Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állandó lakcím híján hova küldik a leveleket? fórum

Állandó lakcím híján hova küldik a leveleket? (tudásbázis kérdés)


11. Channa* (válaszként erre: 9. - Lady Lavender)
jan. 11. 08:00

Ezt írom én is;)

Arra a címre megy, amit leadott. Senki nem fogja keresgetni, hogy hol van, hova küldje a levelet. Meg kell adni azt a címet, ahová kapni akarja.


Persze, vannak helyek, ahol mindent le kell adni (állandó lakcímet is), levelezési cím viszont mindenhol működik, ami lehet egy tényleges lakcím vagy postafiók is, vagy még a szomszéd címe is.

jan. 11. 00:37
Ha a regi postas meg dolgozik, o kulcs nelkul is kiadja nekem, "" lanya a leveleit, mert 40 eve ugyanaz a postafiok cimunk, es en minden kulcsot elhagyok :D
9. Lady Lavender (válaszként erre: 7. - Channa*)
jan. 11. 00:24

A banszamla a kert levelezesi cimre megy, nem a hivatalos allando vagy ideiglenes cimre.

Es sem lakok a magyar postafiokban. Es volt postai atiranyitasom akkor is, mikor M.o.-on laktam. Csak a szomszedom egy rosszundulatu banya volt, es kidobalta a leveleimet.

jan. 11. 00:17

Akkor be kell jelenteni.


Ez valami magyar zagyva, es carok ra. En "rendesen" leptem le. Minden hivatalt vegigjartam. A magyar allando cimem nem lehetett megszuntetni. A szuleimnel vagyok allando lakos.

Mikor juat csinaltattam, nem tudtak az angol cimet kezelni, mert "nincs a gepben" a brexit elott.


A berbeado nem tagadhatja meg tartozkodasihely igazoltat. Es mindent hivatalos carhoz kell lakcimkartya.

Regen kellett az alairas a tulajtol a lakcim bejelento lapon, de en bemennek a szerzodessel rakerdezni. Ha nemet mondanak, elkuldetnem a ram vonatkozo cikkelyeket, csak hogy tudtam, kit kell ..csak rugni.

7. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 10. 19:22

A levelek odamennek, ami le van adva. Ennyi.

Tehát, ha van bankszámlád és ott leadtál egy címet, akkor odamennek a levelek.

És minden esetben így van.


Ha végrehajtó akar elérni, akkor küld megkereséseket (bankokhoz, NAV-hoz, stb.) és egyszer csak megtalál ezek segítségével.

6. Enissa (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 10. 15:55

Oda állandóra van bejelentve?

Magyarországon az a szabály, hogy mindenkinek kell állandó lakcímének lenni.

Ha meg van albérlete mi a kérdés? Azt a címet jelöli meg, ha valakitől levelet vár.

jan. 10. 15:50
Van albérlete.
4. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 10. 15:33

Ha megadod a Pf. címed odaküldik.

Meg is kérhetsz valakit, hogy a címét használhasd levelezési címnek.

Ha hajléktalan vagy, akkor Pl. a Dózsa György úton jelentkezhetsz és ők adnak levelezési címet, illetve az lehet a címed, ha kell az eü. ellátásodhoz. Kapsz egy lakcímkártyát a címükkel.

3. Lady Lavender (válaszként erre: 2. - Lady Lavender)
jan. 10. 15:32
Ha valakinek tenyleg nincs, a hajlektalanszallok biztositanak "bejelentendot".
jan. 10. 15:31

M.o.-on nem elfogadott a postacim. Vagy ez valtozott? Nem hiszem a lakcimkartya mellett.


Tok amatorkent: a tartozkodasi-, lakohelyrol minding az egyennek van bejelentesi kotelezettsege.

jan. 10. 15:22

Sziasztok.


Ha valakinek nincs állandó lakcíme de postafiókja az van, akkor az összes leveleit oda fogják küldeni? Illetve ha nincs postafiókja, akkor hova?


Köszönöm előre a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook