Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholproblémák a családban fórum

Alkoholproblémák a családban (beszélgetős fórum)


1 2
15. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Csehkati)
2009. aug. 4. 08:07
Nemreg talaltam ra erre az oldalra es epp azon gondolkoztam, hogy topikot nyitok errol a temarol. Sajnos az en paromnak is ez a problemaja, es mivel a mi csaladunkban soha nem volt italozas, nagyon rossz ezzel szembesulni. Nem tudom, hogy o alkoholistanak szamit -e, napi 2-3 sort megiszik es tisztaban van vele, hogy kevesebbet kene, de teljesen leszokni nem akar. Eddig meg nem leptem fel tul erelyesen (mi csak 10 honapja vagyunk egyutt, azt se tudom, miota iszik), nem tudom, mit tehetnek. Az egyetlen dolog, ami halvany remenyt ad, az, hogy 10 eve nagyon konnyen leszokott a dohanyzasrol. Van ertelme szerintetek egy ilyen emberrel hosszu tavra tervezni?
14. syria (válaszként erre: 13. - 961a60a949)
2009. aug. 4. 07:41

Bár, ha jól belegondolunk, az alkoholistának nem kell a reklám ahhoz, hogy igyon. A legjobb példa a férjem. Hogy ne kocsmázzon, gondoskodtam, volt otthon sör, bor, vodka. Nem kellett neki. A kocsma miliője, az kellett neki. Erre akkor döbbentem rá, mikor egy pénteken azt mondtam: gyere, elmegyünk, vásárolunk hétvégére, jövő hétre innivalót. Kijöttünk a boltból sörrel, borral, röviditallal feltankolva, kocsival kb. 8 perc volt az út hazáig. Már éppen indítottam volna, mikor megszólalt: várj, bemegyek a kricsmibe, iszom egy fröccsöt (vagy sört, már nem emlékszem), ti addig a gyerekkel menjetek be a cukiba, igyatok egy kólát.

Na, erre mit lehet lépni? Megittuk a kólát, beültettem a gyereket a kocsiba, s bementem a kocsmába. Olyan igazi, füstös, köpködős, lepusztult lebuj.

És a drága férjem ott ivott, szemmel láthatóan boldogan…

2009. aug. 3. 20:15
Egyetértek veled,be lehetne tiltatni a szesz reklámokat is,ahogy a cigivel tették!!Belesulykolják az emberbe azt,hogy igyon,mert az JÓÓÓ!Nekik igen,mert fogy az áru + el tudja adni a reklámot.Legjobb üzlet a marketing.
12. syria (válaszként erre: 11. - 961a60a949)
2009. aug. 3. 10:56
Tényleg! A cigarettareklámok már eltűntek a TV-ből. Miért nem tiltják be az alkoholok reklámozását is! Akkor esetleg nem jönne az ötlet a film reklámszünetében, hogy menni kell a hűtőhöz sörért.
2009. aug. 1. 21:44
Másrol sem szolnak a tv-ben a reklámok,hogy ilyen sört alkotott ez a sörgyár,ilyen röviditalt talált ki ez a szeszgyár stb,stb...Csoda,hogy ennyi alkoholproblémás ember van??Arrol nem beszélve,hogy embereket lehetetlen helyzetbe hoznak,munkahelyi,egyéb problémák miatt és elöbb-utóbb az alkoholhoz menekül,abban látja a megoldást.Ha összefognának a vezetőink és nem egymást támadnák,hanem közös érdekkel vezetnék az országot,talán rózsásabb helyzetben is élhetnénk.
2009. aug. 1. 18:12

Nálunk az apukám az sajnos:(


Elég nehéz vele élni, de még bírjuk anyuval.

Most attól félünk, hogy kirúgják a munkahelyéről, ha így halad. 54 éves, több, mint 30 éve dolgozik egy helyen, és mi lesz ha elküldik...


Sajnálom, hogy nem kontrollálja a kormány jobban az alkoholfogyasztást...


Ördögi kör ez sajnos:(

9. syria (válaszként erre: 8. - Sirga)
2009. júl. 31. 21:39

Sajnos nagyítóval is nehéz olyan alkoholistát találni, aki fel meri vállalni a függőségét, ami már egyenes út lehetne a gyógyuláshoz.

Annak idején a férjem rá tudtam venni az elvonóra. Kb. 3 hónapig bírta. Valamelyest enyhült az italozása, aztán visszaesett, talán nem annyira ivott, onnan fogva, mintha kicsit jobban vigyázott volna magára. De ahhoz nem eléggé, hogy együtt tudjak maradni vele.

Azt még el kell mondanom, hogy a harcomban szál egyedül voltam, sem az ő, sem az én családom nem segített ebben.

2009. júl. 31. 19:07
Sajnálom, hogy ilyen sokakat érint! Ráadásul úgy van, ahogy itt leírtátok: a család, a szerettek szégyellik magukat a beteg miatt. Addig, míg nem jön rá, hogy baj van, minden hiába.(Logikus: ha ninsc bajom, minek kéne segítség?)De, hogy hogyan lehet "felébreszteni" őket, azt sajnos én se tudom.
7. 961a60a949 (válaszként erre: 6. - Szilvóca)
2009. júl. 31. 18:11
Szia szilvoca!Nagyon együtt tudok veled érezni,tudom milyen kellemetlen és sajnos,hogy neked kell szégyelned magad mások elött.Nekem is baromi ciki még a mai napig is amikor az alkoholista sogornőmről kérdezgetnek.Pedig nekem nem is rokonom,a párom tesojának az EX felesége(lesz hamarosan,mert válnak hála istennek)!!!De ha találkozok ismerőssel,rövid csevej után már róla kérdezősködnek,hogy miért iszik,hogy viselkedik,milyen ocsmány szája van ,ha részeg stb,stb.És ÉN érzem magam kellemetlenül,pedig közöm nincs hozzá!Ugyhogy maximálisan együtt tudok érezni azokkal,akiknek a családtagja az alkohol rabja.Főleg,hogy sajna tagadják,igy utasitva el a segitséget,pedig ha tudnák,hogy az ember azért akar segiteni,mert SZERETI,és nem azért,mert utjában van.
2009. júl. 31. 16:40

Nálunk anyukámnak vannak problémái a piával,de tagadja,holott érzem is és látom is.Ez is közrejátszott,hogy elváltak a szüleim.Próbálnék neki segíteni,de sajna míg nem ismeri be,hogy gondjai vannak addig nem tudok mit tenni

És általában ,ha iszik jönnek a bonyodalmak.Éjszaka hivogatja apukámat,meg a barátnőjét,annak a gyerekeit zaklatta levelekkel,apámnak is küld érdekes leveleket ,és a család többi tagjának is,lehet az "gyerek" is.Már én érzem magam kellemetlenül,holott nem az én hibám,és nem én viselkedek így.Ahol lakik már ott is szóltak,hogy többször látták illuminált állapotban.Nekem ez roppant kellemetlen.Ha alkohol befolyásoltsága alatt áll akkor mindenki ellenség,ha nem ért vele egyet,jól megsértődik,meg megsérti a másik felet,aztán úgy viselkedik következő nap,mintha mi se történt volna.Egyszer sikerült neki engem is felhívni éjszaka,mert sztem elaludt,felébredt nem tudta mennyi az idő,és éjjel fél 3kor felhívott,és mivel nem kicsit idegesen vettem fel a telefont megkérdezte aludtál.Mondtam igen e tájt igen csak aludni szoktam,kérdeztem mit akart?Kiderült,hogy ő se tudja.Sokan azt hiszik az alkohol majdnem mindent megold,holott nem megoldás semmire,csak mégnagyobb bajt csinál,és felerősítik egyesekben a negatív érzelmeket.

2009. júl. 31. 13:36
Szia!Nem teljesen idevágó téma amit irok,de nekem a sógórnőm alkoholista.Közel 4 éve vagyok együtt a a párommal,az ő bátyjának a felesége akiről szó van.Hát igy visszagondolva az elmúlt évekre,néha magam sem értem hogy birtam elviselni.Az hozzátartozik a történethez,hogy egy házban laktak a szülői házban a párom és a bátyjáék.Minden hétvégén hulla részeg szokott lenni,de annyira,hogy a 12 és 9 éves lányai főzték meg az ebédet.Ha az anyosa szová tette,hogy ez nem szép dolog,az volt a válasz,hogy NEM VAGYOK ALKOHOLISTA VEDD TUDOMÁSUL!!!Az a baj az alkoholbetegeknél,hogy tagadnak és igy az ember segiteni nem tud.Probálta az anyosa elvitetni elvonora,de csak a férje vitethetné el vagy önszántábol kellene mennie.De mivel tagadja,hogy alkesz lenne,igy nincs mit tenni.Hála istennek elköltözött az anyostol,igy már nyugalom van a családban.Te probáltál már valamit lépni?Bocs,hogy csak igy megkérdeztem.
2009. júl. 31. 13:31
Én emiatt adtam ki az útját 18 évvel ezelőtt.
2009. júl. 31. 13:25
Nekem nem a párom, hanem anyukám az!
2009. júl. 31. 13:24
Nekem az apám és a nagyapám volt az. A szüleim emiatt elváltak. Talán ezért sem szeretem az alkoholt...
2009. júl. 31. 13:21
Ha valakinek a párja az alkohol rabja, szivesen beszélgetnék vele.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook