszik 120ml.Heti 150gr-ot hízik.Most 7,5kg.Szóval ne aggódj..2,5órát húzd ki valahogy cumival,mert ez táp és megterhelné a gyomrát..3hónapos korára beáll majd egy normális evészetre..csak feltankol..ne idegeskedj ezen..

2013. nov. 14. 08:03
Az én fiaim mind ilyenek voltak. Kielégíthetetlen volt az étvágyuk az első hetekben. Hasonló dilemmám volt nekem is. Mennyit adhatok még? A tápos és a szopizós gyerekem is ilyen volt. Majd elmúlik.
2013. nov. 14. 07:28
Ja és szerintem a víz oltja csak a szomjat, ergó ha szomjas lenne, akkor meginná.
2013. nov. 14. 07:27
Szerintem is próbáld meg a cumit ilyenkor. Én úgy tudom, hogy a testsúlya egyhatodát "eheti" meg egy nap a baba, egészen 6 kg-ig. Nekem anyatejes és tápszeres votl egyszerre a babám, mindig először szopi, utána tápszer volt. A vizre nekem is ugyanezt mondták, hogy a tápszerrel is iszik, nem kell mellé víz. Én mimdig rápróbáltam ennek ellenére, és soha nem kérte a vizet, nem erőltettem még teát sem, mert ha abba még cukrot is tettem volna, akkor jól lakik azzal is. Viszont nem biztos, hogy mindig ugyanannyit eszik, lehet hogy egyszer 140-et, aztán csak 90-et... Együtt kell kijönnie az egyhatodnak. Mi is a Milumil Ha startot adtuk a picurunknak.
19. vecus (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2013. nov. 13. 17:19

:))

Nekem 4 gyerkőcöm van és kicsinek egyik sem itta meg.

18. Cippora (válaszként erre: 14. - PradaAngel)
2013. nov. 13. 16:44
Ha a cumi megnyugtatja,akkor nem éhes,ha az lenne hidd el teli torokból üvöltene míg enni nem kapna.
17. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - Vecus)
2013. nov. 13. 16:36
Az enyem szereti :) a baratnome is, szerencsere...:)
16. vecus (válaszként erre: 14. - PradaAngel)
2013. nov. 13. 15:59

A vizet egyik gyerek sem szereti.

Ezért érdemes ízesíteni nekik.

Próbáld meg babateát adni neki.

Az anyatejes babáknak tényleg nem szoktak külön folyadékot adni, de a tápszer neki csak étel az nem fogja rendesen a szomjukat oltani.

15. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - PradaAngel)
2013. nov. 13. 15:41

En is azt hittem eleinte, hgy nalunk egy naaaagy novekedesi ugras az egesz :D Soooot, mai napig kel kajalni ejjel is, pedig lassan 1 eves, egyes forrasok szt.ez teljesen normalis, vkit pedig a hideg raz ettol, mert azt szeretne, ha mar 3 hetes korban vegig aludna az eccakat a kolok.

Szval, ha semmilyen szervi baj nincs a hatterben, akkor egyszeruen csak ilyen tipus :)

2013. nov. 13. 15:37

Vizet próbáltam adni, de evés után arra fintorog és kiköpi. Akkor iszik, ha már nagyon éhes és addig, amíg le nem esik neki, hogy az nem a kajája. :-D A védőnő és a gyerekorvos erre is azt mondták, hogy nem kell innia, mert a tápszerben van víz. :-S


Nem az üveg után kap, hanem a cumi után, amit ilyenkor adok neki. De azért gondolom, hogy éhes, mert megkapja az adagját és utána büfiztetéskor is folytatja a szopizós cuppogást és csak a cumi nyugtatja meg. Létezik, hogy mégsem éhes?


Zebra, nem hiszem, kezdettől ez van, csak most még rosszabb.

13. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. nov. 13. 15:35
Az én fiam sem evett sosem annyit, mindig többet evett.
2013. nov. 13. 15:31

Az én fiam sose evett annyit, amennyit a könyvek írnak, vagy amit a védőnő "normálisnak" tartott.

Az átlagosnál jóval többet evett mindig.

Még nem volt pl. 3 hós, amikor napi 1 liter anyatej is kevés lett neki, és meg se látszott rajta. Na akkor kezdtem hozzátáplálni...


Ha nem tudsz neki annyit adni, hogy jól lakjon, akkor nem éhségről van szó - valószínűleg a cumit használja már megnyugvásra is...

Túletetni nem tudod, mert ha le is megy a torkán, visszajön a felesleg.

De arra is vigyázz, hogy így kitágul a gyomra, és mindig nagy mennyiségeket akar majd enni, akkor is, ha nem lesz rá szüksége.

2013. nov. 13. 15:21
6 hetes kor körül van egy növekedési ugrás, ilyenkor 1 hétig szinte egyfolytában ennének, nem lehet ez?
10. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - PradaAngel)
2013. nov. 13. 15:14
Huuu, ehhez azert nemtok mit mondnai,mert az enyem anyatejes (meg mindig) viszont eleinte nalunk is hasonlo volt a helyzet, bedono mta 3 oranal gyakrabban ne egyen,d e colt, jgy 2 es fel ora mulva ordiott a ciciert, aztan szep, lassan beallt. Tapiban nem vok otthon, de bizti tobb a folyadekigenye, en is aziranyba tapogatoznek. Ha a dokinenitek szt.minden oke, akkor meg ne izgulj, majd beall...
2013. nov. 13. 14:36
Szerintem nem éhes,és azért kap az üveg után mert megnyugtatja a nyammogás.Adj neki cumit,ha még nem kapott.
8. vecus (válaszként erre: 6. - PradaAngel)
2013. nov. 13. 14:33

Mennyi folyadékot adsz a táp mellé?

Sokszor a társzer után leginkább szomjasak szoktak lenni és nem éhesek.

Nekem a nagyobbik volt tápszeres és mindig kapott utána inni.

2013. nov. 13. 14:29
Vizet adsz neki az evések között? Az én lányom is tápis és 2hetesen cicizés után (kb.30-40ml) simán megette a 130ml-t. Túletetni nem tudod,legalábbis ez a tapasztalatom a fiam is tápis volt.
6. PradaAngel (válaszként erre: 5. - 090716)
2013. nov. 13. 14:22
Hasi ultrahangon tegnapelőtt voltunk és mindent rendben találtak. Nem adok neki többet, félek túletetni. Csakhogy ezt minden etetés után csinálja (függetlenül attól, mennyit kap) és már kezdettől fogva, de egyre rosszabb. Nem múlt el két nap alatt. :-( Mi baja lehet? Teljesen tanácstalan vagyok.
2013. nov. 13. 14:16
Nem biztos, hogy éhes, lehet más a baja. Egy hasi ultrahangot kérjél inkább. Nem hinném, hogy korog a gyomra, inkább a belek mozgását hallod. Én nem adnék neki akkor sem többet, ha most emiatt két napot sír is! mondjuk tudom, nekem könnyű, már kettőn túl vagyok...de hidd el, nem jó, ha túleteted.
2013. nov. 13. 14:12
Védőnő semmit nem tudott mondani, az orvos is csak annyit, hogy nehéz belőni az adagot tápos babáknál és hogy bármennyit azért ne adjak neki. Milumil HA Startot kap kezdettől meg Infacolt evés előtt, hasfájás nem is szokott lenni. Általában napi 6x eszik, 110-120 grammokat.
2013. nov. 13. 14:08

Nevetségesnek hathat a kérdés, de nekem - mint első gyermekes anyukának - most komoly fejtörést okoz. 6 hetes picilányom szerencsére egészséges, jól alszik, szépen hízik (sajnos csak tápszeres). A kórházból való hazatérésünk óta (azaz 5 hét alatt) gyarapodott 760 grammot (2980-ról 3740-re), de az étvágya kielégíthetetlen (anyja lánya :-P). Természetesen örülök, hogy jó evő, de a problémám az, hogy evés után is éhesnek tűnik, pedig többet is eszik, mint amennyit a súlyához előírt az orvos (90 grammok helyett 110-120-akat, de 140-et is evett már, többet nem mertem megpróbálni se odaadni neki). Miután evett, büfiztetem, de nagyon gyakran sír és ilyenkor úgy kap a cumi után, mint aki egy hete nem evett. Ja, meg a gyomra is korog sokszor (evés után már 1-2 órával). Olyan rossz érzés ezt látni, mintha éheztetném, pedig a gyerekorvos is azt mondta, hogy napi 800 grammot már ne adjak neki (600-700-akat kap, ami több, mint az adagja).

Segítsetek kérlek, mit kellene ilyenkor tenni? Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - PradaAngel)
2013. nov. 13. 13:58
Pontosabban? :) milyen idokozonkent eszik? Tapis vagy cicis?
2013. nov. 13. 13:55
Állandóan éhes csecsemő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook